Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
10 haftalikken kalbi durdu kurtaj oldum 2013 mayista kurtaj oldum agustos 2014 te kazayla yine gebe kaldim 6 haftalikken kalbi atti yine durdu eylul 2014 te yine kurtaj oldum maalesef

10 haftalikken kalbi durdu kurtaj oldum 2013 mayista kurtaj oldum agustos 2014 te kazayla yine gebe kaldim 6 haftalikken kalbi atti yine durdu eylul 2014 te yine kurtaj oldum maalesef
çok geçmiş olsun canım.peki nedenini neye bağlıyorlar.kan pıhtılaşması felanmı?

Bir dunya tahlil tetkik rahim filmi vs en son birseyin yok denildi canim nasip nasbimizde varsa olacak Rabbim nasip eeder inşallah
amin inşallah canım. da işte bnmde bir arkadşımda dediğim problem vardı oda 2 çocuk kaybetti doktorlar bulamadı.çok sonra anlaşıldı ki şöylede bir durum var normalde kanda problem yok hamileliğin 2 ayından sonra pıhtılaşma sorunu oluyomş meğersem...inş biran önce sorunu bulurlar da sağlıklı bir evlat sahibi olursun

Benim bir oglum var zaten canim pihtilasma testlerimde bakildi benim amin insallah tekrar anne olmak nasip olur.

slm kızlar ben 12 subatta dusuk yaptım 5 haftalıktı doktor kurtaj yapmadı cok kucuk kendılıgınden duser dedı ılac falan verdı bugun tam 1 ay oldu ama benım kanamam cok olmasada var doktora gıtmeye korkuyorum ya bırsey varsa kurtaj ederse dıye benım gıbı kanamanız cok oldumu

Bende ilk hamileliğini. kürtajla. sonlandırdım.7ay. sonra. ogluma hamile. kaldım.Şimdi oğlum. 9 yasında. Kızımda 2 yasında.

Bende ekim 2014 de 10 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak durumunda kaldım. doktorum sadece 1 adet dönemi bekle korun o arada rahim kendini toplasın dedi ben 2 adet dönemi bekledim. kimisinde de kürtajdan sonra en az 6 ay içinde oluşan gebelikler tekrar düşüğe yol açarmış diye duydum ki bi tanıdığımızda yaşamıştı bu durumu. kısmet mi desem kişiye göre değişir mi desem bilemedim ama aynı acıyı yaşamaktan korkuyo insan yine de Rabbim yaşatmasın inşallah.

merhaba arkadaşlar.ben de 7+4 günlük hamileyim. doktor %75 boş gebelik dedi. haftaya da göremezsek kürtaj olucam ve çok korkuyorum. ne kadar sürüyo genel anestezi mi oluyo bilgi verebilir misiniz

merhaba arkadaşlar.ben de 7+4 günlük hamileyim. doktor %75 boş gebelik dedi. haftaya da göremezsek kürtaj olucam ve çok korkuyorum. ne kadar sürüyo genel anestezi mi oluyo bilgi verebilir misiniz
benm de 7.5 haftalıktı kürtaj olduğumda işlem genel anesteziyle yapıldı ayıldığım ilk dakika ağrım oldu sadece. hemen hemşire gelip ağrı kesici yaptı. koluma serum taktılar serum bitmeden ben çıkmak için hazırdım bile. işlem de 15 dk sürdü. ertesi gün biraz ağrım oldu ama adet ağrısı gbydi. öyle çok büyük bir ağrı yoktu

İlk gün çok ağrım oldu adet ağrısı gibiydi.başka bir sıkıntım olmadı.zaten doktor ağrı kesici vermişti.

Ben bir ay once bebegimin kalbinin durmasindan dolayi kurtaj oldum suan beklemedeyiz en az 2 ay dedi doktorumuz ama ben ikici hamilelikden korkuyorum

hanımlar ben 2 şubatta kürtaj oldum ilk iki gün çok hafif kanama oldu dogal olarak daha sonra 11 martta adet oldum 36 gün sonra yani çok yogun ve fazla oldu adetim normalde öyle fazla olmazdı 5 6 gün sürdü sanırım kürtaj sonrası oldugu için çok olur heralde dedim. daha sonra ikinci adetimi ben hala olmadım 10 gün önce idrar testi yaptım negatifti 3 4 gün önce bir daha yaptım yine negatif adert olacak gibi biraz hissettim hafif agrım vardı ama olmadım. ayrıca 10 12 gün kadar önce ufak bi kanlı akıntı geldi ve normal sarı kokulu akıntılar geldi dedim adet olacagım olmadı işte sonra ben de test yapmıştım. şimdi ben hamile miyim acaba testler negatif ayrıca hamile oldugumdaki gibi hissetmiyorum göğüslerim falan çok agrı yapmıştı hamile oldugumda ve kasıklarım çok agrımıştı bıçak saplanıyor gibiydi öyle bişiey de hissetmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…