Kusamıyorum..

silencearmy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2017
4
2
29
Yemek yiyip yiyip pişman olup kendimi kusturmaya çalışıyoruma ama başaramıyorum, çok az kusabiliyorum. Çok zahmetli ve acılı bir iş şuan hala boğazım ağrıyor. Yiyip yiyip kusmak değil kendimi tutabilmek istiyorum, zayıflamak istiyorum ama başaramıyorum. Daha önce bu durumda olup çıkar yol bulan var mı?

yiyip yiyip kusmak ne ya hala bunu yapıp sağlıklı zayıflayacağına inanan var mı? bulimia nervoza denilen hastalık bu ve bunu yapamadığınız için üzülüyorsunuz.

önce bir psikoloğa sonra da diyetisyene gidin bence.

Sakın kendinizi kusturmayın, yemek sonrası pişmanlık yaşayıp kusmak bir süre sonra alışkanlık haline geliyor ve sizin isteğiniz dışında da kusmaya devam ediyorsunuz, sonucu ne oluyor biliyor musunuz?
Anoreksiya, vücudunuz tüm dengesini kaybediyor, iç organların hasar görme ihtimali oluyor, yemek yiyemiyorsunuz, su ve tuz kaybı yüzünden böbrekler çöküyor, daha sonrası da ölüm.

Zayıflamak mı istiyorsunuz o zaman çaba sarf edeceksiniz, çok yememek için iradenize sahip çıkacaksınız, egzersiz yapacaksınız, vereceğim linkte diyet zayıflama grupları var, kendi aralarında yarışıyor, sağlıklı kilo veriyorlar, göz atın ve kilonuza uygun bir gruba katılmak için başvurun.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/forums/diyet-gruplari.236/

Sağlıklı zayıflamayacağımı ben de biliyorum hanımefendi. Bu bir psikolojik rahatsızlık bunun farkındayım ben psikoloğa gidicem ama sizde açın bir kitap, bulimia ile ilgili bir şeyler okuyun bence. Yaklaşım bu olmamalı. Ayrıca bunu yapamadığım için değil zayıflayamadığım için üzülüyorum.

Teşekkür ederim canım

Teşekkürler

o zaman keşke kusamıyorum değil zayıflayamıyorum deseydiniz biz de sizin derdinizin o olduğunu anlardık hanımefendi. bulimia ile ilgili bir kitap bence siz okuyun ne yapmaya çalıştığınızı anlarsınız. neyse ne diyeyim umarım sağlıkla zayıflarsınız.

Yaşınız genç, biraz spor, dengeli ve sağlıklı beslenme, yemek porsiyonlarını küçültmek için küçük yemek tabakları kullanma, bol su tüketimi, ödem atmak için maydanoz kürü vb taktiklerle istediğiniz kiloya erişirsiniz, unutmayın önce beynin doyuma ulaşması, doydum sinyali vermesi gerekir, eskiler der ya hani gözün doysun diye, gerçeklik payı vardır, göz beyne iletir, beyinde mideye, bu sebeple size tavsiyem yemek yerken küçük tabak kullanın, zamanla vücudunuz o küçük porsiyonla doymaya başlar.

çok teşekkür ederim, hepsini dikkate alıcam :)

çok teşekkür ederim, hepsini dikkate alıcam :)
Verdiğimiz linklere de göz atın, diyet gruplarına katılmak hem motivasyon sağlıyor, zayıflamaya çok faydası oluyor hem de bir sürü arkadaş ediniyorlar, bir sürü zayıflamış ve zayıflama başarısını paylaşmış üye var o gruplarda, size de çok yararı olacaktır diye düşünüyorum, bölgesel incelme ve spor gruplarımızda mevcut, zamanla onlara da katılırsınız isterseniz, sağlıklı günler dilerim.

S silencearmy seni muhakkak cuma diyet yarışmalarına bekliyorum ...

işin yarışma kısmı bir yana .... motive için .. ben oralardayım .. özelden tüzelden bana ulaş.

asla ama asla kendini kusturmak gibi ...

açlık diyetleri gibi ...

yollara başvurma ..senin iki katın yaşındayım neredeyse ve 30 kilonun üzerinde verdim ... sadece sağlıklı beslenerek ..

lütfen ..kilo vermek sandığınız kadar zor değil . Beni bul ....

Ypmaaa benim arkadasım hiçbirşey yiyemiyor artık çok büyük zararlar verir irade üzerine uzman destek almalısınız .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…