LİKEN SKLEROZ

Rahatsızlığınız hangi bolgedeydi banada ameliyat dediler hicbir etkisi olmadi mi 05321753157 Bu numaradan bana ulasirsaniz cok sevinirim

Selamlar herkese bende de LS var, ben hatta vulvar vestibulitis sebebiyle gecen yil ameliyat bile oldum ama ameliyat bende nerdeyse hicbir gelisme gostermedi. Radyo frekans ve lazer denemelerimden sonra bende tek yarayan ve en son deneyimledigim seyin PRP oldugunu anladim. Yalniz PRP nin etkisi geciyor tabi. Ilk yaptirdigim prp nin etkisi 1 ay sonra gecti sonra kisa araliklarla 2 kez daha yaptirdim onun da etkisinin ne kadar surdugunu burada yazarim. Bir de doktorum kok hucre tedavisi onerdi bana onu dusunmedeyim suan. Bunun yaninda benim bir de idrar torbasi ve uretrayla alakali agrilarim oluyor, kelimelerle tam olarak aciklanmasi mumkun olmayan bir aci. Sik idrar yapma, idrari tam yapamama, karnin alti kisminda hep bir doluluk hissiyati gibi. Ona henuz bir teshis konulamadi, urolog veya urojinekologa gidecegim. Sizde de bu tarz rahatsizliklar oluyor mu?
Rahatsızlığınız hangi bölgedeydi ameliyat işe yaramadi mi bana da ameliyat dediler de 05321753157 bana bu numaradan ulasirsaniz gercekten cok sevinirim

Rahatsızlığınız hangi bölgedeydi ameliyat işe yaramadi mi bana da ameliyat dediler de 05321753157 bana bu numaradan ulasirsaniz gercekten cok sevinirim
Size ne ameliyatı yapılacak? Kaç yaşındasınız? Belirtileriniz ne tam olarak?

Size ne ameliyatı yapılacak? Kaç yaşındasınız? Belirtileriniz ne tam olarak?
Vulvanin ve makatin da cikarikmasi gerekiyor dedi en son gittigim doktir Lken skleroz tanisi koyuldu citte incelme kasinti beyzalama ile basladi 50 yasindayim

Merhabalar, 2 yıldır evliyim. Son 1 senedir ilişki yaşarken devamli yırtılma oluyordu. Kadın hastalıkları ve doğum bölümüne gittiğimde doktorum bunun liken Skleroz olduğunu söyledi. Dermotoloji bölümüne de gorundum bulguların ve tespitin doğru olduğu söyledi. Ben jinekologun verdiği tedavi ile devam ettim. Vermiş olduğu kremler rahatlattı ve ilişkiyi kolaylastirdi. Ancak tam anlamıyla sorunlarım geçmedi. İlişki sırasında acı, yırtılma oluyor. Ve vajinal kaşınti. Bu hastalığı daha önce duyan bilen varsa lutfen yardimci olsun bana. ? Bu illetten nasıl kurtulunur?
merhaba. son durumunuz nedir?

merhaba. son durumunuz nedir?
Merhaba, ben pandemiden dolayı biyopsiyi geç verdim malesef. 1.5 ay oldu vereli. Biyopsi işlemini özel hastahanede yaptırdım. Ayrıca alınan parçanın bir örneğini de Ankara üniversitesi hastanesi patoloji birimine incelenmesi için götürdüm. Özel hastahane sonucu 2 günde çıktı. Liken denildi. Ancak Ankara hastahanesinin incelenmesi henüz sonuclanmadi. O yüzden yirtilma devam ediyor. Tedaviye henüz baslamadim malesef. Ordan da sonuç gelsin öyle başlamayı düşünüyorum. Çünkü kortizonlar ağır ilaçlar. Bir de krem ile baslasam yoksa alternatif tedaviler PDR gibi. O konuda da karar veremiyorum. Örneği çok olmadığı için bu durumu geçiren kişi ve ornekler de az. Kim nasıl fayda sağladı cokta net degil. Buraya yazdim ama maalesef çok kisiye de ulasamadim. 😔

Merhaba, ben pandemiden dolayı biyopsiyi geç verdim malesef. 1.5 ay oldu vereli. Biyopsi işlemini özel hastahanede yaptırdım. Ayrıca alınan parçanın bir örneğini de Ankara üniversitesi hastanesi patoloji birimine incelenmesi için götürdüm. Özel hastahane sonucu 2 günde çıktı. Liken denildi. Ancak Ankara hastahanesinin incelenmesi henüz sonuclanmadi. O yüzden yirtilma devam ediyor. Tedaviye henüz baslamadim malesef. Ordan da sonuç gelsin öyle başlamayı düşünüyorum. Çünkü kortizonlar ağır ilaçlar. Bir de krem ile baslasam yoksa alternatif tedaviler PDR gibi. O konuda da karar veremiyorum. Örneği çok olmadığı için bu durumu geçiren kişi ve ornekler de az. Kim nasıl fayda sağladı cokta net degil. Buraya yazdim ama maalesef çok kisiye de ulasamadim. 😔
çok geçmiş olsun. bende de vvs mevcut. benzer problemler yaşadım yırtılma gibi. 6 ay ilaç tedavisi uyguladım. bir de yine 7-8 aydır çatlayan bölgeye vazelin içine karıştırılmış sustanon ampulü sürüyorum. çok uzun zamandır yırtılma problemini yaşamıyorum. sustanon derinin kalınlaşmasını sağlıyormuş. isterseniz doktorunuza danışıp kullanın.

kortizonlu ilaçlar dedikleriniz neler acaba?

çok geçmiş olsun. bende de vvs mevcut. benzer problemler yaşadım yırtılma gibi. 6 ay ilaç tedavisi uyguladım. bir de yine 7-8 aydır çatlayan bölgeye vazelin içine karıştırılmış sustanon ampulü sürüyorum. çok uzun zamandır yırtılma problemini yaşamıyorum. sustanon derinin kalınlaşmasını sağlıyormuş. isterseniz doktorunuza danışıp kullanın.

Çok sağolun size de geçmiş olsun. Dediğiniz ürünü sorcagim doktora.benim yirtilmam hemen vajen girişinde oluyor. Liken için ilk etapta krem tedavisi uygulaniyor. Dermovate gibi ilaçlar ve ağır kortizon içeren kremler kullaniliyor. Henüz almadim da kullanmadim da isimlerine çok hakim değilim. 6 ay ilaç tedavisi uyguladim dediginiz hangi ilaç acaba?

Çok sağolun size de geçmiş olsun. Dediğiniz ürünü sorcagim doktora.benim yirtilmam hemen vajen girişinde oluyor. Liken için ilk etapta krem tedavisi uygulaniyor. Dermovate gibi ilaçlar ve ağır kortizon içeren kremler kullaniliyor. Henüz almadim da kullanmadim da isimlerine çok hakim değilim. 6 ay ilaç tedavisi uyguladim dediginiz hangi ilaç acaba?
benim de vajen girişinde, muhtemelen aynı yerdir sizinkiyle. perge ve laroxyl kullandım ben. kullanırken iyiydi de sanırım sadece baskıladı.

benim de vajen girişinde, muhtemelen aynı yerdir sizinkiyle. perge ve laroxyl kullandım ben. kullanırken iyiydi de sanırım sadece baskıladı.
Anladim ben de gecirmesinden ziyade sadece kullanılan kremlerin baskılamasından korkuyorum. Çünkü her işe yaramayacak krem o bölgenin aynı zamanda yapısını da bozuyor 😔 ama bu sustanonu doktoruma danisacagim.

Anladim ben de gecirmesinden ziyade sadece kullanılan kremlerin baskılamasından korkuyorum. Çünkü her işe yaramayacak krem o bölgenin aynı zamanda yapısını da bozuyor 😔 ama bu sustanonu doktoruma danisacagim.
sustanon, testeron hormonuymuş. deri kalınlaşması yapacak dedi doktor bana. zaten vajina içine değil, tam vulvanın bitip vajina girişine doğru kulak çubuğuyla sürüyorsun.

sustanon, testeron hormonuymuş. deri kalınlaşması yapacak dedi doktor bana. zaten vajina içine değil, tam vulvanın bitip vajina girişine doğru kulak çubuğuyla sürüyorsun.
Anladım.evet sorun tam orda başlıyor aslında vajina içerisinde değil çok şükür 😔

Merhaba Vvs için çok basit 20 dakikalık bi ameliyat ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Neden düşünmüyorsunuz kremler kullanmaktansa kalıcı bi çözüm.

Doktorunuz kim acaba ?

X