Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
sen kendi isteginle kurtaj oldun sanirim salincak.kafana takma ins yeniden olur canim ne yaparsin basa gelecekmis demek ki.ben de cok uzuldum birde ilk bebek olunca insani yaraliyor resmen.ama ins hayirlisi olur

kötü düşünmeyin kızlar..
benim annem tam 3 kere bebek aldırdı hepsinde de hamile kalmıştı onun zamanında bi de düşünün ki kazıma yöntemi..
kötü düşünürseniz kötüyü çağırırsınız içinizi ferah tutun..
bende geçen hafta kürtaj oldum bebeğimin kalbi durması sonucu.Allahıma şükürler olsun iyim yarın doktora gidicem bakacak doktorum kalmış mı parça diye..
ne güzel birbirimize destek oluyoruz..
son durumlarınız nedir peki?

Efenim öncelikle kürtajdan sonra hamile kalınmaz diye birşey söz konusu değil.
Birçok tanıdığım defalarca kürtaj olduğu halde gebe kaldılar. Tabi bunun ehil ellerde rahime zarar verilmeden yapılması gerekiyor.

Benim doktorum da beni düşükten sonra her ihtimale karşı kürtaja adlı. Parça zaten düşmek üzereymiş kürtaja almasaydım kendiliğinden düşecekmiş dedi.
Kolay değil bebek düşüyor ardından onun kadar bir de plesenta düşüyor.
Antibiyotik kullandım üç gün şu an anda da hiçbir problem yok.

Hatta bugün doktor randevum vardı. Şimdi doktordan geldim.:1rolleyes:

Efenim öncelikle kürtajdan sonra hamile kalınmaz diye birşey söz konusu değil.
Birçok tanıdığım defalarca kürtaj olduğu halde gebe kaldılar. Tabi bunun ehil ellerde rahime zarar verilmeden yapılması gerekiyor.

Benim doktorum da beni düşükten sonra her ihtimale karşı kürtaja adlı. Parça zaten düşmek üzereymiş kürtaja almasaydım kendiliğinden düşecekmiş dedi.
Kolay değil bebek düşüyor ardından onun kadar bir de plesenta düşüyor.
Antibiyotik kullandım üç gün şu an anda da hiçbir problem yok.

Hatta bugün doktor randevum vardı. Şimdi doktordan geldim.:1rolleyes:

ne dedi doktor hatcem de bakim:mymeka:

ne dedi doktor hatcem de bakim:mymeka:

Canımcım, kaç gündür sol kasığımda sancılar hissediyordum, aynı zamanda bacağıma vurup gece uykumdan uyandıran cinsten. Hem de bu ay korunmuyoruz bilgi alayım diye. Kist, miyom, yara bere herhangi birşey yok herşey temiz görünüyormuş. Ayrıca, yumurtlama günümde geçmiş oldu oldu valla ayın 26. sında belli olacak ak kara:1rolleyes:
TSH,T4 TİT tahlilleri istedi. Benim de vaktim yoktu haftaya gideceğim tekrar.
Zaten bu doktorlara döktüğümüz paraları biriktirsek ev alırız:mymeka:

Canımcım, kaç gündür sol kasığımda sancılar hissediyordum, aynı zamanda bacağıma vurup gece uykumdan uyandıran cinsten. Hem de bu ay korunmuyoruz bilgi alayım diye. Kist, miyom, yara bere herhangi birşey yok herşey temiz görünüyormuş. Ayrıca, yumurtlama günümde geçmiş oldu oldu valla ayın 26. sında belli olacak ak kara:1rolleyes:
TSH,T4 TİT tahlilleri istedi. Benim de vaktim yoktu haftaya gideceğim tekrar.
Zaten bu doktorlara döktüğümüz paraları biriktirsek ev alırız:mymeka:

sevindim sağlığının iyi olmasına bende yarın gidicem kanamam var ama çok rahatsız edici tarzda değil..
inşallah bir şey olmaz zaten içimi de rahat tutoyorum.
Rahimimin durumuna göre cinselliğe ne zaman başlarız onu bir sorucam.özledim kocamı vallahi:eek:

kızlarrrrr...allahıma binlerce kez şükürler olsun ki,bendeki parçalar tamamen düşmüş..10 gün içinde düştü hemen hemen..iltihap falanda oluşmamış...artık kanama olayı bitti..şimdi ilk adetim ne zaman olucak onu bekliyorum baakalım..

gerçekten kötü düşünmememk gerekiyor,insan kednini yiyor resmen o zaman..

zor durumda olan herkesin allah yardımcısı olsun..:teytey::dance::teytey
::icecream:

not;salıncak canım inşallah iyisindir,durumlarından haberdar et..bak ben şükür şimdiki aşamayı iiyi atlattım..sıra bebek meselesinde...eminim sende iyi olcaksın ablamnaniknanik

sevindim senin adına da..inşallah sorunsuz atlatırız bu dönemlerimizi

sevindim sağlığının iyi olmasına bende yarın gidicem kanamam var ama çok rahatsız edici tarzda değil..
Rahimimin durumuna göre cinselliğe ne zaman başlarız onu bir sorucam.özledim kocamı vallahi:eek:

Kürtajdan sonra 15- 20 gün bekleyin demişti.
Senin doktorunun da farklı birşey söyleyecğini sanmıyorum.
Ama doktora gitmen de fayda var tabi. Ben de gitmiştim kontole.
Hadi hadi zaman geçsin de tekrar hamiş ol fıstık...:icecream:
Benim doktorumunda ilk gebeliği aynı bizimki gibi olmuş.
Şimdi sağlıklı bir kız bebeği oldu

Kürtajdan sonra 15- 20 gün bekleyin demişti.
Senin doktorunun da farklı birşey söyleyecğini sanmıyorum.
Ama doktora gitmen de fayda var tabi. Ben de gitmiştim kontole.
Hadi hadi zaman geçsin de tekrar hamiş ol fıstık...:icecream:
Benim doktorumunda ilk gebeliği aynı bizimki gibi olmuş.
Şimdi sağlıklı bir kız bebeği oldu
inşallah canım ama sıra sizde sen bayağı bi boşta kaldın hade bakalım iyi haberlerini bekliyoruz..
ayağını dik tamammı ilişkiden sonra bide yıkama sabaha kadar da yıkanma.sabah uyanınca alırsın abdestini ben öyle yapıyordum hayırlısı inşallah

:1hug:

inşallah canım ama sıra sizde sen bayağı bi boşta kaldın hade bakalım iyi haberlerini bekliyoruz..
ayağını dik tamammı ilişkiden sonra bide yıkama sabaha kadar da yıkanma.sabah uyanınca alırsın abdestini ben öyle yapıyordum hayırlısı inşallah

:1hug:

Ayaklarımın altına yastık koyup öyle uyuyorum.
Cinsel hayatımız hakkında daha açıklayıcı bilgiler veremeyeceğim canım:eek:

kürtajdan sonra yaşadığınız ilk ilişkide acı oldu mu?
biliyorsunuz ben bebeğimi geçen hafta kaybettim bugünde doktoruma gittim kontrole içeride parça varmı diye baktı..
tertemiz çıktı şükürler olsun..
sormak istediğim bir şey var,ilk ilişki korkutuyor beni..
kürtaj olan arkadaşlar yada bilgisi olan arkadaşlar sancı çektiniz mi ilk ilişkide?

bende de parça kalmamış.
cts kontrolüm vardı doktorum ultrasonda baktı..
10.gün ama çok az da olsa kan hala geliyor.benim doğumda da çok kanama olmadı,kürtajdan sonrada..
ne kadar daha sürerki?fisfisfis

Ben ocak ayında kürtaj oldum canım bende korktum ama korktuğum gibi olmadı.Aynı hiç fark yok ama 20gün geçmesini bekledik...

bende 13 haftalıkken bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Şekerimim dediği gibi 20 gün falan bekledim ve daha sonra ilişkiye başladık.Hiç korkma.Kesinlikle acı falan olmuyor...

kızlar bende düşük yaptım fakat kürtaj olmadı bende adetim 10 gün falan sürdü sonra bitti biz 20 gün falan beklemedik ilişkiye girdik ilkinde bişey olmadı fakat bir sonraki ilişkiden sonra sabahı lekenme şeklinde akıntılarım başladı ve kana dönüştü bunlar 7 gün falanda bu şekilde devam etti şimdi yazdıklarınızı görünce korktum açıkçası acaba beklemediğimiz içinmi böyle oldu

doktoruma kontrole gittiğimde içimde hiç parça kalmadığını ve 15 günü tamamladıktan sonra rahatlıkla ilişkiye girebileceğimizi söyledi.
ama ilk iki ay için kesinlikle prezarvatifi önerdi.mikrop kapmaması için kullanın hemde korunma yönteminiz bu olsun iki ay için dedi.
kendimi biraz kasıyorum sanırım bu konuda ve hala korkularım var açıkçası..

doktoruma kontrole gittiğimde içimde hiç parça kalmadığını ve 15 günü tamamladıktan sonra rahatlıkla ilişkiye girebileceğimizi söyledi.
ama ilk iki ay için kesinlikle prezarvatifi önerdi.mikrop kapmaması için kullanın hemde korunma yönteminiz bu olsun iki ay için dedi.
kendimi biraz kasıyorum sanırım bu konuda ve hala korkularım var açıkçası..

Eşine ve sana antibiyotik verdi mi doktor?
Hem bana hem eşime antibiyotik vermişti. Ben şaşrımıştım tabi ama.
İşte bu mikrop kapabilme riski yüzündenmiş.
Bu arada 15 gün oldu mu canım senin? : Pis pis sırıtan smiley:

hatcecim bana sadece verdi doktorum antibiyotik.ben kullandım yani.
bi de işte bi kaç ilaç verdi isimlerini yazarım evde ilaçlarım ağrı kesici vardı,rahim toparlayıcı bi ilaç vardı bi de biokadin diye tendürdüyot tarzında bi solisyon verdi.
eşime de mi verilmesi gerekiyordu? :kafa kaşıyan smiley:
benim 8 şubatta oldu kürtajım.12.gün bugün söylemesi ayıp.cts yada pazar bitiyor bizim rejim.hem sana ne laa:tokat atan cüneyt arkın smileyi : :)

ben de 1 ay önce kurtaj oldum ama drum hersey normal dedi hormon testi yapti,tuplere,yumurtaliklara ve rahime bakti hersey yolunda yani normal dedi bakalim 3 ay korun dedi bekliyom hakkkimizda hayirlsii

X