Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
canımmmmm..

şu an o kadar mahçup o kadar bilinmezlerdeyim ki...

ama istemezdim bu karmaşayı,allahım....

ne olur burada bana destek olun..

tekrar olmaz endişesi beni kahrediyor,allah verdi ben nankörlük ettim gibime geliyor,ama bunalımdaydım,şiddet kolay olmuyor.....

şimdi yapan doktor genel anstesi yapmıyo,tekrardan parada vermeyiz ki ah be canım,tam bi çile oldu herşeyim...

tekrar olur değilmi ne olur bana ümit verin,anlatın örnek verin,yalvarıyorum..

canım öreneklerle deilde yaradan allahımızın bilcegi bişi olur tabiki nie olmasınki ?nekadarlık evlisin sen canım?hepimiz günahkarız kürtaj olanlar allahım afetsin bende şuan diorumki keşke aldırmasaydım..seni kimse uyarmadımı ilk çocugunu aldırırken?herşeyin bi ihtimali vardır seninkiden bi ihtimali var olmama konusunda ama olur bence ya aslında bende düşünüorum neden olmasınki ne degişio die..olur canım ama ilk önce senin kafanı toplamam aile düzenini saglaman lazım.yoksa çocugun zamansız gelir.bende çektim eşimden hamilelligimde bile ama yine oldu işte..aramız şuan iyi..olur olurr kafan takma sen ilk önce biran önce toparlan..anladıgım kadarıyla pskolojin gitmiş..hayatta herkes hata yapar..birdaha tekarlamamak kaydıyla tabi..üzme tatlı canını valla bende etkileniyorum burda..

ay canımsın yaa

aman senide üzmeyeyim burda kıyamam,sen ne kadar iyi birisn..seni tanımak çok güzel inan..

ben 1 yıllık evliyim 27 yaşındayım..

eskişehirliyim,ama çanakkaledeyiz şimdi..

canım,önceleri kürtajda küretlerle kazıma işlemi olduğu için kısırlık olabiliyomuştu.

ama şimdi vakum olduğu için rahimde kazıma yok dolayısıyla rahim zarar görmüyomuş...

aslında o hurafeymiş artık..

ama ben paranoyak oldum şimdi ondan böle sapıttım

....................................................................................

öncelikle evliliğindeki problemleri hallet.. ondan sonrada tekrar istersen bebek sahibi ol güzelim..allah yardımcın olsun

salinak blacım ne kadar güzel şeyler yazmışın..çok olgun bi insansın..bencde çok haklısın herşeyi veren allah alanda allah..bencede olur begonyanın bebişi..bizde burdan müjdesini alırız inş.

canlarım ilginize teşekkür ediyorum...

SONUÇTA İLKİNİ DÜŞÜK YAPIPTA KÜRTAJ OLMAK ZORUNDA OLANLARDA OLUYO,ONLARINDA ÇOCUĞU OLUYO..BENİMKİDE AYNI ŞEY....ve de vakum olayı içimi rahatlatıyo,kazıma yokmuş çünkü..

doğurganlığımda problem yok normalde,yumurtlama falan,her şey güzelmiş..

tek temenim allahtan,rahmim zarar görmemiş olsun ve komplikasyon gelişmesin..

begonya cıgım hiç canını üzme verdigin örnek çok güzel olmuş.benim bi tanışım 3defa düşürdü kürtyaj oldu ama şuan çok saglıklı bi bebei var dedigin gibi oda aynı şey yani..allahın izniyle olucak senin bebişin..burdada bizz duycaz bak merak etme...ki.b.canım stres yapma..sakin ol..eger çocuk olursa bunun ilk zmanlarda bilmezsen stres iyi gelmez..sen rahat olmaya bak..eşinlede aranı düzeltmeye çalış..problemsiz ve çocukla yaşanılan hayatın tadı bi başka oluo be canım..mutlulugunuz daim olsun

hayatım çok teşekkür ederim,ne kdar büyük sevaba giriyosunuz şuracıkta,bir insan için kendinizi paralıyosunuz,anlatmak için,rahatlatmak için..ne diyim allah sizden razı olsun,hepimizdende..

inşallah burada birlikte paylaşacğız tekrar bu müjdeli haberi..bu arada örneğimde ne demek istediğimi anlayıp,üzerne verdiğin örnek te benim çok hoşuma gitti..a.s

şu an çalışmıyorum,kpss ye hazırlanıyorum.Mühendisim ama eşimin mesleğinden dolayı,ataması olan bi iş gerekiyor, o yüzden memur olursam ii olacak..şimdi kafamı buna vermem lazım,malum geçmişlede yaşanmıyor..

burada olacağim hep..sizleri tanımayı çok isterim..ama siteyi pek anlamıyorum..siz yönlendirirsiniz,hani özel bi platform falan oluyosa konuşmakiçin..

sevgilerimle,

begonya

ne dmek canım kadınların yaşadıgı problemler hep aynıdır.bi kadını kadından daha çok anlayan birisi bulunmaaz..bukonu azda olsa banada yakın.eşinle olan problem.belki bende olsaydım ben de yapardım yaptını.çünkü bende çok bunalımlı günler yaşadım eşimle ama yinede hatamızı anlayıp birbirimize sarılmayı iyi biliyoruz..olur evlilikte öle sorunlar.ben 3 senelik evliyim halen devam ediyor.ederde.ama kısa süreli olmak kaydıyla..ama bu hatadan daha çok hata yapmamaklazım.önemli olan ders almaktır..sende almışsın zaten..ne mutlu sana..herşey gönlünce olsun canımm.sevgiler.bende yeni üyeyim bu arda:2 acemi birbirimzi tamamlarız:sm_cool::enbuyukkk::nazar:

saolasın ablacım güzel tavsiyeler.sanki benim hayatımı anlatmışsın aramızdaki probelmler hep bunlardan oldu bakımlıyımdır ama ailesini sevmedim çok laf sölüorum..dedikleri ters gelince evet demiorum ters cevap veriorum..galibada iş stresinden hem işle hem çocuklarla ugraşmaktan sinirimi ondan alıyorum sanırım..ama dediklerini uygulucam canım benim ablacımm..çok şekersin tatlımtşkler

sevigili salıncak merhaba..

sana çoooook merakettiğim birşeyi soracağım ama..

şimdi senden kürtajdan sonra gelen kanamada parçalar düştümü?

düştüyse neden kürtaj yapıldı?

çünkü bana doktorum,içerde kalan pıhıları vücudun atıyor dedi..hakikaten,adet sancısıı gibi ağrıların ardından kanam ve parçacıklar düşürme oluyorum..ultrsondada azalmış olarak gözüktü..

sendeki durumu anlatırmısın canım,çok rica ediyorum..

sevgilerimle bitanem

canım, korkma o kadar her şey herkeste olcak diye bir şey yok buna inan...adet gecikmesi 40-60 güne kadar normal kabul edilebiliyor..hemen senaryo yazma benide üzme canım.Bana doktorum dedi ki;hastalık yokktur,hasta vardır..yani herksin durumu kendine özeldir..yapışıklık konusunu takma bu kadar.ben hiç sanmıyorum..nice 2. kez kürtaj olanlar var,herkeste oldumu sanıyorsun...üzme tatlı canını..bak emin ol,düzelcek..
benim annemin 7 kürtajı var,ve kadın 1 ay sonra beni doğrurmış,hemde vakum yok o zamanlar,kazımışlar.......antibiyotiğini kullandıysan hele hiç üzülme,olmaz..

ayrıca,benim parçalar düştü,ve rahim kasıcı ilaç verdi,sonra ultrasonda küçülmüş olarak gördüm....sende parça düşme olayı olmadı sanırım öylemi?

canım bende bilmiyorum senle aynı durumdayım..hatta belki daha kötü ,çünkü benim ilkiydi...çocuğum yok...belkşde hiç olmayacak...şu an için kanama kesildi..4 gün boyunca kanama oldu ve parçalar attım..doktorrum vücut kendisi atar,eritir dedii..sanırım attım ben..inşallah öledir..yoksa 2. si demek kısırlığa doğru gitmek demek..

bence sen adetini şu an beklemekle hata ediyosun,hormonların normale döneli daha çok yeni,hemen adet döngüsüne girmez bu unutma canım..boşuna endişeleniyorsun...sende hiiiiiiççç bişey çıkmayacak..

vicdan azabı konusuna ise şunu dicem,kendini yıpratmak yerine,tövbe et,ki etmişsindir..yetim çocuk sevindir,hayır yap ve tövbe namazı kıl..sonuçta allah çok bağışlayıcıdır...kendine katilsin gibi suçlamalar yöneltme,hepimiz hata yapıyoruz hayatta,önemli olan tövbe edip yapmamak...allah bizi bizden iyi bilir,içimizim yandığınıda bizden iyi biliyor,sen derdetme...yüce merhametine sarıl,sığın..en güzeli bu..yoksa şeytan vesvese ile bunalıma sokar...

hadi canım ikimizde hayırlı habelerle döneriz inşallah..a.e.o.

salıncak canım son durumunden bahsedermisin,merakta kaldım..inşallah adetin gelmiştir,gelmediysede endişelenme canım,dualarım sennle..

merhaba ben de 1 ay once kurtaj oldum 7 haftalikken ölmüstü bebek.bende pihti falan kalmamisti kurtajdan 1 hafta sonra dr a kontorle gittim bir sorun yok kurtaji yiyi yapmislar dedi.icim rahat.ama ins sizde de birsey yoktur zaten kurtaj kötü bir de parca kalmasi insani cok uzuyor

salıncak canım endişelenme lütfen..

bu arada benimde sonum pek hayra gitmiyor sanki..12.gün ve garip ama kanama başladı,koyu enkli ve peltek..parça düşmedi anladım kii.....2.kürtaj beni bekliyor galiba........uffffffffffffffffffffffffffffffff

salincak arkadasim senin icin inan cok uzuldum bu olayi ben de yasadim ne demek oldugunu iyi bilirim.benim ilk bebekti evet.benim adetim dun geldi daha yani tam kurtaj oldugum gunden 1 ay sonra galdi.sikma canini stres yapma o zaman gelecegi varsa da gelmez...hoscakal

X