LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Evet malesef 3.5 yılda 2 kere leep oldum şimdi tekrar pozitif ve cin 1çıktı ve bekliyorum

Evet malesef 3.5 yılda 2 kere leep oldum şimdi tekrar pozitif ve cin 1çıktı ve bekliyorum.
Tanıdığım bir çok insanın 7 8 seneden önce tekrarlamıyor heleki aşıdan sonra 12 yıldır tekrar etmeyen cin 3 biliyorum hiç tekrar etmeyenler var bunları okudukça sevinmiştim ama sizi okuyunca yine kafamda acabalar olmaya başladı

Cinselliğe ara vermedik çünkü doktor bir sorun yok normal şekilde devam edebilirsiniz dedi. Benim de çocuğum olmuyor. Ben de tüp bebek deniyorum.
Evet bize de aynı şekilde söyledi doktorum bir anlamı yok korunmanın zaten ikimizde de var artık mantıken siz başladınız mı tüp bebeğe bizde haftaya gidip gorusucez inşallah rabbim kısa sürede bize de nasip eder

Benim haftaya 4. denemem olacak inşallah siz nereyle görüşeceksiniz?

Benim haftaya 4. denemem olacak inşallah siz nereyle görüşeceksiniz?
İnanın bilmiyorum kendi jinekolog onkolog doktorum istanbulda o yönlendirecek bizi ama nereye bilmiyorum kendimde hiç araştırma yapmadım açıkçası siz nerde başladınız peki ?

İnanın bilmiyorum kendi jinekolog onkolog doktorum istanbulda o yönlendirecek bizi ama nereye bilmiyorum kendimde hiç araştırma yapmadım açıkçası siz nerde başladınız peki ?
Ben Koç Üniversitesi Hastanesinde tedavi görüyorum. Şimdiden sizin için hayırlı olur inşallah

Çok geçmiş olsun acaba sonucnz çıktı mı durumunuz nedir benzer bir süreçe başlıyorum ve çok endişeliym bana yardımcı olabilir misiniz sorularıma

Gelmiş olsun öncelikle benimde böyle bir sürecim var ameliyat sonrası neler yaşadınız ilk smear sonunuz da ne yazıyordu bnde class III low grade Isıl yazıyor kesinlikle biyoosş ve kolposkopi gerekiyor mş hpv iyi de kötü de çıksa ameliyat a rağmen bu hücreler tekrar görülür mü ve bu süreçte gebelik olur mu

Geçmiş olsun size de.ilk teshis Ascus olarak rutin smear testimde çikmisti. Tip 16 oldugu icin kolposkopi ve biyopsi istendi.sizin düşük dereceli degisikler yaziyor bence ister doktor kolposkopi ve biyopsi.Bende biyopside cin2 görüldü.Sonra leep oparesyonu gecirdim alinan parca cin3 çıktı.Leep operasyonu genel anestezi ile yapiliyor sonrasinda tam zamani hatirlamiyorum ama kanli bir akinti oluyor bir süre.Eğer alinan parcanin sinirlari negafif ise tamamen rahim agzi temizlenmis oluyor.Ama leep sadece rahim agzini temizliyor vucuttan atmiyor.Hpvnin atilmasi icin bağısıklık sisteminin çalışması gerekiyor.Tedaviden sonra gebelik icin bir engel degil dedi bana doktorum.Sadece siğil yapan tipler ise normal dogum yapilamiyor.

Cevap için çok teşekkür ederim biyopsi ve hpv sonucu na göre sanırım ameliyat seçenekleri değerlendiriilck peki kolkospide de doktor aynı teşhisi koyabilir mi yani size cin 2 yada cin 3 kolkospide diyeblr mi

Cevap için çok teşekkür ederim biyopsi ve hpv sonucu na göre sanırım ameliyat seçenekleri değerlendiriilck peki kolkospide de doktor aynı teşhisi koyabilir mi yani size cin 2 yada cin 3 kolkospide diyeblr mi
Hayır kolposkopi ile bakarak parça alırsa ozaman çıkan patoloji sonrası koyuluyor.

Yüksek riskli hpv tespit edildi ise kolposkopi yapılır
Bendede smear testi sonucu hov negatif ve hücre degisikligi cikti. Doktora gittim kolposkopi ile biopsi yapti. Cin 2 ve hpv 16 cikti. 2 hafta önce leep yapildi ve doktorum yarin patolojiden cikan sonuca göre beni arayacak. Insani gercekten cok tedirgin ediyor. 2 haftadir diken üstündeyim

Oarfon hpv de pozitif cikti, yanlis yazmisim

Buarada ben Turkiyede degil Finlandiyada yasiyorum. Rutin test sonucu ögrendim bunu. En son smear testini 3 yil önce yaptirmisim.

Bende hpv negatif ama smear ascus cikti acaba durumunuz nedir daha ben kolposkopi olmadi kaç dakka ağrılı bir islemmiben muayenede kendimi kasiyorum

Aynı durumdayım sizinle ama bnde hpv olmadığı halde ascus cikti aşırı iltihap enfeksiyon akıntı var şuan ne durumdasınız enfeksiyon bittimi

Merhaba
Aynı süreçlerden geçtim. Leep cin 2 çıktı. Ardından 6 ay sonra HPV pozitif gelince tekrar kolposkopi yapıldı. Arkadaşlar HPV negatife dönmeden kolposkopi işini bitiremez doktorlar. O arada 3 aşıyı oldum deflagyn kullandım takviye hap verdiler onu da kullandım. 8 ay sonra tekrar HPV için gittim ve smear normal HPV negatif geldi. Yani mesele biraz HPV’nin negatife dönmesi zaten. Çünkü var oldukça tahrip etmeye devam edebilir. Benim hpv pozitif olduğu için yapılan leep sonrası kolposkopide cin 1 geldi mesela. Bu da çok normal. Endişe etmeyin. Biliyorum ediliyor ama önemli olan bu seviyede yakalamak.

Aynı durumdayım sizinle ama bnde hpv olmadığı halde ascus cikti aşırı iltihap enfeksiyon akıntı var şuan ne durumdasınız enfeksiyon bittimi
Benimde hem ketemde hemde özelde yaptırdığım hpv testleri smear testleri hep negatifti ama aşırı akıntı olunca kolposkopi yaptık cin 1 geldi şok geçirdim kolposkopi den sonra akıntı geçmişti ama 1,5 Ay sonra gene tekrarladı aşırı yoğun akıntı onuda geçtim kasık ağrısı falan deli ediyor beni napıcam bilmiyorum 1 senedir kullanmadığım ilaçlar antibiyotikler kalmadı sanırım kronikleşti ama çok rahatsızım özellikle Kasık ağrısından

Bende aynı durumdayım ama bbm smear ascus şiddetli iltihap cikti yani surekl i akintikanama yapıyor acaba leep yapılsa bitermi

Bende aynı durumdayım ama bbm smear ascus şiddetli iltihap cikti yani surekl i akintikanama yapıyor acaba leep yapılsa bitermi
Valla ilk 1.5 Ay geçti sonra gene tetikledi antibiyotik kullandım tekrar şimdi geçti ama yine antibiyotik bitince tekrar eder gibi geliyo daha önce tekrar etmişti çünkü kronikleşmiş artık akıntı gelsin hadi ona tamam ama şu kasık ağrısı mahvetti beni sende varmı iltihapla birlikte kasık ağrısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…