LİKEN SKLEROZ

Nason

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
46
21
34
Merhabalar, 2 yıldır evliyim. Son 1 senedir ilişki yaşarken devamli yırtılma oluyordu. Kadın hastalıkları ve doğum bölümüne gittiğimde doktorum bunun liken Skleroz olduğunu söyledi. Dermotoloji bölümüne de gorundum bulguların ve tespitin doğru olduğu söyledi. Ben jinekologun verdiği tedavi ile devam ettim. Vermiş olduğu kremler rahatlattı ve ilişkiyi kolaylastirdi. Ancak tam anlamıyla sorunlarım geçmedi. İlişki sırasında acı, yırtılma oluyor. Ve vajinal kaşınti. Bu hastalığı daha önce duyan bilen varsa lutfen yardimci olsun bana. ? Bu illetten nasıl kurtulunur?

Mrb annem gecirmisti. Ben ozamanlar cocuktum ne sıkinti cekiyordu cok bilmiyorum ama krem kullaniyordu .vajinada deri rengi degisimi sikayetiyle gitmisti net olarak hatirladigim sorunu buydu .bir kac ayda gecmisti.

Bende aynı dertten müzdaribim ozon tedavisi veya genital pdr yaptırcam
Krem vs kullandınız mi? Her doktor anlamıyor bir de. Siz hangi sehirdesiniz. Nerde yaptiracaksiniz. Ben ankaradayim. Gerçekten illet bir şey. Her şeyi konforsuzlastiriyor. İnşallah geçer.

Mrb annem gecirmisti. Ben ozamanlar cocuktum ne sıkinti cekiyordu cok bilmiyorum ama krem kullaniyordu .vajinada deri rengi degisimi sikayetiyle gitmisti net olarak hatirladigim sorunu buydu .bir kac ayda gecmisti.
Merhaba, Jinekolog bana da krem verdi. Dermotoloji uzmanı verilen o kremin etkisinin düşük olduğunu söyledi. Dermotoloji uzmanının verdiğini de gebelik istediğim için kullanmak istememistim. Ama oncelikle bu sorunu çözmek aslında daha mantikli

Krem vs kullandınız mi? Her doktor anlamıyor bir de. Siz hangi sehirdesiniz. Nerde yaptiracaksiniz. Ben ankaradayim. Gerçekten illet bir şey. Her şeyi konforsuzlastiriyor. İnşallah geçer.
Dermovete gibi kremler kullandım canım ama geçmiyor şimdi kantaron yağı kullanıyorum kalıntılar artıyor giderek denizlideyim

4 yıldır çekiyorum. Çok şiddetli vajinal bir kaşıntı. Gitmediğim dr kalmadı. Hep jinekologlara gittim. Hepsi mantar ilaçları verdi. Ama hiç bir faydasını görmedim. Sürekli jinekolog değiştirdim. Her gittigim yeni doktora bir ümitle gittim. Ama nafile.sadece mantar ilaçları kremler fitiller haplar veriyolardı. Ama sonu hep hüsran. En son gittiğim jinekolog bana bu teşhisi koydu iki gün önce ve bir dermatoloğa yönlendirdi.yarın randevum var. Ama internetten yaptığım araştırmalar sonucunda bu hastalığın geçmediği kanaatindeyim. Sanırım verilen ilaçlar ya da kremler geçici bir rahatlama sağlıyormuş. Bununla yaşamayı öğreneceğiz galiba. Berbat bi durum...

Meraba arkadaslar bendede o sorın oluyor ılıskıde acı ve hafıf yırtık olısuyor ben cok yogun kayganlastırıcı kullanıyorum ıcıne dısına bolca suruyorum kayganlastırıcısız ılıskı yasayamıyorum 7 yıldır evlıyım hıc bısey yoktu gecen sene 2. Cocugumu dogum yaptım sonra oldu ayrıca vajınavestubulıtle bunun arasındakı fark ne ? Bılıyo musunuz ve sız kayganlastırıcıyla sızde rahat ılıskı yasıyo musunuz

Merhaba, Allah yardımcımız olsun gerçekten çok zor bir hastalık. Dermatolok randevun nasıl geçti? Ne söyledi tedavi için? Simdiden geçmiş olsun inşallah

Merhaba, malesef yırtılma sorunu bende devam ediyor. Kayganlastiricisiz zaten ilişkiye girmem çok acılı oluyor. Nasıl düzelecek hiç bir fikrim yok gerçekten. Vajina vestubulitle hastalığını bilmiyorum. Ancak google dan baktığımda belirtiler gerçekten de çok benziyor. Ancak o kadar Jinekolog gezmeme rağmen bile liken sklerozu biri çok şükür bildi. Hastalıkların ayrımında uzman doktora denk gelmek lazım gerçekten. Aksi taktirde bu şekilde aynı belirtilerin mevcut olduğu bir sürü hastalık yüzünden saçma sapan kremler kullanmak zorunda kalıyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Selamlar herkese bende de LS var, ben hatta vulvar vestibulitis sebebiyle gecen yil ameliyat bile oldum ama ameliyat bende nerdeyse hicbir gelisme gostermedi. Radyo frekans ve lazer denemelerimden sonra bende tek yarayan ve en son deneyimledigim seyin PRP oldugunu anladim. Yalniz PRP nin etkisi geciyor tabi. Ilk yaptirdigim prp nin etkisi 1 ay sonra gecti sonra kisa araliklarla 2 kez daha yaptirdim onun da etkisinin ne kadar surdugunu burada yazarim. Bir de doktorum kok hucre tedavisi onerdi bana onu dusunmedeyim suan. Bunun yaninda benim bir de idrar torbasi ve uretrayla alakali agrilarim oluyor, kelimelerle tam olarak aciklanmasi mumkun olmayan bir aci. Sik idrar yapma, idrari tam yapamama, karnin alti kisminda hep bir doluluk hissiyati gibi. Ona henuz bir teshis konulamadi, urolog veya urojinekologa gidecegim. Sizde de bu tarz rahatsizliklar oluyor mu?

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de yazmış oldugunuz bu sorunlar yok. Sadece kaşıntı, ilişki sırasında yırtılma gibi sorunlar oluyor. Siz de yapılan bu tedavilerden sonra hiç
mi düzelme olmadı ? Tedavilerinizi kadın doğum mu yoksa dermatolog mu yönlendirdi?

Mrb bende de yaklaşık 1 yıldır iliski esnasında vajende çatlak var sebebi ni bulamadım sizin nasil oldu ,

Ben de de iliski esnasında vasıtaları çatlak oluşuyor, doktor taniyi nasil koydu,vajende belirgin birsey oluyor mu ltfn cvp verir misiniz

Ben de de iliski esnasında vasıtaları çatlak var ,acaba doktor teşhisi nasil koydu,vajende görülür birsey oluyor mu

Ben de de iliski esnasında vasıtaları çatlak oluşuyor, doktor taniyi nasil koydu,vajende belirgin birsey oluyor mu ltfn cvp verir misiniz

Bende de iliski esnasında çatlak oluşuyor,tani nasil koyuldu gozle görülür bisey oluyor mu biz anlar miyiz liken skleroz oldugumuzu

Merhaba, deri de incelme olduğu için aslında yırtıklar oluşuyor vajen girişinde. Kaşıntı,yanma, LS de ortaya cikabilecek lezyonlar hastaligin belirtilerinden. Kadın doğum bölümüne gittim ben ordaki doktor söyledi ilk bunu. Daha sonra 2 kez dermotoloji bölümüne gittim. Onlar da o şekilde degerlendirdi. Ancak kesin tanı için biyopsi alınması gerektiğini söylediler. Pandemiden dolayı biraz oteledim biyopsi işini.

Kasinti ve yanma yok ama iliski esnasında vajen giriside sıyrıklar oluşuyor ben de de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…