Kuzenimin nişanlıma olan tavırları

Nişanlınızdan hoşlanıyor demek zor ama ihtimal ama seni fena kıskanıyor muhtelemen onun hayatinda kimse yok sana takmiş. Mesela ev konusunda laf attığında sen önce kocayı bul sonra evi düşün diye laf sokardım

Sizi deli gibi kıskanıyor. Hoşlanıyor mu bilemem ama sizi mutsuz etmeye çalıştığı belli. Efe de siz de uzak durun. İnsan sevdiği kuzeninin yanına birini yakıştırmasa o kadar farklı dile getirir ki... Üstelik eleştirdiği herşey de haksız. Efe de bir sıkıntı da yok. Uzak durun kesinlikle.

Neden ortalık yerde şöyle hareketlere maruz kaldıktan sonra bi soğumuyor, mesafe koymuyorsunuz? Bunu yapmadığınız sürece hep aynı şikayetleriniz olacak. Ama yakın durmaya da devam edeceksiniz muhtemelen aile bağları, birtakım ortaklıklar, menfaatler falan derken. Çözümsüz konu.

Nişanlı mikemmel adam yanlış hareketi olamaz. Olsa olsa kuzen ya kıskançtır ya aşık 😂
Valla bence kiskanc, kötü niyetli bi kere, 1 ay mi kalmis 2 ay mi kalmis evlenmeye, durup durup bok atmaya ne gerek var, bile bile uzmeye insani, ev tutucaklar, vay o evde mi oturucaksiniz? Sana ne, sende mi bizle birlikte oturucan, sana ne yani?

Valla bence kiskanc, kötü niyetli bi kere, 1 ay mi kalmis 2 ay mi kalmis evlenmeye, durup durup bok atmaya ne gerek var, bile bile uzmeye insani, ev tutucaklar, vay o evde mi oturucaksiniz? Sana ne, sende mi bizle birlikte oturucan, sana ne yani?
Evin içine burnunu sokacağı kadar ilişkinin içinde olması abes bence. Sen yorum yapma hakkını verirsen komşu hatice teyze de yorum yapar, kuzen de yapar.

Genelde bu tür davranışlar sergileyen insanlar içten içe kıskançlık besliyordur. Bizim sulalede de var.

Mümkün olduğunca mesafe koy arana. Ve nişanlın hakkında birşey derse bir daha lafı gediğine koy. Koy ki bir daha açamasin çenesini.

Merhabalar yeni üyeyim umarım doğru yapıyorumdur konu açmayı. Herkese iyi günler. Ben 23 yaşındayım 1 buçuk ay önce nişanlandım, nişanlımla 2 yıldır birlikteyiz üniversitede tanıştık. Şöyle bir problemim var benim. Bizim apartmanimiz aile apartmanı karşı dairede teyzemler oturuyor. Nişanlım gelir gider apartmandaki akrabalarımız da çağırır hep efe gel çay içelim efe gel yemek yiyelim diye. Yani nişanlım bizim evden çok akrabalarımızda duruyor geldiğinde düşünün. Burada sorun yok herkes alıştı seviyor onu samimidir çünkü. Fakat teyzemin kızı nişanlımı ta en başından sevgili olduğumuzda tanıştığından beri nişanlıma garip davranıyordu yani şöyle mesela nişanlım bi akşam bize gelmişti hastaydı yan odaya uzan dedik gitti yattı kuzenim diyor ki bu ne böyle ne nazlı çocuk bu bi de rahat rahat yatıyor falan dedi. Neyse bir kere de nişanlımla ev bakmaya çıkmıştık öylesine dönüşte kuzenimi bi yerden aldık konsuuyorus ev hakkında efe dedi ki evler çok pahalı kiralar acayip uçmuş 2+1 falan baktık 5 10yillik bina ama idare eder vs dedi. Kuzenim hemen dedi ki bu kızı eski dökük bi eve mi sokacaksin valla ben olsam oturmam kuzen ha falan dedi. Nişanlımın canı sıkıldı ama belli etmedi. Bu anlattıklarım devede kulak tahmin edin diye söyledim. Geleyim asıl benim buraya yazmama sebep olan meseleye. İki gün önce gece kuzenlerle toplandik zaten ayni binadayiz konuşuyoruz ben heyecanla düğün balayi planlarimdan bahsederken örnek gelinlik damatlik falan gösterdim herkes çok beğendi kuzenim dedi ki efeye de giydiği bir şey yakışmıyor ki ya ahahah falan dedi. Diğer kuzenim yani bu kuzenimin kardeşi de yoo efe abi çok yakışıklı carpilirsin abla dedi herkes güldü ben o an bi düşündüm. İçime bir şey oturdu duramadim dedim ki ya senin efeyle derdin ne bı türlü yıldızın barışmadi herhalde dedim. Dedi ki bilmiyorum itici geliyor kuzen bence yanına yakışmıyor dedi ben şok oldum. Herkes sustu kaldi ya ben evleneceğim iki ay sonra dediği lafa bakın. Bu ne demek yani.. ortam gerilecek gibi oldu konu kapatıldı. Kızlar açık konuşacağım kuzenim nişanlımdan hoşlanıyor mu?? Çocuğa dediği hiçbir şey doğru değil ona gıcık olması için hicbir sebep yok. Sorguladim ben mi göremiyorum diye ama hayır o kuzenimden başka herkes efeyi çok seviyor abi abi der dururlar iyi anlaşırlar ama bu kızda öyle değil. Ben mi farklı yöne çekiyorum bana bir akıl verin konuşmalı miyim kuzenimle her şey daha mı kötü olur yokda? Kusura bakmayın uzun oldu
hoffff

yani o kader acemi o kadar acemisiniz ki nasil duzeltilir bilemedim. kiskanc birisi oldugunu soylemis herkes orasi belli zaten. ama bu biraz da sizin yaptiginiz seylerden kaynaklaniyor.

oncelikle nisanlinizi ailenizle tanistirirsiniz ama akrabalarla cok muhatap etmeyeceksiniz. kac kisinin nisani evliligi bozuluyor boyle. akraba arasi kiskancliklar daha cok olur. neden adami korumuyorsunuz ki? bizim evden cok teyzemlerde demissiniz, kesinlikle dogru bir sey degil. bence nisana ve dugune cagiracaksiniz akrabalari, belki de bir kac sefer yemek yenir. oyle her dakika evlerine gir cik olmaz. sonra boyle millet densiz laf eder siz de arkalariniz toplamak zorunda kalirsiniz, ne gerek var. bir de bazen isi bozma boyutunda hareket yapan akrabalar bile oluyor.

ikinci mesele de kuzeniniz bekar mi? ben olsam bekar yasima yakin bir kizin yaninda evim boyle olacak gelinligim boyle olacak diye konusmazdim, ne gerek var? kiskanacagi yoksa bile siz ortam hazirliyorsunuz.

ayrica ev meselesi vs dugunle alakali seylerde cekirdek ailede bile problem cikiyor. KV ile anne anlasamiyor, babalar rest cekiyor vs. siz bir de bunun ustune teyzeyi kuzeni de bu konusmalarin icine cekiyorsunuz, sorun cikmadiysa yatin kalkin sukredin.

sana tavsiyem agir basli ol, ketum ol, islerine herkesi mudahele ettirme, mesafeyi koru. evlilik zaten gecim sanati bir de akrabalari karistirma isine.

Kuzenimin esinden hic hazzetmiyorum. Maddi durumu iyi sanildigi icin evlenmeden once kimse ses cikarmiyodu. Kuzenim boyle dusunse fururum alninin catindan:sopa:🤣🤣

O nişanlınıza laf söylerken siz napıyosunuz tam olarak? Kıskanıyor olabilir hoşlanıyor olabilir her şekilde bunu kesmenin yolu cevabını vermek.

Bazen de çizgiden kayıp sen önce kendine birini bul da ev beğenmemeyi sonra takarsın demek lazım yani 🤪

Kıskançlık yani belli ama bunu nişanlınızdan hoşlanıyor da kıskanıyor olarak algılamayın bence. Evet kuzeniniz demekki sizi her zaman kıskanıp kendine rakip görmüş. Ama Belkide onun hayal ettiği herşeyi siz yaşıyorsunuz hazmedemediği odur.

Son düzenleme:
kuzenimin kocasindan hic hoslanmiyorum.tum sulale de bilir. hakkimda boyle dusunseler yolardim sanirim onlari.insanlar birbirinden hoslanmayabilir size gore ideal koca baskasinin en hoslanmadigi insan tipi olabilir

Merhabalar yeni üyeyim umarım doğru yapıyorumdur konu açmayı. Herkese iyi günler. Ben 23 yaşındayım 1 buçuk ay önce nişanlandım, nişanlımla 2 yıldır birlikteyiz üniversitede tanıştık. Şöyle bir problemim var benim. Bizim apartmanimiz aile apartmanı karşı dairede teyzemler oturuyor. Nişanlım gelir gider apartmandaki akrabalarımız da çağırır hep efe gel çay içelim efe gel yemek yiyelim diye. Yani nişanlım bizim evden çok akrabalarımızda duruyor geldiğinde düşünün. Burada sorun yok herkes alıştı seviyor onu samimidir çünkü. Fakat teyzemin kızı nişanlımı ta en başından sevgili olduğumuzda tanıştığından beri nişanlıma garip davranıyordu yani şöyle mesela nişanlım bi akşam bize gelmişti hastaydı yan odaya uzan dedik gitti yattı kuzenim diyor ki bu ne böyle ne nazlı çocuk bu bi de rahat rahat yatıyor falan dedi. Neyse bir kere de nişanlımla ev bakmaya çıkmıştık öylesine dönüşte kuzenimi bi yerden aldık konsuuyorus ev hakkında efe dedi ki evler çok pahalı kiralar acayip uçmuş 2+1 falan baktık 5 10yillik bina ama idare eder vs dedi. Kuzenim hemen dedi ki bu kızı eski dökük bi eve mi sokacaksin valla ben olsam oturmam kuzen ha falan dedi. Nişanlımın canı sıkıldı ama belli etmedi. Bu anlattıklarım devede kulak tahmin edin diye söyledim. Geleyim asıl benim buraya yazmama sebep olan meseleye. İki gün önce gece kuzenlerle toplandik zaten ayni binadayiz konuşuyoruz ben heyecanla düğün balayi planlarimdan bahsederken örnek gelinlik damatlik falan gösterdim herkes çok beğendi kuzenim dedi ki efeye de giydiği bir şey yakışmıyor ki ya ahahah falan dedi. Diğer kuzenim yani bu kuzenimin kardeşi de yoo efe abi çok yakışıklı carpilirsin abla dedi herkes güldü ben o an bi düşündüm. İçime bir şey oturdu duramadim dedim ki ya senin efeyle derdin ne bı türlü yıldızın barışmadi herhalde dedim. Dedi ki bilmiyorum itici geliyor kuzen bence yanına yakışmıyor dedi ben şok oldum. Herkes sustu kaldi ya ben evleneceğim iki ay sonra dediği lafa bakın. Bu ne demek yani.. ortam gerilecek gibi oldu konu kapatıldı. Kızlar açık konuşacağım kuzenim nişanlımdan hoşlanıyor mu?? Çocuğa dediği hiçbir şey doğru değil ona gıcık olması için hicbir sebep yok. Sorguladim ben mi göremiyorum diye ama hayır o kuzenimden başka herkes efeyi çok seviyor abi abi der dururlar iyi anlaşırlar ama bu kızda öyle değil. Ben mi farklı yöne çekiyorum bana bir akıl verin konuşmalı miyim kuzenimle her şey daha mı kötü olur yokda? Kusura bakmayın uzun oldu
Valla bana da öyle geldi hoşlanıyo gibi

Direk okudugumda aklima kiskanclik geldi. Diger uyelerle hem fikirim. Herseyinizi anlatmayin sinirlerinizi de bozmaya gerek yok oldu anlatmak zorunda kaldin yorum yapti sen saha iyisini yaparsin de gec

kuzenimin kocasindan hic hoslanmiyorum.tum sulale de bilir. hakkimda boyle dusunseler yolardim sanirim onlari.insanlar birbirinden hoslanmayabilir size gore ideal koca baskasinin en hoslanmadigi insan tipi olabilir
Böyle şeyler kırmızı çizgidir. Hoşlanmayabilir fakat Kuzeninin ilişkisine saygı duymak zorunda.

Bir patavatsızlık nelere gebe oluyor bakın burdan herkes kıskaç olduğunu düşünüyor.Buna sebep ise kendisi..

Bana göre ise hazımsızlıktan başka bir şey değil.

X