LİKEN SKLEROZ

Süleyman Engin akhan’a gittim ben ama ilaçlar bitince eski haline geri döndü
Bu sorun sizde hep var mıydı ilk ilişkiden beri yoksa sonradan mı meydana geldi ? Bi de ilişki dışı başka belirtileriniz var mıydı? Bende benzer şeyler yaşıyorum ama sadece ilişkide.

Bu sorun sizde hep var mıydı ilk ilişkiden beri yoksa sonradan mı meydana geldi ? Bi de ilişki dışı başka belirtileriniz var mıydı? Bende benzer şeyler yaşıyorum ama sadece ilişkide.
Sadece ilişkide yaşıyorum Ama bendeki liken değil, vulvar vestibülit
Ama bahsettiğiniz eczanede hazırlanan merhemi sürdükçe problem kalmıyor değil mi ?
o krem de bence bi işe yaramadı, geçen gün yine birlikte olduk eşimle yine çatladı giriş kısmı

Kasinti ve yanma yok ama iliski esnasında vajen giriside sıyrıklar oluşuyor ben de de
benimde yoktu kaşını yanma hiç bişey ilk ilişkim acılı ve çatlak oldu ilk defa vajinal muayene oldum liken dedi. Semptom olmayabiliyormus %30 oranında . Size doktora gittiniz mi bir teşhis aldınız mı?

Arkadaşlar yazılarınızı okudum vulvar vestibulit yalanına sakın inanmayın ... çatlaklar oluşuyorsa ,kasınız geriliyor ilişkide ... pudendal blokajla orayı gevşettirin... sıkıntınız geçecektir ... bence liken falan değil herkes kendine göre teşhis koyuyor ... sorununuz olursa yardımcı olabilirim ,50 doktora gittim her türlü operasyondan geçtim nerdeyse ... denek olarak kullanıldım resmen

Merhaba siz hangi sıkıntılarla doktora gitmistiniz? Sureciniz nasıl ilerledi? Şu an nasılsınız?

arkadaşlar özellikle istanbulda profesörlere dikkat edin. Pek çok farklı doktordan görüş alın.
Ben ilk ilişkimde tahriş ve yara ile gittim çatlak da vardı....
İlk muayenemde bana istanbulda bir profesör özel muayenesine gittim 30 sn bakıp liken skleroz dedi. Hiç bir açıklama yapmamasından 5 dk da beni odasından göndermesinden anlamalıydım ancak çok korktum ve dediği ilaca başladım. İlaç bende çok kötü yan etkiler yaptı.....

Kocaelinde profesöre gittim hiç bir şey yok dedi.... Bu ciddi bir hastalık biyopsi ile tanı konulur dedi.. Lütfen dikkatli olun....Beyaz plak olmadan bu hastalığı kendinize koydurmayın..... sadece çatlak ile liken olmaz ....İstanbuldaki tüm doktorlara dikkat edin devlet universite profesörlerine gidin.......

benimde yoktu kaşını yanma hiç bişey ilk ilişkim acılı ve çatlak oldu ilk defa vajinal muayene oldum liken dedi. Semptom olmayabiliyormus %30 oranında . Size doktora gittiniz mi bir teşhis aldınız mı?
Ne gibi şikayetleriniz vardı acaba? Sadece ilk ilişkide çatlak mı ?

evet o şekildeydi ancak başka bir doktora gittim liken yok dedi. Beyazlık olması lazım ki biyopsi alayım dedi.
Ya benim vajen girişinde beyazlık var iki tarafta da. Biyopsi yapıldı yara iyileşmesi çıktı liken yok denildi. Beyazlık dışında bir şikayetim yok çok şükür. Ne yapacağımı da bilemiyorum.

Sadece ilişkide yaşıyorum Ama bendeki liken değil, vulvar vestibülit

o krem de bence bi işe yaramadı, geçen gün yine birlikte olduk eşimle yine çatladı giriş kısmı
Ben de ilk etapta Suleyman Akhan'a gitmistim bana pek bir sey soylemedi Liken'le alakali. Bende perge kullanmistim ama etkisi olmadi. Perge pelvik taban kaslarinin istemsiz kasilmasini engellemek icin kullaniliyor bildigim kadariyla. Sizin eger perine bolgesine yirtilma vs olmuyorsa sadece vvs dir ama oluyorsa likeni de degerlendirin muhakkak.

nason bende liken skleroz hastasıyım nasıl bir yol izledin

Anladim ben de gecirmesinden ziyade sadece kullanılan kremlerin baskılamasından korkuyorum. Çünkü her işe yaramayacak krem o bölgenin aynı zamanda yapısını da bozuyor ama bu sustanonu doktoruma danisacagim.

Merhaba. Tanım konulduktan sonra dermatolog ile devam ettim. Düşük kortizonlu krem ile basladik. İki tane iğne kullandim. Genital bolgede yirtilmam devam ettiği ve darligim oluştuğu için östrojen li krem ve bölgeyi rahatlatici fitil kullandim hala da devam ediyor tedavim. Ama gözle görülür şekilde rahatla gerçekleşti. Sizin durumunuz nedir? Yayılımı nasıl? Beyazlama var mı ? Herkeste farklı seyredebilir tabi.

Geçmiş olsun. Kullandığınız iğnenin adı nedir Acaba?

bende beyyazlama olmadı kaşıntıda yok sadece yyanma var birde batma biyopsi yapıldı liken skleroz denildi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…