LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Sigara kullanıyor musun ne güzel 4 yıl olmuş tekrarlamamış ben günde 3 4 tane içiyorum aslında içmemek lazım ama moralim bozuk bırakamıyorum

Kolposkopi can yakmıyor parça alırken bile bayıtmamışlardı beni sohbet ede ede bitti valla kurtul bir an önce zaten bu hpv korkusuna acı Macı hissedemedim

Çocuğun yok oyuzden korkuyorum zateb bugün ıns tekrar gidecegimonkolojiye sevk edin diye yaşadığım yerde sadece devlet hastanesinde var o kolposkopi özelde olsa parasını verio uyutularak yapicam bn vajinismus um zaten ıns allah yardimcimolur dua edin bana cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim ins sağlıkla alırsınız çocuğunuzu kucaginiza

Resmen burada moral buluyorum bana cevap yazıp rahatlatan herkese çok teşekkür ediyorum.umarim hepimiz sağlığımıza kavusuruz

Çok geçmiş olsun. Korkmayin benim cin2 idi. Prof dr Ates karateke kolposkopla bakip bu kanser degil ama on yil sonra olmayacagini bilemeyiz dedi ve leep oldum. Sabah leep oldum oglen iki gibi notmal hayatima devam ettim. Vajinismus olfugunuz icin caniniz yanarsa bilmem ama kolposkoptan korkmayin.bunyenizi bagisiklik sisteminizi güçlendirmeye çalışın. Mesela leep den sonra ben vitamin kullandim. Vücut iki yilda ancak temizliyor kendini. Duam sizinle...

Ben leep oldum ertesi aksama zor ciktim tampon ckardklarnda kanamam oldu deli ggbi niye oldu anlaamdm gece tekrar yaktilar orayi cok zordu

Siz negatif oldunuz mu ben kasimda hpv negatif gordum smearde temiz smdiki sonucu 15 gun oldu ckmadi

Ben leep oldum ertesi aksama zor ciktim tampon ckardklarnda kanamam oldu deli ggbi niye oldu anlaamdm gece tekrar yaktilar orayi cok zordu
Çok geçmiş olsun. Bende tampon filan yoktu. Üç gun Sonra adet kanamsi gibi bir kanama oldu ve iki güne geçti şükür. Benim iki yil oldu leep olalı. Alti ay önce hpv ye baktirdim şükür temiz cikti.

Çok geçmiş olsun. Bende tampon filan yoktu. Üç gun Sonra adet kanamsi gibi bir kanama oldu ve iki güne geçti şükür. Benim iki yil oldu leep olalı. Alti ay önce hpv ye baktirdim şükür temiz cikti.
Allah allah bende neden tampon vardi acaba hayatmi karartti resmen cok sevindimm sizin adinizaa

Bende tampon vardı ama bir kaç saat sonra çıkardılar kanama oldu ama az oldu 1 hafta hareket etmedim biraz yürüsem kanama oluyordu ama benim leepten sonra dengem bozuldu 10 gün sürüyor adetler leepten önce 5 di

Merhaba Arkadaşlar. bu sayfadaki yazılanları tek tek okudum. bende hikayemi anlatmak istiyorum. 2021 mayıs ayında smear verdim sonucum LSIL olağandışı bulgular olarak çıktı. 3 dr gösterdim sonucumu kolposkobi olması gerektiğini söylediler. kaçışım yoktu. ve aynı zamanda vajinusmus rahatsızlığı atlattığım için ben muaynede bile çok kasılan biriyim. alet vs gördüğümde bile içim ılık ılık olup bacaklarımın dermanı kesiliyor. hastalığı yenmeme rağmen bende böyle etkisi devam ediyor. neyse konumuza gelirsek smear sonucu kolposkobi yapılmadan önce hpv türünü çğrenmek için dr hpv de istedi. ona da baktırdım sonucum tip 56 (yüksek risk grubu) çıktı. kolposkobi oldum. alınan parçalar benden 6 tüp parça alındı. pataloji sonucum CIN1 geldi (Takip) doktorum takipte olucaz dedi. her yıl düzenli smear hpv vermek zorundasın dedi. bu yıl mayıs 2022 de sağlık ocağında ücretsiz hem smear hem hpv aynı anda alındı. sonucum hpv tip 31(Yüksek risk) çıktı. yine yüksek risk grubundaydım değişen bişi yoktu. tipini normal risk grubuna ya da düşük risk grubuna çevirmemişti. geçen yıl gittiğim doktora hpv sonucumu gösterdim patalojilik durum yok dedi yani kolposkobi gerekmez takip edicez ddi. içim rahat etmedi. başka bir özel hast. doktora gösterdim o da beni onkologların takip etmesi gerektiğini söyledi. araştırma hastanesinden randevu aldım normal kadın doğum böl. sonuçlarımı gösterdim. kolposkobi olup olmayacağımı onkoloji böl. karar veriyor dedi. beni sevk etti. hemn onkoloji bölümüne gittim ve orda doktor sonuçlara baktı geçen yıl kolposkobi olmuşsun ama bu yıl da yapılması lazım dedi. beni muayne etmek istedi rahim ağzına bakmak için ama olamadım. o an hazır da değildim birde psikolojik olarak kötü oldum. kafamda soru işareti bakmış olsaydı kolposkobiye gerek duymayacak mıydı yoksa prosüdür gereği mi bakmak istedi bilemedim. sürekli gittiğim kadın doğumcum var zaten o rahmime bakıyordu yara bere bişi yoktu hiç. şimdi bu durumda ne yapıcam bilmiyoum. başka bir doktora daha göstersem mi yoksa araştırma hast. onkoloji dr dediği gibi kolposkobi olsam mı. bu arada ben genel anestezi alarak geçen yıl yaptırdım o işlemi. ama devlette anestezi yok orda zaten yaptıramam. vajinusmustan dolayı o tür şeyler bende etki yaratıyor. rahat olamıyorum kasıyorum. istanbulda gittiğiniz özel hastane de iyi doktorlar varsa yazabilir misiniz. psikolojim berbat ve düşünmekten eriyorum.

İstanbulda olsam gideceğim dr süleyman engin Akhan olurdu kendisini araştır hpv alanında uzmandan kendisi

Mrb arkadaşlar bendede cin 1 geldi yeni tedaviye başlıyorum erkeklerde doktor penis kanseri yaptığını söyledi bana eşimde tedavi olacak çok pis bir hastalık bu illet birsey

lütfen ahcc kullananlar yardımcı olursa , ahcc sayfasında otoimmün hastalığı olanlara tavsiye edilmez diyor. yani troid , haşimato olup ta kullananlar da sıkıntı oldu mu acaba ???

birde cın1 cın 2 çıkıp diğer sonuçları yani smear ve hpv.. temiz çıkan yok mu . yoksa bunlar bağlantılı mı

Merhaba son durumunuz nedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…