Kusursuz evlilik var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Handelizm

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
749
1.374
Merhaba hanımlar. Bu aralar sürekli bunu düşünüyorum. Buradaki kitle genel olarak aklı başında kadınlardan oluşuyor. Birçok problemimi sizlere açtım, çok güzel dönüşler oldu. Ona güvenerek şunu sormak istiyorum; Kusursuz evlilik var mı? Yani şunu demek istiyorum; eşimle birbirimize hiç hakaret etmedik, hiçbir sadakatsizliğini görmedim, birbirimize hiç fiziksel olarak zarar vermedik, ailelerimizle ilgili hiç kötü konuşmadık, birbirimize hiç yalan söylemedik, hiç gerçekten şiddetli kavgamız olmadı, saçma sebeplerden kavga veya tartışma sıklığımız çok çok az, birbirimizin isteklerine hep önem verdik, ilk sıraya hep birbirimizi koyduk, çok huzurlu ve mutlu bir evliliğimiz var diyen var mı? Gerçekten merak ediyorum. Ben bunların hepsini yaşamıyorum yanlış anlaşılmasın ama evliliğim kusursuz diyemem. Var mı böyle bir evlilik? Böyle kusursuz bir evlilik yaşayan var mı? Dönüşlerin için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Tabiki yok.
İnsan kusurları olan bir varlık, haliyle kusurları olan varlıklardan kusursuz evlilik bekleyemeyiz
Ama bazen insanlar öyle bir anlatıyor ki evliliklerin/ilişkilerini. Biz nerede yanlış yapıyoruz diyorum. Burada da çok rastladım, 'benim kocam/sevgilim şöyle yapsa böyle yapsa kapıya koyarım' diyen. Demek ki yapmayanlar var diyorum.

Açıkçası benim kusursuz evliliğim yok.
Kusursuz evliliğim olsa hayatı sorgulardim her şey neden bu kadar mükemmel diye hshshs

Yok. Seni büyüten besleyen canından koptuğun anne babanla, senin büyüttüğün beslediğin canından kopan evladınla bile ilişkin kusursuz değilken, hayatına sonradan dahil olan bir insanla olmasının da mümkünatı yok zaten.
Farkındalıklar ile ilişkiyi daha sağlam dinamikte yürütmek mümkün elbette, ama kusursuz değil.

Aslında sizinki kusursuza yakınmış:) Kastettiğim ses yükselmesi değil, onu problem saymıyorum. Olmaması garip olur zaten. Bahsettiğim daha büyük problemler yaşamak. Yaşlar kaç acaba? En baştan beri mi böylesiniz?

benim 9 yillik iliskim saygiyi kaybettigimiz icin bitti esimin oncesinde .ama bu durum karsilikliydi o yuzden esimle flort ederken on plana bunu koydum sacma sapan trip atmicam laf sokmucam vs diye .esimden de bunu bekledim ama kusursuz mu degil tabi ki evliliigimiz ona eminim
mesela ablasi cok kalbimi kirdi ama dirdir yapmadim kendime soz verdim o da olayi farkedip ekstra bisi beklemedi gibi gibi .iki tarafin da dengeli davranmasi lazim gerekiyor .
bizim ikizlerimiz simdi ondan atisiyoruz en cok yorgunluktan birbirimize sariyoruz oyle oyle geciyor hayat

Buna inanmıyorum açıkçası. Bazıları katı sınırlara sahip gibi duruyor ama gayet de benzer durumlara rağmen evliliğini/ilişkisini sürdürenler var

Bence yoktur. Zaten biraz kavga evliliğin tuzu biberidir ama saygı içindeyse güzel. Bu saydıklarınızın hepsi olsa sıkıntı tabii ama içlerinden bazıları olabilir herkesin fikri ayrı olur o yüzden anlaşmazlıklar olabilir

Ben 26 eşim 33 yaşında, 3 yıllık evliyiz. Kusursuz değil ama kavga dövüş hakaret falan olmuyor.
Tartışmamız da toplasan 3 kere olmuştu bu süre içerisinde.
Saygı ve birbirlerinin isteklerine önem vermek çok önemli diye düşünüyorum, bazen mesela bir şeyi ne kadar istemesek bile partnerimizin gönlü olsun diye yapabiliyoruz yani bizim böyle gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…