Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kahverengi ,durusu su

Eklentiler

• $23488_386802723753_665643753_3769312_4919156_n-1.jpg
    $23488_386802723753_665643753_3769312_4919156_n-1.jpg
    13,2 KB · Görüntüleme: 25
Slm kızlar geçen sene freshn look'un hareli grisini almıştım, ancak bulanıklık hiç geçmediği içn kullnamadım, rainbow'un daha rahat kullanıldığını duyunca dün giallow aldım normalde esmerim ve gözlerim de koyu kahve çok doğal ve hoş durdu ancak bunda da aynı bulanıklık ve zaman zaman batma var hiç raht değilim napcamı bilememdim kızlar nolur yardım:KK43:( (solüsyonum optiifree, göz numaram miyop 1.25, göz çapım 8.6)

slm kızlar bir şey soracağım
benim gözlerim 2 numara ve lens kullanmak istiyorum artık gözlükten sıkıldım
annem de diyor ki lens zararlıymış falan.birisinden duymuş hep iltihap kapmış ve mahvolmuş gözleri
ben de anneme hijyenik kullanmamıştır falan diyorum ama yine de düşünüyorum
zor mu lens kullanmak
kullananlar bilgi verirlerse sevinirim
teşekkür ederim şimdiden:)

kızlar ben b&l dark green ile green amazon arasında kaldım.dark green rengini denemiştim hatırlıyoruma ama green amazonu hiç hatırlamıyorum nasıl bir renkti.CADIARZU deneyen bilen varsa bu rengi bana acil yardımcı olabilir mi?

slm kızlar bir şey soracağım
benim gözlerim 2 numara ve lens kullanmak istiyorum artık gözlükten sıkıldım
annem de diyor ki lens zararlıymış falan.birisinden duymuş hep iltihap kapmış ve mahvolmuş gözleri
ben de anneme hijyenik kullanmamıştır falan diyorum ama yine de düşünüyorum
zor mu lens kullanmak
kullananlar bilgi verirlerse sevinirim
teşekkür ederim şimdiden:)

ben 5-6 yıldır lens kullanıyorum..abartıldığı kadar değil..tabiki hijyen şart ama zaten normalde de ellerimizi yakımaıyor muyuz,gözlerimize dikkat etmiyor muyuz...piyasada artık pek çok markanın lensi var.dr mutlaka size uygun bir tane önericektir.özellikle kışın yavai yavaş geldiği bu son zamanlarda; yağmurlu ve soğuk günlerde kullanımı rahat oluyor gerçekten...

menekşe rengi diye bir renk var lenslerde. Bir tanıdığım kullanıyor. Çok doğal. Johnson&Johnson'ınkiler iyi oluyor diyorlar.

Arkadaşlar bende koyu kahverengi siyahaıda andıryo tenim buğday lens almak istyorum hangi renk gider sizce ela istyorumda hareli ne işe yarıo daha buğulu gbi yanalrı sanki takanlar var mı?

benim de gözlerim koyu kahve tenim buğday ben solotica charm mel siparişi verdim.gelince resimlerimi eklerim buraya..bence yeşil ela tonlar gidiyor bizim tene =)

Daha öncede sordum ama kımse cvp vermemiş ...

ben num.gozluk kullanıyorum ama artık lens kullanmak ıstıyorm da hıcbır bılgım yok herkez farklı seyler soylemış ..
mesela gozlukcuye gıdınce denettırıyorlarmı ? ben ne esmer tenlıyım nede acık tenlı gozlerım koyu kahve rengı saçlarım da koyu kahve karamel gb ..
şimdi ben nasıl lens seçmelıyım ? nelere dıkkat etmelıyım banada fıkır verırmısınız

ya nıye kımse cvp vermıyor ellı kere soruyoruz arkadaslar ama ınsan bı yardımcı olmaz mı

Kızlar başka başlıklardada sordum falan ama kimseden cevap gelmiyor sadece tek bi başlıktan cevap alabildim.mirmirmirmir
Şeffaf lens kullanıyordum ama şuan renkli almaya karar verdim.Önce bausch lomb yıllık lenslerden alıcaktım ama burda bi topikde rainbow marka lensin giallo rengini gördüm çok beğendim tam istediğim renk.Ama renkli lenste numaralı nasıl olur yani kullanmada zorluk yaşarmıyım, çok pörtler mi, çok tereddütte kaldım.İki kutu alınması gerekiyormuş 120 tlde az değil hani, boşa gitsin istemiyorum.Bide renkli lens kullananlarda çok yadırganıyor çevrede, ben kullanmaya başlayınca herkes kendi göz rengimin daha iyi olduğunu söylicek ama takmıcam guclubacismile Sarışınım,kendi göz rengimde bal rengi gibi resimde ekliyorum, bu resimde koyu çıkmış biraz bulanık ama :1rolleyes:
14cf8zd.jpg

Yardımcı olabilir misiniz sizce ne yapmalıyım ? a.s.

yaa yeşil lens aldım ama takamıyorum yaa takma yontemlerını bılıyoum ama takamıyorum gozlerımı kırpıyorum ıstem dısı lens kullanan arkadasım varr yanı ıyı anlıyorr senelerdir kullanıyor ona taktırmaya calıstım onada olmuyoır ne yapmalıyımmm benn :çok üzgünüm :

yaa yeşil lens aldım ama takamıyorum yaa takma yontemlerını bılıyoum ama takamıyorum gozlerımı kırpıyorum ıstem dısı lens kullanan arkadasım varr yanı ıyı anlıyorr senelerdir kullanıyor ona taktırmaya calıstım onada olmuyoır ne yapmalıyımmm benn :çok üzgünüm :

Ben kirpiklerimi işaret ver orta parmağımla tutup diğer elimle lensi koyuyorum gözüme hemen yerini buluyor hiçde kırpmıyorum gözümü, çünkü göz kapaklarımdan tutuyorum çok kolay oluyor biraz uğraş cnm yapasın kaydirigubbakcemile5

Ben kirpiklerimi işaret ver orta parmağımla tutup diğer elimle lensi koyuyorum gözüme hemen yerini buluyor hiçde kırpmıyorum gözümü, çünkü göz kapaklarımdan tutuyorum çok kolay oluyor biraz uğraş cnm yapasın kaydirigubbakcemile5

ya deniyorum olmuoo o poşet gibi iğrenç seyı sokamıyorm yaa nasıl bır reflesk varsa kırmıyorum cok tutuyorum kendımı oluoyor artık o kadar cok denedım ki gözüm ağrıyorrr vee hanı solüsyonun içinden çıkarıyorsun ya ıslak gıbı oluyor o hemen gzlerımı yaşartıyorrrr

ya gözüme soktum ama sımdı ortada hava kalıo sımdı o hava gıdsındıe bastırıorm hafıften sonra gozlerım doluo lens ınıyorr offf nedir benm bu çilemm xD

Hassas bi göz yapın var sanırım :) Lensi gözüne koyduktan sonra gözlerini kapat ve göz kapağına hafif masaj yap biraz bekle daha iyi olur bence.Kullandıkça alışırsın zaten :) Ben ilk denememde yapmıştım ya refleks meselesi sanırım :icecream:

Hassas bi göz yapın var sanırım :) Lensi gözüne koyduktan sonra gözlerini kapat ve göz kapağına hafif masaj yap biraz bekle daha iyi olur bence.Kullandıkça alışırsın zaten :) Ben ilk denememde yapmıştım ya refleks meselesi sanırım :icecream:

dediğinin aynısını yapmaya çalısıyıorm ama nafile allahım ya ne kadar cok su varmış bu gözün içinde neyse son deneyeşimi ypcam bırazdan xDDD peki bir şey sorucam bu lensı takarken burnuma gogru bakıyorum hafıften o yuzden çogunluk beyazz bolume denk gelıyor dırek baksam dırek goz bebegıme koysam daha çabuk olmazmı

bende 3-4 gündür kulanıyorum ilk hastanede uygulama yapıldı takarlarken çok kırpmıştım sonra ben denedim dha kolay taktım ilk gün çıkarmam zor oldu dün gözümü ovaladım kaymış düşürdüm sandım kenara kıvrılmış
air optix ve acuvue qasys denedik ar optix çok batma yaptı gözüme rahatsız etti acuve den aldık bizde numaralrımda 1.50 ikiside
hastaneden uygulama dahiç 3 aylık paketi 90 a aldık siz ne kadara alıyorsunuz şnternette gördüm tek kutu 55 diyo

X