Makyaj Ürünleri Lancome Mu Loreal Mi?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Lancome Mu Loreal Mi?

• Ankete Katılan
    168
arkadaslar her insanin teni ve saci farklidir buyüzden bu ankette bence ikisinin arasi olmali bu ürünlerin icerisi cünkü ayni sadece birini daha pagliya piyasaya sürüyorlar diyerinden bir tek farki fiyatidir bazilarina lanc. iyi gelir bazilarinada lorea. bunlar gibi daha cok ürünler vardir bazi insanlarada pagali olan ürünlerin icindeki maddeler dokunur yani tartismaya deymez,herkeze slm:nazar::enbuyukkk:

Gülcay arkadaşım merhaba :)
almanya da lancome fiyatları nasıl yani türkiye den daha ucuzsa oradan alıcam.
burada istediğim rimeli sordum 90 dedi vermek istemedim o kadar para....

lancome mu loreal mi?bu sorunun cevabı tabikide lancomduryerimseniben
kalite açısından kesinlikle ikisinin arasında fark var.ben her iki markanında rimelini fondotenini glossunu kullandım ve herzaman lancomedan memnun kaldım:asigim:

Lorealin ürünlerini kullanıyorum ve tek geçiyorum özellikle fondöten,allık,ruj ve nemlendirici bakım kremleri harika..
Lancome ürünlerini kullanmıyorum anam ona bütçem yetmez
yasakkelime

arkadaşlar öncelikle merhaba ben uzun seneler önce loreal le başladım daha sonra lancome uzmanlıgı yaptım. zaten lancome loreal aynı firmadır. aslında çok iyi bildiğim için söylüyorum lancome la loreal arasında bir fark yoktur. birisi selectiv ürün diğeri mass market. aslında ürünleri çok birbirine yakındır. çeşitlilik olarak sadece lancome daha fazla ürün yelpazesine sahiptir. sebebide loreale göre daha üst ttabakaya hitap etiği içindir. yurt dışında loreal ve lancome egitimleri aldıgım için güvenle söylüyorumki lancome loreal aynıdır. biraz takip ederseniz zaten aynı zamanda aynı tür ürünler çıkar. cilt bakım ürünlerinde lancome daha üst yaşa loreal daha genç yaşa hitap eder. en büyük fark ürün çeşitliliği ve ambalaj farkıdır. buda bir marka ve satış strattejisidir bilginize. sorularınızı cevaplayabilirim

ayrıca bilginize şunuda söylemek isterim. kozmetik olarak evet ürünler hangi marka olursa olsun kullanıyoruz. bi zararıda olmuyor genelde cilt tipine göre aldıgınızda. ama ben derimki cilt bakımı ürünlerini kozmetik firmalarından kullanmayın arkadaşlar. hepsinin içinde kolajen vardır. ürünleri ömür boyu kullanmanız gerekir. kolajen sayesinde ürün kullandıgınız dönem cildiniz güzel gözükecektir ancakkk ürünü bıraktıgınızda özellikle ilerki yaşlarda çok köü olacaktır. o dönemlerde kolajenle güzel göserdiğiniz cildinizi daha sonra bitkisel ürünlere yöneldiğinizde fayda göremeyeceksiniz. yani nemlendirme maske veya herhangi cilt bakım ürünleri hangi marka olursa olsun ömür boyu kullanıp ve erken yaşta başladıgınız sürece faydasını görürsünüz. bırakıgınızda daha kötü bir görünüm elde edersiniz. çünkü tedavi amaçlı değildir asla. bilginize. ben uzun senelr uzmanlık egitimleri aldım chanel loreal lancome ysl gibi firmalarda uzmanlık yaptım. yurt dışı egitim ve sertifikalarım var. ama cildime renkli kozmetik harici cilt bakım ürünü çok kullanmadım. hep bitkisel ürünler yaglar kullandım. şimdi o dönemdeki arkadaşlarımla görüştügümde iyiki kullanmamamışım diyorum.

ayrıca bilginize şunuda söylemek isterim. kozmetik olarak evet ürünler hangi marka olursa olsun kullanıyoruz. bi zararıda olmuyor genelde cilt tipine göre aldıgınızda. ama ben derimki cilt bakımı ürünlerini kozmetik firmalarından kullanmayın arkadaşlar. hepsinin içinde kolajen vardır. ürünleri ömür boyu kullanmanız gerekir. kolajen sayesinde ürün kullandıgınız dönem cildiniz güzel gözükecektir ancakkk ürünü bıraktıgınızda özellikle ilerki yaşlarda çok köü olacaktır. o dönemlerde kolajenle güzel göserdiğiniz cildinizi daha sonra bitkisel ürünlere yöneldiğinizde fayda göremeyeceksiniz. yani nemlendirme maske veya herhangi cilt bakım ürünleri hangi marka olursa olsun ömür boyu kullanıp ve erken yaşta başladıgınız sürece faydasını görürsünüz. bırakıgınızda daha kötü bir görünüm elde edersiniz. çünkü tedavi amaçlı değildir asla. bilginize. ben uzun senelr uzmanlık egitimleri aldım chanel loreal lancome ysl gibi firmalarda uzmanlık yaptım. yurt dışı egitim ve sertifikalarım var. ama cildime renkli kozmetik harici cilt bakım ürünü çok kullanmadım. hep bitkisel ürünler yaglar kullandım. şimdi o dönemdeki arkadaşlarımla görüştügümde iyiki kullanmamamışım diyorum.

çok faydalı bilgiler bunlar, çok tesekkurler =))
hihoyyyt
a.s.

Ben de cilt bakımında doğal ürünlerden yanayım forumdaki çoğu arkadaşım gbii.

Makyaj ürünlerine gelince, Loreal'in bir çok ürününü kullandım, genelde memnun kaldım...LAncome'a pek bütçem yetmese de bir kaç ürünü kullandım, elbette memnun kaldım...
PArfüm konusunda Lancome muhteşemdir...:asigim:

Loreal'den ise, vazgeçemeyeceğim rujları ve maskaraları mevcut...

Loreal, aslında LAncome markasının da sahibi, Garnier'in de, MAybelline'in de...YAni aralarında uçurum yok, dediğiniz gib, hedef kitleleri farklı =) a.s

çok faydalı bilgiler bunlar, çok tesekkurler =))
hihoyyyt
a.s.

Ben de cilt bakımında doğal ürünlerden yanayım forumdaki çoğu arkadaşım gbii.

Makyaj ürünlerine gelince, Loreal'in bir çok ürününü kullandım, genelde memnun kaldım...LAncome'a pek bütçem yetmese de bir kaç ürünü kullandım, elbette memnun kaldım...
PArfüm konusunda Lancome muhteşemdir...:asigim:

Loreal'den ise, vazgeçemeyeceğim rujları ve maskaraları mevcut...

Loreal, aslında LAncome markasının da sahibi, Garnier'in de, MAybelline'in de...YAni aralarında uçurum yok, dediğiniz gib, hedef kitleleri farklı =) a.s
aynen öyle arkadaşım. hiç bir farkı yok birbirinden sadece kitle farkı vardır. cilt temizliğinizi mutlaka bikisel ürünlerden yapın derim. mesela dikkat edin lorealde bir yeni krem çıksın aynı zamanda lancome dada çıkıyo. özellikler bile aynı. sadece ambalaj değişik:KK70: ben çok içinde oldugum için biliyorum bunları. ve kolajen denen madde 3-5 kullanımdan sonra gerçekten öyle güzel yapıyorki cildi loreal de olsa lancome da olsa. eve kullanırken güzel. ama bırakınca mahfoluyo eee ne yapıyoruz hemen gene almaya. bu kadar basit.hihoyyyt

banueralp,çok güzel bilgiler vermişin teşekkürler.peki nemlendirici,tonik,makyaj temizleyici vs hangilerini kullanıyorsun?paylaşırsan seviniriz.a.s.

gurbacım yazılanların hepsini okumadım,genel yorumu bilmiyorum,kendi yorumumu yazıcam şimdi:
tercihim=LANCOME
NEDENİ=2sene öncesine kadar tüm cilt ürünlerim 'lancome'idi..makyaj malzemeleri dahil..makyajda lancome yi tek geçiyorum:lepi:özellikle porselen görünüm veren fondoteni,allıkları,rujları ve kalemleri vazgeçilmezim:asigim:
fakat aynı şeyleri cilt bakımı için söyliyemiycem..:1no2:tonic ve nemlendiricileri bana hiç yaramadı..maskeleri ve yüz yıkama jelide:1shok::1shok:waaww süper olmadım:nazar:herhangi bir kozmetikti yani..-tatlicadiarzu-
hele o dudak şişiricisine verdiğim paralar:eek:klava:güzel dolgunluk veriyo doğru..ama tüpün içi dolu dolu değilki!2hafta anca gidiyo..yani deymez o paraya..üzümlü makyaj altı bazımdan çok memnundum ama hakkını yemiyim:)
gelelim neden tercihim loreal değil:eek:
kozmetik görünce severim almayı,lorealda denedim..makyaj ve cilt bakımı olsun..ama hiç memnun kalmadım ben..pudrası hele bi acayip duruyodu..bi parlatıcılar fena değil işte...

Bende sana katılıorum ben şuan md kullanıoum mesela zarar oranı daha düşük sen neler kullanıosun cilt bakımı için ve makyajda hangi markaları kullanıosun?

ikisi de değil... sebebi ise basit... hayvanlar üzerinde test yapıyorlar...

benim bir markayı tercih etmemdeki en büyük etkenlerden biri hayvanlar üzerinde test yapıp yapmadığıdır ve çevreye duyarlı olup olmadığıdır...

arkadaşlar loreal lancome'u satın aldı hatta body shop markası da artık loreal'e ait. hepsi hayvanlar üzerinde test yapıyorlar ve tamamen inorganicler. aslında bu tip markaları kesinlikle tercih etmemeye çalışın. paraben türevi maddeler içeriyorlar. paraben ise tamamen kanserojen bir madde hatta o kadar kanerojen ki erkekler kullandığında bile bu maddeyi meme kanseri yapıyormuş. tamamen hormonel dengeyi bozuyor. tüm kozmetik maddeleri alırken paraben olup olmadığını okuyun içindeki maddelerde....hatta bir ürün almadan önce www.cosmeticsdatabase.com adresinden bir bakın hangi ürün yüzde kaç kanserojen madde içeriyor diye. ben bu siteye bakmadan ürün almıyorum arakadaşlar.

arkadaşlar loreal lancome'u satın aldı hatta body shop markası da artık loreal'e ait. hepsi hayvanlar üzerinde test yapıyorlar ve tamamen inorganicler. aslında bu tip markaları kesinlikle tercih etmemeye çalışın. paraben türevi maddeler içeriyorlar. paraben ise tamamen kanserojen bir madde hatta o kadar kanerojen ki erkekler kullandığında bile bu maddeyi meme kanseri yapıyormuş. tamamen hormonel dengeyi bozuyor. tüm kozmetik maddeleri alırken paraben olup olmadığını okuyun içindeki maddelerde....hatta bir ürün almadan önce www.cosmeticsdatabase.com adresinden bir bakın hangi ürün yüzde kaç kanserojen madde içeriyor diye. ben bu siteye bakmadan ürün almıyorum arakadaşlar.

aynen senin gibi düşünüyorum canım ne güzel yazmışsın. Ama body shop'un peta ile anlaşması var diye biliyordum? fisfisfis peta bu işi sağlam tutar ama senin söylediğin yeni birşey sanırım dikkatli olmak lazım teşekkurler bilgi için, seninkine ek olarak bu web sitesinden de hangi kozmetik markalarının hayvan deneyi yapıp yapmadığını görebilirsiniz
hayvan deneyi yapan ve yapmayan markalar

bende aynı şekilde yapıorum lancome un ürünlerinin yüzde doksanı çok zararlı. lorealin bazı rimellerinde az zarar derecesi. olabildiince zararsız şeyler kullanmaya çalışıorum şampuanım filan dahil. ancak kozmetikte zararsız bulmkta zorlanıorum yinede elimden geleni yapıorum. Lancome dan tek bi vazgeçilmezim var o da lancome hypnose parfümüm ondan vazgeçemem biri bitmeden dierini alıorum.

bu söylediğinizle de bir önceki mesajınızla da çok güzel bilgiler vermişsiniz.Bende lorealin fondötenini allığını vs. kullanıyorum çokta memnunum lancomeden daha birşey almadım iyiki de almamışım para tuzağı.Harikalar yarattığını düşünmüyorum loreal hiçte alerji falan yapmadı cildimde.Cilt bakım ürünü olarak güneş koruyucu nemlendiricisinden alcaktım kolajen içerdiği için tamamen vazgeçtim.
Peki sizce bitkisel içerikli yağ ve bakım ürünleri nelerdir neleri tavsiye ediyorsunuz?

Son düzenleme:
L'Oréal ve Lancôme, aynı fabrikalarda istihsâl ediliyorlar; fakat Lancôme, bu fabrikanın daha profesyonel makyajlara hitap eden ve dolayısıyla biraz daha lüks tarafı. Ve ürünlerini senelerdir kullanmışlığıma istinaden, Lancôme'un ürünlerini tavsiye ediyorum.

X