Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Sağol canım inşallah faydasını görürüz eşimle baskül ailesi olduğumuz için garibin üzerine çok yük binecek 🤣 Sadece el tutma aparatı katlanıyor ama baya ince
kolları katlı tutarsan yürüyüş bandi açık tutarsan askılık olur🙈 hakkini vererek kullanacagina eminim😎💪🏻40 dk mi 1 saat mi ne tek seferlik kullanim Üstüne çıkılmaması gerekiyormus

Kizlar bir konuda fikir ve yardımınıza ihtiyacım var.Kizim bu yıl beşinci sınıfa gidiyor.İlk okulda dersleri oldukça iyiydi.Oldukca dememin sebebi üçüncü sınıfın ikinci dönemi özel okula aldık.Burada eğitim sistemini bir türlü çözemedik.Sansimiza ilk okul ogertmeni çok iyiydi.Ama bu yıl tam bir kabusa döndü.Hem çok üzülüyorum çoğu zamanda sinirleniyorum.Ders çalışma,ödev yapma diye bir durum hiç yok malesef.26 kişilik beşinci sınıf onuc kişi olarak iki şube A ve B olarak.B şubesi içler acısı zaten.Okul beş set kitap aldırdı ortalama her dersten sekiz dokuz kitap var.ikisi konu anlatımlı gerisi tests şeklinde.Ama bu kitaplar eve hiç gelmiyor.Kizim ödev var mı yok.eksigin var mı yok.bir gün ders kitabın da konu okuyor sonra ki günler işkenceye dönüyor.Eve kaynak kitap almadık okul kitapları fazlalığı sebebiyle ancak bu yıl böyle geçip gidiyor.ortaokul temelini atamadı malesef.bunu nasıl telafi edebiliriz ?
Beşinci sınıfta bocalamalar çok fazla oluyor, ilkokuldan sonra ortaokul mantığına geçmek çocuklar farklı öğretmenlere hemen alisamiyor. Ödev kontrolü de ilkokuldaki gibi değil . Çocuklar bir boşluğa düşüyor. Şu anda LGS odaklı düşünmek yerine dersten keyif almalı . Mesela hiç tekrar için video vs izliyor mu ben tongucu çok seviyorum , çocuklar genelde keyif alıyor . Bu kadar test bana fazla geldi , çocuğun gözünde korkmuş olabilir. Derslere çalışmayı biliyor mu önce ona bı bakın. Matematik dersine nasıl çalışıyor mesela ? Defterleri tam mi , öğretmenin verdiklerini yazmış oluyor mu ? Sınıf arkadaşları ile uyumu nasıl ? Ondan bir kaç sınıf üstte olup başarılı gorusturebileceginiz birileri var mı ? Akran önerileri daha çok işe yarıyor . Kitap okurken seçimleri biraz daha eğlenceli olanlara bakın
Çok öğretici olmak bu süreçte iletişimi de engeller . Mesela denemeden sonra kitapçığı hiç inceliyor mu eksiklere bakıyor mu ?

Kelimeleri kendin seç dedim.en basit olarak kalem, silgi, dolap, çanta gibi.tek yapacağı bunları deftere yazıp sesli söyleyecekti.İki dk surmezdi.bilemedim bir yerde büyük bir eksik var,onu nasıl bulacağım.
Canım henüz tek başına sorumlulukta olmayabilir
Birlikte götür bir süre. Birlikte ders tekrarı yapın, birlikte kitap okuyun. Okulda neler yaptığını sor. Her konuşma sohbet havasında olsun. Sorguya çekiyor gibi değil.
Kederler de mutluluklar da kalıcı değil kuzum. İkisine de takılıp kalmayalım yeter ki :KK60:
Höykürene sen de höykürdün mü :KK62:
Tabiki 😂

Beşinci sınıfta bocalamalar çok fazla oluyor, ilkokuldan sonra ortaokul mantığına geçmek çocuklar farklı öğretmenlere hemen alisamiyor. Ödev kontrolü de ilkokuldaki gibi değil . Çocuklar bir boşluğa düşüyor. Şu anda LGS odaklı düşünmek yerine dersten keyif almalı . Mesela hiç tekrar için video vs izliyor mu ben tongucu çok seviyorum , çocuklar genelde keyif alıyor . Bu kadar test bana fazla geldi , çocuğun gözünde korkmuş olabilir. Derslere çalışmayı biliyor mu önce ona bı bakın. Matematik dersine nasıl çalışıyor mesela ? Defterleri tam mi , öğretmenin verdiklerini yazmış oluyor mu ? Sınıf arkadaşları ile uyumu nasıl ? Ondan bir kaç sınıf üstte olup başarılı gorusturebileceginiz birileri var mı ? Akran önerileri daha çok işe yarıyor . Kitap okurken seçimleri biraz daha eğlenceli olanlara bakın
Çok öğretici olmak bu süreçte iletişimi de engeller . Mesela denemeden sonra kitapçığı hiç inceliyor mu eksiklere bakıyor mu ?
Canım benim öncelikle çok teşekkür ederim 🙏
Evet bu yıl söylediklerinin hepsini birebir yaşadık.
Ödev kontrolü yapılıyor ödevlerini aksatmadan yapıyor.ama burada da zamanı ayarlayamiyor.cok uzun sürüyor, dolayısıyla sıkılıyor.
Okulda uslu saygılı bir öğrenci.normalde çok hareketli ancak sosyal kısımda biraz çekingen lige geçiyor .
Ders çalışmayı bilmiyor, bir gün iyiyse sonrasında devamını sağlayamıyor,hevesi gidiyor.Bu konuda ne yapabiliriz nasıl bir düzen kurabiliriz.İki konu anlatımı kitabı var,gerisi her dersten test ve eve pek ödev gelmiyor diyebilirim.

Canım benim öncelikle çok teşekkür ederim 🙏
Evet bu yıl söylediklerinin hepsini birebir yaşadık.
Ödev kontrolü yapılıyor ödevlerini aksatmadan yapıyor.ama burada da zamanı ayarlayamiyor.cok uzun sürüyor, dolayısıyla sıkılıyor.
Okulda uslu saygılı bir öğrenci.normalde çok hareketli ancak sosyal kısımda biraz çekingen lige geçiyor .
Ders çalışmayı bilmiyor, bir gün iyiyse sonrasında devamını sağlayamıyor,hevesi gidiyor.Bu konuda ne yapabiliriz nasıl bir düzen kurabiliriz.İki konu anlatımı kitabı var,gerisi her dersten test ve eve pek ödev gelmiyor diyebilirim.
Çocuklar hangi derse nasıl çalışılır bilmiyor, mesela alıp konuşun matematiğe sen nasıl çalışıyorsun sence nasıl çalışılmalı gibi , yapamadığı bir soru olduğunda en az 3 kere uğraşıp sonra yardım alması gerektiği . Birlikte esnek bir program yapın ama haftalık olsun ve yanlarına mesela artı eksi koysun, nerde zorlandı, neden yapamadı, güzel yaptiysa nasıl yapti ? Devamlılık çok kolay değil. Boslamaar hep olacak ama bu haftalık program sayesinde kendisi görecek bosladigini. Ödevler neden uzun sürüyor mesela , konu eksikliği olduğu için yapmakta mi zorlaniyor?

Canım henüz tek başına sorumlulukta olmayabilir
Birlikte götür bir süre. Birlikte ders tekrarı yapın, birlikte kitap okuyun. Okulda neler yaptığını sor. Her konuşma sohbet havasında olsun. Sorguya çekiyor gibi değil.

Tabiki 😂
Canım bunları yapıyoruz bu kısımda sıkıntı yok ama ders notları bu yıl birden çok düştü,ilkokulda pek çok etkinlikte yer alıyordu bu yıl bunda da farklılıklar yaşadı.
Çözüm bulmak çok zormuş.

Çocuklar hangi derse nasıl çalışılır bilmiyor, mesela alıp konuşun matematiğe sen nasıl çalışıyorsun sence nasıl çalışılmalı gibi , yapamadığı bir soru olduğunda en az 3 kere uğraşıp sonra yardım alması gerektiği . Birlikte esnek bir program yapın ama haftalık olsun ve yanlarına mesela artı eksi koysun, nerde zorlandı, neden yapamadı, güzel yaptiysa nasıl yapti ? Devamlılık çok kolay değil. Boslamaar hep olacak ama bu haftalık program sayesinde kendisi görecek bosladigini. Ödevler neden uzun sürüyor mesela , konu eksikliği olduğu için yapmakta mi zorlaniyor?
Birinci dönem matematik dersinden çok ödevi oldu.Malum dokuz kitap ve hepsi yeni nesil soruları.meb kitap evde.yani kolayı öğrenmeden direk zoru yapmaya çalıştılar.veliler isyan etti ödev kısmı çözüldü.
Şöyle bazen on soruyu on dakikada bazen de bir saate yapıyor.yapmak istemediği için süre uzuyor.

L LESA76 eleştiri yerine çabasını övün, yaptıklarının değerli olduğunu hissetsin, daha iyisini istiyorsa birlikte düşünün ne yaparsa daha iyisi olur
Anladım canım,biraz daha sakin kalacağım, bu yıl sudan çıkmış balık misali bocakamali bir süreç geçiriyoruz.İnsallah çözeceğiz.ilgin için çok teşekkür ederim 🙏🥰💗💗💗

Bu arada dedin ya kimse öğün yazmiyor falan... Ben de kaotan oldugumda bu sitemi etmistim🤭 kaptan olunca farkediyorsun aslında cok kalabalığız ama yabanciyiz gibi gibi....
Herkesin bizim ne hissettiğinizi anlamasını isterdim. Menü paylaşılmıyor kilo paylaşılmıyor her gün börek tatlı çikolata yeniliyor. Bir şey söylesen küsülüyor . Söylemesen hiçbir şey demiyorsunuz deniyor. Cok zor işler 🥺 Elhan Elhan

Kaynanamin komşusu sinirlerimi bozdu baklava yedim kabus gördüm çikolata yedim diyen de. Pilav üstü sarma yedim Sonra cips baklava yedim diyen de. 🤷‍♀️

X