Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

çok geçmiş olsun.. bende 14 ocak da kürtaj oldum.. kürtaja alınmadan 1 saat kadar önce bebeğimi tuvalette düşürdüm.. kalan parçalarıda temizlediler..Allahım kimseye yaşatmasın çok zordu.. bugün 3. gün ağrı kesici ve antibiyotik almama rağmen ara ara kasıklarıma şiddetli sancı giriyor.. doktor yoğun kanama olursa gel dedi..onun dışında pataloji sonucu için geldiğinde muayenede ol dedi 15 gün sonrası yani.. kanama oldukça azaldı.. bende okuyorum insanların yaşadıklarını genelde 10 gün devam edermiş ağrı.. bilemiyorum kanamn çok yoğun olursa ihmal etme bence hemen git..

allahtan sadece ogün cok agrım oldu ağrı kesiciler sayesinde iyiydim ogün. kanamam devam ediyo ama baya azaldı hiçte ağrım olmadı sonrasında. evet cok ağrı ve kanama olmadığı sürece tehlikeli değilmis. ama şunu anladım ki üşütmicekisn ayakların hep sıcak olucak yoksa ağrıların tekrardan başlıyo ben bugün biraz ince girindim havada soğuktu baya şimdi biraz kasıklarım ağrıyo hemen sıcak su torbası koydum geçer umarım

öncelikle çok geçmiş olsun. bende 3 aralıkta kurtaj oldum.bebeğim 10haftalıkken kalbi durdu. benim kürtajdan sonra 2 defa temizleme işlemi yapıldı.içerde kanama biriktiği için.daha önce hiç doğum yapmadığım için dr böyle durumların olabildiğini söyledi.31.gün adetimi oldum.benimde senin gibi ara ara kanamalarım olmuştu onu da ilaçla attım. umarım kontrolunde bi sıkıntı çıkmamışdır.bu arada ayaklarını da sıcak tutmaya çalış çünkü lohusa sayılırsın dikkat et kendine..

evet ayakları ve belli sıcak tutmakta fayda var bende dikat ediyorum daha yeni, kaybettim bebeğimi ama mümkün olduğunca düşünmemeye düşüneceksemde pozitif düşünmye çalışıyorum cuma kontrolüm var bakalım patalojide bir sorun çıkmassa bende çok korunmayı düşünmüyorum ama yinede rabbim bilir inşallah bekltmez sağlıklı sıhatlı verir evlatlarımızı

MERHABA ilhanazz bende şubatta 10 haftalık bebeğimi kürtajla kaybettim sana hangi testler yapıldı Allah hepimize nasip edeecek inşallh bugünlerde geçecek...

Bnde cuma gunu kurtaj oldum 9 haftalik gelisemefi bir turlu dun kanam yok oldu pihti yoktu bakalim iki hafta diyenden de var bir kac gun surer diyen de var tecrubelerinize ihtiyacim var

Iki ay once kurtaj oldum. Erkek arkadasim aldirmami istedi ve baski uyguluyarak sonunda yaptirdi. ben hastaneden bi kac kere aglayarak ciktim, ona surekli boyle birsey yaptirmak istemedigimi soyledim, baska cozum bulmak istedigimi tekrarladim bin kere, ama o sinirlenip iceriye gonderdi beni. Seni seviyorum, simdi zamani degil, daha cok cocugumuz olur diyip ikna etti beni. Bende inanip gittim yaptirdim. O gunden sonra hersey tamamen degisti. Ben evimden cikmak zorunda kaldim ve hic kendimde degildim. Onun evi varken, benim kucuk bi odaya (baska insanlarin yanina) girmeme izin Verdi, nasil hissettigimi bildigi halde. Bu olay durmadan aklima giriyor ve hic rahatlik vermiyor bana. Bebek gorunce yipraniyorum, her gun saatlerce agliyorum, onumdeki hortum her aksam ruyalarima giriyor. Artik ne yapacagimi bilmiyorum. GErcekten yasamak bile istemiyorum bu gecmeyecekse. Onunla hala beraberiz ama kendimi ne kadar degersiz hissettigimi hic anlatamam. cok ama cok ofkeliyim ve acayip nefret ediyorum ondan. Duygularim cok karisik- hem yanimda olmasini, bana destek olmasini istiyorum hem de aslinda tekrar karsima cikmamasini tercih ederim gibime geliyor. Bu psjkologik durumumdan dolayi Arkadasimin kocasinin yaninda yasiyorum. O adam bu kurtaj olayi biliyor diye ve az evde oldugu diye bunu sectim, yabancilarla cunku bu halde hic bi sekilde kalamazdim, utanirdim. Onlar da neden her gun sinirli ve uzgun oldugumu sasirirdilar. Erkek arkadasimin kendi evi var ama Azerbaijandan gelen 6 ay burda( amerikada) kalmak isteyen ( devletten kacmak icin..) arkadaslarini bekliyormus. Bunu kurtajdan once de soyluyordu ama adam olarak ve bana bunu yaptiran insan olarak beni yanina almaliydi, degil mi? O tatli sozlerinden sonra yanimda olmaliydi gibi hissediyorum. Ondan yuzuk falan beklemiyordum ama farkli bi stabilite, bi guvenlik bekliyordum.

Ne dusunuyorsunuz bu konunun hakkinda? ben ne yapmaliyim? Bu ayni aciyi yasayan varmi? Nasil cozdugunuzu, unuttugunuzu anlatim lutfen..

canım.. ben 19 yaşındayım erkek arkadaşımla birlikte yaşıyorum ve hamile kaldım 2 farklı korunma yöntemini aynı anda kullanmamıza rağmen.. Yüzde 1lik dilime girdim diyelim. Erkek arkadaşım aldıralım her türlü yanındayım ama okuyoruz bakamayız dedi ve haklıydı da.. 19 yaşında bir kız için ki bu devirde böyle bi deneyim yaşamak nasıl anlatılır hiç bilmiyorum. Buraya bunları yazacak cesareti bulamazdım eğer yazını görmeseydim. Gördüğüm her nefret dolu mesajda ağlıyorum 1 buçuk aydır. erkek arkadaşım depresyona girdi bu olaydan sonra. Kürtajı olduktan sonra da hep yanımdaydı ki şu an bana daha çok bağlı olduğunu belli ediyo ama düşündüm senin yerinde olsaydım ne yapardım diye.. yaşını bilmiyorum ama bir iş bul ve kimseye bağlı olma ve kendini düşün ayrıl o adamdan. Şimdi ayrılmazsan sana daha çok zarar verir ya böyle bi deneyimden sonra sana davranışına bak sen bi bayansın bir erkekten 10 kat daha güçlü olman gerekir. Anlıyorum moralin çok bozuk yıpranmışsın ben de aynı durumdayım inan cana kıymak çok zormuş. Fakat aynaya bak sen bi bayansın sen çok güçlüsün ve biz 1800lerde yaşamıyoruz ki erkeğe muhtaç olalım. Artık kadın erkekten daha güçlü olabilir. İşinden evine evinden işine gidebilir ev tutabilir sakin bi hayat sürebilirsin kendini sakın başkasına muhtaç hissetme. Tekrarlıyorum yaşını bilmiyorum ama eğer küçüksen benim gibi korkuların daha büyük olabilir. Sadece kendine güven ve ne kadar güçlü olduğunu unutma..

13 mayısta yani tam 15 gün önce kürtaj olmak zorunda kaldım bu cumartesiye kadar kanamam daha çok leke şeklinde ve koyu renkti ama bu cmtesiden beri kanama miktarı artıı ve rengi kırmızı oldu dr bana adet ol, bitsin öyle kontrole gel dedi ama ben bu durmdan çok çok çok tedirginim... daha önce kürtaj tecrübesi olanların benzer paylaşımları varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim..

Güzelim hala geçmedi mi kanaman şimdi nasılsın?

Güzelim hala geçmedi mi kanaman şimdi nasılsın?

ahh canım hiç sormadün doktora gittim baktı, parça yok dedi ilaç verdi ama kanaman 15 gün sonra da geçmezse gene kürtaj olacaksın dedi.. inşaallah geçer..(( ilaçlara başladım azaldı sanki ama ilaçlar bitincede kanama olmaz inşaallah... hayırlısı ile bir iyileşseydim...

sen ne alemdesin??

düşündüğün için de çok sağol..

yavrum ben iyiyim çok şükür sana üzüldüm şimdi inşallah geçer de bi daha olmazsın o operasyonu.benim 13. gün sol yumurtalığımda ağrı oldu anladım yumurtlıyacağımı problem varya bende yumurtlama zamanı ağrı oluyo hep. o zamanlar çok hafif pembelik geliyodu.15. günde hiçbişeyim kalmadı.28. gün adet görürsem şaşırmam.:)) hiçbişeyimiz tam diil ama yumurlama ve adetim çok düzenli :))). Tabi her bünye bir diil sonuşta inşallah biterde sen de normal düzenine kavuşup biraz kafanı rahatlatırsın. çünki ben tamamen bitince daha bi rahatladım sanki çünki kanama unutmana izin vermiyor :/ dimi...

evet pastelimmm kesinlikle kanama bitmedikçe bu acı tecrübeyi unutamayacağım.. ilaçlarla iyi oldum sanki biraz... inşaallah hayırlısı ile turp gibi oluruz tez vakitte.. çok teşekkür ederim beni düşündüğün için...

pastelimm nasılsın?? ben daha iyi gibiyim... adet oldun mu? ay ne kötü bi soru:))) ama en azından başlık kürtajj:)))) ben olmadım henüz..

arkadaşlar merhaba;

Ben geçen pazartesi bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj olmuştum. 3 gün kanamam oldu daha sonra gitgide azalmıştı fakat bugün adet sancısı gibi sancıyla beraber tekrar kanamam başladı böyle bi durum normal mi? daha kontrole gitmedim, 10 gün sonra demişti doktorum.

geçmiş ıolsun canım.. ben de kürtaj olduktan sonra 1 hafta kanama, leke oldu 5-6 gün durup gene başlamıştı kanamam bn tedirgin olup doktoruma tekarar gittim ilaç verdi ki aynı ilaçları kürtajdan sonra da vermişti, düzenli kullanmıştım... yeterli bi açıklama yapmamıştı... hiç yardımcı olamadım ama sadece benim de seenin durumuna benzer bir durum yaşadığımı bilmeni istedim..

Allah acil şifa versin..

pastelimm nasılsın?? ben daha iyi gibiyim... adet oldun mu? ay ne kötü bi soru:))) ama en azından başlık kürtajj:)))) ben olmadım henüz..

Canım benim, artık fazla giremiyorum foruma malum okullar kapandı gün yetmiyor bana. Çocukları evde oyalamak çok zor. Pazartesi adet oldum tam 34. günde. Bugün dördüncü gün ama hala baya yoğun. Adet kanından az farklı normal kan gibi nerdeyse. Kanama yoğun olunca halsizleştiriyo haliyle biyandan da sıcaklar hiç çekilmiyor. Sen oldun mu, nasılsın ? Öptüm...

merhaba canım kolay gelsin sana:)

adet olmana çok sevindim ya ben leke gibi adet oluyorum(( bir sorun yoktur inşaallah.. doktora gidicem ama biraz daha bekleyeyim hayırlısı..

bende ilk hamileliğimi kürtaj oldum ve sonrasında hamile kaldım tekrar doktora danıştınmı bu durum normalmi diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…