Kuzum

Sinpac

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Mart 2009
2.084
79
(Online bir dergiden alınmıştır...)

Kuzum;

Sana bakarken gözlerinin içi parlayan birisini tanıdın mı hiç? Avuçlarının içini öpen birisini? Bir yandan sana bakmaya doyamayan, diğer yandan, nazar değdiririm düşüncesiyle bakmaya kıyamayan birisini? Daha da çarpıcı olanı; seni, kendinden bile çok seven birisini.

İki gece önce bir rüya gördüm. Bahar anneymiş adı. Bana bir çocuk emanet etti, elime o küçük erkek çocuğunun elini verdi. Avucu sımsıkı kapalıydı, çocuğun. Elini ellerimin arasına aldım ve sordum o küçük çocuğa; “Avucunda ne var, Kuzum?” Gülümsedi önce, sonra avucunu açtı. İçi yeşil, dışı cam bir bilyeydi elindeki. Avucunun içi terlemişti. Bilyeyi alıp, avuç içini öptüm. Bana verdi, en değerli hazinesini, avucunu terletecek kadar özenle koruduğu bilyesini. Küçük elini avcumun ortasına koydu. Ben de ona bir söz verdim: “Sonsuza kadar seni, kendimden bile çok seveceğim, Kuzum.”

Son düzenleme:
(Online bir dergiden alınmıştır...)

Kuzum;

Sana bakarken gözlerinin içi parlayan birisini tanıdın mı hiç? Avuçlarının içini öpen birisini? Bir yandan sana bakmaya doyamayan, diğer yandan, nazar değdiririm düşüncesiyle bakmaya kıyamayan birisini? Daha da çarpıcı olanı; seni, kendinden bile çok seven birisini.

İki gece önce bir rüya gördüm. Bahar anneymiş adı. Bana bir çocuk emanet etti, elime o küçük erkek çocuğunun elini verdi. Avucu sımsıkı kapalıydı, çocuğun. Elini ellerimin arasına aldım ve sordum o küçük çocuğa; “Avucunda ne var, Kuzum?” Gülümsedi önce, sonra avucunu açtı. İçi yeşil, dışı cam bir bilyeydi elindeki. Avucunun içi terlemişti. Bilyeyi alıp, avuç içini öptüm. Bana verdi, en değerli hazinesini, avucunu terletecek kadar özenle koruduğu bilyesini. Küçük elini avcumun ortasına koydu. Ben de ona bir söz verdim: “Sonsuza kadar seni, kendimden bile çok seveceğim, Kuzum.”

Uyandım. Resmine baktım, Kuzu’mun. Bir söz verdim ve sonsuza kadar beraber, sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı, ilk günkü gibi birbirimizi sevdiğimiz, bir ömür diledim ikimize.

Seni ilk gördüğüm andan beri seviyorum. Söz veriyorum, “Hep avuçlarının içini öpeceğim ve hep seni kendimden bile çok seveceğim…” Tek bir soru soruyorum sana, bu bir ilk benim için de; “Benimle evlenir misin? "
Derdiniz hangi satırda yazıyor bulamadım. Diğer konunuzda da ölümü düşünüyorum vs yazdınız. Canınız mı sıkılıyor? Sorununuz neyse yazarsanız elbirliğiyle size yol gösterir fikir veririz. İçinde bulunduğunuz rıuh halinden çıkmanıza yardım ederiz.

Dergi okumak isteyenlere amme hizmeti yapıyorum veya ilgi çekmek istiyorum diyorsanız da yanlış yerdesiniz.

Hocam isterseniz başka yere taşıyın. O bir evlenme teklifi. Ben de sizin kadar eskiyim. Bu şekilde davranmayın lütfen... İsterseniz geçmişimi okuyun. Ama bu yaptığınız hoş değil. Kaizen'i hepimiz tanıyoruz...

Hocam isterseniz başka yere taşıyın. O bir evlenme teklifi. Ben de sizin kadar eskiyim. Bu şekilde davranmayın lütfen... İsterseniz geçmişimi okuyun. Ama bu yaptığınız hoş değil. Kaizen'i hepimiz tanıyoruz...
Hocam mı, ilahi size🥰
Yazsanıza aşık oldum, ben artık ben değilim diye. Ne bileyim ölüm mölüm yazılır mı böyle. Aşık olanın derdinden anlarız elbet. Bence konuları birleştirin ve birinden devam edin.

Diğerini kapatalım mı? Bu beni daha iyi ifade etti :))
Ölümlüyü negatif enerjiliyi kapattırın evet. Şurada hep eş-eş ailesi, aldatan çocuğundan da boşanan koca derdi okuya okuya içimiz karardı. Azıcık da gülelim şapşik aşıklara.

Son durum: ta ta taaaaa
Bugün evet ve kabul ediyorum dedi :21:
Hayal de görmüş olabilirim. Ya da hüsn-ü kuruntu...
Ama içimden bir ses, olacak gibi diyor.

Detayları paylaşacağım...

Son durum: ta ta taaaaa
Bugün evet ve kabul ediyorum dedi :21:
Hayal de görmüş olabilirim. Ya da hüsn-ü kuruntu...
Ama içimden bir ses, olacak gibi diyor.

Detayları paylaşacağım...
Sinpac hocam nerelerdeydin, neler yaşıyorsun?

Freddy,

Keşke böyle olmasaydı. Düşünüyorum da elimden gelen her şeyi yaptım. Şimdi günah çıkartacağım...

Adamın sevgilisi varmış. Kadın evli üstelik. Kadını görmeye neredeyse her hafta sonu kadının şehrine gidiyormuş. Yemekler, çiçekler, kadına hak etmediği bazı başka şeyler, liyakattan uzak uygulamalar diyeyim... O da yetmezmiş gibi çalıştığım yerin sekreterine çiçek gönderiyormuş her hafta. Kadın kapalı ama açılması için bir şeyler söylemiş. O kadın da kafayı çizmiş durumda...

Ve ben bu adama evlenme teklif ettim. Ömrümde ilk defa birine evlenme teklif ettim. Evlenme teklifimden sonra bir ay eğlendi benimle resmen. Şaka yollu "senden bana çaycı olur" bile dedi. Sustum ve güldüm. Halime güldüm. Kendime acıdım. Böyle birini sevdiğim için kendime acıdım. İçim çok acıyor. Geri zekalı olduğum için. İşaretleri okuyamadığım için. Güvendiğim için.

Evet ben bir geri zekalıyım. Ve evet ben bunu hak etmemiştim. Ve evet tüm çevrem bağırırken "yapma" diye hiç kimseyi dinlemedim. Çok canım acıyor ama kuyruğu dik tutuyorum. Çok sevmiştim...

Ağlıyorum gizli gizli...

Bu defteri de bir daha açılmamak üzere tarihe gömüyorum...

Ve aşağıya bir şiir bırakıyorum, O'na ithafen:

Yabancı

en yakın yabancı sendin, daha sürülmemişken ışığın biberi yaramıza, yaslanırken boşlukta duran bir merdiveni henüz. güzdü sonsuz bir çöle takılan bakışımız, ilk yaz derken -kışı gözden kaçıran yüzlerce eller yukarı, saygı duruşlarımız en güçsüz kollarla çözüldü aşkın zarif ilmeği bulandı aynalar duruluğu. çok gizli bir doğru gecenin toyluğunda bilmedik çekenin yanlış bir uzaklık olduğunu..

yabancıların en yakınıydın sen!

Berbat bir gün geçirdim. Tüm gün onu düşündüm. Adamın umurunda bile değilim. Sanırım üç kuruşluk aklımı peynir ekmekle yiyeceğim.
Bir akıl lütfen?

19.07.2024 günü bahse konu kişi ortağıyla evlendi. Bir kere buluşmadık, bir kere görüşmedik. Bu konu da burada kapandı...
Elveda...

Berbat bir gün geçirdim. Tüm gün onu düşündüm. Adamın umurunda bile değilim. Sanırım üç kuruşluk aklımı peynir ekmekle yiyeceğim.
Bir akıl lütfen?
Senden bana çaycı olur diyen herife paye verip adını anmam, konusunu açmam, üzüldüğüm düşündüğüm her anı kendime hakaret sayarım. O herifin tek hakettiği kafasından dökülecek bir termos kaynar çaymış, sal kendini

Senden bana çaycı olur diyen herife paye verip adını anmam, konusunu açmam, üzüldüğüm düşündüğüm her anı kendime hakaret sayarım. O herifin tek hakettiği kafasından dökülecek bir termos kaynar çaymış, sal kendini
Adam en azindan acik oynamis akses, senle ben biz olmayiz demis. İlla lafin tamami acik acik soylenmek zorunda degil. Ha bu cok kaba bir anlatim sekli olmus, uzaklastirmak icin yapmis olabilir

X