LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

Merhaba, kolposkopi biyopsi ve ecc sonucum hsil ve cin2 çıktı. Haftaya cerrahi konizasyon yapilicak. Daha önce bu işlemi yaptıran var mı ?

Kızlar Merhaba,

• 2019 yılında ascus çıkan smear sonucum üzerine kolposkopi oldum, doktor rahim ağzında da lezyon gördü.
  • Kolposkopi sonucu CIN 2/3 çıktı. Dünyam yıkıldı o zaman 24 yaşındaydım.
  • LEEP oldum, sınırlar temiz çıktı. Doktor kurtuldun, kontrolleri aksatma dedi.
  • LEEPten 6 ay sonra hpv negatifi gördüm ve smear testimde normaldi.
-2022 hpv negatif, smear ascus
  • 6 ay sonra smear ascus
  • 2023 Mart ayında tekrar ascus + hpv 56 pozitif, 2 hafta önce doktor biopsi yaptı. 4 parça aldı. 3’ünde CIN 1 bulgusu çıktı. Tam gebelik düşünüyorken, CIN 1 çıkması beni çok üzdü. Leep ameliyatımdan beri aynı kişiyle beraber o da eşim. Doktorum aşı yapalım takip edelim, CIN 1 gerileyebilir dedi. Benzer durumu yaşayanlar tecrübelerini aktarabilir mi acaba? CIN 1 olup gerileyen var mı aranızda? Bu arada ilk doz aşımıda oldum. Vitaminde kullanıyorum. Spora başladım. Daha sağlıklı besleniyorum artık. Sizlerin deneyimleri nelerdi?

Merhaba bendede yüksek riskli pozitiflerden birini taşıyorum ilişki sonrası bir kere kanamam olduğu için gittim dün kolposkopi oldum doktor çok iyi görmediğini 6 yerden parça aldığını söyledi çok korkuyorum

Merhaba bende gecen sene 3 tane yüksek riskli hpv pozitiftim. Smear normaldi. Kolposkopi cin1 geldi. Doktor 1 sene sonra testleri tekrar edelim cin1 çoğunlukla kendiliğinden geriliyor dedi. Şubat ayında hpv ve smear verdim. Ikisi de negatif geldi.

Bu süreçte ne yaptınoz? Ek takviye spor beslenme gibi?

Mrb arkadaşlar bendede cin 1 geldi yeni tedaviye başlıyorum erkeklerde doktor penis kanseri yaptığını söyledi bana eşimde tedavi olacak çok pis bir hastalık bu illet birsey
Merhabalar cok geçmiş olsun öncelikle
iki doktora partnerimle ilgili durunun ne olacağını sorduğumda net bir cevap alamadım ve kafamı çok karıştırıyor bu durum acaba doktorun sizi nasıl yönlendirdiğini anlatabilir mısınız

Eşinizde virüs için ne dedi, onun vücudu taşıyıcı muhtemelen ve ömür boyu taşıyıcı mi olacak
Bu durumda bulaş riski olan eş ile ilişkiye devam ederek kendimizi riske sokmuş olmuyor muyuz sistem nasıl çalışıyor acaba

Partnerlerin test ve tedavi için yapabileceği neler var

ben bosandigim için çok ciddiye alıp bilgilendirmeyi uygun görmüyorlar anladığım kadarıyla ama çok fazla kafama takıla şeyler bunlar

Mesela yeni bir ilişkim olursa partnerime hpv bulaştirmis olacak miyim (bunu ona bildirmem gerekir ) onun bana yeniden hpv bulastirmamasi için hpv testi isteyebiliyor muyum (erkekler için böyle bir test var mi)

Merhaba bana yüksek risklilerden biri pozitif olduğun için smear normalde olsa kolposkopi yapıcaz dedi anlamadım

Merhaba bana yüksek risklilerden biri pozitif olduğun için smear normalde olsa kolposkopi yapıcaz dedi anlamadım
Merhaba bende öyle yapmıştım. Aslında doktorum "tip 16,18 için daha çok kolposkopi yapıyoruz ama size de her ihtimale karşı yapalım büyük ihtimal bir şey çıkmaz çıksa da en fazla cin1 gelir demişti." Dediği de çıktı cin1 geldi. Doktor sonucuma çok güzel kendiliğinden geriler demişti. 1 sene sonra smear ve hpv verdim ikisi de negatif geldi.

Bende sonuç bekliyorum benim smear
Düşük dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon (LSIL geldi kolposkopi oldum doktor güzel görmedim 6 parça aldım dedi o yüzden korkuyorum yanıtınız içinde teşekkürler

Bende sonuç bekliyorum benim smear
Düşük dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon (LSIL geldi kolposkopi oldum doktor güzel görmedim 6 parça aldım dedi o yüzden korkuyorum yanıtınız içinde teşekkürler
Benim de doktor 4-5 yerden parça almıştı. Hatta kolposkopiden 6 ay sonra devlet hastanesinde smear vermiştim Lsıl geldi. 6 ay sonra koç üniversitesi hastanesinde tekrar smear ve hpv verdim. Onlar negatif geldi. Doktor 1 sene sonra tekrar smear ver dedi.

çok geçmiş olsun
hangi doktor acabaa çünkü ben sonuçlara göre yeni bi doktora daha görünmek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…