KV & Bebeğim (İsim)

Öyle valla, doğru konuşuyorsunuz, ne diyebilirim ki??? Aynı evde durunca sanki mecburmuşum gibi geliyor hep

Ben kendi annemi düşünmem, doğru!! Çünkü kendisi beni bırakmış ve gitmiş bir kadın olarak gözümde hiç bir zaman bi değeri olmayacak diğer söylediğiniz herşeyde haklısınız, eşim ne isterse onu koyabilir, ben artık o konuda ısrar etmeyi bırakacağım, zaten çocuğumun başkasının ismiyle hayatını devam ettirmesi benim gözümde yanlış bişey olmaya başladı... Yeni bir hayat, ama ne yazık ki başkasının ismi ''

Yaniiii

Doğru söylüyorsunuz, kadın kendi oğlunu atmaz ya :)
Atmaz, en fazla bir süre bozuk gezer sonra düzelir.
Bizde de vefat edenlerin isimlerini koyma var. Çok sevdiğim kuzenimin ismini yeğenine koydular, küçük kızın bahsi geçtikçe, onu gördükçe aklıma hep kuzenim geliyor ve anlamsız bir hüzün hissediyorum.
Bir de annenin adıyla çocuğuna seslenmek de garip bir duygu olsa gerek:)

Aynen "SALAK" olduğum burdan belli ama aynı evde oturuyoruz, bu durumda KV'yi nasıl "SEVMEME" lüksüm olabilir ki ???
Herkesi sevmek zorunda değiliz saygı gösterdiğimiz müddetçe
Diğer konunu hatırlıyorum yani hamile halinle ev temizleten kvyi mi seveceksin sen allah aşkına

Bilmiyorum gerçekten, allah yaşatmasın hiç kimseye :)

Yazindan anladigim tek sey sen kendi iateklerini onemsemiyorsun. Sen kendini onemsemiyorsan kimden ne deger bekliyorsun?
Kv adini oglu ile arasi acilmasin diye koymak istiyorum demissiniz ya kendinizi kandirmayin sirf kv adini koyayimda beni sevsin saysin diye istiyorsunuz. Her cumlede bu belli.

Birakin ya siz 9 ay tasiyip dunyaya getirecksiniz ne olursa olsun ismi fark etmez mi diyeceksiniz? Isim koymak annenin babanin en buyuk sorumlulugudur. Basit gormeyin bu gorevinizi. Baskalarini mutlu etmeyi birakin kv yi

Öyle valla doğru söze ne denir ki haklısınız..
Diyecek bişeyim yok

Bosuna zorluyosunuz esinizi, ben anlam veremedim. Hadi diyelim ismi begendiginiz icin, o zaman cift isim koyun.
Benim bir tanidik görümcesinin ismini koydu kizina (görümce birde kendi abisinin eside oluyor) her tartismada degistircem kizin ismini diyor.

Bence direkt ayni ismi koymayin ama onun tinisina sahip benzer isimler koyabilirsiniz. Hem kayinvalideniz ortalarda benim adimdan esinlenerek koydular aynisi olmasin diye ben istedim diye modern kaynana rolu yapar. Hem de gelecek tartismalarda(ayni evde yasadiginiz icin soyluyorum, yoksa sakin koymayin derdim) basiniz agrimaz. Guzelmis kayinvalidenizin ismi gercekten. Seren, serena, serenay, gulse, gulce vs boyle bir seyler koyabilirsiniz bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…