Laparoskopik Abdominal Serklaj yapan doktorlar

leke geldi benden gittiğim de eş aşaya gelmişti 2cm acıklık var dediler normal doğurtrular beni rahim yetmezliğini histereskopiye baglıyorlar yani gittiğim doktorlar hep aynı şeyi söyledi 19 haftada kaybettim sun an 8.4 haftadayım rizedeyim 33 yaşındayım
Bırde ray teshisi konmuş sana kesınlıkle ol derim bende oyle bi teshiste yok ama olmayı dusunuyorm ıns ben

Canın ben sayısız hısteroskopı oldum bılmıyorum hıc oyle bısey denmedı olabılır belkıde😭bende ıkı hamılelıgımıde 22haftada kaybettım bnce abdomınal ol derım yenıden aynı seylerı yasamak cok zor
Bana gittiğim her doktor aynını söyledi histereskopi yuzunden rahim yetmezliği perinatoloji bolumunde de aynı söylendi histereskopi yapan doktoruma düşükten sonra gittim oda aynını söyledi seninde histereskopiden olabilir

Bana gittiğim her doktor aynını söyledi histereskopi yuzunden rahim yetmezliği perinatoloji bolumunde de aynı söylendi histereskopi yapan doktoruma düşükten sonra gittim oda aynını söyledi seninde histereskopiden olabilir
Hısteroskopı mı boyle biseye sebep oluyormus yoksa yapılan hata mı işlem sırasında ben sayısız histeroskopi oldum hatta abdomınalden sonra tekrar tüp bebege baslamadan once yapılacak histeroskopi

Hısteroskopı mı boyle biseye sebep oluyormus yoksa yapılan hata mı işlem sırasında ben sayısız histeroskopi oldum hatta abdomınalden sonra tekrar tüp bebege baslamadan once yapılacak histeroskopi
Doktor hatası değil canım histereskopiden sonra olabilen bişeymiş kimisinde olmaz dedi doktor ama bende olmuş işte 😑

Bılemedımkı canım ya abdomınal son caremız yaptırcak mısın
Canım ben oldum serklaj ama idrar yolumda donukluk varmış doktor onuda görünce stent takmışlar ameliyat 4 saat surdu şimdi evdeyim hafif agrılarım gaz var birde şişkinlik

Canım ben oldum serklaj ama idrar yolumda donukluk varmış doktor onuda görünce stent takmışlar ameliyat 4 saat surdu şimdi evdeyim hafif agrılarım gaz var birde şişkinlik
Hayırlı olsun canım o nasıl bısey büyük bşr sorunmu cok sevındım canım zor oldumu ben korkuyorum valla kesıkler cok mu

Ne zaman oldun cnm amelıyatı
Cuma gunu oldum canım serklajda hiç sorun çıkmadı da benim idrar yolumda dönüklük varmış ameliyata urologda girdi stent takıldı iyiyim ilk gun gaz sancısı oluyor agrı kesici verildi dayanılmıcak bi ağrı olmadı

Uf ya benım cok yapıldı canım biliyo musun kac kez sayısını bilmiyorum

Cuma gunu oldum canım serklajda hiç sorun çıkmadı da benim idrar yolumda dönüklük varmış ameliyata urologda girdi stent takıldı iyiyim ilk gun gaz sancısı oluyor agrı kesici verildi dayanılmıcak bi ağrı olmadı
Ay bende cok sabırsızlanıyorum canım ıns biran once olurum bnde kaybın senın kac haftalıktı oncekı kac kaybın vardı smdı kac haftalık oldun işac falan verdilermi

Ay bende cok sabırsızlanıyorum canım ıns biran once olurum bnde kaybın senın kac haftalıktı oncekı kac kaybın vardı smdı kac haftalık oldun işac falan verdilermi
Evet canım ameliyat oncesi endol fitil verildi simdide dewam ediyorum antibiotik birde zaten kullandığım ilaçlar var haftada bir proluton iğne progeston su an 10 haftalık oldum bebek buyuk olunca ameliyat zorlaşıyormuş doktor oyle soyledi ama iyikide oldum idrar yolumdaki problemde anlaşıldı yoksa ilerki haftalarda tekrar operasyon gecirirdim kaybım 19 haftalıktı benim

Evet canım ameliyat oncesi endol fitil verildi simdide dewam ediyorum antibiotik birde zaten kullandığım ilaçlar var haftada bir proluton iğne progeston su an 10 haftalık oldum bebek buyuk olunca ameliyat zorlaşıyormuş doktor oyle soyledi ama iyikide oldum idrar yolumdaki problemde anlaşıldı yoksa ilerki haftalarda tekrar operasyon gecirirdim kaybım 19 haftalıktı benim
Ins bır daha kayıp yasamayız canım kaybındakı sebep neydı nasıl oldu canım acılma falan mı oldu benım acılma oldu ılkındede rahım uzunlgu kısaldı bebegın zarları cıkmıs ıns bor dha yasamam kasılma ılacını bıraktırsalar bile 4.ve 7.ay arasında kullan cnm bız rısklı gebeyız kasılmayla acılma yasayabiliriz ben cok korkuyorum acılmadan su gelmesınden enfeksıyondan ya😭

Bide yatarak mı gecırıyorsun cnm hamileligini

Ins bır daha kayıp yasamayız canım kaybındakı sebep neydı nasıl oldu canım acılma falan mı oldu benım acılma oldu ılkındede rahım uzunlgu kısaldı bebegın zarları cıkmıs ıns bor dha yasamam kasılma ılacını bıraktırsalar bile 4.ve 7.ay arasında kullan cnm bız rısklı gebeyız kasılmayla acılma yasayabiliriz ben cok korkuyorum acılmadan su gelmesınden enfeksıyondan ya😭
Leke geldi acile gittim ve doğurdum canım rahmim 2 cm acık dendi 😑 Hayırlısı inş bu sefer sorunsuz olur doktor ilk bi hafta dinlen yat dedi ama sonrasında iş yapmamak kaydıyle kalkabilirsin dedi sorun yok

Leke geldi acile gittim ve doğurdum canım rahmim 2 cm acık dendi 😑 Hayırlısı inş bu sefer sorunsuz olur doktor ilk bi hafta dinlen yat dedi ama sonrasında iş yapmamak kaydıyle kalkabilirsin dedi sorun yok
Ay ıns bısey olmaz canın dıkkat et kalkma yınede sen kac haftalık oldu kaybın cnm bnımde aynı acılma oldu enfksıyon oldu snra suyum geldı dogurdum

Merhaba sevgi, evet şu an 21 haftalık gebeyim Allahım sizede nasip etsin bir daha kayıp acısı yaşatmasın bütün anne adayları ile beraber.Serkljdan sonra tedavi ile mi gebe kalmayı düşünüyorsun yoksa normal yol ile kalabiliyormusun? Serklajdan hemen sonra gebe kalmanı tavsiye etmem hani en erken iki adet suresi gecmesi gerekiyor gebelik icin ama iyice iyilestigini dusundugun zaman gebelik calismalarina basla bence.Benim şu anki sıkıntım dikişten ve bagışıklık sistemimden kaynaklı enfeksiyon. Sık sık enfeksiyon baktirmam ve çıkan degere göre antibiyotik ve fitil kullanmam gerekiyor. Çünki enfeksiyon kesenin açılmasına ve erken doguma sebep oluyor. Allah korusun. Diyecegim doktorunuz ile sürekli iletişim halinde olun sagolsun mehmet ğöğşen bey her sorumu cevaplıyor uzaktanda olsa takip edip yönlendiriyor. Uzun olmayan aralıklar ile kanda enfksyon baktırın ona göre ilacınizı ihmal etmeyin. Ayrıca akıntınızın rengini kokulumu kokusuz mu takip edin.
merhaba benim 9 kaybım var bana da abdominal serkülaj onerildi benim 9 kaybımda da 2 aydan itibaren kanamalarım başlıyor ve bebegimi kaybetmeden 2-3 gün önce sancılarım başlıyor ve doguruyorum sizin kayıplarınızdada sancı veya kanamalar oldu mu

abdominal serkülaj yaptıktan sonra bebegini kucağına alan annelere soruyorum onceki kayıplarınızda kanamalarınız oldu mu dogum sancısı gibi sancılarınız oldu mu çünkü benim 9 kayıptada kanama ve doğum sancılarım oldu ve şimdiki doktorum bana bir dahaki sefere abdominal serkülaj önerdi

X