Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Resimler pek net değil fazla belli olmuyor..[/QUOTE]

evet daha net cekemedım şekerım denedım ama olmadı kameram bu kadar,
daha ıyı resım vermek ısterdım

ne sorucam su an bugun yenı aldıgımdan dolayı mıdır bır buhu var gozlerımde daha alısamadı belkı ondan mı geçer mı bılıyor musunuz ? kaydirigubbakcemile

dmtale burada mısın özel msj da atamıyorum sen bılıyor musun bu batma geçer mı
bı kaç gune ? lensım buhulu daha renklı lens

hangi marka lensti cnm .ben amazon ve freslook kullandım .ikiside bende batma yapmadı ,eğer ikisinden biriyse oldukça konforlu lenslerdi sorun yaşamadım.ama amazonun süresi daha dolmadan gözümde sorun yarattı bayağa bir zaman damla kullandım ama nedenini bir türlü anlayamadım.

hımm bılmem kı canım yenı oldugu ıcın mı boyleler acaba

bosch lomb markası 1 yıllıkmıs aldım numaralı lens bır de
normalde seffaf kullanıyordum ılk gunlerde kayıyordu onlar da 3 gune kadar gozumun seklını alıyorlardı belkı bunlar da oyle mıdır bu renklılerde pütürler yk degıl dıymı normalde belkı harelerı gozume gelıyor gecer mı kı acaba onları gormem dogal mı acaba kı bılemıyorum onları mı goruyorum sence

Resimler pek net değil fazla belli olmuyor..

ne sorucam su an bugun yenı aldıgımdan dolayı mıdır bır buhu var gozlerımde daha alısamadı belkı ondan mı geçer mı bılıyor musunuz ? kaydirigubbakcemile[/QUOTE]

bende yeni lens aldım dün ,bu kadar kullanmama rağmen ilk taktığımda bir süre buğu oluyo. daha sonraki günlerde taktığımda ise görüntü gayet net bir hal alıyor.sanırım göz lense alışana kadar kısa bir süre böyle bir durumla karşılaşıyoruz.

cnm ben freslook hareli mavi ve yeşil aldım en son.lensleri aldığım yerdeki arkadaşa bosch lomb markalı lensi sorduğumda ,aldığım cevap şu oldu.eğer amazon ve freslook kullandıysam bu markada sorun yaşarmışım.onlara göre yapısı daha kalınmış ve gözüme rahatsızlık verebilirmiş dedi ,satıcı arkadaşın yalancısıyım .

ne sorucam su an bugun yenı aldıgımdan dolayı mıdır bır buhu var gozlerımde daha alısamadı belkı ondan mı geçer mı bılıyor musunuz ? kaydirigubbakcemile

bende yeni lens aldım dün ,bu kadar kullanmama rağmen ilk taktığımda bir süre buğu oluyo. daha sonraki günlerde taktığımda ise görüntü gayet net bir hal alıyor.sanırım göz lense alışana kadar kısa bir süre böyle bir durumla karşılaşıyoruz.[/QUOTE]

anladım canım tesekkur ederım, ben de oyle umid edıyorum harelerı gozume alısır oturur da daha rahat gorurum yarın ya da dıger gun dıye umud edıyorum umarım olur,
belkı daha kalındır ama ben hep bu markayı kullandıgımdan anlayamıyorum kı canım,
tesekkurler gelısmelerı de bıldırırım

bende yeni lens aldım dün ,bu kadar kullanmama rağmen ilk taktığımda bir süre buğu oluyo. daha sonraki günlerde taktığımda ise görüntü gayet net bir hal alıyor.sanırım göz lense alışana kadar kısa bir süre böyle bir durumla karşılaşıyoruz.

anladım canım tesekkur ederım, ben de oyle umid edıyorum harelerı gozume alısır oturur da daha rahat gorurum yarın ya da dıger gun dıye umud edıyorum umarım olur,
belkı daha kalındır ama ben hep bu markayı kullandıgımdan anlayamıyorum kı canım,
tesekkurler gelısmelerı de bıldırırım[/QUOTE]
b&l ın 2 çeşit göz çapı numarası var. eğer sizin gözünüze uymayanı aldıysanız o batma olur. doktor kontrolünden ,aldıysanız sorun olmaz. o çapını ölçüp ona göre veriyor. ama direkt bir lens sitesinden aldıysanız, bilmeden göz çapınıza uygun olayan bir lens olabilir aldığınız. yanlış bilgi vermeyim. 8.4ve 8.6 ydı galiba çapları..... tam emin değilim. yanlış hatırlıyor olabilirim. o batmalar kaymalar ondan olabilir. bulanıklık her renkli lens takanda, olur. lensin pupil boşluğunun etrafındaki o renkli bölüme göz alışıp adapte olana kadar bunu yaşarsanız. sonra göz buna alışır ve o bulanıklığı, görmezsiniz bile.....

Son düzenleyen: Moderatör:
quartzo ya bayıldım. galpal nasıl getirttiniz. ne kadar zamanda geldi.ve kaça mal oldu....solotikaların 2 hafta sonra türkiyede satışa çıkması,olayı, umarım doğrudur. bu lensler çok güzel..... sizede çok yakışmış... çok doğallar....................

Quartzo'ları viallure, Hidrocharme'ları Otica Bellucci diye bir Brezilya optik firmasından getirdim. Viallure İngilizce destek veriyor ama fiyat olarak çok pahalıydı. Quartzoları gönderim ücreti dahil123 dolar gibi bir paraya getirdim. (O zaman dolar düşüktü, bana 152 ytl'ye maloldu) Sonra cesaretimi toplayıp çok daha ucuz olan Otica Bellucci'den ısmarladım. Mel'lerim gönderim ücreti dahil 62$'a, Ice'larım yine gönderim ücreti dahil 72$'a maloldu. Normalde Ice ve Melin fiyatı aynı ama sanırım döviz durumundan fark oldu. Otica'nın sitesi Portekizce ama İngilizce e-mail gönderirseniz cevap veriyorlar. Ben siparişimi e-mail ile verdim. Bana toplam fiyatı söylediler, ben de Paypal ile ödeme yaptım. 4 gün içinde numaralı olmasına rağmen lensleri temin edip gönderdiler, buraya gelmeleri 2-3 hafta aldı.

Türkiye'de satılacaksa umarım 150 ytl'den aşağı satarlar. Öyle 200-250 ytl gibi bir fiyat koyarlarsa yine gider Brezilya'dan ısmarlarım.

benceda çok güzel ilk sıradaki lenslerin yeşil olanlar yani.bayıldım gerçekten hangi marka ,kaça aldın,nerden aldın yazarmısın lütfen .çokmu soru sordum acaba ..ben yeşil hastasıyım da güzel ve doğal yeşil lens gördüğümde dayanamıyorum ve elimdeki lensler bana yeterli gelmiyor,hep arayış içindeyim ,sanırım lens kullanmak bir süre sonra bağımlılık yapıyor,hep en iyisini istiyo insan en azından bende öyle oluyo.:1no2:

Quartzo'ları kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar açık renk olmasına rağmen hayatımda gördüğüm en doğal lensler. Öyle ki ilk taktığımda aynaya sürekli bakmaktan kendimi alamıyordum.

tatlım lenslerın cok guzel durmus natural duruyo orjınal gıbı yanı cok beyendım durusunu

hepsi çok yakışmış ama quartzo olanlar ayrı güzel gözlerin daha iri gözüküyor .türkiyeye gelsede topaz olanla quartzodan alsam yaa :eek:

Çok teşekkür ederim. Umarım Türkiye'ye ucuz bir fiyattan gelirler. O zaman bu lenslerin Türkiye'de rakipleri olacağını sanmıyorum.

Bausch & Lomb lensler bende de biraz sorun yaratıyor. Batma, kayma problemleri oluyor. Her iki ölçüsünü de denedim. (8.4 ve 8.7) 8.7 çok daha iyi oturdu ama yine de batma ve buğulu görüntü problemi oldu. Buğulu görüntü daha çok lensin ortasındaki renksiz alanın çok küçük olmasından oluyor ve göz sonradan alışıyor ama batma problemi gerçekten can sıkıcı.. Genelde ilk taktığımda sorun olmuyor ama 3-4 saat sonra çok rahatsız ediyor.

İki hafta önce Ocean Green aldım ama bu nedenle takamıyorum. Resmen gözlerimi acıtıyorlar.

tesekkurler gelısmelerı de bıldırırım[/QUOTE]

tesekkurler gelısmelerı de bıldırırım
b&l ın 2 çeşit göz çapı numarası var. eğer sizin gözünüze uymayanı aldıysanız o batma olur. doktor kontrolünden ,aldıysanız sorun olmaz. o çapını ölçüp ona göre veriyor. ama direkt bir lens sitesinden aldıysanız, bilmeden göz çapınıza uygun olayan bir lens olabilir aldığınız. yanlış bilgi vermeyim. 8.4ve 8.6 ydı galiba çapları..... tam emin değilim. yanlış hatırlıyor olabilirim. o batmalar kaymalar ondan olabilir. bulanıklık her renkli lens takanda, olur. lensin pupil boşluğunun etrafındaki o renkli bölüme göz alışıp adapte olana kadar bunu yaşarsanız. sonra göz buna alışır ve o bulanıklığı, görmezsiniz bile.....[/QUOTE]

ben seffaf lens kullanıyordum aynı ölcüde aldım 8,7 capındaki
aynı lensten aldım batma az var bugu yapıyor oturacagına ınanıyorum ancak

Bausch & Lomb lensler bende de biraz sorun yaratıyor. Batma, kayma problemleri oluyor. Her iki ölçüsünü de denedim. (8.4 ve 8.7) 8.7 çok daha iyi oturdu ama yine de batma ve buğulu görüntü problemi oldu. Buğulu görüntü daha çok lensin ortasındaki renksiz alanın çok küçük olmasından oluyor ve göz sonradan alışıyor ama batma problemi gerçekten can sıkıcı.. Genelde ilk taktığımda sorun olmuyor ama 3-4 saat sonra çok rahatsız ediyor.

İki hafta önce Ocean Green aldım ama bu nedenle takamıyorum. Resmen gözlerimi acıtıyorlar.
[/QUOTE]

sız de boyle demıssınız benım gozlerıme de cok tam gelmıyor bu sıyah alanı cok buyuk benım gözumun kenarları yıne bıle sıyah kalıyor
bakalım otururcak mı
oturmazsa gerı mı götureyım,
satıs yapan kız ılk etapta tekrar doktora gıtmemı soyledı degılse baska marka verecekmıs şakkıdı

b&l ın 2 çeşit göz çapı numarası var. eğer sizin gözünüze uymayanı aldıysanız o batma olur. doktor kontrolünden ,aldıysanız sorun olmaz. o çapını ölçüp ona göre veriyor. ama direkt bir lens sitesinden aldıysanız, bilmeden göz çapınıza uygun olayan bir lens olabilir aldığınız. yanlış bilgi vermeyim. 8.4ve 8.6 ydı galiba çapları..... tam emin değilim. yanlış hatırlıyor olabilirim. o batmalar kaymalar ondan olabilir. bulanıklık her renkli lens takanda, olur. lensin pupil boşluğunun etrafındaki o renkli bölüme göz alışıp adapte olana kadar bunu yaşarsanız. sonra göz buna alışır ve o bulanıklığı, görmezsiniz bile.....

ben seffaf lens kullanıyordum aynı ölcüde aldım 8,7 capındaki
aynı lensten aldım batma az var bugu yapıyor oturacagına ınanıyorum ancak

[/QUOTE]

sız de boyle demıssınız benım gozlerıme de cok tam gelmıyor bu sıyah alanı cok buyuk benım gözumun kenarları yıne bıle sıyah kalıyor
bakalım otururcak mı
oturmazsa gerı mı götureyım,
satıs yapan kız ılk etapta tekrar doktora gıtmemı soyledı degılse baska marka verecekmıs şakkıdı[/QUOTE]

Bir süre daha deneyin. Sonuçta sonunda oturabilir de.. Benim B&L grilerimde de ilk aldığımda problem olmuştu sonra daha rahat ettim ama Green Ocean'lar nedense çok rahatsız etti. Belki lenslerde bir problem var.

bugün freshlook haresiz yesil ve haresiz grilerim geldi..gri ii de yesil ha warmis ha yokmus....hic belli olmyuor...oysaki gözlerim ela anlamadim gitti

Bir süre daha deneyin. Sonuçta sonunda oturabilir de.. Benim B&L grilerimde de ilk aldığımda problem olmuştu sonra daha rahat ettim ama Green Ocean'lar nedense çok rahatsız etti. Belki lenslerde bir problem var.

tamam dogrudur ben de oturacagına ınanıyorum
sonucta herkes renklı lens kullanıyor tamamdır tesekkurler sengözlerimebaksanab

hani inanmak işi bıtırmenın yarısıdır :p

uzerıne de baktım bı puturcukluk yok lenste
ıcınde o renkler dıs yuzeyınde degıl o yuzden rahatsız etmemelı
ama işte gozun seklıne alışıyor ondan daha zaman alıcaktır

bır de benım goz yapısı dısarı dogruymus kız dedı o yuzden daha tam oturmazmıs vsvsvsvs
olmazsa gerı gotururum zaten yahu olmaz boyle cunku... neyse

..............................

Son düzenleme:
Cemre Amazondan memnun musun bi de hangi renklerini denedin başka..Lensler cidden çok yakışıyor yahu :nazar:

vala canım freshlook kullanmıştım sihah-i freshllokdanda kötü bi durum yaşamadım henüz amazonu yeni kullanıyorum ama oldukca rahat bi lens memnunum yani ayrıca teşekkür ederim ayh şımardım:p:)

bır de green ocean dedıgınız de b& l mi ?
eger öyleyse benım gözum de mı alısamıycak
bır yerde okudum bırının gozu bunla cok rahat ederken dıger markalar amazon vs hıc rahat olmamıs , bılmıyorum kızardı gozum capak yaptı yıkadım yenıden taktım bakalım bakalım puffffffffffffffffffffff :1ninca:

kendi göz rengim bu

Cemrecm senin gözler benimkinden baya açık renkmiş. ya da flashtan mı bu kadar açık gözüküyo bilmiyorum..benim gözlerim baya koyu.. Bu arada ben de b&l açık yeşil denediğimde bende mavi-turkuaz gibi durmuştu..Ama damarları korkunç olduğundan almamıştım, asla takamam öle bişey! Amazonun damarları daha az belirginmiş sanırım, sende de fazla gözükmüyo dimi? (Ama mavi tonu çok tatlı olmuş gerçekten, çünkü koyu renk gözlerde daha açık renk maviler sticker yapıştırmış gibi duruyo) Bu arada amazonun yeşili değil de mavisini denedin mi hiç,ya da koyu kahve gözde nasıl duruyo bi fikrin var mı?

Son düzenleme:
X