Kv i aramamakla doğru mu yapmışım ?

Ben 7 senelik evliyim herkese 800 km uzakta oturuyoruz . Kayınvalidemler her sene eşimi arar söylerdi bize geleceklerini 1 hafta kalırlardı . Geçen sene ilk kez beni aradı onda da yola çıkmadan 2 saat önce aradı 🤦🏻‍♀️ boş beleş işler yemin ediyorum ki

Benim kayınvalidem de hep eşimi arar. Ama bu durum biraz benden kaynaklı. Ben de memnunum. Baştan mesafemi koydum. Biz bir şey için arr
ayacağımızda da eşime arattırırım. Kayınpederimi zaten asla aramam.

Selam kızlar
Kv ne zaman bizi çağırsa beni değil eşimi arar bize gelse de aynı ben yokum piyasada .Takmadım başta ama sonra öğrendim ki böyle şeyler için eltimi arıyormuş hep. Biz de yemeğe çağırıcaz eşim annesine söyledi ben yokken davet etti tutturdu sen de ara diye dedim bana nasıl davrandıysa aynı öyle yapıcam hala ara sen yine diyor. Ben de kayınbabamı aradım onu aramadım bize yaptığı gibi yorumlarınızı bekliyorum. Küçük bi mesele ama takıyorum böyle şöyleri keza kv de böyle şeylerden mana çıkaran bi insan öyle saf değil yani .

Benim kv de evlendiğimizden beri alt katındaki gelini (beni) arayıp davet etmez işte çalışan oğlunu arar davet eder kocam beni arardı…

Bir gün yukarı çıktım çayını içtim sohbet arasında YEMEK YAPTIĞIMI söyledim. Derken indim aşağı ben akşam eşim eve geldi elini yüzünü yıkıyor bir baktım bir tepsi iki üç çeşit yemek koymuş göndermiş, gözlerim bir doldu sinirden bir patladım…

O gün bu gündür önce beni arar, ben oğluna söylerim.

Ayıptır ya gerçekten şaşırıyorum bu kaynanalarda ki bu kadar ortak özellik nasıl denk gelebiliyor?

Selam kızlar
Kv ne zaman bizi çağırsa beni değil eşimi arar bize gelse de aynı ben yokum piyasada .Takmadım başta ama sonra öğrendim ki böyle şeyler için eltimi arıyormuş hep. Biz de yemeğe çağırıcaz eşim annesine söyledi ben yokken davet etti tutturdu sen de ara diye dedim bana nasıl davrandıysa aynı öyle yapıcam hala ara sen yine diyor. Ben de kayınbabamı aradım onu aramadım bize yaptığı gibi yorumlarınızı bekliyorum. Küçük bi mesele ama takıyorum böyle şöyleri keza kv de böyle şeylerden mana çıkaran bi insan öyle saf değil yani .
Kv ler oğullarına göre davranıyor gelinlerine...

Selam kızlar

Benim eşimi kim ararsa benim veya onun annesi mutlucicek’i ara ona sorun veya ben mutlucicek i arayıp sorayım der ve kapatır. Bu yüzden bizim eve biri gelecek gidecek bir şey varsa beni ararlar çünkü eşim bunu hiç sektirmeden der.

Kayınvalide ile küçük oyunlara girmeden madem eşiniz rahatsız olduğunuzu biliyor her aradıklarında beni aramalarını söyleyin deyin. Aradaki bu çizgiyi de eş çiziyor. Çizsin

Ya zaten bırakın oğluyla konuşsun. Benimki de eşimi arar, eşim de bana sorup haber vereceğini söyler. Böylesi inanın daha iyi. En azından eşime rahatça istemiyorum diyebiliyorum. Sizin yararınıza olan şeyleri sırf elti kıskançlığı yüzünden didikleyip başınıza dert almayın bence

Selam kızlar
Çok iyi yapmışsınız. Eğer bu durumu sorun edip laf ederse de "madem olmaması gereken bir davranış, sen neden bana aynısını yapıyorsun?" diye sorarsınız.

Bu durum kesinlikle eşinizle alakalı. Sizi o aileye saydıracak olan kişi eşiniz. Emin olun kaynınız eşini saydırdığı için kv eltinizi arıyor. Boşuna kısas yapmaya çalışmışsınız. Eşiniz düzelmeden bu durum düzelmez. He bide düzelmesi mi lazım ? Bence gereksiz. Bi noktadan sonra habire aramaları da bayıyor çünkü.

Evde benim babamın bana aldığı ev yani 😅
bence cok talihsiz bir cumle. bizim ev de dedemin anneme verdigi bir ev ama annem böyle es ailesini eleştirirken kullansa/ bunu hissettirse cok agir olurdu. allah razi olsun vermis yani kendi kizina, bunu dile getirmeye, basa kakmaya , isitip isitip paylasmaya gerek var mi??
ayrica esin su cumleyi kuramiyor mu? "merhaba anne, gelin tabii ama lotusu arasana, hazırlıkları o yapıyor, günü belirlesin"
benim babami kirk yilda bir istanbula gelmis öz kardesleri arayınca bile "esimi arasana" der. bence olması gereken de budur yani. sonucta hazırlıkların cogu sende. ev temiz mi, o gun tamirci mi gelecek, halılar yıkamaya mi gidecek, ayni gun baska misafir mi gelecek, buzdolabi ne durumda vs bunlara sen hakimsin

bence cok talihsiz bir cumle. bizim ev de dedemin anneme verdigi bir ev ama annem böyle es ailesini eleştirirken kullansa/ bunu hissettirse cok agir olurdu. allah razi olsun vermis yani kendi kizina, bunu dile getirmeye, basa kakmaya , isitip isitip paylasmaya gerek var mi??
ayrica esin su cumleyi kuramiyor mu? "merhaba anne, gelin tabii ama lotusu arasana, hazırlıkları o yapıyor, günü belirlesin"
benim babami kirk yilda bir istanbula gelmis öz kardesleri arayınca bile "esimi arasana" der. bence olması gereken de budur yani. sonucta hazırlıkların cogu sende. ev temiz mi, o gun tamirci mi gelecek, halılar yıkamaya mi gidecek, ayni gun baska misafir mi gelecek, buzdolabi ne durumda vs bunlara sen hakimsin
Ev ne alakaydı gerçekten 🤮 Her zaman bu gıcıklıktaysa ve eşine ailesine böyle hissettiriyorsa kadın aramamakta haklı. Normalde evin hanımı aranır o ayrı mesele

Ben eşimi aramalarından rahatsız değilim. Yani en kötü o telefonu kapattıklarında kocam beni arayacak aradaki fark en fazla 3 dk olabilir. Zaten evin durumunu, misafir ağırlanıp ağırlanmayacağını eşim de biliyor en kötü sabah çıkmıştır o evden.
Biri geldiğinde de beraber ağırlıyoruz aksi bir durum olursa aynı stresi o da çekiyor.
İki kızım var, ileride evlerine gideceğim zaman damadı ayrıca aramam sanırım. Ha denk gelir onu ararım kızlarımın sonradan haberi olur falan. Takılmam böyle şeylere. Ya da babamın bana gelirken damadını aramasına gerek olduğunu düşünmüyorum.
Benim kafamda kocam ve ben biriz. Kalan herkes diğerleri.

Bizde davet olayı olacağı zaman eşim çağıralım mı diye sorar bende olur derim arar o bizi davet edeceği zaman eşimi arar oda bana sorar yada beni aramamı söyler sorun da olmaz takmam öyle şeylere durduk yere niye kendime dert edeyim
kp niye arıyorsunuz aileden bir kişiye zaten haber vermişsiniz o_O

Benim babamın aldığı evde beni yok sayıyor demek istemiş konu sahibi
Anladım zaten ama bana çok görmemiş bir yorum geldi kusura bakmasın . Babasının aldığı evle durumun ilgilisi yok . Zaten kv kp e de böyle davranıyorsa kv de tabi böyle davranır

Mümkün olduğu kadar bu tarz olayları anksiyete olmamak adına takmamanizi ve nispet yapmamanizi öneririm.Alin size bir tüyo insan ne zaman çıldırır biliyormusunuz hiç önem verilmediğinde Nispet yapmanız seni takıyorum bu hareketin beni etkiledi al misilleme demek.Ben olsam zerre takmam takiyorsam bile ona yansitmam.İnsanlari ruhunuzda yok edin bu en tesirlisi

X