Kusursuz evlilik var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.
Tabii ki kusursuz evlilik yok, çünkü insan zaten kusursuz değil. Burda da iki insandan bahsediyoruz. Bizde de tabii ki tartışma anlaşmazlık ve nadiren 1-2 saat kadar küslük oluyor.(Kavga hakaret değil, tartışmadan bahsediyorum) Önemli olan birkaç şey yazayım genç arkadaşlar yeni evlenecek olanlar varsa belki faydalanmak isterler naçizane tecrübemden

1-Asla ama asla anlaşmazlığı geceye/ertesi güne sarkıtmamak. Yani aynı gün içinde çözüp barışmış mutlu şekilde uyumak(buna asla ayrı yatmamak da dahil)
2-Karşındaki bi olay yaşadığında ailesiyle veya kendisiyle ilgili, tartışmadan hatta konuşmaya bile başlamadan önce direkt empati kurmak( bende çok işe yarıyor o yüzden çoğunlukla anlayışlıyım)
3-Birbirinize olan sevginizi ve daha da önemlisi saygıyı tüm isteklerin ve çevrenizin(aileler arkadaşlar hepsi dahil) her şeyin önüne koymak + şefkat. Yani yaralamaya çalışmadan tartışmak, geri dönüşü olmayan yollara girmenin önüne geçiyor.
4- Geçinmeye gönlünüz olacak yani, en önemlisi de bunların hepsini karşılıklı yapabilmek 🙏
Umarım karşınıza kendi niyetinize kalbinize göre insanlar çıksın 🙏

Kusursuz hiçbir şey yok ki evlilik olsun. Biz 16 senedir beraberiz eşimle, genel olarak ruh ikizim olduğunu düşünsem de kavga ettiğimiz zaman gırtlağını sıkmak istiyorum. Eşim aslında tam istediğim gibi biri ama geçinmesi çok zor olan bir insan. O da kabul ediyor bunu nihayetinde ama ben de çok kolay bir insan değilim. Benim de kusurlarım var tabi ki. Sonuç olarak geçinip gidiyoruz ve genel anlamda mutluyuz.

Büyük problem yaşamamış olmalari da kusursuz yapmıyor ama 😅 tabii ki büyük problem yaşamayan vardır. Bu büyük problemler de bazen göreceli olabilir ama genel geçer olanlar bellidir.
Evet kusursuzdan kastım asla tartışma bile olmaması değil. Genel itibariyle bakıldığında sorunsuz sayılabilecek evlilikler demek istedim. Güncel bir büyük sorun olmaması, geriye dönük konuların konuşulmadığı, son derece saygılı bir evlilik benim için neredeyse kusursuzdur. Bunu kastettim :)

Evet kusursuzdan kastım asla tartışma bile olmaması değil. Genel itibariyle bakıldığında sorunsuz sayılabilecek evlilikler demek istedim. Güncel bir büyük sorun olmaması, geriye dönük konuların konuşulmadığı, son derece saygılı bir evlilik benim için neredeyse kusursuzdur. Bunu kastettim :)
Ülkenin durumu ortada. Yunan filozofları gibi dolasamayiz ortalikta. Hiç yoktan trafikte bile insanın asabi bozuluyor. Günlük koşturma hayat telaşı geçim sıkıntısı derken tahammül seviyesi düşüyor insanların. İlla ki evliliğine yansır. Robot değiliz ki 🤷 sizin kusur anlayışınız farklı. Zaten olması gereken şeyler bu saydıklarıniz. Yoksa çok zor olurdu bazı şeyler.. Bakış aciniza göre evet kusursuz evlilikler çoktur 🙄

Benim 2. Evliliğim İkisininde kendi içinde sorunları vardı. İki eşiminde karakterleri, eğitimleri, sosyal hayatları çok farklıydı. İlk eşimle evliliğim daha sorunsuzdu. Küçük yaşta evlendik. Beraber büyüdük ve birbirimizi hep kolladık. O evliliğimin hep öyle sürmesini isterdim ama yıllarla beraber hayattan beklentilerimiz değişti. Evliliğimiz yoruldu ve kurtaramadık.
İkinci eşim daha sosyal biri. Merhamet duygusu çok gelişmiş değil. Ve ben merkezci. Ama sonuçta 2 çocuk yaptık ve önceliğimiz çocuklarımız.
Kusursuz evlilik vardır elbet. Mizacı uyumlu, aşkları kuvvetli ise birbirlerini kırmaktan imtina ederler ve evliliklerine de özen gösterirler. Benim teyzemle eniştem 75 yaşındalar. Bir kere seslerini yükselttiklerini görmedim. Ankara'da Demetevler'de otururlardı. Balkonlarına halı sermişlerdi. Orda çay içer, sohbet ederlerdi.
Yakalayabilenleri tebrik etmek lazım.

Ülkenin durumu ortada. Yunan filozofları gibi dolasamayiz ortalikta. Hiç yoktan trafikte bile insanın asabi bozuluyor. Günlük koşturma hayat telaşı geçim sıkıntısı derken tahammül seviyesi düşüyor insanların. İlla ki evliliğine yansır. Robot değiliz ki 🤷 sizin kusur anlayışınız farklı. Zaten olması gereken şeyler bu saydıklarıniz. Yoksa çok zor olurdu bazı şeyler.. Bakış aciniza göre evet kusursuz evlilikler çoktur 🙄
Olması gereken zaten evliliğin sorunsuz olması değil mi? Ama her zaman olmuyor. Çoğu kişiye sorsanız, bu saydıklarım maalesef yok evliliklerinde; ne yazık ki...

E var tabi, çok var, olmaz mı? Her evliliğin çok büyük problemleri olsa kimse boşanmaz ki zaten normali bu diye.

rhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.
Kusurlarıyla kusursuz sevmek değil midir aşk ve evlilik.

Kusursuz evlilik olmaz. Fakat kusurları çözme şeklinizle evliliğinizin iyi mi kötü mü olduğunu anlarsınız. Medeni bir şekilde oturuyor konuşuyorsanız ve en önemlisi kurallarınızı asla çiğnemiyor her daim birbirinizin arkasında dağ gibi oluyorsanız evliliğiniz çok güzel demektir.

Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.
Valla var deyip şişine şişine anlatsalar elinize ne geçecek ki 🤷‍♀️ gidip hemen öyle bir ilişki mi yapabileceksiniz sanki.kendi moralini bozma sorusu.vardır elbet o da.herşeyden vardır illaki.

Kusursuz evliliğim var diyenlere laf edilmiş ama konuda yazılan bazı şeyler kabul edilir değil tabi ki. Bunları yaşamıyor diye yalancı olmuş insanlar.

Cidden sanki her evlilikte dayak, hakaret, aldatma, yalan olmasi normal bisey de bunu yasamayanlar kusursuz olmuş yalan soyluyor olmus. 😀 Hayretle okuyordum dogrusu. Kusursuz oldugumuzu dusunmuyordum ama dayak yemiyoruz, hakaret duymuyoruz diye kusursuz olduysak okeey. 😁

Evliliğim maşallah diyeyim çok güzel 🧿💙 Ama yukarıda tanımladığınız gibi bir evliliğin olduğunu düşünmüyorum. O evliliğinde mükemmel olduğunu dusunmuyorum. İnsan kusursuz bir varlık değil ki evliliği kusursuz olsun. Ama tartışmak kusurda değil yani.

Cidden sanki her evlilikte dayak, hakaret, aldatma, yalan olmasi normal bisey de bunu yasamayanlar kusursuz olmuş yalan soyluyor olmus. 😀 Hayretle okuyordum dogrusu. Kusursuz oldugumuzu dusunmuyordum ama dayak yemiyoruz, hakaret duymuyoruz diye kusursuz olduysak okeey. 😁
Onu bırak karşılıklı saygı, sevgi, iletişim, sorun çözme becerisi varsa bile kusursuzmuş mesela ona da kk da ikna oldum.

Onu bırak karşılıklı saygı, sevgi, iletişim, sorun çözme becerisi varsa bile kusursuzmuş mesela ona da kk da ikna oldum.
Evet bunlar olması gereken şeyler ve bunlar olunca ortada sorun da olmuyor. Bir evliliğin güzel, kusursuz sürdürülebilmesi için daha ne gerekir ki? Düzeltin lütfen yanlışsa.

Evet bunlar olması gereken şeyler ve bunlar olunca ortada sorun da olmuyor. Bir evliliğin güzel, kusursuz sürdürülebilmesi için daha ne gerekir ki? Düzeltin lütfen yanlışsa.
Yani bunların bile olmadığı evlilik var ve devam ediyor anlamında demiş bence. Ihtiyaclar hiyerarşisi gibi düşün, bunlar aşırı temel konular ya, bunlar zaten olması gerekenler. Bunların dışında bin tane sorun sayabilirim.

Sevgi saygi olmasi her konuda ayni fikirde olunacagi ve asla tartisma olmayacagi anlami taşimiyor.
Tartisma oluyor ama mesela günlerce küsmek olmuyor ya da olay şiddete hakarete varmiyor. Ayni gün cözülüyor o sorun.

Eşimin ailesiyle ilgili tartisiyorduk biz mesela, hâlâ ailesiyle ilgili hosuma gitmeyen bir sey olursa acik acik konusurum ama eşimden "sen benim ailemle ilgili nasil konusursun, sen ailemi istemiyor musun, beni ailemden koparmaya calisiyorsun" tarzi hödük hödük tepkiler almiyorum.

Ya valla kusursuz olduğumuza kk da ikna oldum ben daha önce sanıyordum ki normal insan evliliğim var. Sorun olmaz mı tabi oluyor, ama çözülüyor işte, bi şekilde hakkından geliniyor yeter ki geçinmeye gönlünüz olsun.

Sevgi saygi olmasi her konuda ayni fikirde olunacagi ve asla tartisma olmayacagi anlami taşimiyor.
Tartisma oluyor ama mesela günlerce küsmek olmuyor ya da olay şiddete hakarete varmiyor. Ayni gün cözülüyor o sorun.

Eşimin ailesiyle ilgili tartisiyorduk biz mesela, hâlâ ailesiyle ilgili hosuma gitmeyen bir sey olursa acik acik konusurum ama eşimden "sen benim ailemle ilgili nasil konusursun, sen ailemi istemiyor musun, beni ailemden koparmaya calisiyorsun" tarzi hödük hödük tepkiler almiyorum.
Tartışmıyoruz diyenlere asla inanmıyorum zaten. Anneme ölürüm mesela ama nadir de olsa bizim de tartışmamız oluyor. Tartışmamak anormal olurdu, iki insanın her zaman aynı fikirde olması imkansız bence de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X