Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

bugün freshlook haresiz yesil ve haresiz grilerim geldi..gri ii de yesil ha warmis ha yokmus....hic belli olmyuor...oysaki gözlerim ela anlamadim gitti

cnm bende ilk lens kullanmaya başladığımda freslook haresiz yeşil ve gri diğer bir adıyla kurşuni almıştım,katalogdaki resmine aldanarak .ama hiç iyi yapmamışım almakla inanılmaz yapay bir lensti.resmen gözüme boncuk takmışım gibi duruyodu .bir gün bile takmadım ve attım .kısacası ben hiç beğenmemiştim doğal lens isteyen arkadaşlarada hiç tavsiye etmem.

Ben standart olan 8.7 ölçüsünü aldım. Ölçü olarak zaten genelde 8.6 veya 8.7 kullanıyorum. Solotica'lar başka ölçülerde de sipariş verilebiliyor ama standart olmadıkları için gönderilmeleri daha uzun zaman alıyor diye biliyorum.

slm arkadaşım solotıka quartzo lenslerı sipariş verrken sanrıım lens ölçüsüde ıstıorlar..genelde 8.7 dıye bılıorum ama bu markada 8.75 veya 8.50 ölçüleri daha aşağısı ve yukarısıda mevcut..sen hangı ölçüyü sipariş ettın ve şu an kullandığın lensin ölçüsü gözüne tam uygunmu?..teşekürlera.s.

Evet bahsettiğim B&L Natural Look Ocean Green rengi.. Bende de çapaklanma oldu. Bir de bana yanlışlıkla sol lensi 8.4 ölçüde göndermişler, açtıktan sonra farkettim. Sanırım esas sorun bundan oldu çünkü sağ gözüm çok daha rahatken sol gözüm çok rahatsız.. Bence lensin ölçüsü gözünüze uygunsa mutlaka alışır.

bır de green ocean dedıgınız de b& l mi ?
eger öyleyse benım gözum de mı alısamıycak
bır yerde okudum bırının gozu bunla cok rahat ederken dıger markalar amazon vs hıc rahat olmamıs , bılmıyorum kızardı gozum capak yaptı yıkadım yenıden taktım bakalım bakalım puffffffffffffffffffffff :1ninca:

ben freshlook b&l ve amazon denedim yeşil ve aylık düşünen kesinlikle amazon alsın derim ve bi arkadaşımda sophistikle amazonun yeşilinin aynı olduğunu söylemiş ya da tonlarının ama ben sophistğinde yeşilini denedim amazonla alakası yok sophistik çok cok koyu duruyo eminim diğer tonlarındada renk farklılığı vardır.

Beşince sayfada spice renginden bahsedilmiş ama hangi markanın bu spice sarımsı gbi sanki ben öyle istiyorum daha bulamdım :S Rainbow dark hazel - Amazon hazel - bi de spice çıktı yahu bi akıl verin bilen var mı spice sı :S

cnm bende ilk lens kullanmaya başladığımda freslook haresiz yeşil ve gri diğer bir adıyla kurşuni almıştım,katalogdaki resmine aldanarak .ama hiç iyi yapmamışım almakla inanılmaz yapay bir lensti.resmen gözüme boncuk takmışım gibi duruyodu .bir gün bile takmadım ve attım .kısacası ben hiç beğenmemiştim doğal lens isteyen arkadaşlarada hiç tavsiye etmem.

cnm benim geri verme hakkim war lensleri..teslim etsemmi die düsünüyorum...off is cikarttim durup dururken basima..

sen beğendiysen sorun yok,ama memnun değilsen ve değiştirme şansın varsa başka bir lensle değişim yapabilirsin cnm.

Beşince sayfada spice renginden bahsedilmiş ama hangi markanın bu spice sarımsı gbi sanki ben öyle istiyorum daha bulamdım :S Rainbow dark hazel - Amazon hazel - bi de spice çıktı yahu bi akıl verin bilen var mı spice sı :S

canım spice ela demek...rainbow elite line ın elasına karşılık geliyor..
dark hazel ise fantasy line serisinin koyu elası oluyor...ama tekrar söyleyim bu dark hazeller o koyduğum resimeki gibi grimsi durmaz bence...çokkoyu zeytin yeşili durur...
darkhazeller genelde kendisi turuncu olup kahve göze takılınca koyu yeşil sonuç veriyor...nerden mi biliyorum ? b&l nin dark hazelini kullanmıştım kendisi turuncuydu ama göze takınca çok koyu yeşil oluyordu...

Ela lens istiyorsan sakın "nasıl olsa gözüm ile lens yakın renk..damarlı dokulu marka da alsam olur gözükmez" yanılgısına düşme canım..göz rengini fazla değiştirmese de damarlar ekleniyor..b&l hazel ve dark hazelde durum öyleydi.... kıvılcım da b&l hazelden memnun olmadı...göz rengi değişmediği gibi gözüne damar dokusu eklendi...(hiç takma daha iyi) en damarsız doku nerde varsa onu seç derim...

Son düzenleme:
Haklısın dmarsız almak en mantıklısı ben de karar verip alıyım artık napim :-) Zaten sen söylüyorsan doğrudur görmüş geçirmiş olarak ne diym Allah gönlüne göre versn her şeyi sağolll (:-)

Ben standart olan 8.7 ölçüsünü aldım. Ölçü olarak zaten genelde 8.6 veya 8.7 kullanıyorum. Solotica'lar başka ölçülerde de sipariş verilebiliyor ama standart olmadıkları için gönderilmeleri daha uzun zaman alıyor diye biliyorum.

Galpal'cım seni cesaretinden dolayı tebrik ederim, ta brezilyalardan araştırıp bulmuşsun. Çokta yakışmış, iyi günlerde kullan. Birşey sormak istiyorum, soloticalar rahat mı, biraz kalınlar diye duymuştum?

mrb arkadaşlar siteye yeni üye oldum bi konuda yardımınızı rica ediyoru.Freshlook lens kullanıyorum ama gözüme küçük geliyo yani kendi göz rengim taşıyo.Amazonun yeşil rengini almak isitiyorum şimdi ama çap 14,20 dio mesela kullandığım freshlook lenslerde bu değer 14,50ydi yani bu değerdeki bi lens bile olmamışken 14,20 hiç olmaz heralde dimi alıp da çöpe atmak istemiyorum yardım edin lütfen

mrb arkadaşlar siteye yeni üye oldum bi konuda yardımınızı rica ediyoru.Freshlook lens kullanıyorum ama gözüme küçük geliyo yani kendi göz rengim taşıyo.Amazonun yeşil rengini almak isitiyorum şimdi ama çap 14,20 dio mesela kullandığım freshlook lenslerde bu değer 14,50ydi yani bu değerdeki bi lens bile olmamışken 14,20 hiç olmaz heralde dimi alıp da çöpe atmak istemiyorum yardım edin lütfen

öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım.sana şöyle yardımcı olabilirim,ben kullandığım bütün lenslerimi ölçü hesabı yaparak almadım ve hiç bir sorun yaşamadım .gidiyorum optikçiye şu markanın şu rengini istiyorum diyorum ,onlarda veriyor.satıcılardanda kesinlikle gözünüzün çapı nedir tarzı soruda almadım.aldığım bütün lensler gözüme çuk oturdu.kutularına bile merak edip bakmadım,çapları nedir diye.şu an elimde amazon ve freslook var takıyorum sorunsuz.

öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım.sana şöyle yardımcı olabilirim,ben kullandığım bütün lenslerimi ölçü hesabı yaparak almadım ve hiç bir sorun yaşamadım .gidiyorum optikçiye şu markanın şu rengini istiyorum diyorum ,onlarda veriyor.satıcılardanda kesinlikle gözünüzün çapı nedir tarzı soruda almadım.aldığım bütün lensler gözüme çuk oturdu.kutularına bile merak edip bakmadım,çapları nedir diye.şu an elimde amazon ve freslook var takıyorum sorunsuz.

SORUN BENİM GÖZLERDE OZAMAN :çok üzgünüm: ÇAPI 14.50DEN BÜYÜN OLAN Bİ LENS YOK HERALDE.AMAZONDAN MEMNUNMUSUN PEKİ FRESHLOOK KADAR RAHATMI? BU ARADA TEŞEKKÜR EDERİM CANIM CEVABIN İÇİN

ben ikisindende çok memnun kaldım.ama freslookun hareli serisinden onu belirtiyim.freslook daha rahat ama ben şöyle belirgin yeşilden hoşlandığım için amazon a daha yakınım yeşilini çok beğeniyorum.freslook hareli serininin mavi,yeşil,gri,ve bal renklerini denedim.bu renklerde soft renklerdi o yüzden elimde var ama ara sıra kullanıyorum.

Çok teşekkürler.. EBay'den hep alışveriş yaptığım için biraz tecrübem vardı ama Portekizce bilmediğim, karşımdakiler de çok iyi İngilizce bilmedikleri için biraz zorlandım.

Kalın oldukları doğru.. Quartzo'lar o kadar kalın değil ama Hidrocharme'lar bana çok kalın geldi. Yine de gözümü hiç rahatsız etmediler. Çok daha ince olan Sophistic'ler gözümü daha çok rahatsız ediyor nedense..

Galpal'cım seni cesaretinden dolayı tebrik ederim, ta brezilyalardan araştırıp bulmuşsun. Çokta yakışmış, iyi günlerde kullan. Birşey sormak istiyorum, soloticalar rahat mı, biraz kalınlar diye duymuştum?

Son düzenleme:
sen beğendiysen sorun yok,ama memnun değilsen ve değiştirme şansın varsa başka bir lensle değişim yapabilirsin cnm.

ya ben görünmyüo saniodum ama bugün ve dün lenslerle cikinca, arkadaslarim gözleirn bayagi acilmis cok güzel duruyo dedi..sanirim vermiycem hosuma gitmeye basladi renk yapmacik durmyuor hem rengi acildi sanki yikyinca öle oldugunu bilmiordumm kullandikca acilyio sırnaşık şey

ya yine ben... arakdaşlar acil yardım karar veremiyrum:KK70:
B&L dan başka marka kullanmadım ama gri hemen bozuldu gibi oldu sürekli batma yaptı kullanamadım 4-5ay.. yine o markadan almayı dşünüyorum çünkü en iyisi &l demişlerdi..
şimdi B&L AMAZON YEŞİLİ kullanan varmı .. çok mrk ediyorum o rengi... gri kullanmıştım
grimi amazon yeişilimi ahngisi alayım?

kızlar acil cevap ne olurrrr, yarın lens almaya gidiyorum b&l yeşil alıcam aslında mavi dursun istiyorum ama gözlerim koyu kahve oldugu icin lacivert durur bende yesil alıcam, nasıl kullanıp memnun kalan var mı

ya yine ben... arakdaşlar acil yardım karar veremiyrum:KK70:
B&L dan başka marka kullanmadım ama gri hemen bozuldu gibi oldu sürekli batma yaptı kullanamadım 4-5ay.. yine o markadan almayı dşünüyorum çünkü en iyisi &l demişlerdi..
şimdi B&L AMAZON YEŞİLİ kullanan varmı .. çok mrk ediyorum o rengi... gri kullanmıştım
grimi amazon yeişilimi ahngisi alayım?

ayrıca söylemek istedim AMAzon un yeşili değil BauschLOmb un AMazon yeişilini mrk ediyorum

X