Popüler Konu LenaG ile MasterFit

İkinci gebeligimde gizli şeker çıktı . Doğumdan sonra değer düştü ama yine olması gerekenin üstünde . Diyabeti araştırırken çıkmıştı karşıma ilk su orucu. Sonra yapanları şifa bulanlari okuynca çok ciddi kilo verdiklerini de gördüm . E kilo vermeyi zaten istiyorum . Diyabetimi de toparlayacaksa neden olmasın diye düşündüm.size danışmak istedim canmm
Minik minik deneyerek başla ama ...:KK60:

Ben açlık orucunu sonlandırdığım gün tercih ediyorum
Limonlu yendiği için tuzsuz olsa dahi rahat yiyorum, o gün hayvansal da yasak olunca et de koymuyorum
Tek sıkıntı konserveden yapıyorum
Tazesini bulmak zor, kurusu da hiç aklıma gelmiyor ki Tr ye gidince alıyım

Şifa olsun bitanem 🥰
Teşekkür ederim canım benim ❤️

Minik minik deneyerek başla ama ...:KK60:
2 gün yapıp ara verip 4 gün daha sonra 1 haftalık yapıp bitirmek düşüncem de ben sabah gözünü açınca yiyeceğim yemekleri düşünüp sevinen , öğünleri gelince heyecanlanan biri olarak yapabilir miyim bilmiyorum . Henüz düşünce aşamasındayım😂

2 gün yapıp ara verip 4 gün daha sonra 1 haftalık yapıp bitirmek düşüncem de ben sabah gözünü açınca yiyeceğim yemekleri düşünüp sevinen , öğünleri gelince heyecanlanan biri olarak yapabilir miyim bilmiyorum . Henüz düşünce aşamasındayım😂
Yemek yemekten güzel ne varki ama keşke yiyip yiyip kilo almasaydık ancak böyle bir dünyada yok olsun sağlık olsun yedik mi evet ama şimdi eritme zamanı :KK6: :KK6: :KK6: :KK6: :KK6:

Peki iftarli oruç mu iftarsiz mi ? Benim bahsettiğim de yemek yokmuş😂
Yemeksiz olur mu günlük vücudun vitaminlerin almadan benim aklım pek almadı 2 gün desen neyse ama uzun süre çok sağlıklı gelmedi açıkçası sen bilirsin tabi vucudu geri donusu olmayan yollara sokmadan daha keyifli olur bence

Yüksek kalori tüketmişsin o kiloda kalman çok normal,daha düşük kalori almaya bak protein tüketmeye çalış bu arada.
Tamam abla yarın protein alacagim
genelde çorba ile mideyi yormamak için 42 saatin sonunda bir kase tarhana çorbası içtim ve asırı tokum şuan müde küçülüyor galiba
Olabilir. Bende uzun oruçların sonunda çok fazla şey yersen midem alt üst oluyor
İnşallah canım
ya bi tane instagram fenomeni var kadının adını bilmiyorum, 5 tane çocuğu var, arada keşfetime düşüyor, sabah rutinim akşam rutinim vs diye Allahıımmm evlerden ırak ya, ki kocası da yardım etmesine rağmen kadın sürekli koşturma halinde, bir çamaşır yıkıyor dağ gibi bir de onları ütülüyor falan offff, kadını izlerken ben daralıyorum
Kim bu Fenomen ismini yazsanız
ben direk bir kase çorba içip yeniden oruca devam ediyorum hiç bozmuyorum orucu haftada 1 defa 40 saat sonrası 23 saatlik yapıyorum o zamn veriyorum 3 haftadır yarım yamaalk yaptım 70 de kaldım bu hafta kendi yönetemime geçtim bakalım cumaya ne olacak inşallah metobalizmam hala aynıdır ve veririm aynı hızda haftada 2 kiloya yakın veriyordum
Şimdi kaçsın kaç olmayı hedefliyorsun Bir de uzman Hoca haftada kaç gün yapıyorsun Ben kafama göre yapıyorum eğer o hafta birkaç gün çok fena yediysem ertesi günler uzun oruç yapıyorum
12.30 da bir kase tarhana çorbası
başka bişi yok günü kapattım bu hafta artık eksilerin gelmesi lazım
Elhan Elhan Beth18 Beth18
Ne kadar az yemişsin maşallah hala Oruç musun
Akşam öğününü de yapmış bulunmaktayım.
Yağ yakıp üzerine sos şeklinde döktüm. Azıcık gözüme Güzel görünsün istedim:KK70:@Elhan @HanimKelesimiGetir
Afiyet olsun rakibem
17:00

2 kase ayranaşı (yağlı, biberli, sinamekili)
Domates,salatalık, çok az peynir ve ceviz

1,5 lt su ( yarım lt si dukan)
3 kupa kahve

Elhan Elhan Beth18 Beth18 @HanimKelesimiGetir
Afiyet olsun Ayran Aşı diyetinde tek öğün mu yapılıyor
Selamlar
Bugün ki menüm

Sabah 10.00
1 KK peynir
Salatalık
Maydanoz
5 zeytin
1 dl tam buğday

Ara
13 çiğ badem

Öğle 14.00
Ton balıklı salata
1 dl tam buğday

Ara
1 elma
2 ceviz

Akşam 18.00
Ton balıklı salata
1 dl tam buğday

Su 2.5 lt en az
500 ml birki çayı

Elhan Elhan Beth18 Beth18
Akşamki menünde kalanı mı yedin diyetisyenle devam mı ediyorsun
Bugün buraya gelmeye pek yüzüm yok
Pek sağlıklı bir gün değildi 🙄
Sanırım çok kansız kaldım yine hem halsizim hem çok tatlı istiyorum 🙄😭
Olmadı yar su testisine dolmadı Yar :KK70:
Bugün çok yoğun geçti Menüm
Sabah 09.00 1 sahanda yum. 2 çatal peynir yarım dilim ekmek
Öğlen 14.00 5 kaşık oy kavurması içine 1 yumurta kırdım 1 dlm ekmek,2 kaşık yulaflı smoothie 1 mandalin
Akşam 2 kepçe tarhana çorbası 4 kaşık kuru fasulye yoğurt turşu yarım dilim ekmek

Su 1 lt
Spor yarım saat yürüyüş,40 dk yüzme yüzme

Regliyim aklımdan çok fena şeyler geçiyor🥴
Kocabey de yanımda sütlaç yiyor :tokat:

Beth18 Beth18 Elhan Elhan
Afiyet olsun sütlactan yedin mi
Ben bir şeyden bahsetmek istiyorum arkadaşlarim. Şu sıralar su orucu hakkında çok övgü duyuyorum. Sağlık için , hasta hücrelerin ölmesi için kullanılan bir yontem ama çok ciddi kilo da verdiriyor. Hem sağlığımızı tazelemis hem de zayıflamış oluyoruz yani anlayacağınız . İlgilenen olursa okuduğum yazıları, faydalarını detaylı atarım buraya da . Acaba ara ara 2 günlük sonra vücut alışınca 1 haftalık yapsak nasıl olur? Düşüncelerinizi merak ediyorum çünkü ben bu ara bayağı düşünüyorum yapmayı.
Ben bu Diyeti 7 gün yapan birini tanıyorum Benim de hamilelikte şekerim çıkmıştı ve genetik olarak yatkınım ancak Gebelikten sonra şekerim düzeldi su orucundan açıkçası biraz korkuyorum
:KK5:
İyiyim kaptan .
Ama bugün çok yoğundu her hafta salı günü kendimden geçiyorum da biraz :KK8::KK8::KK8:sen nasılsın ?🙂
İyiyim ben de ben hafta sonu kendimden geçip cumaya kadar duruluyorum :KK70:
Afiyet olsun bademim. :KK60:
Ekmeklerini sayacagimi biliyordun değil mi :KK48:
İki dilim :21:
:KK9::KK9:
Hurma, üzüm, dut kurusu veya bitter iki kare varsa evde ye kuzum...Bir kaşıkla durabilecegine inanıyorsan sütlaç ye. Regl zamanı tatlı krizine çözüm bulmalısın. :KK5:
Ay ben de renkli zamana çok fazla tatlı canım istiyor hocam Ne yapabiliriz bu tatlı isteklerine karşı bir de ben nasıl olsa tatlı yedim deyip bir sürü şey yiyorum arkasına

Yemeksiz olur mu günlük vücudun vitaminlerin almadan benim aklım pek almadı 2 gün desen neyse ama uzun süre çok sağlıklı gelmedi açıkçası sen bilirsin tabi vucudu geri donusu olmayan yollara sokmadan daha keyifli olur bence
Zamanın olduğunda bir internetten baksana canım faydalarına . Kanser hücrelerine kadar öldürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmış. Aslında aksine sağlıklı bir şey 21 gün 40 gün yapan bile var ciddi hastalıklar için.

83' lü bir kilon var. Sağlıklı beslenerek yavaş ama keyifli gayet güzel kilo verebilirsin canım. Yetişecek bir düğünün yok sanki zamanı değil gibi geliyor bana. Vücudunun nasıl tepki vereceğini bilmiyorsun sana ihtiyacı olan iki küçük çocuk var risk alma kuzum ya...:KK51:Ayran aşi besleyici bir çorba. Bizi gözlemle kayda değer bir sonuç alırsak sen de yaparsın. İki gündür gayet enerjik sağlıklı hissediyorum bir şeylere saldırma durumu da olmadı . Sen yine de öbürünü düşünmeye devam et hayata geçirme canim. :KK60:

83' lü bir kilon var. Sağlıklı beslenerek yavaş ama keyifli gayet güzel kilo verebilirsin canım. Yetişecek bir düğünün yok sanki zamanı değil gibi geliyor bana. Vücudunun nasıl tepki vereceğini bilmiyorsun sana ihtiyacı olan iki küçük çocuk var risk alma kuzum ya...:KK51:Ayran aşi besleyici bir çorba. Bizi gözlemle kayda değer bir sonuç alırsak sen de yaparsın. İki gündür gayet enerjik sağlıklı hissediyorum bir şeylere saldırma durumu da olmadı . Sen yine de öbürünü düşünmeye devam et hayata geçirme canim. :KK60:
Tamam Elhan Elhan cim . Şimdilik rafa kaldırdım sizin tariften devam🤗

Olabilir. Bende uzun oruçların sonunda çok fazla şey yersen midem alt üst oluyor

İnşallah canım

Şimdi kaçsın kaç olmayı hedefliyorsun Bir de uzman Hoca haftada kaç gün yapıyorsun Ben kafama göre yapıyorum eğer o hafta birkaç gün çok fena yediysem ertesi günler uzun oruç yapıyorum

Afiyet olsun rakibem

Ben bu Diyeti 7 gün yapan birini tanıyorum Benim de hamilelikte şekerim çıkmıştı ve genetik olarak yatkınım ancak Gebelikten sonra şekerim düzeldi su orucundan açıkçası biraz korkuyorum

Ay ben de renkli zamana çok fazla tatlı canım istiyor hocam Ne yapabiliriz bu tatlı isteklerine karşı bir de ben nasıl olsa tatlı yedim deyip bir sürü şey yiyorum arkasına
Kaptanım sana çok güzel bir sütlaç tarifi vereceğim.
Dört kaşık yulaf ezmesi
İki bardak süt, hassasiyetin varsa laktozsuz
Bu ikisini haşla lapa kıvamına gelsin. Sonra bir kaşık bal ekle . Üzerine varsa çığ fındık, ceviz ekle biraz da tarçın...☺️☺️☺️☺️ bayilacaksin.

Zaten tutmusken orucumu da tutarim. Ezandan sonraları su içerim😊
👍
Henüz demiyorum🫣 tek başarabilir miyim onu da bilmiyorum . O yüzden yandaş arıyorum😂
O ben değilim inan :KK70:
Bu ben değil miydi yaaa :KK70: ohh bırda bemden çok var :KK19: niden acaba :KK70:
Yemek yemekten güzel ne varki ama keşke yiyip yiyip kilo almasaydık ancak böyle bir dünyada yok olsun sağlık olsun yedik mi evet ama şimdi eritme zamanı :KK6: :KK6: :KK6: :KK6: :KK6:
Aynen tatlım :KK5:

İnşallah canım

Afiyet olsun rakibem

1 çay kaşığı yedim. Zaten tutturamamışım pek koyu kıvamlı olmuş bu sefer . Normalde güzel olurdu. Neyse artık ben de yemedim.🥳

X