Laparoskopik Abdominal Serklaj yapan doktorlar

Mart ayinda yaptirdim.henuz hamile degilim.

Ben cok dogru ornek olmayabilirim. Onceki hamilelikte vajinal serklaj yaptridim, dikia cok iyiydi, acilmadi da ama dogum sancisi geldigi icin erken dogum oldi yine de, dikisi aldilar. Rahim agzi yetmezligi degil benim temel sorunum.

Eger sizin sorununuz rahim agzi yetmezligi ise faydsini gorenler var. Abdominal serklaj ile istersen zipla deniliyor, rahmin tam yukarisindan yakaladigindan performansi yuksek bu islemin.
Benim kanamam oluyor sonra suyum gelmeye başlıyor ama bebeklerde bi sorun olmuyor. Biri şu bitince kendi düştü, diğerlerinde şunu sancı verdiler. Çok zor bir süreçti. 2 defa vajinal serklaj yapıldı gerçi birincide çok geç kalınmıştı kanamam varken yapıldı. Ama tutmadı hiç biri. 17 / 18 / 21 haftalıkken kaybettim bebeklerimi. Peki bu durumda abdominal serklaj işe yarayacakmı bende dersiniz?

Aaa maşallah çok sevindim, Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.
Yatarakmı geçirdin, kullandığın ilaçlar veya vitaminler varmı?
Gunde 2 tane adalat ve progeston içiyorum bende pıhtılaşma da var kan SUlandırıcı iğne de kullanıyorum vitamin olarak magnezyum alıyorum oda kabızlık olmasın diye 2 gunde bir falan içiyorum onu doktorum rizede karadeniz bolgesinde abdominal yapan baska doktor yok Evren akmut yaptı ameliyatı mı

Gunde 2 tane adalat ve progeston içiyorum bende pıhtılaşma da var kan SUlandırıcı iğne de kullanıyorum vitamin olarak magnezyum alıyorum oda kabızlık olmasın diye 2 gunde bir falan içiyorum onu doktorum rizede karadeniz bolgesinde abdominal yapan baska doktor yok Evren akmut yaptı ameliyatı mı
Kan pıhtılaşması bendede var, ilk üç kaybımda coraspin kullandım son ikide sulandırıcı iğne (göbekten ) kullanmaya başladıktan 3 4 gün sonra karnım 6 aylıkmış gibi şişti, bi aksilik olduğunu anladım kanamam oldu 2 3 gün hastanede yattım sonra bebeklerin kalbi durdu.

Kan pıhtılaşması bendede var, ilk üç kaybımda coraspin kullandım son ikide sulandırıcı iğne (göbekten ) kullanmaya başladıktan 3 4 gün sonra karnım 6 aylıkmış gibi şişti, bi aksilik olduğunu anladım kanamam oldu 2 3 gün hastanede yattım sonra bebeklerin kalbi durdu.
Çok korkuyorum aynı şeyleri yaşayacağım diye

Çok korkuyorum aynı şeyleri yaşayacağım diye
Benim 2. Kaybımda aspirin kullanıyordum ama aspirin kanama alanı yaptı bende doktor bu sefer sadece iğne verdi bu gebeliğim de kanama hiç yasamadım diğer gebeliklerim de leke ve kanama oluyordu

Benim 2. Kaybımda aspirin kullanıyordum ama aspirin kanama alanı yaptı bende doktor bu sefer sadece iğne verdi bu gebeliğim de kanama hiç yasamadım diğer gebeliklerim de leke ve kanama oluyordu
Anlıyorum doktorlara güvenmekten başka hiç bir çaremiz yok.

Anlıyorum doktorlara güvenmekten başka hiç bir çaremiz yok.
Oyle tabiki Rabbim buyuktur bulundugunuz yerde vardır iyi doktorlar arastırın gozden kacan bişey olur yaptırmadıgınız bi test vardır tez vakit Rabbim sizede nasip etsin sağlıklı gebelikler

Oyle tabiki Rabbim buyuktur bulundugunuz yerde vardır iyi doktorlar arastırın gozden kacan bişey olur yaptırmadıgınız bi test vardır tez vakit Rabbim sizede nasip etsin sağlıklı gebelikler
Amin inşallah. Bizim burada öyle tecrübeli dr yok ankara bir doktora gidiyorum

Benim kanamam oluyor sonra suyum gelmeye başlıyor ama bebeklerde bi sorun olmuyor. Biri şu bitince kendi düştü, diğerlerinde şunu sancı verdiler. Çok zor bir süreçti. 2 defa vajinal serklaj yapıldı gerçi birincide çok geç kalınmıştı kanamam varken yapıldı. Ama tutmadı hiç biri. 17 / 18 / 21 haftalıkken kaybettim bebeklerimi. Peki bu durumda abdominal serklaj işe yarayacakmı bende dersiniz?
Su neden geliyor? Sizin de erken dogum basliyor gibi geldi bana. Doktorunu, teshis vb durum olarak ne dedi ? Su gelmeden bebek rahim agzina kayiyor ve kaymasindan dokayi kese patlayip dogum basliyorsa bu serklaj tam size gore, acilmaz. Ama benim gibi, dikis ihtiyacindan bagimsiz olarak dogum sancisi erken geliyor ise bsey diyemeyecegim. Doktorlar da net bir sey diyemedi bana

Su neden geliyor? Sizin de erken dogum basliyor gibi geldi bana. Doktorunu, teshis vb durum olarak ne dedi ? Su gelmeden bebek rahim agzina kayiyor ve kaymasindan dokayi kese patlayip dogum basliyorsa bu serklaj tam size gore, acilmaz. Ama benim gibi, dikis ihtiyacindan bagimsiz olarak dogum sancisi erken geliyor ise bsey diyemeyecegim. Doktorlar da net bir sey diyemedi bana
Doğrumu anladım; benim bebek aşağıya kayıyor rahim ağzı açılmaya başlıyor sancı oluyor ve doğum gerçekleşiyor bende. Ama bu dikiş buna Allahın izniyle engel olacak?
Sizde kayma veya açılma olmaksızın sancı başlıyor öylemi?
Peki sizdeki sebep ne? Benimde aynısı olabilirmi diye soruyorum

Doğrumu anladım; benim bebek aşağıya kayıyor rahim ağzı açılmaya başlıyor sancı oluyor ve doğum gerçekleşiyor bende. Ama bu dikiş buna Allahın izniyle engel olacak?
Buradaki doktorum rahim ağzı yetmezliği dedi, ankarada ameliyat olduğum doktor rahim iyi diyerek ameliyat etti.

Zaten rahim agzi genislesldigi icin bebek kayiyor.Eger sorununuz buysa Allahin izni ile bu operasyon cozum olabiliyor. Evet, bebek kaymiyor, sebebi bilinmeyen erken dogum sancisi ve erken dogum basliyor ne yazikki ikidir...

Doktorunuz size rahim agzi yetmezligi tanisi konduysa bu operasyon cozum olabilir.

Zaten rahim agzi genislesldigi icin bebek kayiyor.Eger sorununuz buysa Allahin izni ile bu operasyon cozum olabiliyor. Evet, bebek kaymiyor, sebebi bilinmeyen erken dogum sancisi ve erken dogum basliyor ne yazikki ikidir...

Doktorunuz size rahim agzi yetmezligi tanisi konduysa bu operasyon cozum olabilir.
Anladım, inşallah sizinde sorununuz çözülür. Rabbim tüm isteyenlere nasip eder inşallah en hayırlısından ve sağlıklısından

Merhaba acaba karından atılan dikişimi yaptırdınız nereye hangi doktora yaptırdınız acaba birde maliyeti nedir bende 2 kere bebeğimi kaybettim 1 cisi rahim açıldı birden 22 haftada kaybettim kincisi serklaj varken rahim açıldı suyum geldi enfeksiyon kaptı bebek 25 Ci haftada erken doğdu rica etsem bana yardımcı olur musunuz İzmir'de oturuyorum ben
Enfeksiyon nasıl kapılıyor, bende bu kez dikkat etmek istiyorum

İlfa53 gebe kalmadan önce ne kullanıyordun? Ben şu an sadece vitaminler kullanıyorum

Abdominal serklaj çok basit bir operasyon. Yani ben beş gün sonra işe başladım. Ameliyat esnasında bir komplikasyonda yaşamadım. Benim de sancım ve suyum geliyordu. Umarım bu sefer sağlıkla alabiliriz kucağımıza.
Merhaba ben Gülsüm daha önce sizinle birebir aynı sebeplerden dolayı 9 kaybim oldu 2-3 aydan itibaren kanamalar sonra doğum sancılarım geldi her seferinde ve sonra suyum ve sonra erken doğum maalesef 9 kayıp şimdi bana da gebelik öncesi laroskopik abdominal serkulaj önerildi bana özel sen yazabilirmisiniz şu anki durumunuzu Rica etsem

X