Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
cemrem pardon yanlış anlamışım işallah allah saglıklı bi bebişin olmayı nasip eder çok zor bişey benim arkadaşımada ölü dogum yaptırmışdı doktorlar işallah onundasaglıklı bebişi olur

İlk önce rahim röntgeni için bir tavsiyem olacak.Abartacak kadar korkulacak birşey değil.2saat öncesinde bir ağrı kesici alarak canlı yaptıkları gibi,Anesteziylede yapılıyor.Ben anesteziyle yaptırdım hiç birşey duymuyorsun vakit kaybetme derim.İki düşük yaşadım ikisi de kürtajla sonuçlandı,3 ay korunma tavsiye etti doktorum 6. ayda hamile kaldım.Amam düşükle sonuçlandı.Hakkımızda hayırlısı yılgınlık yok

İlk önce rahim röntgeni için bir tavsiyem olacak.Abartacak kadar korkulacak birşey değil.2saat öncesinde bir ağrı kesici alarak canlı yaptıkları gibi,Anesteziylede yapılıyor.Ben anesteziyle yaptırdım hiç birşey duymuyorsun vakit kaybetme derim.İki düşük yaşadım ikisi de kürtajla sonuçlandı,3 ay korunma tavsiye etti doktorum 6. ayda hamile kaldım.Amam düşükle sonuçlandı.Hakkımızda hayırlısı yılgınlık yok

teşekkür ederim çok üzüldüm doktorun nediyo 3 düşürmüşsün neden kaynaklanıyomuş çok kötü bişey

bende kürtaj oldum ama kendime sıcak baktım dikkat ettim şimdi şükürki dünya tatlısı iki kızım var inşallah seninde olur ama yinede kendine dikkat et

bende kürtaj oldum ama kendime sıcak baktım dikkat ettim şimdi şükürki dünya tatlısı iki kızım var inşallah seninde olur ama yinede kendine dikkat et

teşekkür ederim kendime hiç bakmıyorum eşimde o yüzden çok kızıyo hep sırtım belim açık geziyom o yüzden olmuyo diyo allah bagışlasın kızlarını bende hep bi kızımolmasını istiyorum gerçi saglıklı olsunda ne olursa olsun ama gönlüm kızdan yana ocakdan sonra rahim filmi çekdircem bide bende iki tane bel fıtıgı var ocakda tedavi olcam ondan sonra bakalım doktor ne diycek :teytey:

En iyisini yapmışsın arkadaşım. Ben kürtaj olduktan iki gün sonra evde camları silmiştim mart ayıydı :1no2: kendimi öyle bir boşlukta hissetmiştim ki anlatamam.

Allah kolaylık versin kadınların bu halleri çok zor,hayırlısıyla güzel bir hamilelik dileğiyle.hayat ne kadar zor olsada devam ediyo.

bende ilk bebegime hemen hamile kaldım ikinciyi düşürdüm ve kürtaj oldum .ve parça kaldıgı için ikinci kürtajıda 1.5 ay sonra oldum ondan sonra çok dr gittim hamile kalmak için ama rahim filminden kortugum için çektiremedim.ve hala korunmuyorum.olmuyo ama 1 kızım var allah sizlerede versin işallah olur.ama kürtajdan sonra iltihap olduysa rahimde yapışıklık tüplerde tıkanma oluyo diyolar hsg filmide işe yarıyomuş iyibi dr bulursan bebişine kavuşursun bence sonuçta 1 kere hamile kalmışsın umudunu yitirme.

bende ilk bebegime hemen hamile kaldım ikinciyi düşürdüm ve kürtaj oldum .ve parça kaldıgı için ikinci kürtajıda 1.5 ay sonra oldum ondan sonra çok dr gittim hamile kalmak için ama rahim filminden kortugum için çektiremedim.ve hala korunmuyorum.olmuyo ama 1 kızım var allah sizlerede versin işallah olur.ama kürtajdan sonra iltihap olduysa rahimde yapışıklık tüplerde tıkanma oluyo diyolar hsg filmide işe yarıyomuş iyibi dr bulursan bebişine kavuşursun bence sonuçta 1 kere hamile kalmışsın umudunu yitirme.

ne güzel allah bagışlasın bitane kızın var keşke benimde bitane olsa rahim filminden bende korkuyorum ama anesteziyle düşünecegim gerçi okadarcık şeyden korkarsak dogumu nasıl yaparım bilmiyorum herşeyde bi hayır vardır doktor bana demişdiki ilaç kullanıyomusun bende fıtık oldugu için o ilaçları kullanıyorum dedim o ilaçların bagzıları yumurtalıgın döllenmesini engelliyomuş ama nekadarı dogru bilmiyorum hem çok istiyorum hemde fıtıkdan korkuyorum ama 3 senedirde korunmuyoruz artık allaha kalmış bişey kısmet ben bi yerde duymuşdum ilk çocuk oldu diye kısır olunmaz diye bişey yokmuş olabilirmiş allah işallah isteyen herkeze verir teşekkürlersenağlama

teşekkür ederim çok üzüldüm doktorun nediyo 3 düşürmüşsün neden kaynaklanıyomuş çok kötü bişey

2 düşük yaptım ilayda.doktor üçüncüden sonra araştırmaya gidileceğini söyledi.3. de düşükle sonuçlanırsa devamlı düşük yapma olasılığı yüksekmiş. Bazı hormon testleri verdi bekliyoruz.

ben de bi kürtaj oldum düşük sebebiyle akabinde dr 3 ay korun dedi yasmin verdi ben 5 ay korundum
Şu an hapı bırakalı 6. ay oldu fakat hala bebiş yok kısmet bakalım bekliyos

ya bende rahim filmi cektirdim pek aci hissetmedim niye aceyba yoksa benimki can degilde patlicanmi valla kizlar ya gercek pek acimadi

senağlamaBende düşük yaptım kürtaj oldum 6-7 ay sonra hamile kaldım, ama o da karnımda öldüğü için kürtaj oldum, içerde parça kalmış ameliyat oldum bir sene oldu ama hamile kalamadım. Zaten en fazla 3 ay yaşar karnında bebek diyo doktorum, yılbaşından sonra tekrar gitcem bakalım bu defa ne diycek.
doktor neden boyle bişey soyledi...bende benzer bişey yaşadımda

selam arkadaşlar

ben aranıza yeni katıldım.

bir aptllık yaptım ve psikolojik sorunlarım var sanarak 6,5 haftalık ilke gebeliğimi sonlandırdım..Şimdi çok pişmanınm.Gerçekten tekrar hamile kalabilirmiyim? ne olur tecrübelerinizi aktarırmsınız?
herkese teşekkürler:1no2::1no2::çok üzgünüm:benneyaptımki

pekı arkadaslar kürtaj olanla kendılıgınden düşük yapan arasında bi fark var mı?
yani tekrar hamile kalabılme zamanı anlamında

tahminimce yoktur yeşim.Çünkü bebekiçerde ldüğü için onlarda aynı işlemden geçiyor..sonuç aynıya çıkıyor..

sende mi aynı dertten muzdaripsin canım?

X