Kuzenimin nişanlıma olan tavırları

Ahh Efe ahh paylasilamiyorsun.
Eşime aşığım o yüzden buraya ilk mesajını yazarken bile farkında olmadan ondan çok bahsetmiştim birkaç kişi dalga geçmişti hatta. Niyetim herkes nişanlıma aşık vs tavırları değildi gerçekten üzgün olduğum için buraya içimi dökmüştüm ama yanlış anlaşıldım. Keşke böyle tiye alinmasa hep

Evliliğin hayırlı olsun. Tabiki anlatmak zorunda değilsin, bu senin kararın. Ancak senin konun benim dikkatimi çekmişti ve doğal olarak neler yaşandığı konusunda merak içindeyim

Canım kapını kapatinca herkes dışarda kalır. Takma kafaya. Hayatını yaşa bak yeni evlisin.

Neler yaşandı biraz detay verir misin?

Ay buradan bunu nasıl çıkarıyorsunuz ya? Siz gerçek bir dünyada yaşamıyor musunuz? Ben de bu yorumu okuyunca “oooofff yine gereksiz linç bu ne yaa” dedim. Her konuda aynı şeyler. Tamam en farklı düşünen sizsiniz.

Mizacı uygunsa çoğu evliliğe yakın kız arkadaşlarıyla ve kuzenleriyle bu muhabbetleri yapar. Bu kadar normal ne olabilir. Diğer anlattıkları da bariz konu anlaşılsın diye verdiği örnekler. Bu konuyu anlatırken Ahmet’i mi örnek versin?

He kızın nişanlıyı gerçekten sevmeme ihtimali yok tabi. O öyle bir nişanlı ki herkes sevmek zorunda. Sevmeyen de ya kıskanmıştır ya aşıktır kafalar çogzel.
Neden gerçekten kıskanma ya da hoşlanma ihtimalini de göz önünde bulundurmayalım? Burada gerçekten kıskançlık durumu yaşanan konular da okuyoruz. Ki sosyolojik gözlem yaparsak bu seçenek daha fazladır. Zira hoşlanmamasına karşılık muhtelif nedenlerle mecburiyet hissederek kişiye orta hâlli davranma, kimseyle kötü olmayayım düşüncesi bizim ülkemizde daha yaygın değil mi? “Bu da bir ihtimal ama bence böyle değildir” demek varken neden bu tarz konularda hep konu sahibesine boş yere kıskançlık yapıyormuş ayarı verilmeye çalışılıyor?

Sen kendi bildiğin gibi yorum yap, milletin nasıl yorum yapacağı üzerine düşünüp yorma güzel kafanı

Yooo bize anlatirken bile bu kadar irite ediciyse kimbilir cevresindeki insanlari nasil darliyordur. Ayrica bazi insanlarin mizaci oyledir herkese canim cicim diyip atlamaz , kaldi ki herkes herkesi cok sevmek zorunda da degil niye hemen kiskandi mi hoslandi mi diye yaftalayalim.

Cok yakin bir arkadaşımın nişanlısıni herkes cok severken ben isinamiordum diye belki benim de kiskandigimi dusunmuslerdir ama 4 yil aradan sonra arkadasim o adamin cenazesinin eve gelmesini diler oldu . Efe de 4 4 luk degildir yani birileri enistem iyi enistem harika diyor diye.

Ama konu sahibi inatlaaa heeerkesin sevebileceği biri oldugu icin kuzeninde bi bit yenigi ariyor bana da sacma geliyor.

Nişanlından hoşlanıyor olabilir değil de kıskanıyor muhtemelen sizi

Bir insanı itici buluyorsa sevmiyorsa neden direkt ondan hoşlandığı anlamını çıkarıyorsunuz. Ev konusunda söyledikleri ve herkesin içinde söyledikleri hoş değil ama içinden geçeni söylemiş biraz patavatsız sanırım. Ben de sizin nişanlınız gibi bir profilden hoşlanmazdım itici gelirdi tavırları ne yani ben de mi Efe'den hoşlanıyorum

Hoşlanılan insana ters davranma davranışı ergenlik öncesi bireylerde görülen bir davranış biçimi. İlkokul sıralarında bırakmaları gereken davranışları yirmili hatta otuzlu yaşlarına taşıyıp bir de bunu hiç bir şeyden haberi olmayan, sadece efeden hoşlanmayan kuzene yansıtmalar çok enteresan bence.,

Çünkü başka ihtimal yok o kadar mükemmel ki herkes onu sevmek zorunda.

Bak hala siz benim ne anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz. Sorun nişanlını kötülemek değil. Dedikleriniz doğru diyelim ki bu kadar dert ettiğinize göre arkası çok boş değildir. Kuzeniz nişanlınız o fırsatı vermese ne yapabilir. Siz zaten tavrınızıbelli ediyormuşsunuz, bu halde o kuzeni çok yakınında tutacak değilsiniz. Sizin derdinizin devası kuzende değil önce bunu anlayın. Dışarda sizim anlattığınızı doğru kabul ederek söylüyorum kuzenizin karakterinde yüzlerce kadın var, ne yapacağız kocalarımızın sevgililerimizin başına bekçi gibi bekleyelim mi? Önemli olan hayatındaki adamın tavrı. Mesela şu son anlattığın olayda dışardan siz değilde başkası görse ne kadar yanlış anlaşılmaya müsait bir durum. Bakın kimse salak değil, kuzeniniz zaten öyle davranarak niyetini belli ediyorsa ve söylediğine göre nişanlızda bundan şüpheleniyorsa o kız baş başa kaldıklarında ona bu şekilde yaklaştığında ilgisini fark ettiğini ama ilgilenmediğini gösterir bir şekilde ortamdan çok rahat uzaklaşabilirdi. En kötü size birşey söyleyeceği bahanesi ile çıkardı oradan ama o kalıp kendisi ile flört etmeye çalışan kıza gülümseyip dinleyerek karşılık veriyorsa ben orada olaya tek taraflı bakmam. Kaldı ki kuzeninizde birşeylerden cesaret almasa bu şekilde davranamazdı. Tamam kuzeniniz belki kuzeninin nişanlısına yan gözle bakacak kadar düşük ahlaklı olabilir ama rezil olma pahasına bu şekilde aile evinde etrafta onları yanlış anlayabilecek bir sürü insan varken başbaşa kaldıkları kısa bir anda sizin deyiminizle söylüyorum, flört etmeye çalışıyorsa demek ki rezil olmayacağına karşılık göreceğine güvenerek yapıyordur. Kişiler ahkaksız olabilir ama bu hareketi bu şekilde eğer karşıdan ışık görmeden yapmak için ahlaksız yerine salak olmak gerekir.
Bence olayın asıl gerçeğini görmek için olayın sizin başınıza geldiğini hayal edin; nişanlınızın aile evindesiniz ve mutfakta tek başınıza bir iş yapıyorsunuz, daha önce bir çok ortamda size soğuk mesafeli hatta kaba duran nişanlınızın kuzeni yanınıza geliyor ve daha önceki tavırlarının tam aksine sizle flört etmeye çalışıyor, işimi yapıyorum diye o ortamda kalmaya devam etseniz gülümseyerek adamın çabasına karşılık verseniz ve nişanlınız sizi bu kadar candan savunurmuydu çok merak ediyorum. Bakın kimse salak değil hele evlenme kararı alabildiğinize göre ergen hiç değilsiniz. Bu flört işleri tek taraflı olmaz hele öyle yakın akraba arkadaş arasında buna cesaret edebilmek için karşıdan ışık almak gerekir, zira ucunda rezil olmak ve kötü duruma düşmek var. Bence olaylara türk filmi penceresinden bakmayı bırakın, ne eşiniz Ediz Hun ne de kuzeniniz Suzan Avcı. Yani normal hayatta kadınlar ahlaksızda olsalar, tavırnı koyabilen karakterli adamlara hiç birşey yapamazlar. Burada önemli olan kuzeninizin eşinize tavrı değil, bu tavırlara eşinizin verdiği karşılık. Siz güveniyorsanız zaten burada konu açacak kadar dertlenmezdiniz. Bence siz eşinizin masumiyetine de yüzde yüz emin değilsiniz ama tüm yükü kuzene atıp eşi temize çıkarmak işinize gelmiş.

Konu ağustosta açılmış ekimde evlenmişsin baya olaylar olmuş galiba merek ediyo insan. Neler oldu

Ah, herşeyden önce yazim şeklinden bile ne kadar toy olduğun belli. Çok erken yaşta evleniyorsun. Çok saçma şeylere takiliyorsun ve evlendikten sonrada çok yipranirsin.

öncelikle evliliğiniz hayırlı olsun.

tahminim şu yönde , umarım yanılırım .
kuzenin hoşlandığı ama eşinizin yüz vermediği ortaya çıktı. kuzen yalanladı hatta ailesini de herkesi de kışkırttı. bu yüzden (nedenini anlamadım , ne bu acele, ortalık sakinleşse durulsaydı . tabi mutsuz olursunuz ) düğünü öne aldınız. eşinizin sadakatine güvendiğinizi söylüyorsunuz , umarım öyledir.

hoşlantı varsa bile ortaya dökmek iyi değildi çünkü kanıtınız yok ki. kanıtlayamazsınız, iftira attın bana diyip çok rahat sıyrılırlar. bu yüzden pek görüşmeyin , bunu nişanlınızla konuşun , muhatap olmayın pek demiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…