Kuzenimin evliliğindeki sorunlarından çok bunaldım ama sırtımı da dönmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

benim böyle bir arkadaşım var ya da vardı. beni sadece dert anlatmak için aradığını anladığımda soğudum otomatikman, o da anladı bence ve şimdi aramıyor. her aradığında, her buluşmamızda saatlerce onun dertlerini, depresyonunu dinler ve sonra kendimi çok kötü hissederdim, şimdi hiç konuşmuyoruz, aklıma geldi arayıp sormak istiyorum ama şu an yine bi vazgeçtim :/

En nefretlik insan Tipi. Kuzeniniz bosanmak istemiyor icini kusmak istiyor ve sizi kullaniyor. Bir derdi en fazla uc defa dinlerim, gerekirse fikrimi soylerim. Hala ayni konu ile geliyorsa da artik dinlenmek istemiyorum diyorum.

Siz kimsenin aglama duvari degilsiniz

%100000000000000
Boşanmayacaksa kafa ütülemesin, kafa ütüleyecekse de terapiste gitsin.

Merhaba kknın değerli üyeleri
Çok mutsuz, evliliğinde şiddet ve aldatma dışında neredeyse tüm problemleri olan bir kuzeniniz olsa ve sürekli sizi arayıp ağlayıp dertleşse ve hep boşanmayı sorgulasa ne yapardınız? Kuzenimin 2 yaşında bir çocuğu var. Ben ne boşan diyorum ne de boşanma diyorum 4 senedir evli ve eşi ve ailesiyle ilgili çok ciddi sorunları var. Kendi ailesi onu desteklemediği için kendini bana yakın hissedip bana anlatıyor ama çok bunaldım. Bence boşanması gerek ama ben bunu dike getirmek istemiyorum. Fakat çok bunalıyorum sürekli aynı şeyleri anlatıp duruyor. Eşinin ailesi onu salak yerine koyuyor ve hiçbir şekilde saygı duymuyorlar onları da Allah bildiği gibi yapsın kuzenimin psikolojisini bozdular gerçekten..
Ailesi en başta evlenmesini pek istememişlerdi eşini ve ailesinden çok iyi enerji almamışlardı fakat kuzenim evlenmek isteyince de saygı duydular. Şuan mutsuz olduğunu biliyor ailesi ama kendi düşen ağlamaz modundalar.
Bende çok sıkıldım kuzenimden sanki boşanmadıgı sürece ömür boyu böyle şikayet edecek bana gibi hissediyorum sizce ne yapmalıyım?
Annesi teyzem olur, bir ara teyzemle konuşmayı denedim çok katılar biz söyledik yürütecek evliliğini artık geçti o tren diyor. Şiddet aldatma yok idare edecek yapacak birşey yok madem bizi dinlemedi diyor.
Kendi annem de sen karışma bu işlere senden bulurlar yarın bir gün diyor.
Kuzenim benim kardeşim gibidir birlikte büyüdük o sebeple biraz hassasım bu konuda ne yapmalıyım sizce?

Kuzenimin kardeşi de küçük, yani olayı devreceğim biri yok diyebilirim
Beni aslında insanların dertlerini dinleyen insan olmak rahatsız etmez. Ama bu ilişkiler konusu çok sıkıntılı benim bu yuzden bir arkadasligim bitti. Ozellikle hiç yorum yapmıyordum bana "senle konuşunca ona karşı iyice doluyorum" demişti arkadaşım sanki ben onu sevgilisine karsi dolduruyormusum gibi "nasıl yani ben mi sebep oluyorum birsey demiyorum ki" dedim "olsun sana anlatınca ben hatırlıyorum iyice sinirleniyorum" dedi. Sonra bir kere neyse çok büyütme o da şöyle düşünmüştür çok da haksız değil vs dedim bana "sen hiç beni anlamıyorsun kimse beni anlamıyor" dedi sonra ağladı. Sonra ben o arkadaşımla baya mesafe koydum arama çünkü bir şekilde ben de cekiliyordum olayların içine. Sizinki daha sıkıntı çünkü bir de akrabasınız

Bir de soyle bir olay var, ben bir kere ablamlardaydim ablam annemi aradi kocasıyla ilgili birseyler anlattı ağladı sonra kocası geldi onunla gülüp muhabbet etti. O zaman cok zoruma gitmisti cünkü o telefon konusmalarindan sonra annem üzülüyordu meger ablam stresini atmak için kullanıyormuş annemi.

Çok teşekkür ediyorum yorumlar için
Gelen genel yorumlar fikrindeyim bende dinlememeye çalışıcam haklısınız
İnanılmaz negatif enerjiyle doluyorum zaten son zamanlarda.. o rahatlıyor belki konuştuktan sonra ama ben çok bunalmış hissediyorum kendimi
Aynen öyle o rahatlıyor siz doluyorsunuz.
Boşanacak olsa ailesinin yanına döner onlarla mücadele ederdi.
Üstelik madem kötü bir aile çocuk neden?demek ki degil demek ki çocuğunun babası olacak kişi ile hayat kurmuş.

Siz karışmayın. Kendisi boşanma kararı verememiş henüz. Boşanma kararı verip destek isterse yardımcı olabilirsiniz. Biraz uzak durabilirsiniz bu süreçte. Her aradığında ulaşılabilir olmayın mesela. Benimde 4 - 5 aylık bir süreçte evliliğim çok kötü idi. 2 arkadaşım vardı çok sık dertleştiğim. Uzak durdular, sıkıldıklarını ve yorulduklarını belli ettiler. Ben de uzak durup onlara hak verdim. Benim sorunlarımla bu kadar yakından ilgili olmak zorunda değiller.

Bu süreçler çok zor cidden. Evliliği kötü giden bir arkadaşım sürekli dertleşmek isterdi ama insan bir yerden sonra ne diyeceğini bilemiyor. Benzer cümleler işlevsel olmuyor. Kocasına karşı dolmasın desen, beni anlamadın oluyor. Arkadaşının başına gelen seni üzüp tepki vermene sebep olabiliyor o zaman da doldurmaktan korkuyorsun sonuçta bir yuva var ortada. En makulu sürekli dertleşmemek. Bir yerden sonra yararlı bulmuyorum. Arada bir aklını sevdiğim kişilere danışabilirim ama sürekli birini arayıp ona koşmak bana da makul gelmiyor artık. Bence durumu iyiyse psikolog çok iyi deneyimim de var arkadaşla dertleşmekten daha iyi geliyor. Kimseyi dertlerimle aşağı çekmek istemiyorum artık tabi ara sıra dertleşme de oluyor ama süreklilik arz edince bir yere sıkışıp kalıyoruz sanki.

Ara ara dertleşilir ama her dakka sıkar.
Sende işin olduğunu söyle her dakka aramasın yada kısa kessin.
Yani kv görümce konularından kusarım yani dinlemem bile.
Ya çek yada boşan yani.
Anlat anlat eee nereye kadar dinleyecen.

Valla bu işin ortası yok ki kuzenine artık sıkıldım anlatma desen kırılacak bir şey demesen böyle dinlemeye devam edeceksin. Teyzenlerle konuşsan tekrar. Evlatları sonuçta ya nasıl bu kadar kayıtsız kalabiliyolar ki?

Çok mutsuz, evliliğinde şiddet ve aldatma dışında neredeyse tüm problemleri olan bir kuzeniniz olsa ve sürekli sizi arayıp ağlayıp dertleşse ve hep boşanmayı sorgulasa ne yapardınız? Kuzenimin 2 yaşında bir çocuğu var. Ben ne boşan diyorum ne de boşanma diyorum 4 senedir evli ve eşi ve ailesiyle ilgili çok ciddi sorunları var. Kendi ailesi onu desteklemediği için kendini bana yakın hissedip bana anlatıyor ama çok bunaldım. Bence boşanması gerek ama ben bunu dike getirmek istemiyorum. Fakat çok bunalıyorum sürekli aynı şeyleri anlatıp duruyor. Eşinin ailesi onu salak yerine koyuyor ve hiçbir şekilde saygı duymuyorlar onları da Allah bildiği gibi yapsın kuzenimin psikolojisini bozdular gerçekten..
Ailesi en başta evlenmesini pek istememişlerdi eşini ve ailesinden çok iyi enerji almamışlardı fakat kuzenim evlenmek isteyince de saygı duydular. Şuan mutsuz olduğunu biliyor ailesi ama kendi düşen ağlamaz modundalar.
Bende çok sıkıldım kuzenimden sanki boşanmadıgı sürece ömür boyu böyle şikayet edecek bana gibi hissediyorum sizce ne yapmalıyım?
Annesi teyzem olur, bir ara teyzemle konuşmayı denedim çok katılar biz söyledik yürütecek evliliğini artık geçti o tren diyor. Şiddet aldatma yok idare edecek yapacak birşey yok madem bizi dinlemedi diyor.
Kuzenim benim kardeşim gibidir birlikte büyüdük o sebeple biraz hassasım bu konuda ne yapmalıyım sizce?

Annenız sıze sen karısma fıosa doğrudur yanında ol ama hep böle seylerı dınlemem insanın enerjısını sömürüyor

Büyükler müdahale etmeli.

Çok teşekkür ediyorum yorumlar için
Gelen genel yorumlar fikrindeyim bende dinlememeye çalışıcam haklısınız
İnanılmaz negatif enerjiyle doluyorum zaten son zamanlarda.. o rahatlıyor belki konuştuktan sonra ama ben çok bunalmış hissediyorum kendimi
Psikologlar bunun icin var ve siz psikolog deilsiniz bence makul bir dille yardım almasını teklif edin
Benim bir arkadasim vardi bole
En son aradiginda basim agriyor dedm kapatmam lazm rhatsizim
Sonra yine aradi hastayim dedim basim tutuyor bu ara ses kaldiramiyorum
Artık aramiyor aramiz bozuldu kustu benle ama en azndn kafam rhat :) cnku artk bunalmistm iice dert dert bnmkiler bana yetiyor da artiyor bile...

X