Aile Planlaması Kürtaj yaptırmam gerekiyor, sorularım var..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Her haltı bilen insanlarsınız!
Zaten yaptıgınız hata yeter,birde bebeği aldırma planları...
Çok çekersin sen arkadas!
Hele aldır da bak bakalım hayat eskisi kadar güzel mi....
Haramlarla başlayan yol ne kadar düz gider acaba!!!....

Valla kk daki bayanlarıda tebrik ederim,geçip fikir veriyorlar...
Oh ne güzel!
Günahına ortak olun...
Tavsiyelerinizi eksik etmeyin!!

Zaten böyle insanlar yüzünden EVLİLİK ÖNCESİ İLİŞKİ VE HAMİLELİK ARTTI! NORMALLEŞTİ!....

Ne var ki ALDIRIRIM olur biter!!!...

Mantığa bak....

ALDIRIN RAHAT EDİN HADi!....

ayy kızlar boşuna yemeyelim birbirimizi bu kızcağız bu bebeği aldıralı epey oldu tahminim..

ya bari avatardaki resmi kaldırın!
herkesin doğrusu diye birşey uydurmuş birileri..bundan dolayıdır ki doğrunun yerini yanlışlar,hatalar alıyor.. diyecek çok şey var evet..fakat aynı cümleleri yazmak istemiyorum..

bencede söylenecek hiç bir şey yok şu saatten
sonra arkadaş kesin aldırmıştır bebeği
offf allahım nereye gidiyor bu gençlik ne
diyeyim allah affetsin diyemicem çünkü bunun affı yok
bir cana kıyıymanın nasıl bir affı olurki allah akıl fikir versin
genç kızlarımıza:Saruboceq::Saruboceq:

Alllah herkse sabır ersin gerçekten çok zor durum ayrıca ödeyemeceğim işlerle bizi denenmesin
kesin aldırmıştır o arkadaşş

amin canım inşallah.Allah razı olsun.Rabbim isteyen herkese versin.dualarım hepimiz için canım inşallah hayırlısıyla bebeğimizi kucağımıza alırız.

devletin verdiği yasal bir hak var ve bu hakkı kullanmak kişilere kalmış bir şey.
kimsenin bunu sorgulamaya, ayıplamaya hakkı yok.
olmuş bir hata.
doğursa, çocuk perişan olsa daha mı iyi?

başıma gelmesinden en çok korktuğum şeyi yaşamışsın
çok geçmiş olsun..
hangi kadın kürtaj olmak ister ki?
bazı hataların bedeli ağır oluyor işte..
istenmeden sahip olunan bir çocuk o anne babanın hayatını da mahvedebilir bana göre.
daha okul okuyan ebeveynler, hazır değiller üstelik...
sadece mantık kullanarak bakarsak, mantıklı olan bu malesef...

yengem ve teyzem 2 çocuk doğurup 2 de yanlışlıkla (!) olan hamilelikleri için dünyaya getirme imkanları varken kürtaj oldular.
bence doğurma imkanım yok diyenlerden daha çok onlar gibilerine kızılmalı eğer birilerine kızmamız gerekiyorsa.

Merhaba..

Birincisi, konu ne olursa olsun, karşılıklı tartışma,küçümseme,yerme yada hakarete varacak olan mesajlar yazılmasın..
Üye konusunu açar,yazmak isteyen ölçülü bir şekilde tenkit eder yada savunur..

Kimse kimsenin fikrine karışamaz,karışmamalı..İnsanlar hep aynı düşünseydi,zaten tek bir insan tipi olurdu dünyada..Bu yüzden,yardım edelim istiyorsak konu sahibini uyaralım ama yermeden,kırmadan,yormadan..yerimseniben

İkincisi,lütfen konu dşı mesajlar yazılmasın..Soru yada sorunları olan üyeler,ilgili başlıklarda konu açabilirler yada varsa mevcut başlık ordan paylaşım yapabilirler..Ama herhangi bir konu içinde kendi soru ve sorunlarınızı,yada bunlara cevaplarınızı lütfen paylaşmayalım..a.s

diğer doktoruda araştır canım o daha iyidir belki.birde lemi ibrahimoğlu adında bir doktor var.aslında ben önce ona gidecektim ama eşimin arkadaşı bülent baysalı tavsiye ettiği için ona gittik lemi ibrahimoğluda tekrarlayan düşüklerle ilgileniyomuş birde bunu araştır hangisi senin için daha iyiyse ona git canım.seninde uzun süre olmuş sende tahlillerini yaptır bekledikçe insanın morali daha bozuluyor.bende 5 aydır korundum ama artık yapmaya karar verdik canım inşallah sende hayırlı haberlerle gelirsin. bende tahlillerde sorun çıkmadı diye sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim çünkü bir sorun olsa en azından tedavi olursun ama şimdi bir nedeni yok ne yapacağını bilmiyosun. Allahım hakkımızda hayırlı olanı versin.

Canım bize msj gelmiş bu topic kürtajla ilgili ya bize burda konuşmamamız söyleniyo jinekoloji bölümünden sonra aşağıda tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelerimizi paylaşalım diye bi sayfa var bundan sonra oraya yazalım ne dersin ben hatta sana yazıyorum şimdi osöylediğim yere hadi oraya geç görüşürüz arkadaşımolumunekankayizsmile

arkadaşım benim yazdığım silinmiş galiba

çok yükleniyorsunuz insanlara. bu sadece evlilik dışı cinsel ilişkinin sonucunda olan birşey değil. korunupta hamile kalan insanlarda var yada evli olup bi çocuğa bakıcak imkanı olmadığı halde o %1 lik kısma girip hamile kalan insanlar var.
madem bakamıycaktın niye doğurdun diye isyan edip karanlıklara sürüklenen gençler var.
bu dünyanın binbir türlü hali var başımıza gelmeyen sadece dışardan seyirci olduğumuz bir olay için böyle yüklenmek kolay.
herşey olabilir hayatta. kim ister bi cana kıymak bu kız çok mu mutlu olarak aldırıyor o bebeği? eğer gerçekten bu kadar kapsizse ve bundan etkilenmiycekse haklısınız ama kimin içinde ne fırtınalar koptuğunu kimse bilemez ve eğer doğsaydı nasıl bi kader yazılmış olacağını da..
o yüzden çok yüklenen arkadaşlara sesleniyorum. bende istemem kimsenin kürtaj olmasını ama bu kız yada diğer kürtaj olmak zorunda kalan insanlar kapsiz birer canavarmış gibi davranmayın. onların ne yaşadığını bu yükü nası taşıdığını bilemezsiniz.

Son düzenleme:

SANA KATILIYORUM CNM...arkadaşı merak edenler var.. bu kadar çıkışmalardan sonra..gelip kızlar bitti demesi beklenilmemeli bence...RABBİM CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN...

ne kadar çok yüklenmişsiniz arkadaşa.. herkes kendi hayatına baksın bence.. evvela kendi çocuklarını ahlaklı yetiştirsin.. konuyu açan arkadaşta eminim hata yaptığını farkındadır, bunu tekrar tekrar insanın gözünün içine sokmak kimseye düşmez.. bende tasvip etmiyorum evlilik öncesi ilişkileri ama kalkıpta kişiyi rencide edecek kadar ahlak dersi de vermiyorum.

kız kürtaj istiyor. ne yani yaptığı yanlışı ömür boyu yaşatsın mı? bakamayacağı çocuğa cefa mı çektirsin..? benim çevremde evlenipte çocuk yapan arkadaşlarımın akrabalarımın çocukları perperişan.. gidip gördünüzmü doğuda çıplak ayakla dolaşan çocukları siz?? sokaklarda büyüyor çocuklar artık. sadece doğudamı, büyük şehirlerin yokmu sırtında hayat yükü olan çocukları?? gelecek mi bırakıyoruz sanki yeni nesile?? ben meşru doğacak çocuğumun geleceği için endişe ediyorum sizler gayrimeşru çocuğun bu dünyada ziyan olmasını destekliyorsunuz.. o çocuk büyüyünce babasını sormayacakmı?? büyüdükçe olanları tahlil edip mutsuz olmayacakmı?? bilinçli ebeveynler çocuk yapsın baksın.. başında kavak yelleri esen vatandaşlar sırf çocuk hevesini almak için çocuk yapmayın.. yaptığınız hatayı çocuklara yaşatmayın..!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…