Kürtaj olan anneler bakabilir mi?

payedar

Cennet Kuşum Can Oğlum 👼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
1.973
2.158
29
ilk gebeliğim ve muhtemelen sonlanacak. 19. Haftadayız. Ben sezeryanla alınmasını istedim fakat doktor kesinlikle önermedi. Sonra ki olası doğumları etkilememesi için fakat ben çok korkuyorum. Hiç doğum tecrübemde yok. Süreç nasıl işliyor? Çok uzun ve acılı oluyor mu? Ne kadar sürede iyileşiliyor? Bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba geçmiş olsun birkaç oyce vakumlu Kürtaj oldum zaten uyutuldugunuz için fiziken bir acı olmuyor korkmayın kürtajdan sezeryan daha kotu inanin ikisinide yasadim

Merhaba geçmiş olsun birkaç oyce vakumlu Kürtaj oldum zaten uyutuldugunuz için fiziken bir acı olmuyor korkmayın kürtajdan sezeryan daha kotu inanin ikisinide yasadim
Uyutularak mı yapılıyor? Uyutuluyorsa sorun yokta sanki anladığım doğum sancısı verilip doğurtulacks gibi anladım hiç bilmiyorum sistemleri

Kardeşim İnşaallah korktuğumuz gibi olmaz. Bu senaryolara hiç gerek kalmaz. Ben de aynı riski taşıdığım için biraz araştırdım. 2 önemli nokta var. İlkinde ebeler doğum esnasında yardımcı olacak mı? Yani senin bebeği görmemen daha iyi olur. İkincisi sonrasında eğer gerekirse küretaj anestezili mi yapılacak. Bunun dışında okuduğum kadarıyla hafta küçük olduğu için dil altı ve vajinal olarak suni sancı veriliyor. Yaklaşık 6 saatte doğum tamamlanıyor. Bazı yerlerde doğum öncesi karından iğne ile girip bebeğin kalbi durduruluyor, bazen de doğunca duruyor Allah hiçbirini yaşatmasın.

Hayır bu dediğiniz 12. haftaya kadar olan bebeklerde. Maalesef 19. haftada küretaj değil doğum oluyor adı.

Benim en çok canımı acıtanda bu hala kalbi atarken tüm bu süreçler nasıl olacak ( ya canlıyken yapacaklar kuveze alacaklar orada da yaşayamayacak muhtemelen ya da öldğrüp alacaklar ki onu asla istemem

Benim en çok canımı acıtanda bu hala kalbi atarken tüm bu süreçler nasıl olacak ( ya canlıyken yapacaklar kuveze alacaklar orada da yaşayamayacak muhtemelen ya da öldğrüp alacaklar ki onu asla istemem
Maalesef yaşamın alt sınırı 24 hafta olduğu için küvöze almıyorlar. Ciğerleri gelişmediği için doğunca ilk dakikada ölüyor Bunlar çok ama çok acı şeyler. Ama sorduğun için araştırmalarımı aktarıyorum. Ben şahsen her şeyi bilmek istedim. Kendimi o ana psikolojik olarak hazırlamak için her ayrıntıyı bilmem gerekiyordu.

Doğduğu an mı ölüyor ah yavrum ah bebeğim söyle başıma ne gelecek bilmek istiyorum gerçekten

Doğduğu an mı ölüyor ah yavrum ah bebeğim söyle başıma ne gelecek bilmek istiyorum gerçekten
Bu an gerçekten çok zor. Senin için psikolojik olarak ne kadar az yıpratıcı olursa o kadar iyi. Terminasyon başlamadan önce hastanenin işleyişini konuş. Özellikle gerektiği durumda küretajın hafif bir anestezi ile yapılmasında ısrarcı ol. Yanımda doğum yapan kadının yasadıklarına dayanarak önce açılma olması için sancı çekersin. Ara ara gelip açıklığın ne kadar olduğuna bakabilirler. Yapabilirsen yürü, bu kolaylaştırır. En son artık kalan suyun boşalması ve ağrının pik yapmasıyla geldiğini hissedersin. Hemen ebeleri çağır. Sen gözünü kapat ve onların talimatlarına uy. Ikınmanı isteyecekler. Bu aşamada gözünü açma, bir şey görme. Onlar işini bitirince sana iki seçenek sunarlar. Otopsi ya da direkt size vermek gibi. Ben otopsi istemem bebeğimin bir mezarı olsun isterim. Doğum sonrası bir gün içinde taburcu gerçekleşiyor. Eşin defin işleriyle meşgul olsun sen eve git dinlen. Sonra hazır hissedince ziyarete gidersin. Mutlaka yeterli miktarda sütun gelmesini önleyen ilaçlardan al. Çünkü vücut doğum eylemini gerçekleştirince süt gelmeye başlar. Bu da seni daha çok üzer. Allah üzerimize sabır yağdırsın Bu olayı yaşayan binlerce anne var. Tabiki çok zor ama hepsi iyileşiyor. Zaman iyileştiriyor. Bunların geçeceğini bil.

Bende onu düşünüyorum kimliği vs olmadığı için mezarı olacak mı yavrumu. Diye oluyor yani buna sevindim

Bende onu düşünüyorum kimliği vs olmadığı için mezarı olacak mı yavrumu. Diye oluyor yani buna sevindim
Evet bu haftalarda mezar yeri tahsis ediliyor. Cennette seni bekleyecek. Şöyle düşün şu an o hiç acı çekmeyecek. Ama bu süreç uzasa o da acı çekebilirdi. Melekti melek olarak kalacak

Evet bu haftalarda mezar yeri tahsis ediliyor. Cennette seni bekleyecek. Şöyle düşün şu an o hiç acı çekmeyecek. Ama bu süreç uzasa o da acı çekebilirdi. Melekti melek olarak kalacak
Acı çekmesin böyle suyu bitince sanki nefes alamaya alamaya ölecek gibi geliyor. O daha melek olduğu için Allahım ona acı çektirmez dimi

Acı çekmesin böyle suyu bitince sanki nefes alamaya alamaya ölecek gibi geliyor. O daha melek olduğu için Allahım ona acı çektirmez dimi
Yok öyle düşünme şu an o nefes almaya çalışıyor da alamıyor gibi bir durum yok. Bebekler amniyon sıvısı olsa da olmasa da oksijen alır. O sıvı sadece onları enfeksiyonlardan korur ve hareket olanağı sunarak kas gelişimini destekler. Yani suyu bittiği için susuz kalmış bir balık gibi olduğunu düşünme. O şu an acı çekmiyor, ve oksijeni de senin bedeninden kordon aracılığıyla alıyor. Su bitince ölümlerin olma sebebi enfeksiyon.

Öyle mi bunu bilmiyordum iyi acı çekmeyecekse iyi

Çok geçmiş olsun Allah sabır versin 8 haftalıkken kalp atışı olmadığı için kürtaj olmuştum .. ama sizi okurken çok ağladım

Bende 3.bucuk aylıkken kalbi durdu diye kürtaj oldu ikinci gebeligimi ilki sezeryan olduğu için benim doktorumda sezeryan ile alma taraftarı değildi hastane özel değildi anestezide vermediler öğlen gbi yatisim oldu dil altı hap vajinal fitil ve serumda vardı ufak ufak regl sanciis gbi ağrılarım başladı ikindiye kadarda dayanilacak düzeydeydi sonra sidetti arttı ki ben normal doğum sancısı yaşamamıştım son saatler çok zordu sonra bişey düşüyor gibi his ettim parça geldi direk kürtaja aldı doktor büyük iğneler ile içimiden çekti hepsini içimi temizledi ilaç verip taburcu etti çok zordu o an ama kısa sürdü

Öncelikle çok geçmiş olsun. Aynı acıları Mart ayında yaşadım. 13 haftalık gebeliğim sonlandırıldı.
Başkent üniversitesi hastanesinde..
Açıkçası ben de çok acılı olacak diye korkmuştum ama doktorum en az acıyla atlatacaksın dedi, öyle oldu. Bana da önce dört fitil koyuldu, bir taraftan ağrı kesici serum..
Adet ağrısı gibi bir ağrıydı benimki, dayanılamayacak değildi. İkinci defa fitilden sonra gitti bebeğim. Fitil ateş yapar demişlerdi, titreme geldi ama serumla sürekli ateş düşürücü verdiler. Az acılıydı benimki. Parça kalmış dedi doktorum ve kürtaja aldı. Orda uyutuldum. Hissetmedim hiçbir şey.
Haftası büyük olduğu için kürtajla alınamıyor demişti doktor.
Umarım en kolay şekilde atlatırsınız. Allah'ım sabır ve güç versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…