ΛŁŁ -SТΛЯ'La Kilo Verme Farkı, 2019 Yazında Hedef Beden 36 :)

Mistik Çay Nedir? Nasıl yapılır ? Faydaları Nelerdir? Kullananlar Memnun mu? Zayıflatır mı ? Merak Ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Orijinal adı Chai tea olan Mistik çayı, içerisinde; Vanilya, tarçın, karabiber, karanfil, zencefil, böğürtlen, meyan kökü, hindiba ve kakule gibi farklı aromalı baharatların bulunduğu bir karışımdır. Birbirinden güzel aromaların vanilya kokusu ile karışması Mistik Çayının çok hoş kokulu olmasından dolayı sevilerek içilen bir çay olduğunu göstermektedir.

Mistik çayının orijinali süt ile yapılmaktadır. Ancak süt tüketmeyi sevmeyenler ya da süte alerjisi olan kişiler mistik çayını su ile de yapabilirler.

Metabolizmayı hızlı çalıştırdığından kilo vermeyi hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Her geçen gün artan obezite (aşırı kilo) hastalığı çağın hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle mistik çayı son yıllarda daha sıklıkla kullanılmaktadır. Zayıflatan Bitki Çayları bölümünde bütün bitki çaylarını bir arada bulabilirsiniz.

Mistik çayını bazı büyük marketlerde (poşet çay olarak) bulabileceğiniz gibi aktarlarda da belli ölçülerde hazırlanarak paket halinde satışa sunulmaktadır.

Nasıl Yapılır?
Süt ile vanilya karışımının harika bir lezzet ve koku oluşturduğu mistik çayı su ile de yapılabilir. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz rahatsızlıklarında çok iyi gelmektedir.

Kilo Verdirir mi ?
Mistik çayı içerdiği karışımların etkisi ile metabolizmayı hızlandırdığından ve antioksidan özelliği bulunduğundan zayıflamayı hızlandırır. Özellikle düzenli kullanıldığında çok belirgin bir şekilde ve kısa sürede zayıflama gerçekleştirmektedir. İçimi kolay ve güzel aroması nedeni ile de sevilerek tüketilmektedir.

Ancak, hem zayıflamak isteyip hem de diyetine dikkat etmemek ve spor yapmadan sadece mistik çay tüketerek zayıflamayı beklemek yapılacak en büyük hatadır. Kısaca zayıflamak istiyorsanız diyetinizi yapmaya devam etmeli, spor yapmalı (ör; yürüyüş), bunların yanında mistik çay tüketirseniz zayıflamanız daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Faydaları ;

Metabolizmayı çalıştırdığından zayıflatıcı özelliği bulunmaktadır.
Şişkinliği engeller.
Hazmı kolaylaştırır.
Stres ve baş ağrısına iyi gelir.
Mide bulantısını engeller.
Kış hastalıklarına karşı koruyucu özelliği vardır.

Umarım sonuç alırım 😊😊
Bas agrısınada iyi geliyormuş Muttapa7555 Muttapa7555

Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Mistik çayının yan etkileri olmasa da fazla tüketildiğinde ishale neden olabilir.

Emziren anneler ile hamileler tüketmeden önce doktorlarına danışmalıdır.

Çocukların kullanması önerilmez.

Günde azami 3 fincan tüketmelidir.

Yemekten önce ya da sonra tüketilmesi fark etmese de bünyenizde yaptığı etkisine göre tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Mide rahatsızlıkları, şişkinlik ve mide yanmalarınız oluşuyorsa kullanım dozunu en aza indirmeli yani günde 1 fincandan fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Sahur = 1 haslanmış yumurta maydonoz nane yeşil zeytin 1 domates 1 corba kaşık tulum peynir ceyrek ekmek

Mistik cay

Yarın bol eksiker olsun kızlar bende olmicak sanırım limon suyu içiyorum yeşil cay içiyorum dun bugun mistik cayı içiyorum mistik ten umarım sonuç alırım 😑😑

Hiç uyumadım uyudummu canım birsey istemiyor . Ben yatar 9 da uyanırım yada kızlar uyanınca kalkarım 😂😂

X