Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

gloria ; tatlım foto ekledinmi bilmiyorum daha önce ama sendeki durusunu çok merak ettim cnm :1rolleyes:

ben melleri hiç sevmedim ya.. çok soldurur insanın yüzünü. gialloya benziyosa hele hiç değmez dışarlardan getirtmeye.aynı renk burdada war sonuçta.. ama tabi herkesin kendi kararı alan arkadaşlar güle güle kullansn lensilerii:)) açıkçası eğer burda solotica olsaydı türkiyede yanii deneyip edinebilrdm bi tane. ama riske giremem lens konusunda az bi parada deil yanii insan üzülür kötü çıkarsa..:KK43:

güneşçim dark green konusunda sana katılıorum.. göz rengini akşm oda ışığında koyultuo gibi.. illk başta bundan çok tereddüt etmiştmm ama gün ışığında okdr doğal bi renkki.yüzüme bi aydınlık kattı bu çok hoşuma gitti en azından lens olduğu bi tek kenarındaki çizgilerinden bellii..onun dışında hiçbi falsosu yok.. ilk başta alışamamıştm ama şuan çok sewiorum lenslerimi en azından lens kullanınca insanların gözünün içine rahat bakamıodum çzgleri belli oluo ölü balık gibi bakıodum die kendime güwenim geldi:)

evet canım sonuçta aynı renk giallodada var...sadece doku farklı..doku konusunda da soloticayı tercih etmem doğrusu...yani yurtdışlarından getirtilecek ve üstüne düşülecek uğraşılcak kadar ahım şahım lensler değiller....aynı şekilde diğer renkleri de öyle...hiç ilgimi çekmedi açıkcası..ama tabi herkesin kendi zevki...

evet gloriacığım..dark green konusunda bende aynen senin düşündüklerini düşünüyorum..
gözlerimi koyultuyor olması bile hiç rahatsızlık vermiyor bana....dışarıdayken veya pencere önündeyken çok tatlı ve su gibi şeffaf bir yeşil oluyorlar..gözümün ortasıyla da güzel uyuyor ve ela gibi birşey oluyor...bazen de tatlı bir koyu mavi oluyorlar...bazen farklı açılardan ise hiç lenssiz koyu kahve ama oldukça parlak bir göz gibiler...
yani hem renkli gözün hem de koyu gözün çekiciliği birarada.....gözümü renklendirmek adına kendi gözlerimin koyuluğundan da tamamen vazgeçmek zorunda olmayışım güzel birşey..çünkü bazen lensliyken kendi gözünü de özlüyor insan genelde...ve evet kesinlikle hiç lens olduğu belli değil...anca dediğin gibi kenarını görebilen anlar onu da epey incelemesi gerekir görmesi için :)sengözlerimebaksanab

tabi cnm eklerimm, gözlerime alışmasını beklliorum daha çok yeni perşembe günü aldımm daha bi hafta olmadı yanii:)

size ilginç bişey söyleyim canımlar :)
giallo aslında italyanca da "sarı" anlamına geliyormuş....zaten ingilizcedeki "yellow" u da çağrıştırıyo biraz..
türkiyede fıstık yeşili diye çevirmişler gözde o renk durduğunu görüp :)
aslında rengin adı "sarı"...

size ilginç bişey söyleyim canımlar :)
giallo aslında italyanca da "sarı" anlamına geliyormuş....zaten ingilizcedeki "yellow" u da çağrıştırıyo biraz..
türkiyede fıstık yeşili diye çevirmişler gözde o renk durduğunu görüp :)
aslında rengin adı "sarı"...

ilginçmiş canım aslında kutusunda sarı duruyor fakat göze takıldığında yeşil oluyor sanırım bu nedenle giallo demişler bende ilk aldıpımda sarı görünce korkmuştum acaba gözümde nasıl bir renk olur diye ama korktuğum olmadı gayette hos durduğuna inanıyorum:dance:

:1rolleyes: çok ilginç giallo diyince benmde aklıma pistachio geliodu hep ingilizcedeki fıstık o yüzden öle çevirdiklerini düşünmüştüm ona yakın bişedir heralde italyancada diye hayal dünyam zenginmiş baya :roflol:

ilginçmiş canım aslında kutusunda sarı duruyor fakat göze takıldığında yeşil oluyor sanırım bu nedenle giallo demişler bende ilk aldıpımda sarı görünce korkmuştum acaba gözümde nasıl bir renk olur diye ama korktuğum olmadı gayette hos durduğuna inanıyorum:dance:

güle güle kullan canım yerimseniben
evet hemde baya korkutucu bir sarı gerçekten...ama soloticanın meli giallodan daha sarı..
o yüzden mel mi giallo mu deseler giallo derim...mel direkt sarı duruyo gözde...giallo hiç değilse biraz yeşeriyo :)

Son düzenleme:
:1rolleyes: çok ilginç giallo diyince benmde aklıma pistachio geliodu hep ingilizcedeki fıstık o yüzden öle çevirdiklerini düşünmüştüm ona yakın bişedir heralde italyancada diye hayal dünyam zenginmiş baya :roflol:

zenginmiş valla canım sırnaşık şey
ama hakkaten de kafiyesi iyi uyuyor :)

güle güle kullan canım yerimseniben
evet hemde baya korkutucu bir sarı gerçekten...ama soloticanın meli giallodan daha sarı..
o yüzden mel mi giallo mu deseler giallo derim...mel direkt sarı duruyo gözde...giallo hiç değilse biraz yeşeriyo :)

tesekkürederim canım bu benim ilk lensim ve rainbow aldığım içinde çok memnunum bu kadar doğal duran bir marka daha görmedim orta boşluğu geniş ama doğru renk seçimiyle buda kalmıyo hakkatten de güzel bi marka

Güneşçim ayrıca senin darkgreenlerinde muhteşem şu gialloları atayım bende dark green alcam insallah çok hoş durmus sende tatlım sende güle güle kullan

canım bu çaplar ne işe yarar nedir çok merak ediyorum :uhm: kusura bakmayın ben biraz cahilimde bu konuda ilk defa duyuyorum :eek:

canım bu çaplar ne işe yarar nedir çok merak ediyorum :uhm: kusura bakmayın ben biraz cahilimde bu konuda ilk defa duyuyorum :eek:

tatlım o caplara gore lens secimi yapılmazsa gozde potluk ve kayma yapma olasılıgı cok yuksektir ...lens almadan once kesinlikle goz capını olctrmen lazım ...rainbowların dia capı14.00 gozume tam oturuyor diger mavi lensimin dia capı 14.30 olması yuzunden biraz potluk yapıyor ...inan o aradakı 30mm fark inanılmaz farkediyor ...

gunescim konumuzla alakası yok ama soylemezsem catlarım senin gercek gozunu kasını ceyda duvencinin kasına gozune cok benzetiyorum :asigim:

tesekkürederim canım bu benim ilk lensim ve rainbow aldığım içinde çok memnunum bu kadar doğal duran bir marka daha görmedim orta boşluğu geniş ama doğru renk seçimiyle buda kalmıyo hakkatten de güzel bi marka

Güneşçim ayrıca senin darkgreenlerinde muhteşem şu gialloları atayım bende dark green alcam insallah çok hoş durmus sende tatlım sende güle güle kullan

evet canım sana katılıyorum... :) ben 8 senedir lens kullanıyor ve araştırıyorum ve gerçekten seninle aynı fikirdeyim...türkiyede satılan markalar olsun, yurtdışındakiler olsun..şimdilik en iyisinin rainbow olduğunu düşünüyorum daha iyisi çıkana kadar...
ve senin de dediğin gibi rengi doğru seçince ortası da sorun olmuyor..kendi gözüne yakın renkler seçince hem ortası sırıtmıyor hem de saç ve ten rengine uyuyor...
doğalımızdan fazla uzaklaşmamak bizi zahmetlerden de kurtarıyor ve yakışmama riski de olmuyor..

lenslerimi beğendiğin için sağol canım :)
canım zaten koyu sınıfına giren gözler için rainbowun en iyi renkleri dark green ve giallo...
belki ela da olabilir ama denemedim bilmiyorum..fark yaratmaz belki...
diğer renkler daha açık gözlere hatta renkli gözlere uygun...
daha canlı iddialı renkleri de kullandım....emerald green ve lilac...ve sonuç pek memnun edici değildi...

Son düzenleme:
base curve ne oluyor peki ortada boşluk var sanırım görebilileim diye o mudurr :1rolleyes:

X