Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ilk bebegim düştü ikincisi karnımda öldü kürtaj oldum 6 ay sonra hamile kaldım
şimdi 2 oğlum var

ben gecensene yeni evliyken hamile kaldim sancili bir hamilelikti ve 2 aylikken bebek bozuldu kürtaj oldum piskolojim bozuldu migdemde ursel cikti 1 sene korunduk ve 20007 aralik ayinda tekrara hamile kaldim 5 haftalikken bebek görunmedi ve kanimi aldilar kanimda 390 cikti 6. haftada tekrar gittim görunmedi ve kanimi tekrar aldilar 519 cikti ekranda kücük bir nokta cikti lütfen bu konu hakkinda bilgisi olanlar yazsin piskolojim cok bozuk:KK43:

benimde ilk bebeğim düştü.4 ay korunduk 2 ay sonra hamile kaldım.yani toplam 6 ay.canım allah inş gönlünüze göre verir.

yeşimcik allahgönlüne göre versin canım..inşallah rabbbim seni bu mutlulukla buluşturur en kısa zamanda...

kürtajdan sonra rahimde pıhtı kalması nedir? bilgisi olan varmı?

yada başına gelen varmı?

valla bende kürtaj oldum ama öle bişiyle karşılaşmadım..sanırım bi parçalar kaldıysa tekrar kürtaj oluosun ultrosanda muayeneyle ortaya çıkıo..parça kalıo yani içinde tam temizlenmio bildigim kadarıyla bu.oldum ama fazla bilgim yokı öle bişiyle karşılaşmadım..sevgiler

çok teşekkürler

peki kürtajdan sonra tekra hamile kaldınızmı? yda kalan tanıdıklarınız varmı?

valla henüz hamile kalmadım korunuorum.benim olsaydı 3. cü olcaktı tekrar kalma ihtimalim var ama ilk çocuguna hamile kalnlar ve aldıranlşrın şansı azmış..yardımcı olabilseydim ne mutlu bana...olamadıysamda konuyutam açıp sorabilirsin.saglıcakla kal..

bu arada kürtaj olurken rahim agzında yar oldunu ögrendim.olmasaydım haberim belki olmıcaktı..ama dersimi aldım kesinlikle birdaha aldırtmam.vicddanazabıda duıymuyor deilim yani

haklısın bgenden büyüksün abla dememde bi sakınca varmı bilmiorumda bende daha küçügüm erken evlendim bide peşpeşe her sene hamile kaldım yani 2sane bu 3. senemiz ikiside çok küçük çocuklarımın mecbur aldırmak zorunda kaldım..bişim işlerimizde ogünden sonra kötüleşmeye başladı.bunu kendime bile itiraf etmeye kendimle yüzleşmeye bile cesaretim yok ama lanet olsun keşke aldırmasaydım..2 oglum vardı belki buda kızdı..allahım beni afetsin..herzaman dua ediorum..birdaha olsa şuan bile olsa aldırmıcam kesinlikle..dersimi aldım valla..sevgilerimle

abla valla benimde annem 3. kardeşimizi dogum yaparken vefatetti .33 yaşındaydı..ama oda büyük bi mertebedir.şehit gittini sölüolar.annemde aldırmadı günahtır die..ama herşeyi allah bilir vadesi bitmiş 10 yaşındaydım kaybettigimizde kardeşim yaşıyor..allah onu bizebagışladı..hiç birzmanda allaha isyan etmedim keşke aldırsaydı die..keşke aldırmasaydım diorumda o yüzden

ablacım ne annem var ne kayınvaldem görümcelerimde çalışıyor..kimseyede güvenip bırakamıorum..dükkan endimmizin oldugu için yanımdalar..allah kimseyi kimsesiz yapmasın.analık varda ona minnet etmek istemiyorum..bi kaç kere bırraktım laf oldu..bende en iyisi zor oluo ama kendi yanımda çocuklarım.

ablacım bizde elektrik dükkanımız var 3 tane.bende birinde kalıorum sadece kasayla ilgileniyorum elemanlarımız var gerisiyle onlar ilgileniolar.biliosun bu devirde kimseye güvenilmiyor.kasayı emanet edemzsin.ondan bende burda çalışıyorum..çocuklarımı kreşe veya bakızıya vermeme sebebim ben onları özlerim ya diorum..vermek istemiyorumm.günüm onlarla geçio zati.kısa bi süre dah ayrı kalamıorum..annesizligin nedemek oldunu bildigim için başkasına emanet etmiorum

seni tanıdıma sevindim ablacım.nekadar oldu sen kürtaj olalı allah gönlüne göre veriri inş.tekrar anne olursun.bende istiyorum ama şöle 7-8 sene sonra filan amca olur.k.i.b.inşallah olurda vicdan azabından kurtuluruz

canlarım geçmiş olsun...

salıncak,senin parçamı kaldı yoksa pıhtımı? bu konuda bilgin varmı canım?

hayatım konuyu açan bendim ya:)

evet oldum,kahrolası gün,gafletti,atlatamıyorum ama elden bişey gelmiyor...içerde kan pıhtısı var..birazı ilaçla atıldı..kalanı gitmiyo galiba..

cumartesi operasyonla alıncak.korkuyorum....

antibiyotik kullanıyorum,enfeksiyon olmasın diye..

allahım ksır kalmayayım,bu ilk bebeğimdi..ne olur sormayın neden diye...bunalımdaydım,eşimden şiddet görmüştüm.....

çok üzüldüm canım ya karamsırlıga kapılma ya tekrar olur i,lerde..zamanlama dogru olsa zaten kimse aldırmaz dimi...bayıltmıolarmı seni ya.ben narkozla bayıltılıp öle aldırdım.uyuşturma istemedim.özellikle bayıltmak istedim.çünkü öbürüne dayanamam dr da dedi sen biraz ürkülüosun vucüdüna degdigimde ondan riskli dedi.zati bendea raştırıp gitmiştim.genel anestezi yaptırdım.sende imkan varsa oluosa öle yaptır hiç bişi duymuosun..akıl vermek gibi olmasında eşinle problemlerin varken sakın çocuk yapmayı düşünme.korunmaya bak canım

X