Kürtajdan Sonra Yeni Gebelik Için Kaç Ay Beklemeli?

Sonuçta Hamile Kalabiliyosun Tatlim Yani Yine Olur. çokca Duyuyorum Boş Gebelik Olayini ..bir Sonra Yine Tekrarliyacak Diye Bişi Yok Tabiki .. Ben 5+6 Yken Klap Atişlarini Duymuştum Ama 8 Hafta 5 Günlükken Durmuş , Kontrolde öğrendik. Gebelik Kesemin ölçüleri 6 Hafta 6 Günle Uyumluydu , Bebeğin Uzunluğuda 8 Hafta 5 Günle .doktorum Bir Sonraki Gebelikte Tekrarlayabilir Dedi Bana .bilmiyorum Allah Büyüktür Canim.

canım senin yaşadıkların da çok acı. kalp atışlarını duyup da kaybetmek bizimkine göre daha zor tabi. Allah hiçbirimiz birdaha böyle acılar yaşatmasın inşallah. umarım tekrar hamile kalırız ve hayırlısıyla sağlıklı olarak bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah. sen üzme kendini bir sonraki gebelikte niye tekrarlıyormuş ki Allah bilir onu senin gibi erken dönemde bebeğini kaybedip sonra tekrar sorunsuz olarak hamile kalıp doğuran çok kişi var. tekrarlaması için ne sebep varmış. yani önemli bir sorunun mu var ki. şu doktorlar da çok garip yani. o durumdaki bir kişiye söylenecek söz mü bu şimdi. zaten insanların canı yanıyor. teselli vereceğine tekrarlar demesi ne garip. sen doktorunu değiştir istersen canım. tabi memnunsan bişey diyemem ama böyle negatif bir doktorla senin psikolojin daha da bozulur yani ama yine de sen bilirsin. üzme kendini.

valla yapraknil çok haklı ilsu canım ya
aynı şey tekrarlayabilir ne demek ya
bu doktorları anlamak da çok zor
sen canını sıkma sakın allahın izniyle sağlıklı bebeklerimiz olucak bizim
bu arada benim adım dilek

ay ne saçma yaa ilsu
dr embriyo üzerinde tahlil falan yaptı mı neye dayanarak bunu söylüyor
allahım ya

canım bi sonraki gebelikte gitmeyi düşünmüyorum .istanbulda iyi hastanelerden birisiydi gerçi gittiğim ama doktorlar pek ilgilenmiyor benim görüşüm. yani hep sen soracaksın ki nedenini söylesin .benimkinin nedeni amniyon sıvı azlığından kaynaklanıoyr diye biliyorum . oda çok önemli bişeymiş bebek için.ben sordum işte bi sonraki gebelikte tekrarlar mı yapmam gereken testler var mı dyie yine ben sordum .sadece tekrarlayabilir dedi birde troitlerine baktırabilirsin dedi.

canım bi sonraki gebelikte gitmeyi düşünmüyorum .istanbulda iyi hastanelerden birisiydi gerçi gittiğim ama doktorlar pek ilgilenmiyor benim görüşüm. yani hep sen soracaksın ki nedenini söylesin .benimkinin nedeni amniyon sıvı azlığından kaynaklanıoyr diye biliyorum . oda çok önemli bişeymiş bebek için.ben sordum işte bi sonraki gebelikte tekrarlar mı yapmam gereken testler var mı dyie yine ben sordum .sadece tekrarlayabilir dedi birde troitlerine baktırabilirsin dedi.

nasıl dr bunlar ya
sen istanbul neresindesin cnm ya
aslında iyi bi dr araştırsan
mesela avrupa yakasında bildiğim bir kaç iyi dr var ama

üsküdardayım canım
yok ya ne incelemesi hiç bir inceleme yapmadı kan tahlillerim de hep normal çıktı.
bir gebelik ötekini tutmaz ki .. dimi ..

ya yok delimisin tutarmı hiç
yani 3-4 kere üst üste düşük yaparsın o da embriyo incelenir nedeni araştırılır sonuca göre tekrarlayabilir diyebilir sadece
ya öyle saçmalık mı olur ya
sen karşıdasın demek ki
o tarafları hiç bilmiyorum ama
bi arkadaşım orda özel bi hasaneye gidiyor
istersen dr un adını öğrenebilirim
arkadaşım da hamile uzun araştırmalardan sonra bu dr ve çok da memnun ama sen bilirsin tabi cnm

baştan sona okumadım canım ama yardımcı olur inşallah çabucak yazayım.ben boş gebelik geçirdim.. 9 haftalık kürtaj oldum. sonrada 12.ay hamile kaldım.çok uğraştım tabi ama dr bi sorun yok kalırsın dedi.bende sabırla bekledim ve kaldım.iki ay korundum.sonra neredeyse bir sene olmadı.ama şükür şimdi 6 aylık gebeliğim var.inşallah sende kalırsın.kafana takma ben çok taktım ama rabbim verdi....

baştan sona okumadım canım ama yardımcı olur inşallah çabucak yazayım.ben boş gebelik geçirdim.. 9 haftalık kürtaj oldum. sonrada 12.ay hamile kaldım.çok uğraştım tabi ama dr bi sorun yok kalırsın dedi.bende sabırla bekledim ve kaldım.iki ay korundum.sonra neredeyse bir sene olmadı.ama şükür şimdi 6 aylık gebeliğim var.inşallah sende kalırsın.kafana takma ben çok taktım ama rabbim verdi....

mimoza ben boş gebelik geçirdim ve nisanın başında kürtaj oldum dr bana da sorun yok herşey çok güzel ma 2 ay korunun dedi ama ben ilk adetten sonra çalışmalara başlcam kısmetse ama bugün 33.gün daha adet olmadım oysa eskiden her ay 26 günde 1 düzenli adet oluyordum
düzenim bozulucak diye çok korkuyorum
bi de işte asıl korkum beklemek
benim beklemeye sabrım yok işte
sen de çok beklemişsin allah korusun inşallah ben o kadar beklemem
aallah sağlıkla doğurmayı nasip etsin cnm
darısı başımıza inşallah

bi korkum da ikincisinde de aynı şeyin başıma gelecek olması
ama dr olmaz dedi ama ne bileyim ya kader işte
senin de ikinci hamileliğinde ilk haftalar zor geçmiştir
bebeğini ilk kaç günlükken gördün
ben 7+4 günlükken bile görülmediği için aynı gün kürtaj oldum

benim bir akrabamda kürtajdan hemen sonra kanaması bitip adet olduktan sonra hamile kaldı..yani 1 ay sonra...şu an 10 haftalık ama hala leke şekinde kanaması var..bence 3 ay beklemek lazım...

canım ikinci defa tekrarlaması çok uzak ihtimal demişti dr banada.ben 9 haftaya kadar bekledim sonraki gün kürtaj oldum:çok üzgünüm:
şimdikini 6 haftalıktı kalp atışlarını duydum
ama dediğin gibi ilk haftalar çok korktum dr çok kızmıştı stres yaptığım için:mymeka:
sonra taa 4 ay olana kadar diken üstünde oturdum desem yeridir:1rolleyes:
şimdi şükür canım.inşallah sende çok beklemezsin çünkü fazla beklemeyen çok benimki adet düzensizliğinden stresten olmadı galiba.ama şimdi var darısı başınaa.s.

canım çok geçmiş olsun öncelikle ben 4 nisanda 5 haftalıktı düşük yaptım doktorum 2 veya 3 ay korun dedi ve kürtajdan sonra ilk adetini gördügündede gel bi bakalım dedi zaten bi sorun yoksa 30 gün içinde adet oluypsun kürtaj başarılı olduysa ben 28 gün sonraa normalde oldugum gibi oldumm gittim bana istersen hemenn bırak korunmayıı istersen bi adet daha gör dedi benn ikinci adetten sonra düşünüyorum çünkü insanın piskolojisi çok bozuluyo ama en iyisi 2 adet geçir sonra düşün ama doktorunun tavsiyelrini de dinle derim çünki herkezin bünyesi farklıı allah gönlüne göre versin

ya bence dusuk yaptigin gebelik haftasina gore degisiyor mesela benimki 7 haftalikti dr um 3 ay korun dedi ama 10 haftadan buyukler de 6 ay beklemeliymis..ben dusuk yapali 4 ay oluyor bence de korunmakta fayda var cunku korunmadan hamile kalininca bebek de riske giriyor..

ben kurtajdan sonra o anki psikolojiyle korunmak istemedim beni cok etkilmeis olsa gerek hemen cocuk istedim ama sonra dusununce saglimi tehlikeye atmamak icin korundum...bence dr ne kadar korun diyorsa uygulamak gerek

günaydınnn arkadaslarrr
haftasına göre ve kürtajın nasıl geçtiğine bağlı sanırım .ona göre süre veriyorlar...

canımsın ya
yerim ben senin o heyecanını
valla fıstık adetimi bekliyorum
adetten sonra hemen başlıcam valla çalışmalara
benim beynimde rahmimde hazır diye düşünüyorum hamileliğe
zaman benim çok da fazla bekliyecek lüksüm yok maalesef ki
artı hemen de olmuyor malum ben 8 au bekledim ama inanın 8 yıl gibi gelmişti
bi o kadar daha beklemeye tahammülüm yok
ben yaşlıyım defnecim sen bi daha söyle bakalım şimdiadet ne zaman olucaksın aynı zamanlarda başlıcaz heralde çalışmalara bak yapraknil diye bi arkadaş var o da bu ay başladı çalışmalara iklimsu diye bi arkadaşda önümüzdeki ay başlıyor hadi fıstık pozitif enerjilerimizi birleştirelim ve birbirimizi takip edelim bence
çok seviyorum hepinizi yaaaaaaaa
az kaldı az

benim 1 haziranda ortalama adet olmam gerekiyor. hadi hayırlısı :eek:

yalnızca benim tanıdığım 5 6 kişi var yakine boş gebelik geçiren ama şimdi hepsinin fıstık gibi çocukları var. bana zaten demişlerdi :"dur bakalım hemen sevinme boş olabilir" diye şaşırdım.... ama korkma tekrarlayan duymadım.

cimbomluuuu ben 9 haftalık kürtaj oldum msl korkmuyorum..... bırak su akar yolunu bulur...... herşey olacağına varııııırrrrrrr........

çok doğru söylüyorsun defnecim su yolunu bulur
bende 7.5 haftalıktım kürtaj olduğumda
aslında bana dr dedi tekrarlamaz diye
yok yok ben korkmuyoum allahın izniyle anne anne olucam hem de çok güzel anne olucam hemde en kısa zamanda
2009 da doğum yapıcam inşallah

ilsucum naber fıstık

X