Kusursuz evlilik var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.

Ailele konusu hariç benim evliliğim yazdiginiz gibi ve belki fazlasi.
Eşimin ailesinden nefret (annesinden. baba tarafiyla aram iyi) ediyorum ve bunu eşime açık açık söyledim. Görüşmüyorum ve dansöz gibi kivirtmama gerek olmadığı için malasef bazi laflari duymak ve gerçekleri söylediğim için yutmak zorunda kaldi.
Hayat. Insan annesini seçemiyor.

2 farklı yapıda 2 farklı insan tabiki çatışmalar olabilir. Oluyorda. Ama sadakat, birbirini öncelik koymak, kırmamaya özen göstermek, kötü söz hareket hakaret etmemek bence önemli olan. Buna dikkat edince o ilişki yürüyor zaten. Ama bunlardan birinde çatlak varsa ne yazık ki asla yürümüyor. Elbette tartışılır kavga edilir. Ama ne derece? Bu konu nasıl aşılıyor? Sevgi saygı öncelikler doğru noktada mı önemli olan bu.

Kusursuz evliliğim var diyenlere laf edilmiş ama konuda yazılan bazı şeyler kabul edilir değil tabi ki. Bunları yaşamıyor diye yalancı olmuş insanlar.
Konuya birkaç madde yazdım aklıma gelen, elbette kabul edilebilir değil. Daha da eklenebilir. Sormak istediğim gerçekten büyük problem yaşamayan var mı?

Bu kusursuzluk değil ki, olması gereken şeyler. Bana göre kusursuz evlilik mesela eşimin de benimle aynı sayıda yemek yapması, çocukla geçirilen sürenin dakikası dakikasına aynı olması :KK70: ya da ne bileyim bi şey isteyince 2 saatlik yol bile olsa gidip alması 😌 bunlar bizde yok mesela o yüzden kusursuz değil. 😄 ama böyle adanlar da var yani. Onlarda da bizde olanlar yoktur muhtemelen.
Yoksa şiddet, hakaret, küfür, kök aileyi eşin ve çocuğun önüne koymak, aldatma vs kesinlikle kabul edilemez.
Bi tane t-shirt aşırdım kardeşimden 2xl normalde o bedeni giyince boyunda kenarlardan çamaşır askılarım frlamalı ama bir güzel oldu bir güzel oldu boynu tam bana göre başörtümü rahatça yapabildim. Sooracıımaa tunik gibi oldu boyu da upuzun. Benim içn kusursuz bi t-shirt ama o içine sığamamış kalıbındaki asimetriden. Tşk. ☠️

Kusursuz insan varmı ki kusursuz evlilik olsun. Bizlerde nihayetinde insanız ve maalesef ki hatalarımız kusurlarımız var elbette. Hepimiz muhakkak sürtüşmeler yaşıyoruz tartışıyoruz elbette. Mesela dün akşam eşimle aramızdaki muhteşem inatlaşmayı anlatayım; ben diyorum sivriler ışığa gelir, o diyor karanlığa gelir ilim bilim adına bile tartışabiliyor insanlar 🤣 tadı tuzu ya saygısızlık sadakatsizlik şiddet olmadığı sürece evliliğin tuzu biberi diyorum 😍 bardağa boş tarafıyla baktığımız müddetçe asla mutlu olamayız...

Tam olarak neresi kusurlu ama? Onu yapsa kapıya koyar muhtemelen ama tolere edebildiği başka problemler vardır. Herkesin kırmızı çizgisi farklı bence.
Evet ben aklıma gelen birkaç madde ekledim. Kimi tolere edilebilen, kimi edilemeyecek olan. Ben kendimden örnek verecek olursam evliliğimin güzel gittiğini söyleyebilirim. Eski konularımı bilen bilir mesela en büyük problemim çocuk. Bu konudan anlaşmazlıklarımız oluyor. Fikir uyuşmazlığı elbette kusur değil, birebir kimse aynı olamaz ama fikirlere saygı duymak da çok önemli. Eşim benim fikrime saygı duymuyor mesela, ona göre de ben ona saygı duymuyorum. Çocuk istemediğim için bencil olduğumu, onu bu duygudan mahrum bıraktığımı söylüyor ve iş tartışmaya dönüyor. Çünkü ben de onu bencil buluyorum :) Bu konudan boşanmayı düşünmüyoruz, sevgimiz ağır basıyor. Zaman ne gösterir bilemem... Ekleyebileceğim bir de öfke problemi var, çok gereksiz yükseliyor; üstüne benim de tahammülsüzlüğüm eklenince sık tartışır olduk. Bizde mi sorun var diyorum...

Kusursuz değilde büyük kavgalar olmadan mutlu bir evlilik mümkün ben bunu kişinin yaşına,karekterine ve hayattan ne istediğine bağlıyorum.

Eşimi 4 yıldır tanıyorum 2 yıllık evliyiz 9 ay nişanlı kaldık nişanlıyken hiç küsmedik tartışmadık.

Ve ben eşimden önce çok kavgacı tripci biriydim. Eşimin sakinliği beni de sakinleştirdi ama o sosyal hayatında da öyle yani insanları kırmak kötü söz söylemek gereksiz kavga çıkarmak karakterinde yok. O yüzden 2 yıldır 1 kere tartışmamız oldu o da benim uzatmamdan kaynaklanmıştı 😂 gene de bunu kabul etmeyip biraz küsmüştüm😂

Evet ben aklıma gelen birkaç madde ekledim. Kimi tolere edilebilen, kimi edilemeyecek olan. Ben kendimden örnek verecek olursam evliliğimin güzel gittiğini söyleyebilirim. Eski konularımı bilen bilir mesela en büyük problemim çocuk. Bu konudan anlaşmazlıklarımız oluyor. Fikir uyuşmazlığı elbette kusur değil, birebir kimse aynı olamaz ama fikirlere saygı duymak da çok önemli. Eşim benim fikrime saygı duymuyor mesela, ona göre de ben ona saygı duymuyorum. Çocuk istemediğim için bencil olduğumu, onu bu duygudan mahrum bıraktığımı söylüyor ve iş tartışmaya dönüyor. Çünkü ben de onu bencil buluyorum :) Bu konudan boşanmayı düşünmüyoruz, sevgimiz ağır basıyor. Zaman ne gösterir bilemem... Ekleyebileceğim bir de öfke problemi var, çok gereksiz yükseliyor; üstüne benim de tahammülsüzlüğüm eklenince sık tartışır olduk. Bizde mi sorun var diyorum...
Yani sizin ilişkiniz zaten idealden çok çok uzak bence. Yanlış bir evlilik yaptığınızı kabullenip ona göre devam ederseniz daha rahat olur. Sizin derdiniz kusursuz ilişkiye ulaşmak değil de tolore edilebilir seviyeye çekmek olmalı. Terapiste devam ediyor musunuz?

Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.
Kusursuz insan yok ki kusursuz evlilik olsun evlilik karşılıkli bir seylerden fedakarlıkla oluyor maalesef tarih boyunca da en fazla kadinlar fedakarlik yapıyor zamanla evlilikler de değişiyor alışkanlık sevgi mesela saygiya birakiyor yerini vs bu da en mükemmel dediğimiz evliliklerde oluyor her daim birbirinin gözüne aşk ile bakan mic mic olan kimse yoktur özellikle su sosyal medya çılgınlığı sadece gösteriş sadece gösteriş ve ilizyon mükemmel sandığımız evlilikler aslinda herkesin ki gibi acısı da var tatlisi da

Yani sizin ilişkiniz zaten idealden çok çok uzak bence. Yanlış bir evlilik yaptığınızı kabullenip ona göre devam ederseniz daha rahat olur. Sizin derdiniz kusursuz ilişkiye ulaşmak değil de tolore edilebilir seviyeye çekmek olmalı. Terapiste devam ediyor musunuz?
Ben zaten kabul ediyorum. Anlaşamayacak 2 insan olarak birbirimizi bulmuşuz, olan oldu evlendik. Bundan sonrası için; boşanma yoluna da girmediğimizden dolayı karşılıklı olarak çabalıyoruz, alttan alıyoruz bir şekilde gidiyor şimdilik.

O terapisti bıraktık. Ödemesini yaptığımız seansları aldık mecburen. Hiç mi faydasını görmediniz derseniz, belki biraz gördük. İnkar edemem ama kesinlikle yeterli seviyede değildi.

Ben zaten kabul ediyorum. Anlaşamayacak 2 insan olarak birbirimizi bulmuşuz, olan oldu evlendik. Bundan sonrası için; boşanma yoluna da girmediğimizden dolayı karşılıklı olarak çabalıyoruz, alttan alıyoruz bir şekilde gidiyor şimdilik.

O terapisti bıraktık. Ödemesini yaptığımız seansları aldık mecburen. Hiç mi faydasını görmediniz derseniz, belki biraz gördük. İnkar edemem ama kesinlikle yeterli seviyede değildi.
Ya burda başka bir terapist konusu vardı, o çift çok çok faydasını gördü. Bir de onu mu deneseniz? Bilemiyorum bir kere geldiğim hayatta istemediğim bir evliliğe devam etmezdim. İlişkinin güzeli çok güzel gerçekten bundan mahrum olmak çok üzücü, ki çok gençsin.

Bahsettiğim konu buydu;

Bence kusursuz bir evlilikten ziyade birbirini anlayabilen,saygı gösteren,sevgisini ve merhametini esirgemeyen eş vardır. Her konuda size güvenen ve inancı olan, her konuda elinizi tutabilen, aynı şeylerden keyif alabilen, birlikte sohpet edebilen eş vardır. Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Fakat kusurlarımızı birbirimizin yüzüne vurup, orda burda anlatmak yerine kusurlarımızı örtüp konuşarak törpüleyebilmek vardır. Yanlışlarımızı kabul edip,sorunlarımızı konuşarak anlaşabilirsek şayet kusursuz bir evlilik yaşanabilir bence. Bu demek değil ki kendinizden ödün verin. Tabiiki vermeyin. Ama biz evlilik içindeysek küçük kusurları karşılıklı affedici olabilmeliyiz. Ve her koşulda sevgimizi göstermekten çekinmemeliyiz. Tabii size yardımcı da olup yükünüzü bir nebze olsun alabilmeli. Alamasa bile size ekstra ortalığı dağıtıp yük bindirmemeli bence.♥️

Ya burda başka bir terapist konusu vardı, o çift çok çok faydasını gördü. Bir de onu mu deneseniz? Bilemiyorum bir kere geldiğim hayatta istemediğim bir evliliğe devam etmezdim. İlişkinin güzeli çok güzel gerçekten bundan mahrum olmak çok üzücü, ki çok gençsin.

Bahsettiğim konu buydu;
İstemediğim bir evlilik de diyemiyorum, anlaşamamız birbirimizi sevmediğimiz anlamına gelmiyor. Eskiye nazaran yol aldık aslında. Ben sadece eşimle mutlu olmak istiyorum her şeye rağmen.

Teşekkürler, bakıyorum konuya.

Kusursuz denilen şey bence kusurların kaynaşması ve katılıp karılmaktır. Birbirinizin saygı cercevesini aşmayan kötü yönlerinizle kabul edersiniz, birbirinize benzersiniz ve günün sonunda onun hayatında olmaya alan tutmaya nolursa olsun sahada kalmaya ve orta yolu bulmaya gönüllüsünüzdür. ilişki içerisinde kadın kadın oldugunu erkek erkek oldugunu hissedebiliyordur. Bu bence mükemmelliğin evlilikteki yansıması bunu cok kıymetli buluyorum. Şayet bir daha evlenirsem bu kişi benim hayatımda kalmaya gönüllü birisi olacaktır.
Yabancı dilde bır metni çeviriden duzenleyıp buraya atmıs gibi bir Türkçe olmus biraz resmi biraz bozuk.
Burada ne anlatılıyor, anlasılamayan🤷

Ama bazen insanlar öyle bir anlatıyor ki evliliklerin/ilişkilerini. Biz nerede yanlış yapıyoruz diyorum. Burada da çok rastladım, 'benim kocam/sevgilim şöyle yapsa böyle yapsa kapıya koyarım' diyen. Demek ki yapmayanlar var diyorum.
Bence de kusursuz evlilik, kusursuz ilişki, hatta kusursuz insan yok.
Sadece bu hayatta neyi ne kadar idare edebiliriz, sınırlarımız neler, affedip affedemeyeceğimiz şeyler neler onları bilip kendimizi tanımamız gerekiyor. O yüzden başkasının söylediği şeyler size kusursuz evlilik varmış gibi gelebilir.
Ben geç yaşta evlendim, ( erken yaşta istediğim gibi biri çıkmadı tabi) çünkü istediğim, seveceğim ve idare edebileceğim biri olmazsa ayrılacağımı tahmin ediyordum çünkü kendimi biliyorum.

Konuya birkaç madde yazdım aklıma gelen, elbette kabul edilebilir değil. Daha da eklenebilir. Sormak istediğim gerçekten büyük problem yaşamayan var mı?
Büyük problem yaşamamış olmalari da kusursuz yapmıyor ama 😅 tabii ki büyük problem yaşamayan vardır. Bu büyük problemler de bazen göreceli olabilir ama genel geçer olanlar bellidir.

Kusursuz evlilik diye bir sey yoktur, az kusurlu evlilikler vardır.

Yabancı dilde bır metni çeviriden duzenleyıp buraya atmıs gibi bir Türkçe olmus biraz resmi biraz bozuk.
Burada ne anlatılıyor, anlasılamayan🤷
:KK70: hemen çeviriyorum kısacası hayatındaki kişiyle kalmaya gönlü olan, aksilikler olsa dahi bir uyum ve dengenin oldugu, biraz da çiftlerin birbirine benzemeye başladıgı tüm evlilikler bence olması gereken gibi. Translateden cevirmedim sadece biraz fazla ilişki ve evlilik koçlarının videolarını izliyorum haliyle konu ile alakalı dilde biraz tuhaf tekniklere kaçmış :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X