Kusursuz evlilik var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.

Eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, fiziksel olarak Tabiki de zarar vermedik. Ben hiç yalan söylemedim çünkü başıma ne gelirse gelsin eşime anlatıyorum kendi ailem srkadaslarım Onun ailesi de dahil her şeye, beni rahatsız edecek bir şeyini duymadım eşimin de hiç. Ama elbette ki tartışıyoruz, ortak karar alamadığımız durumlar oluyor bazen kendimi ifade edemediğimde ya da eşim anlamadığında ağlamaya başladığımda oluyor sinirimden olaya Ama eşimle yaşadığım gerginliği, konu da çözümsüzlüğü eşim dışında da birine anlatmıyorum, küsüp uzaklaşmadığımız içinde sinirle birine anlatacak zamanım olmuyor bence zaten. Bana göre çok mutlu ve çok huzurlu bir evliliğim var, bunu arkadaşlarıma hava atmak vs içinde kullanmam. Çünkü biz kusursuz insanlar değiliz sadece aşık olarak evlendik, kıymetini biliyoruz. Kırmaktan korkuyoruz birbirimizi. Ama bu ben veya eşim kusursuz olduğu için de değil gerçekten ekstra şunu yapıyoruz da değil öyle olsa bayıldığım çok sevdiğim insanların da evliliklerinin böyle olması gerekirdi.

Aynı dili konuştuğun insana aşık olmak, evlenmek çok büyük şans işi. Ben bu konuda çok şanslıydım sadece. Biz inanılmaz iyi ama ailelerimiz pislik çıkabilirdi mesela o zaman bu kadar mutlu olabilir miydim bence hayır. o da olmadı. Gerçekten iki güzel aile bir araya geldi mesela bu da bizim ilişkimizi baltalayan değil destekleyen bir şey oldu her zaman. Atıyorum en basitinden yılbaşı veya bayram kutlamasında şimdi şuna gideceğiz derdimiz olmadı bayram kahvaltısını hep 2 aile birlikte yaptık. Aile yüzünden gerilip tartışan insanla, maddi sıkıntı yüzünden tartışan insanla da evliliğimi kıyaslamam saçma olur mesela bu yüzden.

Eklemek isterim 30 yaşındayız, liseden beri birlikteyiz biz eşimle. 16 yılı devirdik 2 gün önce sevgilikte evlilikte 5.

Ama bazen insanlar öyle bir anlatıyor ki evliliklerin/ilişkilerini. Biz nerede yanlış yapıyoruz diyorum. Burada da çok rastladım, 'benim kocam/sevgilim şöyle yapsa böyle yapsa kapıya koyarım' diyen. Demek ki yapmayanlar var diyorum.
Tam olarak neresi kusurlu ama? Onu yapsa kapıya koyar muhtemelen ama tolere edebildiği başka problemler vardır. Herkesin kırmızı çizgisi farklı bence.

Bu arada burada harika evliliğini anlatanlara da pek itibar etmemek lazım. Birisi durduk yere bir konuyu bu kadar abartıp duyuruyorsa asıl orada sorun var demektir. Örneğin; bu sitede bir üye var, sürekli olarak kendi evliliğinin harikalığından,kendisinin baş döndüren güzelliğinden bahsediyor artık onun kısımlarını okumadan geçiyorum Allah bilir yine nasıl kendini ve evliliğini övdü diyorum 😂🤷🏻‍♀️

Bu arada burada harika evliliğini anlatanlara da pek itibar etmemek lazım. Birisi durduk yere bir konuyu bu kadar abartıp duyuruyorsa asıl orada sorun var demektir. Örneğin; bu sitede bir üye var, sürekli olarak kendi evliliğinin harikalığından,kendisinin baş döndüren güzelliğinden bahsediyor artık onun kısımlarını okumadan geçiyorum Allah bilir yine nasıl kendini ve evliliğini övdü diyorum 😂🤷🏻‍♀️
Baş döndüren güzellik kısmında ben bi elendim.

Ama bazen insanlar öyle bir anlatıyor ki evliliklerin/ilişkilerini. Biz nerede yanlış yapıyoruz diyorum. Burada da çok rastladım, 'benim kocam/sevgilim şöyle yapsa böyle yapsa kapıya koyarım' diyen. Demek ki yapmayanlar var diyorum.
Aldatma/şiddet vs yoksa kimsenin öyle kolayca kapı orada diyeceğini sanmıyorum.

Kusursuz evlilik değil ama yazdığınız her şeyin olduğu evlilik ağır kusurludur.
Tartışma olur ama ağır hakaret, fiziksel şiddet, sadakatsizligin olmaması, eşlerin genel olarak birbirini öncelemeleri, ailelerle ilgili sıkıntı olsa bile orta bulma çabası kusursuzluk değil bana göre.
İdare edilen konular, özellikler elbette oluyor, tüm insan ilişkilerinde olduğu gibi, bunlar ayrı ama üstte yazdığım şeylerin olmadığı evlilikler var.

Kusursuz evlilik yoktur ama kriterlerine uygun kişiyle evlenmiş insanlar vardır. Sizin saydığınız şeyler size kusursuz geliyor ama benim önceliğim başkadır mesela, ben anlatsam sıradan gelir size, siz anlatsanız amaan bunla mi evlenmiş derim. Bir postta yazmıştım, eşimle birbirimizin en yakın arkadaşıyız diye, biri de çıkıp eşim öyle dese asosyal derim dedi😂 onun yazdıklarını okuyunca da bana cıvık cıvık iki boş yapan insan evlenmiş gibi geliyor mesela. Herkes ilişkisinde mutlu ama. O kapıya koyarım diyenler için o konu önemli olduğu için öyle yazıyorlar, eşleri her konuda mükemmel olduğu için değil. Bakın bir arkadaşım vardı, eşimin ev işlerini benden çok yaptığından bahsettiğimde, erkek dediğin en fazla bardağını makineye koyar fazlasını yapanı erkek diye yanımda gezdirmem demişti 😂 e iyi aferin hizmetçilik yapmak hoşuna gidiyorsa ben ne diyeyim😂 böyle işte, olay kriterlerde.

Diyemeyeceğim😶
IMG_20240609_212709.jpg

Kavgadan, küslükten sonraki barışma daha bir güzel oluyor. Tuzu biberi deyimi anlaşılıyor böyle. Gönül ister ki hiç olmasın ama mümkün değil.

Kırmızı çizgi olayına katılıyorum. Ki bence bunlar evlenmeden önce oturmalı. Aileye sayan söven biriyle, gereksiz yükselen bağıran biriyle vs. neden evlenir ki insan? Bunlar hep nişanlıyken genelde görülen ama göz ardı edilen işaretler.

Temel şeylerde uyuşulduktan ve kendini bilen, olgun bir insan olduktan sonra çözülemeyecek şey yok. Saygıyı bozmadan, sonradan pişman olunacak sözler söylenmeden de tartışılır. Sinirliyken susulur veya biri sinirliyse o an diğeri susar alttan alır. Kriz anından sonra sakinleşince oturur konuşulur, olay tatlıya bağlanır vs.

8. Yildan bildiriyorum
Esimle eksik yanlarimizi tamamlamada cok iyi oldugumuzu dusunuyorum
Ev sorumlulugu hic tartisma konusu olmaz, bazen o yetişemez cani istemez vakti olmaz bazen ben
Saygi asmadik, artik sinirli zamanlarda yumusatmayi da ogrendik. Fiziksel siddet soz konusu bile olamaz
Aileleri elestirmeyi dengeyi kurmayi biliriz bazi seylerde o daha sorun yasamadan cozum sunmus olur bazen ben
Asla gerilmedigimiz tek konu var para
Ama o ev basimiza yikilmistir, su an sebebi bile hatirlamam ama olmustur. En son 3. Kisiler icin hakli cikacagim için suclu olmustum ve hakli ciktim :KK70:

Kusursuz evlilik değil ama yazdığınız her şeyin olduğu evlilik ağır kusurludur.
Tartışma olur ama ağır hakaret, fiziksel şiddet, sadakatsizligin olmaması, eşlerin genel olarak birbirini öncelemeleri, ailelerle ilgili sıkıntı olsa bile orta bulma çabası kusursuzluk değil bana göre.
İdare edilen konular, özellikler elbette oluyor, tüm insan ilişkilerinde olduğu gibi, bunlar ayrı ama üstte yazdığım şeylerin olmadığı evlilikler var.
+1
Bir evlilikte kesinlikle olmaması gereken şeyler var. Bunlara göz yumup zaten kimsenin evliliği kusursuz değil demek kendini avutmak olur.

Kusursuzdan kastınız ne tam olarak anlamadım ancak güzel evlilik zorluk yaşamamak yanlış yapmamak değil o yanlışların üstesinden beraber nasıl geldiğinizle ilgili. Ben çok mutlu ve huzurluyum şahsen. Birbirimizi tamir edilmeyecek şekilde hiç kırmadık. Telafi etmeyi bildik. Diğer yarımdır eşim en yakın dostumdur da aynı zamanda. 10 senelik evliyiz. 9 yıl da öncesi var.

kusursuz evliligimiz yok kirmizi cizgilerimiz var.Birbirimize saygi konusunda cok hassasiz aileler asla tartisma konusu olamaz izin vermeyiz fiziksel siddet zaten mumkun degil ama ekonomik yada psikolojik siddete de izin vermem ona da yapmam . ama kavga oluyor mu tabi ki oluyor sesler yukseliyor vs
E ne kaldı ki geriye
Kadının saydıgı seyler evet sizin evde hakimmiş.

Kusursuz işte 🤷 senın evlilik

Kusursuz denilen şey bence kusurların kaynaşması ve katılıp karılmaktır. Birbirinizin saygı cercevesini aşmayan kötü yönlerinizle kabul edersiniz, birbirinize benzersiniz ve günün sonunda onun hayatında olmaya alan tutmaya nolursa olsun sahada kalmaya ve orta yolu bulmaya gönüllüsünüzdür. ilişki içerisinde kadın kadın oldugunu erkek erkek oldugunu hissedebiliyordur. Bu bence mükemmelliğin evlilikteki yansıması bunu cok kıymetli buluyorum. Şayet bir daha evlenirsem bu kişi benim hayatımda kalmaya gönüllü birisi olacaktır.

Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.
Konuyu güncellemişsiniz. Bizim şiddetli kavgamız hiç olmadı. 9 senedir birlikteyiz. Sesinin yükseldiğini duymadım eşimin. Sakin bir çiftiz. Tartışmalar elbette oluyor ama asla bağırış çağırış hakaret olmuyor. Şiddet asla söz konusu değil zaten. Yalan kısmını bilemiyorum hiç yakalamadım diyeyim. 😄 Aldatma da aynı şekilde. Aileler kaynaklı bir anlaşmazlığımız olmadı. En son çocuk sebepli bir küslük oldu. Onu da karşılıklı özürleşerek çözdük. 🤷🏻‍♀️
İlk sıraya birbirimizi koyduk demek çok iddialı. Bence herkesin önceliği kendisi olmalı. 😄 şu an bizde çocuk ama 🫤
Kusursuz deyince ben biri gezmek ister diğeri evde oturmak tarzı şeyler sanmıştım. :KK70:

+1
Bir evlilikte kesinlikle olmaması gereken şeyler var. Bunlara göz yumup zaten kimsenin evliliği kusursuz değil demek kendini avutmak olur.
Kusursuz evliliğim var diyenlere laf edilmiş ama konuda yazılan bazı şeyler kabul edilir değil tabi ki. Bunları yaşamıyor diye yalancı olmuş insanlar.

Kusursuz evliliğim var diyenlere laf edilmiş ama konuda yazılan bazı şeyler kabul edilir değil tabi ki. Bunları yaşamıyor diye yalancı olmuş insanlar.
Bu kusursuzluk değil ki, olması gereken şeyler. Bana göre kusursuz evlilik mesela eşimin de benimle aynı sayıda yemek yapması, çocukla geçirilen sürenin dakikası dakikasına aynı olması :KK70: ya da ne bileyim bi şey isteyince 2 saatlik yol bile olsa gidip alması 😌 bunlar bizde yok mesela o yüzden kusursuz değil. 😄 ama böyle adanlar da var yani. Onlarda da bizde olanlar yoktur muhtemelen.
Yoksa şiddet, hakaret, küfür, kök aileyi eşin ve çocuğun önüne koymak, aldatma vs kesinlikle kabul edilemez.

Her insanin kriterleri farkli olur. Benim evliliğim kendi kriterlerime göre güzel. Başkası belki beğenmez ama bu beni ilgilendirmez.
Açık olmak gerekirse çevremde bazi arkadaşlarımın evliliklerini ağzım açık izliyorum ama söz hakkim olmadığı için susuyorum. Bazen dua ediyorum maymun gözünü açsada kurtulsa şu heriften siye.
Eminimki bazılarıda aynısını benim evliliğim için düşünüyordur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X