Aile Planlaması Kürtaj yaptırmam gerekiyor, sorularım var..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kimse kusura bakmasın ama kendi zevklerimizin faturasını o minicik yavrulara ödetmeye hakkımız yok..ne kadar da basit geliyo üzgünüz ama mecburmuş arkadaş hadi bizde yardımcı olalım falan demek...evet insanın başına herşey gelebilir ama bir cana kıymanın hiçbir bahanesi yada mecburiyeti olamaz...sağlık sorunları dışında..işte bu yüzden evlenmeden ilişkiye girmenin kesinlikle karşısındayım..buna tepki gösterenlerde olacak eminim daha önce bazı arkadaşlarımıza gösterildiği gibi ama bakın durum ortada..yazık yazık çok yazık..

SONUNA KDAR KATILIYORUM....:lepi:

doğmamış çocuğa don biçmek, zavallı anasının da hayatına yön biçmek kolay tabii oturduğumuz yerden...
yazık, kızcağız geri dönüp de bi'şeyler yazamamış tepkilerinizden korkmuştur.
kalkıp "aldırayım mı?" diye sormamış ki size. öyle sorsaydı ona göre cevaplar döşenmeye hazırmış zaten herkes.
zor bir durumunu burada paylaşmış, yardım istemiş, belli ki yapayalnız kalmış kızcağız. bu kimsenin umrunda değil ya? hani çok önemliydi insan hayatı, insan duyguları?
insanlık zor durumda kalan birine yardım etmeyi gerektirmez mi?
hata yapar insanlar. hatalarının sonucunda bebekleri bile olailir istemedikleri halde.
kimilerinin de ne kadar uğraşsalar da olmayabilir.
dünyanın adaleti böyle.
allah hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. yerinde ve zamanında....

Kesinlikle katılıyorum sana jolene. Ayrıca bebek 10 haftasına kadar sadece cenindir. Neden kendi kararını verebilen insanlara laf söylemek zorunda kalıyor insanlar anlamıyorum. O bebek dünyaya gelse anne baba ne halde olur,bakamayan anne babayı napsın bebek... Ama olur mu yaşamalı bebek,anne baba bakamasada hayat standartını düşürsede sağlıklı ortam yaratamasada.
Allah kimseyi böyle durumda bırakmasın,eğer olurda etrafta böyle akıl veren insanlar bulundurmasın.

Kesinlikle katılıyorum sana jolene. Ayrıca bebek 10 haftasına kadar sadece cenindir. Neden kendi kararını verebilen insanlara laf söylemek zorunda kalıyor insanlar anlamıyorum. O bebek dünyaya gelse anne baba ne halde olur,bakamayan anne babayı napsın bebek... Ama olur mu yaşamalı bebek,anne baba bakamasada hayat standartını düşürsede sağlıklı ortam yaratamasada.
Allah kimseyi böyle durumda bırakmasın,eğer olurda etrafta böyle akıl veren insanlar bulundurmasın.

bebeği evlenmeden ilişkiye girmenin cezası olarak algılayanlar da çıkmış ki, vay halimize dedim ben.
"sen yap yap ondan sonra ağla".
yaptığı şey kimine doğru gelmeyebilir ama kendisine göre en doğru olandır belki de...
birini sevmiş, onunla sevişmiş, allah'ın takdiridir bir de bebeği olmuş istemeyerek.
istedikleri kadar gözlerini, kulaklarını, kalplerini kapatsınlar: bazı insanlar görevlerini yerine getirmek için değil; insan oldukları, kadın oldukları, sevdikleri için sevişiyorlar.
eşlerinizin sizden önceki maceralarından söz açıldığında da bu kadar acımasız olabiliyor musunuz?
kadına vurmak kolay, kadını ezmek kolay... kadını suçlayarak sindirmek çok kolay...
cinsel organlarımızdan tiksinerek, erkeklerden korkarak, cahil cühela yetişiyoruz.
bırakalım da başkaları sorsun, öğrensin.
kendi hayatlarımızı kararttığımız gibi başkalarınınkinin kararmasına da göz yummayalım.
birbirimize yardımcı olalım..

Hele biri ilk sayfalarda bu günaha ortak olmayalım akıl vermeyelim git aldır diyip adres vermeyelim demiş. Onada ayrı bir güldüm :)
Ben kızı merak eyledim ama işte sağolsunlar. Kızcağız zaten çevresinden tepki alırım diye kimseyle paylaşamamış gelmiş net ortamında kendini açmış. Senin verdiğin tepki kızı soktuğun bunalım günah değil mi?
Oy oy sabah sabah nerelere girdim ben uykusuz uykusuz. Hep onlar yüzünden günah ya valla bak benim günahımı da aldın.
Tüh. :p

Kusura bakmayında o bütün bunalımları hak ediyor!....
HAyla geçip savunuyorsunuz....
Yazık sizin gibi insanlara...

merak ettimde insanlara hakaret etme hakkını kim veriyo sana? düzgünce fikrini sölersin okadar. kimseye yazık mazık diyemezsin.

Son düzenleme:

kimse kimseyi gecipte savunmuyor.
Insanlari rencide etmek size neyi kazandiriyor?
neden kendi hayat görüsününü baska bi insana zorla kabul ettirmeye calisiosunuz?
Sizin düsüncenizde herkes aaa süper, onun disindakiler yazik, zavalli insanlar mi?

bebek aldirmak ne kadar günahsa, insanlari rencide edip hakaret etmekte o kadar günahtir!
kimin günahkar olup olmadigina ne siz karar verir ne baskasi!!!!!!!!!!
buna anca ALLAH bilir, sizin haddinize degil insanlari yargilamak, asagilamak!!!!!!!!!

aynen angela katılıyorum sana kımse kımseye hakeret etme hakkına luksune sahıp degıldır kımsenın gunahını sevabını tutmak veyahut yargılamak da hıckımsenın haddı degıldır.bır bıldıgınız varsa yorum yapıp yardımcı olursunuz yok ıse susarsınız bu kadar.bu arada konu kapanmaya dogru gıdıyo sanırım:)

Senin gibi insanlar var oldukça insanlar hamile kaldıkları için yada sevgilileri onu bıraktığı zaman intihar ediyorlar sırf böyle baskılardan kurtulmak için. Hayla savunmuyoruz "hala" savunuyoruz. Sana çok absürd bir örnek vereceğim ama bütün kalbinle cevapla.
Kızın böyle birşey yapsa o bütün bunalımları hakediyor mu derdin?
Aynı hassasiyetle yaz şu kıza yorum.

sizin yaşayamadıklarınızı başkaları yaşıyor diye ne bu kıskançlık :nazar:
deseydiniz ki normal bir üslupla, ben tasvip etmiyorum ben yapmam yapana saygı duyarım, tamam derdim.
ama şu tarz konuşmanızdan sadece hayatı sizin gbi olmayan insanları çekemediğiniz ortaya çıkıyor.
zaten yazım tarzınızdan da pek laftan anlayabilecek birine benzemiyorsunuz ama ben yine de söyleyeyim dedim.
kız sevmiş, sevişmiş sevdiğiyle.
sizi ya da bizi ne ilgilendirir?
insanların neyi hakettiklerine siz karar vermiyorsunuz.

Arkadaşlar sakin olur musunuz lütfen.
Düşüncelerimizi belirtelim,ikili diyaloglardan uzak duralım.
Hepimiz ayrı düşüncelerde olabiliriz,aynı düşünemeyiz elbette ama lütfen birbirmizi kırmadan noktalama işaretleriyle ifade yüklemeden görüşlerimizi yazalım olur mu?
İyi paylaşımlar.

konu hala gündemde ve almış başını gitmiş. nedense konular hep saptırılıyor. kimse kimsenin yaptığına hesap sorma aşağılama hakkına sahip değil. ayrıca arkadaş yaptığının doğru veya yanlışlığını sormuyor.

keşke aldırmasanızz çok üzüzücüü kıyılırmı cana ....evlenin zaten ünv ögrensisisin hem okurr hem evliersinz neolcaki..böyle çok kişiyi tanıyorum.....o bebbeg 1 şanss verinnn:çok üzgünüm:

keşke aldırmasanızz çok üzüzücüü kıyılırmı cana ....evlenin zaten ünv ögrensisisin hem okurr hem evliersinz neolcaki..böyle çok kişiyi tanıyorum.....o bebbeg 1 şanss verinnn:çok üzgünüm:

geçimlerini de siz sağlayacaksınız sanırım :nazar:
çocuk yapmak kolay önemli olan bakabilmek.
bu ülkede zaten önüne gelen, çocuk aldırılır mı ya doğur gitsin demese birbirine ortada bu kadar kimsesiz çocuk olmaz.

evli çiftler bile bir çocuğun sorumluluğunu alacak maddi manevi seviyeye gelmeden çocuk yapmamalılar ama sırf heves için herkes çocuk yapıyor.

Arkadaşlar sakin olur musunuz lütfen.
Düşüncelerimizi belirtelim,ikili diyaloglardan uzak duralım.
Hepimiz ayrı düşüncelerde olabiliriz,aynı düşünemeyiz elbette ama lütfen birbirmizi kırmadan noktalama işaretleriyle ifade yüklemeden görüşlerimizi yazalım olur mu?
İyi paylaşımlar.

Editör arkadaşımız uyarıda bulunmuş..Lütfen belirttiği çerçevede paylaşım yapalım..a.s

geçimlerini de siz sağlayacaksınız sanırım :nazar:
çocuk yapmak kolay önemli olan bakabilmek.
bu ülkede zaten önüne gelen, çocuk aldırılır mı ya doğur gitsin demese birbirine ortada bu kadar kimsesiz çocuk olmaz.

evli çiftler bile bir çocuğun sorumluluğunu alacak maddi manevi seviyeye gelmeden çocuk yapmamalılar ama sırf heves için herkes çocuk yapıyor.

saçma sapan konuşmayın....benim fikrimm bu kabul etmesni<z bile saygı duycaksıınz......artı o çoçugun kısmetinii alahh verirr sen tasalanmaa küçük hanım....

size katiliyorum kadin kadinin halinden anlamazsa kim anlar erkekler mi iste bu yüzden türkiyede kadin baski görüyor ve ilerleyemiyor butün haklar erkeklerin erkek yapinca capkin kadin yapinca kepaze mi oluyor ,

bakamayacagin cocugu dogurmayacaksin arkadas önceden önlemini almak lazim , kizlar kadinlar kendinden emin olmadan cocuk karari vermek dogru degil korunun yaaa zormu basiniz agridigi zaman da hap icmiyoruzmu o zaman dogum kontrol diye bisi var

X