Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben de 1 ay önce kurtaj oldum ama drum hersey normal dedi hormon testi yapti,tuplere,yumurtaliklara ve rahime bakti hersey yolunda yani normal dedi bakalim 3 ay korun dedi bekliyom hakkkimizda hayirlsii

hiç bi problem yoksa olur ama senin yeni olmuş ben kürtaj olalı 3,5 sene oldu daha tık yok bende hormonlarıma baktırdım normal çıkdı bitek rahim filmi çekdirecem ondanda korkuyorum işallah allah isteyen herkeze anneligi yaşatır

sevgılı ılaydax25 bende senın gıbıydım tam 4 yıl sonra hamıle kaldım kurtajdan sonra ve ılaydama kavustum ınsallah allah sanada nasıp etsın tedavılerını aksatma sevgıler

Ay sarubocugum hic bilmiyordum ya ne desemki basin sagolsun umarim en kisa zamanda Rabbim tekrar bir evlat verir ve bu sefer saglikla kucagina alirsin insallah.Iliski konusunda bilemicem ama sorun olmaz sanirim olsada psikolojik olabilir diye dusunuyorum.Sevgiler bocugumm

canim ben ne yalan diyim inan iki ay boyunca aci cektim aci derken odun gibiydim iliskide hislerim kauboldu diye korkmustum
ama simdi hersey yoluna girdi cok sukur bence o
psikolojik bi durum

bız 13.gunde rejıme son vermıstık.ama acı namına bısey olmuyo..hatta yasakların cezbedıcılıgıyle acı fıkrı aklından sılınıyo tatlım

hayir canim bende de hicbir agri aci olmadi sanki hic kurtaj olmamis gibi cok rahattim vallahi Allah dr lardan razi olsun.15 gun bekledim zaten.kanamam da cok degildi ama kisiden kisiye degisir tabiki yine de cok agri olmaz

hatcecim bana sadece verdi doktorum antibiyotik.ben kullandım yani.
bi de işte bi kaç ilaç verdi isimlerini yazarım evde ilaçlarım ağrı kesici vardı,rahim toparlayıcı bi ilaç vardı bi de biokadin diye tendürdüyot tarzında bi solisyon verdi.
eşime de mi verilmesi gerekiyordu? :kafa kaşıyan smiley:
benim 8 şubatta oldu kürtajım.12.gün bugün söylemesi ayıp.cts yada pazar bitiyor bizim rejim.hem sana ne laa:tokat atan cüneyt arkın smileyi : :)

bitanecim hiç ama hiç kafana takma biraz dinlensin acele etmeyin..şu an çok hassas olduğu için mikrop alma olayıda kolay olur..ama seni korkutacak,canını acıtacak bir durumla karşılaşmayacaksın...

arkadaşlar geçmiş olsun hepinize ben 2 tane kürtaj yaşadım 2.kürtajımdan 1 hafta sonra dr ultrasyonla baktı rahim temiz dedi üzerine 1 adet geçirdim ikinci adetim 15 gün sonra geldi kan pıhtısı şeklinde bişey düştü 10 gün oldu kanamam kesilmedi azda olsa geliyor dr gittim ultrasyonla bakıldı rahimde kan pıhtılaşması oluşmuş dr ilaç verdi inşallah temizlenir çok korkuyorum tekrar operasyon geçiririm diye bana yardımcı olun lütfen

kızlar dün 13.gün şerefine son verdik diyete..
onaylı olarak söyleyebilirimki dikkatli olduğunuzda ilk ilişkide acı olmuyor :utangaç smiley: :)
zaten kanamam tam anlamıyla sanırım dün gündüz bitti.
korktuğum gibi de olmadı şükürler olsun.
şuda bir gerçek eşinizin sizi rahatlatması gerçekten çok önemliymiş..

Hayırlı olsun mu diyelim kız!jeyyar

Cevap yazamadım çünkü yoktum iki gündür.
Eşimede yazmıştı antibiyotik ben mikrop kapmayayım diye.
Ne bileyim ben işte doktorların hepsi başka türlü.Size gerek görmemiş heralde.

merhabalar
ben siteye yeni üye oldum.site çok güzel şubatın 16 sında kürtaj oldum. ilk gebeliğimdi.bebek karnımda öldü.9 haftalıktı.dr. hemen aldı.kürtajdan sonra hemen gebe kalmak doğdumu sizce.birde korunmak gerekiyormu. yoksa biraz bekleyelim mi.hepinize şimdiden tşk.

benimde ilk aşılama sonucu olan bebegim 3 haftalıkken düştü ve dr kürtaj yaptı içimde parcalar kalmış ve kanamam dinmiyordu o kadar cok yıprandım ki düşük.kanama ve kürtaj en az 3-5 ay cocuk bile düşenemiyorum ama hemen tedaviye başlanabiliyormuş yani yeniden aşılama için normal hamilelik içinde 1 sorun olmuyormuş arkadaşım

Canım bende 8.haftada bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum doktorum 2 ay korunmamın iyi olucağını söyledi zaten kürtajdan sonra 20 gün kadar ilişki olmaması enfeksiyon kapmamak için yararlı böylece ilk ay zaten gebelik olamıyor ama ben ikinci ayımda korunmayı bıraktım şimdi mart ayında hamile kalmayı umut ediyorum.....

Benimde bebeğim 1 yıl üzerine gelmişti..
Ancak 12 haftalıkken kalbi durdu önce normal doğum yaptırıldım.Sonrada kalan parçalar anesteziyle alındı.Benim yaşadığımda çok yakın 8 şubatta oldu.
Doktorum kontrole gittiğimde herhangi bir parça kalmadığını rahmimin tertemiz olduğunu söyledi.Ve ekledi 2 ay korunduktan sonra bırakabilirsiniz dedi.
Korunmak en iyisi rahimin toparlanması açısından..Acele etme annesi..Bebeğinin içinde rahat etmesi ve gelişiminde sorun yaratmaması için biraz beklemen ve beklememiz gerek..
yerimseniben

Bende ocak ayında kürtaj oldum rabbim bidaha o acıları yaşatmasın...düşmanıma bile........

ben kasım başlarında kürtaj oldum.adetim o zamandan bu yana azaldı hem gün sayısı, hem de miktar olarak...bu konuda bilgisi olan var mı?doktora gitmli miyim sizce?kafamçokkarıştı

ben kasım başlarında kürtaj oldum.adetim o zamandan bu yana azaldı hem gün sayısı, hem de miktar olarak...bu konuda bilgisi olan var mı?doktora gitmli miyim sizce?kafamçokkarıştı

Ben ocak 26da kürtaj oldum canım benim bir sorunum olmadı bu ay ilk reglimi oldum sadece biraz sancım oldu.Yinede doktora git canım için rahat olur en azından...

X