Aile Planlaması kzlar yardm (yasmine yeni balayanlar)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Mrb kızlar benim sorum ve sorunum farklı sankii. Cinsel ilişki esnasında kuruluk yapıo mu ilaç farkedenler oldu mu? :kedi:

Evet arkadaşım ben de yaklaşık 2 yıl kullandım Yasmin'i ve ben de aynı şikayetler oluştu, tabi libidom sıfırdı nerdeyse. :kedi: Bırakınca normale döndü.
Ayrıca 2 yılda yaklaşık 7-8 kilo aldım.O yüzden de bıraktım,yaklaşık 5-6 aydır kullanmıyorum.
Korunma konusunda çok güvenilir olduğu kesin, ama yan etkileri fazla.:eek:lmaz:

yasmini adet düzensizlgi için kullandım ama bi dha kullanmam 6 ayda 8 kilo aldım yaa bi de sinir yaptı bende :gitme: bıraktım wala hiç işim olmaz yasminle :umursamaz: ama diane35 için ii seler söyleniyo onu da kullanmadım bilmiyorum

bu ne biçim bi şey ALLAHIM
töbe töbe sanki bütün zulüm bizlere yahu.
ne çileli başımız varmış kızlarrrr
erkekler oh işine bakar gerisi boş sonra karatavuk gibi bizler düşünelim haksızlık amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakafamçokkarıştı

1. kutum bitmek üzere herhangi bir yan etikisi olmadı kısçeler bende çok şükür

Evet arkadaşım ben de yaklaşık 2 yıl kullandım Yasmin'i ve ben de aynı şikayetler oluştu, tabi libidom sıfırdı nerdeyse. :kedi: Bırakınca normale döndü.
Ayrıca 2 yılda yaklaşık 7-8 kilo aldım.O yüzden de bıraktım,yaklaşık 5-6 aydır kullanmıyorum.
Korunma konusunda çok güvenilir olduğu kesin, ama yan etkileri fazla.:eek:lmaz:

Bende kullandım önce 1 kutu kullanıp bırakmıştım, şimdi 3. kutuyu bitirdim. Bence bu ilaç ilişkiye girmeyi engelleyerek koruyor. Çünkü bende hiç istek kalmadı resmen anormalleştim. Eşimle karar aldık bıraktım. Böyle korunmaktansa hamile kalırım daha iyi..:eek:lmaz:

Bende kullandım önce 1 kutu kullanıp bırakmıştım, şimdi 3. kutuyu bitirdim. Bence bu ilaç ilişkiye girmeyi engelleyerek koruyor. Çünkü bende hiç istek kalmadı resmen anormalleştim. Eşimle karar aldık bıraktım. Böyle korunmaktansa hamile kalırım daha iyi..:eek:lmaz:

libidoyumu düşürüyo bu ilaçÇok üzgünüm çoook
evli olmadığım için bilmiyorum ama eğer öyle ise sıkıntı sahiden:1ninca:

libidoyumu düşürüyo bu ilaçÇok üzgünüm çoook
evli olmadığım için bilmiyorum ama eğer öyle ise sıkıntı sahiden:1ninca:

Belki bünyeye göre değişiklik gösteriyordur ama bende abartı bir şekilde düştü libido. Yani öyle ki öpüşmekten bile tiksinir oldum. Yasmini kullanmaya başladıktan sonra ayda 2 yada 3 defa zar zor ilişkiye girdik. Kuruluk da yapıyor, dolayısıyla acı çektiriyor ilişki sırasında.

Bence kilo almak sivilce vs hiçbirisi dert değil. Hepsi olsun ama cinsel isteksizlik çok kötü. Frijitten şüphelendim resmen. Bi kere amaca ters, yani bu hapın amacı kafan rahat şekilde istediğin zaman ilişki yaşamaksa, bu isteksizlik çok saçma..

kızlar hapım bitti. 4. gündeyim adet olmadım varmı böyle olan lütfen yazın 2 aydır kullanıyorum bu ay sorunluyum gözüm yollarda kaldı biri beni ferahlatsın yoksa bana dr. yolları :uhm:

yasmin kullanıyorum 3. kutu bitmek üzere. evleneli 1 ay oldu ve her gün ya baş ağrısı ya bacak ağrısından uyuyamıyorum keyfim hiç olmuyor hiç eksilmeyen baş dönmesi ve mide bulantısıda cabası. çok fazla kas ağrım oluyordu boynum belim bacağım sırtım heryerim kısacası. bugün gittim doktora ilacın etkisi dedi şok oldum. dahası 1 ay olması rağmen hala kızım ve bunu giderecek hiç isteğim yok. eskiden nişanlıyken falan elimi tutsa öpse bile ıslanırdım şimdi herşeye rağmen tık yok ve sanki görev gibi herşey. hiç zevk yok ve aşmam gereken bi sıkıntı var ve hiç keyfim olmadığı ve isteğim olmadığı için olduğu yerde sayıyor. Allahtan eşim anlayışlı. ilacın etkisi bende çok büyük oldu şüphesis ama 4 yıl boyunca hamile kalmamam lazım başka korunma yöntemi kalmıyor ria yeni evlenenlere sıkıntı oluyormuş dahası ben daha ilişkiye gireedim onu nasıl taktırcam. çok çözümsüz kaldım öğrenci evi gibi oldu eve gel ders çalış uyu. hiç mutlu değilim ve 8 yıl sabırsızlıkla bekledim eşimi şimdi öpesim bile gelmiyor. en sevdiğim kokusu bile midemi bulandırıyo parfüm sürüyo oda bulandırıyo. kabus oldu herşey napsam bi fikir veren yok mu

yasmin kullanıyorum 3. kutu bitmek üzere. evleneli 1 ay oldu ve her gün ya baş ağrısı ya bacak ağrısından uyuyamıyorum keyfim hiç olmuyor hiç eksilmeyen baş dönmesi ve mide bulantısıda cabası. çok fazla kas ağrım oluyordu boynum belim bacağım sırtım heryerim kısacası. bugün gittim doktora ilacın etkisi dedi şok oldum. dahası 1 ay olması rağmen hala kızım ve bunu giderecek hiç isteğim yok. eskiden nişanlıyken falan elimi tutsa öpse bile ıslanırdım şimdi herşeye rağmen tık yok ve sanki görev gibi herşey. hiç zevk yok ve aşmam gereken bi sıkıntı var ve hiç keyfim olmadığı ve isteğim olmadığı için olduğu yerde sayıyor. Allahtan eşim anlayışlı. ilacın etkisi bende çok büyük oldu şüphesis ama 4 yıl boyunca hamile kalmamam lazım başka korunma yöntemi kalmıyor ria yeni evlenenlere sıkıntı oluyormuş dahası ben daha ilişkiye gireedim onu nasıl taktırcam. çok çözümsüz kaldım öğrenci evi gibi oldu eve gel ders çalış uyu. hiç mutlu değilim ve 8 yıl sabırsızlıkla bekledim eşimi şimdi öpesim bile gelmiyor. en sevdiğim kokusu bile midemi bulandırıyo parfüm sürüyo oda bulandırıyo. kabus oldu herşey napsam bi fikir veren yok mu

Evet malesef insan öpmekten dokunmaktan bile tiksiniyor. Ki ben yan etkilerin psikolojik olduğuna inanan biriydim böyle bir yan etkisinden haberim bile yoktu. Benim eşim de anlayışlı sağolsun. Sabretti. Ama iki defa denedim mümkün değil düzelmiyor. Bıraktım ve bir daha tövbee..

Sana tavsiyem takvim yöntemi+prezervatif.
Doğru uygulandığında gerçekten sorun olmuyor. Bende artık bu şekilde korunacağım.

2 senelik evliyim. 2 sene önce bir düşüğüm oldu.yaklaşık bir senedir çocuk istiyoruz ama olmuyo.şimdide eşimle sıkıntılarım var bi süre çocuğa ara vermek istiyorum.yasmin hapını kullanmayı düşünüyorum sizce başlayımmı.lütfen bana yol gösterin yardım

X