Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Ben 6 yıldır gözlük takıyorum.Şimdiye kadar halimden memnundum aslında lensde alabilirdim ama kullanamam diye hiç istemedim, herkes gözlüğün yakıştığını söylüyodu akannehir
Amaa ben artık lens kullanmak istiyorum sıkıldım gözlüklerden zaten 1-2 yıl kullancam daha sonra lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum..
Ve lens konusunda pek bi bilgim yok gidipte kötü bi marka alıp sorun yaşamak istemiyorum bi danışıyım dedim..
Öncelikle şeffaf almayı düşünüyorum ama ailem nedense renkli al diye tutturdu,hangisi daha iyi olur benim için?
Günlük,aylık ve yıllık olanları var hangisi daha kullanışlı ve rahattır?
İnternetten biraz bakındım,
*Baush&lomb Purevision Şeffaf Lens
*Air optix Ciba Vision
*Johnson&Johnson Acuvue Oasys Saydam Lens
*Clear 58 - Bunuda arkadaşım önerdi

Eee siz hangisini önerirsiniz, tabi başka markalarda önerebilirsiniz..
Benim gözlerimin derecesi uçuşa geçti yalnız, ben dursun artık diye beklerken habire artıyor, 5 dereceye çıktı sanırım delircem,bide dereceleri farklı bu yüzden iki kutu alıcam,derecenin büyük olması lensi kötü etkiler mi?
Birdee internetten almak güvenli olur mu yoksa ilk defa aldığım için gözlükçüden mi alıyım?
kafamçokkarıştı

a.s.:enbuyukkk:

Bende gözlük kullanmamak için kontak lensi seçtim yaklasık 2 senedir takıyorum ve şiddetle 3 aylıkları kullanmanı öneriyorum çünkü senelik olanlar pek faydalı değil ve sonuçta göz kontrolüne gidiyorsun. Yırtıldığında falan verdiğin paraya yazık olcak ve aynı zamanda kısa sürede daha temiz kullanmış olursun. gözümün numarası 1.25 ve düştüde memnunum gözlükle kısıtlanıyor görme imkanım çünkü.Dereceyi etkileyeceğini sanmıyorum 3 numara takan arkadaşım var ve iyi bir optikten almalısın lens markası olarakta bence freesh look kullan hiç bir şikayetim olmadı kir falan tutmuyor. rimel falan sürdüğünde bazı lensler içine alıyor yapışıyor zorluk çıkarıyo insana

Solo care aqua değiştirmiyor ,Opti Free koyulaştırıyor Souflon All ın One Light da açıyor deniliyor. Ben bütün lenslerim için Solo Care Aqua kullanıyorum freshlookları koyulaştırdı öteki lenslerimin rengi aynı.

sanırım lens solusyonlarınınn lens renklerini açma ve koyulaştırmasında lensin markası ve dokusu da önem taşıyor o zaman....yani tek başına solusyonun işi değil de solusyon ile lensin işbirliği demek daha doğru...solocare aqua solusyonu rainbowlara uyguladığımda hepsinin de renklerini açmıştı..oysa ben koyultsun diye almıştım tersi oldu....yani kullandığım bütün rainbow renklerinin...
freshlook daha opak bir lens ve rainbowdan çok farklı dokusu...ondan olabilir..

meraba benm gözlerim siyaha yakın bi renkte, rainbow elit line grey mi alsam rainbow fantasy light grey mi alsam lütfen yardımmmmmm... hangisi daha güsell

merhaba kızlar benim derdim lens taktıktan bi süre sonra batma yapması :KK43:
öyle böyle değil akabinde kayıyo sürekli bulanık görüyorum dayanamayıp çıkarıyorum bunun sebebi ne olabilir acaba.. solüsyonda bekletiyorum hergün ovalayıp temizliyorum ertesi gün taktığımda yine durum aynı :KK43: of of..

arkadaşlar lens dezenfekte eden yerler varmı,duydunuzmu hiç böyle bişey? Yoksa sadece kendimiz solüsyonda bırakarakmı dezenfekte oluyo? Benim daha 1 hafta önce aldığım lensler daha 2.günü acayip batmaya ve yanma yapmaya başladı.Ondan önce yine başka bi markadan aldığım lenslerimi sadece 1 hafta kullanabildim.Oda aynı şekilde batıyo.Süresi dolmadan lens değiştiriyorum ama en fazla 1 hafta dayanıyo ve bi daha takamıyorum.11 senedir lens kullanıyorum ve ilk kez böyle bişey geliyo başıma.Bende acaba bu batan lensler mikrop kaptığı içinmi batmaya başladı diye merak ettim. Varsa öyle dezenfekte edilebilme olanağı çok sevinicem valla.

bende solotica hidrocor meller hakkinda fikrimi belirtim dedim ,benim gibi kahverengi gözlü vurgulu anlamli gözleri ifadesiz silik yapti günestede bulunmamak lazim inanilmaz kötü oluyor abartildigi kadar dogal bulmadim birde sol gözde bulaniklik yapiyor uzagi göremiyorum miyop oluyorum bir anda tüm su saydikalrimi düsünürsek okadar para bosa gitti bikaç gündür optifree nin içinde bekliyor benlki rengi koyulasir daha naturel bisey olur...sempatiksalakcinni

bende clear 58 kullanıyrm, bu ilk lensim, aldığım optikçi % 100 kullanıcı memnuniyeti olan 1 ürün dedi, memnunum şimdilik. sıra renkli ve numaralı mavi lens almakta ama ne alacağıma karar veremedim. birde lens gözün renkli kısmından taşmalı mı bilmyrm, cvp beklyrm kızlar.

Selam millet!ben 4 haziranda vetmandan solotica hidrocor mel aldım ve hiç kullanamadım.. Herkese çok yakışan meller benim rengim değil bende çok açık bi yeşil durdu nedenini anlayamadım üstelik gözlerim kahve olmasına rağmen takıp dışarı bile çıkamadım arkadaşlarımda çok beğenmedi çok üzüldüm büyük bi hevesle almıştım.. Açık ve çiğ durdu bende ben koyu ama renkli göz seviorum fazla belli olmasını istemiorum varsa önerileriniz bekliorum. Hidrocharme ocre düşünüorum. Lensleri 2 kere taktım.aldığım tarihi gösteren kargo poşetiyle birlikte gönderebilirm.uygun bir fiyata satabilirm.. Hidrocor mel istiorsanız lütfen msj atın.e-mail den de görüşebiliriz..

Arkadaşlar merhaba,

Bu başlığın ilk sayfalarında bazı kızlar zaraccom diye bir lensin varlığından, doğallığından filan bahsetmiş. Hiç resim göremedim ama.. Resimler koymuşlar daaha sonra silmişler sanırım. Fiyatı da çok uygun demişler...

Bu markayı ilk defa duyuyorum. Çok merak ettim. Kullanan, gören, duyan bilen varsa yazsın lütfen..

OPAL Nilüfer'e YANIT:Özel mesaj göndermek için 50 mesaj atmış olmak gerekiyormuş, göndermedi...Bu yüzden buraya yazıyorum.
merhaba,
ben 94 yılından beri numarasız renkli lens kullanıyorum. son yıllarda uyurken bile:)) ilk zamanlar yıllık lenslerden kullanıyordum. yaklaşık 5 sene sonra gözümde tarif edilmez bir kanlanma, şişme ve acı oldu. doktora gittiğimde yıllık lenslerin her ne kadar dezenfekte edilirse edilsin tam anlamıyla arındırılmasının mümkün olmadığını ve belli zaman sonra mutlaka göze zarar verdiğini, bu sebeple aylık ya da üç aylık lensler kullanmam gerektiğini söyledi. ilk freshlook ile başladım kısa süreli lens kullanmaya. kullanımı rahattı ancak herkes gözümde lens olduğunu anlıyordu; o yapay görüntü beni rahatsız ediyordu. üstelik freshlook aylık lens ve ciddi pahalıya geliyordu. Sonra bir arkadaşım vasıtasıyla zaraccomla tanıştım. En önemlisi kullanımı çok rahat, gözde lens varlığını asla hissetmiyorsunuz. Çünkü su oranı yüksek, gözde kuruluk yapmıyor, hava geçirgenliği tüm diğer lenslerden daha yüksek. Ve daha da önemlisi şu ki kimse gözlerimin lens olduğunu anlamıyor. Erkek arkadaşım orjinal göz rengimi yeşil sandı çok uzun zaman:)) benim gözlerim kahverengi. Bende en iyi yeşil ve mavi duruyor. Tabi zevk meselesi ama menekşe pek bir bağırıyor ben lensim diye...Ben hareli tercih ediyorum, hem daha etkileyici, hem daha gerçek duruyor. zaraccomdan her açıdan çok memnunum. kampamia'yı bir arkadaşım tavsiye edene kadar zaraccom'u yurtdışına çıktığımda alıyordum; bu yüzden kampamia çok iyi oldu, umarım sık sık koyarlar bu ürünü. kaldı ki onlara da yazdım bu konuda zaten. Ha bir de gerçekten çok ucuz, ben bugün kampamia'nın facebook sayfasında gördüm, zaraccom satan diğer bir internet sitesinin adını vermeden sayfa görüntüsünü koymuşlar 40 tl.ye satıyor. freshlook'ta yanılmıyorsam 50 tl falan...Üstelik zaraccom 3 aylık, diğerleri 1 aylık...Kısaca bu zevk ve tercih meselesidir tabi ki, siz bilirsiniz. Ayrıca herkeste duruşu farklıdır. Ama ben çok memnunum ve hem fiyatının piyasaya göre bu kadar ucuz oluşu, hem ürünü zaten uzun zamandır kullanıyor olmam kesinlikle tavsiye etmem için yeterli...Başka yardımcı olabileceğim bir şey varsa çekinmeden yazabilirsiniz.
iyi akşamlar...
Çok teşekkürler=)
Ben şuan Freshlook yeşil kullanıyorum süresi bitmek üzere ama solotica alacağım.Para biriktirene kadar da lenssiz kalmak istemiyorum Zaraccomu duyunca denemek istedim.Freshlook uzun süre kullanımda rahatsız ediyor.Zaraccom yeşil ve gri arasında kaldım yeşil genelde daha doğal duruyor ama açık renk istediğimden gri de düşündüm.Gri hakkında ne dersiniz?Ya da yeşil koyu mu duruyor?

merhaba arkadaşlar biraz önce doktordan geldim sonunda çok istediğim lensleri aldım :) markası focus solüsyon olarakta doktor alcon opti free çok amaçlı dezenfeksiyon çözeltisini verdi. 3 saattir gözümde çok şükür bi şikayetim olmadı :) gözlerim biraz küçük olduğu için takarken ve çıkarırken zorlandım doktorun yanında bi kere çıkardım denemek için zor oldu :KK70: neyse en son doktorun taktığıyla kaldı akşam çıkarıcam inş. :)
lensi ilk defa kullandığım için tam bişey bilmiyorum arkadaşlar size bi kaç sorum olacak lütfen yardım ediin.
lens kabına ne kadar solüsyon dökmem lazım ? bide arkadaslar ağlarsam falan lense bişey oluyor mu kayma gibi? bide maçlarda falan görüyoruz basketbolcuların falan lensi düşüyo maçı durduruyolar falan :KK70: yani durduk yere lens düşer mi ?? lütfen beni aydınlatın şimdiden tesekkür ederim :)

dediğim gibi göz rengine göre duruşu değişir ama yeşil bende koyu durmuyor. Tam doğal yeşil göz rengi gibi duruyor. Ben grisini de beğeniyorum. Geneli itibariyle yeşil kullanmakla birlikte aralarda değişiklik olsun diye gri de kullanıyorum.
Çok şey istedim biliyorum ama kendi göz renginizle birlikte lensli gözlerinizin fotoğraflarını koyma şansınız var mı bilmiyorumkismile :kedi:

kızlar selam kendı gozum sıyaha yakın numarasız ben mavı yesıl yanı aqua tonlarında aylık deişimlı lens arıyorum.freshlok ve boush lomb harıcınde bana ne onerebılırsınız..açıkcası cokda yuksek fıyat ıstemıyorum enfazla verıcegım 50 tl bıldgnz varsa fıkır verırımısınz

merhaba ben 3.00 derece miyopum gözümde 1.5 astigmat var. ben astigmatı hiçe sayıp normal miyop renkli lens alsam görüntü çok mu kötüleşir???cevaplarsanız çok sevinicem çok acill

dediğim gibi göz rengine göre duruşu değişir ama yeşil bende koyu durmuyor. Tam doğal yeşil göz rengi gibi duruyor. Ben grisini de beğeniyorum. Geneli itibariyle yeşil kullanmakla birlikte aralarda değişiklik olsun diye gri de kullanıyorum.

Valla resim varsa çok makbule geçer

merhaba arkadaşlar biraz önce doktordan geldim sonunda çok istediğim lensleri aldım :) markası focus solüsyon olarakta doktor alcon opti free çok amaçlı dezenfeksiyon çözeltisini verdi. 3 saattir gözümde çok şükür bi şikayetim olmadı :) gözlerim biraz küçük olduğu için takarken ve çıkarırken zorlandım doktorun yanında bi kere çıkardım denemek için zor oldu :KK70: neyse en son doktorun taktığıyla kaldı akşam çıkarıcam inş. :)
lensi ilk defa kullandığım için tam bişey bilmiyorum arkadaşlar size bi kaç sorum olacak lütfen yardım ediin.
lens kabına ne kadar solüsyon dökmem lazım ? bide arkadaslar ağlarsam falan lense bişey oluyor mu kayma gibi? bide maçlarda falan görüyoruz basketbolcuların falan lensi düşüyo maçı durduruyolar falan :KK70: yani durduk yere lens düşer mi ?? lütfen beni aydınlatın şimdiden tesekkür ederim :)

Güle güle kullanın lenslerinizi. Lens kaplarının içinde genelde bir çizgi olur solüsyonu ne kadar koymanız gerektiğini göstermek için. Varsa çizgiye kadar koyun, yoksa lensin üzerini tamamen kaplayacak kadar koyun lens dipte kalsın yani. Uzun süre kullanmayacaksanız lensi ağzına kadar da koyabilirsiniz kabın çünkü özellikle sıcak havalarda solüsyon buharlaşıp lens kuruyabiliyor. Rahat rahat ağlayabilirsiniz hiçbirşey olmaz kaydirigubbakcemile3 En fazla biraz kayar, görüşünüz bulanıklaşır sonra tekrar oturur yerine. Göz çapına uygun olarak alınan bir lens durduk yere düşmez,ben uğraştığım halde düşüremedim şimdiye kadar delikafadulden Göz çapınızdan büyük bir lens seçerseniz göz bebeğine tam oturmadığından bazen düşebiliyor annemin lensi yemekte düşmüştü gözünden büyük olduğu için. Ama öyle kolay kolay da düşmez yani rahat olun yerimseniben

kızlar bişe sorcam yabancı bi lens sitesine mail attım kargo ne kadar die USD4 yazmışlar bu ne anlama gelioo??

bence 4 amerikan doları demek

kızlar ya lensleri ve lens solisyonları nerde saklanır buz dolabında mı odada güneş görmeyen bi yerde mi

merhaba ,
sizi okuyorum 2 gündür benim ablamın düğünü var onun için lens almak istiyorum aslında böle mavi yeşil çarpıcı bişey olsun istiyorum ama lensim diyede bağırmasın megan fox un filan göz rengi gibi olsun bide çok fazla pahalı olmasın 60-70 filan en fazla ..
biliyorum çok şey istiyorum ama bana yardımcı olurmusunuz resimde olursa çok sevinirma.s.

bence 4 amerikan doları demek

kızlar ya lensleri ve lens solisyonları nerde saklanır buz dolabında mı odada güneş görmeyen bi yerde mi

Buz dolabında değil kesinlikle. Ben odamda direk güneş ışığı almayan bir yerde saklıyorum. Güneş görmemesi değil direk güneş ışığı almamasına dikkat etseniz yeterli. Çok sıcak havalarda arada bir solüsyon eklemeyi unutmayın.

X