Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Bir de ben çok kola içerdim özellikle yazları onu bırakmaya çalışıyorum
Sadece ayda 1-2 akşam yemeğine denk gelirse dışarda falan öyle içmeyi planlıyorum.evde içmicem asla
Ben de çok içiyordum kola zero kısmaya çalıştıkça daha çok canım çekiyordu şimdi diyetisyenim haftada 1 bardak veriyor kendimi ona odakladım daha rahat oldu.

Günaydın canım 😘😘
tünaydınnn çiçeğimm :KK60:

Tünaydın kızlar diyetisyen tartı günüüü kupon tuttuuuuu 🤩
ama salı günü daha çok eksiydim neyse takılmıyorum 200-300 grama 🥰
yaaa şahanesin, maşallah sana :nazar::KK68:

Bir de ben çok kola içerdim özellikle yazları onu bırakmaya çalışıyorum
Sadece ayda 1-2 akşam yemeğine denk gelirse dışarda falan öyle içmeyi planlıyorum.evde içmicem asla
naçizane tavsiyem dışarıda da içme :KK23:

çünkü kola gerçekten bağımlılık yapıyor, evde içmeyip dışarıda içmeye de şartlama kendini bu sefer her dışarı çıktığında aklına ilk gelen kola içmek olur

ben kola ve cipsle besleniyordum bir ara, rahat 2 lt içiyordum günde, sonra bi bıraktım çünkü kilo almıştım ve vermem gerekiyordu, sanırım 2 sene olmuştur ağzıma bile sürmüyorum işin daha da güzeli artık eve alsa bile eşim, canım istemiyor :)

çünkü kola gerçekten bağımlılık yapıyor, evde içmeyip dışarıda içmeye de şartlama kendini bu sefer her dışarı çıktığında aklına ilk gelen kola içmek olur

ben kola ve cipsle besleniyordum bir ara, rahat 2 lt içiyordum günde, sonra bi bıraktım çünkü kilo almıştım ve vermem gerekiyordu, sanırım 2 sene olmuştur ağzıma bile sürmüyorum işin daha da güzeli artık eve alsa bile eşim, canım istemiyor :)
Evet evet bende aramam. Bazen çocuklar içerken 1 yudum alırım o kadar

Dışarda dediğim topluluklarda aslında
Normal eşimle gittiğim yemekte değil
Dün mesela herkes alkol aldı hiçbi şey içmesem kendimi iyice soyutlanmış hissedecektim
O tarz durumlarda sadece
Tabii içmemek çok daha iyi ama ☹️

22 Mayıs menü

Kahvaltı 11.30
Menemen 5 yemek kaşığı Ezine kaşar peyaz peynir hepsinden birer küçük parça domates salatalık bir tatlı kaşığı çikolata bir dilim çavdar ekmeği

Ara 15.00
Sütlü soğuk kahve 10 fındık 10 badem

Akşam 18.00
250 ml kefir yarım muz 2 tatlı kaşığı chia tohumu smoothie yaptim

Su 2.5 litre
4 bin adım

60kiloyum 60kiloyum Mthn83 Mthn83 @Elhan
Afiyet olsun canım 💙🌺

Ah ah kola hadi bir derece bir de sigaradan kurtulsam azaltmaya çalıştıkça çoğalıyor sanki :işsiz:

Dışarda dediğim topluluklarda aslında
Normal eşimle gittiğim yemekte değil
Dün mesela herkes alkol aldı hiçbi şey içmesem kendimi iyice soyutlanmış hissedecektim
O tarz durumlarda sadece
Tabii içmemek çok daha iyi ama ☹️
tabii yine de sen bilirsin :KK68:

bir de küçücük bir öneri daha yemeklerle birlikte içecek tüketmemek daha faydalı aslında ve bir süre sonra da alışıyor insan

bir de neden soyutlanmış hissedesin ki sen sağlığın için birşeyler yapmaya çalışıyorsun bu aksine takdir edilecek birşey :KK200:

Ah ah kola hadi bir derece bir de sigaradan kurtulsam azaltmaya çalıştıkça çoğalıyor sanki :işsiz:
ahhhh canımmm ahhhh :KK43: o sigara beni tüketiyor gerçekten, senelerce babamla anneme yalvardık içme diye 2 sene önce ağır bir kalp ameliyatı öncesi mecburen bıraktı ama ne korkular yaşadık hem kendi hem biz ki doktoru da son senelerde annemi çok uyarmıştı artık bırakmalısın diye :KK43:

bir diğeri de eşim :KK43: uyandığı an ilk işi sigara içmek oluyor bıraksın diye dua ediyorum çünkü bırak artık desem biliyorum ki daha çok içecek :KK43:

umarım senin de kolaylıkla sigarayı bırakabileceğin bir gün olacak ve kurtulacaksın :dua:

tabii yine de sen bilirsin :KK68:

bir de küçücük bir öneri daha yemeklerle birlikte içecek tüketmemek daha faydalı aslında ve bir süre sonra da alışıyor insan

bir de neden soyutlanmış hissedesin ki sen sağlığın için birşeyler yapmaya çalışıyorsun bu aksine takdir edilecek birşey :KK200:

ahhhh canımmm ahhhh :KK43: o sigara beni tüketiyor gerçekten, senelerce babamla anneme yalvardık içme diye 2 sene önce ağır bir kalp ameliyatı öncesi mecburen bıraktı ama ne korkular yaşadık hem kendi hem biz ki doktoru da son senelerde annemi çok uyarmıştı artık bırakmalısın diye :KK43:

bir diğeri de eşim :KK43: uyandığı an ilk işi sigara içmek oluyor bıraksın diye dua ediyorum çünkü bırak artık desem biliyorum ki daha çok içecek :KK43:

umarım senin de kolaylıkla sigarayı bırakabileceğin bir gün olacak ve kurtulacaksın :dua:
Çünkü dikkat ediyorum içmicem yemicem dediğimde direkt odak ben oluyorum bir sürü konuşmalar vs. Bu sefer hiç konusunu bile açmadan ilerlicem. Arkadaş çevremiz de direkt yemek üzerine kurulu. Hep yeme içme olayları 😅
Evet sıvı katı ayrımı çok iyi biliyorum ama yazları özellikle kuru kuru yiyesim gelmiyo ki. Soda olayı iyiymiş ama nedense yemek yanına söylemek aklıma gelmedi hiç

Çünkü dikkat ediyorum içmicem yemicem dediğimde direkt odak ben oluyorum bir sürü konuşmalar vs. Bu sefer hiç konusunu bile açmadan ilerlicem. Arkadaş çevremiz de direkt yemek üzerine kurulu. Hep yeme içme olayları 😅
Evet sıvı katı ayrımı çok iyi biliyorum ama yazları özellikle kuru kuru yiyesim gelmiyo ki. Soda olayı iyiymiş ama nedense yemek yanına söylemek aklıma gelmedi hiç
çok iyi anlıyorum seni, ilk diyete başladığımda beni de çok dibe çekiyorlardı ufacık bir çikolata atayım ağzıma aaa sen diyette değil miydin hep bir yorum hep birşey, sonrasında diyetteyim dememeye başladım birşey ikram edildiğinde canım istemiyor diyordum ya da çok ısrar ediyorlarsa alıp bi köşeye koyuyordum mesela, o yüzden kilo verdiğim anlaşılır boyuta gelince aaaa bu gizli gizli diyet yapıyormuş demişlerdi :KK70:

X