Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba canım kolay gelsin sana:)

adet olmana çok sevindim ya ben leke gibi adet oluyorum:KK43:(( bir sorun yoktur inşaallah.. doktora gidicem ama biraz daha bekleyeyim hayırlısı..[/QUOTE
Güzelim nasılsın normale döndümü adetin.Haberlerini bekliyorum öpüyorum.

merhaba canım kolay gelsin sana:)

adet olmana çok sevindim ya ben leke gibi adet oluyorum:KK43:(( bir sorun yoktur inşaallah.. doktora gidicem ama biraz daha bekleyeyim hayırlısı..[/QUOTE
Güzelim nasılsın normale döndümü adetin.Haberlerini bekliyorum öpüyorum.

merhaba canım.. iyi diyeyim iyi olayım.. ilk adetim leke gibi başladı çok şükür sonra normale döndü.. çok şükür 2. adetimi de oldum.. ama düşük yaptığım için adetin 3. günü hormon testi yap demişti doktor onu yaptırdım ve tatatatam fsh 12.58 çıktı :KK43:( bu hormonun 10'un altında olması lazımmış gebe kalabilmek için... 3. adette tekrar ölçtürecem...

sen nasılsın canım?? çok sağol düşündüğün için ALlah razı olsun senden... sen de durumlar nasıl? inşaallah her şey yolundadır ve iyi bayramlar:)

geçmiş ıolsun canım.. ben de kürtaj olduktan sonra 1 hafta kanama, leke oldu 5-6 gün durup gene başlamıştı kanamam bn tedirgin olup doktoruma tekarar gittim ilaç verdi ki aynı ilaçları kürtajdan sonra da vermişti, düzenli kullanmıştım... yeterli bi açıklama yapmamıştı... hiç yardımcı olamadım ama sadece benim de seenin durumuna benzer bir durum yaşadığımı bilmeni istedim..

Allah acil şifa versin..

Cok tesekkur ederim. Ilk adetimi 30. gunde oldum fakat ikinci adetimi hala olmadim 33 gun oldu. bu normal mi acaba? Gecen ay yine eskisi gibiydi adetim. Ama bu ay gelmemesi beni korkuttu, doktor kurtajdan sonra kontrol ettiginde hicbir problem olmadigini soylemisti ama su an suphe dustu icime.

Geçen ayın 6 sında 11 haftalık bebeğimin kalbi 7 haftada durduğu tesbit edildi ultrasonda ve kürtaj oldum aynı gün.Fakat o günden sonra kanamam hiç durmadı.Siyah oldu koyu oldu ramazanda 1 gün durdu sonra yine devam ve giderek arttı. Bayramın 1. günü gece kanlı su ile yumruk büyüklüğünde parça düştü tuvalete.Doktora gittim kan sonucu, ultrason normal dediler.Kanım açık kırmızı ve çok geliyor ben sadece başına boyle bişey gelen varsa sebebi ne dediler? Onu öğrenmek istiyorum.Bu gün tam 40.günüm :KK43:

Geçen ayın 6 sında 11 haftalık bebeğimin kalbi 7 haftada durduğu tesbit edildi ultrasonda ve kürtaj oldum aynı gün.Fakat o günden sonra kanamam hiç durmadı.Siyah oldu koyu oldu ramazanda 1 gün durdu sonra yine devam ve giderek arttı. Bayramın 1. günü gece kanlı su ile yumruk büyüklüğünde parça düştü tuvalete.Doktora gittim kan sonucu, ultrason normal dediler.Kanım açık kırmızı ve çok geliyor ben sadece başına boyle bişey gelen varsa sebebi ne dediler? Onu öğrenmek istiyorum.Bu gün tam 40.günüm :KK43:

Canım korkma herşey normal senin kürtajdan parça kaldığı için öyle olmuş. Ben geçen sene bebeğin kalp atımı olmayınca 10. Hafta genel anesteziye kürtaj oldum. Eve geldim duş alırken pat diye bi et parçası gibi bişey düştü. 10 gün hafif kanamalar oldu. 47 gün sonra ilk adetimi oldum. Sonra 35 günde bir sonrada 42 güne çıktı adet döngüm. Yine Haziran'da hamile kaldım fakat dün aynı sebeple yine kürtaj oldum . Bu defa ise lokal oldum. İnanın bana en ufak acı hissetmedim. 5 dk da bitti. Şuanise kanamam yok denecek kadar az. 3 ay koruncam. Bu arada soğan kürüm yapıcım 2 ay.

imdesire canim benim kanamam hic kesilmedi.parca 34.gun dustu bugun yine gittim doktora kanama devam ettigi icin bide bir agri varki cildiricam.sonuclarda bisey yok dedi.ilac verdi.ofise geldim yine elim kadar parca dustu.bana psikolojik sana fazla geliyodur miktari dedi.allahtan esime gosteriyorum o goruyo da rahatim o konudan yoksa yalanci cikicam resmen.aklima artik kotu kotu seyler gelmeye basladi kanser olurmu die.netten hic boyle vaka bulamadim :KK43:
Sanada cok gecmis olsun.Allah acisini unutturacak nur topu gibi bi evlat versin insallah sana.

merhaba arkadaşlar ben 15 haziranda kürtaj oldum. kürtajdan sonra kanamam 20 gün sürdü 15 gün sonra adet oldum bi 15 gün sora tekrar adet oldum sonra hergün 1 damla kan geldi.dün doktora gittim kan birikmiş dedi tekrar bayıltıp temizleyecez dedi.kan birikmesi için tekrar kürtaj gibi aynı işlem yapılacak normal mi bu. böyle birşey yaşayan var mı.

arkadaşlar 13 eylülde kürtaj oldum. sonrasında doktorun bana verdiği reçeteyi kaybettim ve açıkcası ilaç kullanmayı sevmediğimden( çocukluğumdan beri ilaç yutamıyorum psikolojik birşey) pek üstüne düşmedim. doktorum bana antibiyotik ve ağrı kesici vermişti. bugün sabah kasığımda adet ağrısına benzer bir ağrıyla uyandım. internetten araştırdım enfeksiyon olabilirmiş. cuma günü kontrolum var. zaten kürtajdan önceki kontrollerde doktorum bana genital enfeksiyonum için 3 tane fitil ve 1 hap vermişti. kürtajı yapmadan önce bir kez daha baktığında hala genital akıntımın olduğunu söylemişti. sizce enfeksiyonsa durum nedir. bida hamile kalamıcak mıyım?:26: korkuyorum. şuan maaşımı almadım ilaç alacak durumumda yok:KK14: hem okuyorum hemde çalışıyorum ben bu ağrılarla nasıl olcak bilemiyorum. cidden adet sancısı gibi. bu arada kürtajdan sonra hafif çok az kanama oldu. ertesi günde sadece lekelenme oldu.

merhaba canım.. iyi diyeyim iyi olayım.. ilk adetim leke gibi başladı çok şükür sonra normale döndü.. çok şükür 2. adetimi de oldum.. ama düşük yaptığım için adetin 3. günü hormon testi yap demişti doktor onu yaptırdım ve tatatatam fsh 12.58 çıktı :KK43:( bu hormonun 10'un altında olması lazımmış gebe kalabilmek için... 3. adette tekrar ölçtürecem...

sen nasılsın canım?? çok sağol düşündüğün için ALlah razı olsun senden... sen de durumlar nasıl? inşaallah her şey yolundadır ve iyi bayramlar:)

İyiyim çok şükür, okullar açıldı da kendime vakit ayırabiliyorum artık. Sen nasılsın, bu ne hormonu. Ben tüp bebek tedavisine başlamadan yapılmıştı o heralde . Benim de yüksek çıkmıştı düşürmek için doktor ilaç vermişti. OhOO ben kaçıncı adeti oldum hatırlamıyorum. Benden sonra çocuk yapmaya kalkan arkadaş var 4,5 aylık hamile ben de tık yok. Senelerdir hep böyle oldu ben çocuk istedim arkadaşlarım doğurdu :KK66: Şİmdi senin için istiycem allah sana nasip etsin :KK66:)) çok çok öpüyorum.

İyiyim çok şükür, okullar açıldı da kendime vakit ayırabiliyorum artık. Sen nasılsın, bu ne hormonu. Ben tüp bebek tedavisine başlamadan yapılmıştı o heralde . Benim de yüksek çıkmıştı düşürmek için doktor ilaç vermişti. OhOO ben kaçıncı adeti oldum hatırlamıyorum. Benden sonra çocuk yapmaya kalkan arkadaş var 4,5 aylık hamile ben de tık yok. Senelerdir hep böyle oldu ben çocuk istedim arkadaşlarım doğurdu :KK66: Şİmdi senin için istiycem allah sana nasip etsin :KK66:)) çok çok öpüyorum.

canım merhaba!!! bayadır iletişemedik.. işte yumurtalık rezervi ile ilgili bir hormonmuş şimdilik ilaçtan falan bahsetmedi doktor... çocuk düşünüyorsanız çalışmalara devam edebilirsiniz dedi gönderdi... çok sağol düşündüğün için hamdolsun benim adetlerim de düzeldi seninkinde de sorun olmadığına sevindim çok şükür yavruların var Allah acılarını göstermesin inşaallah.. yeni yavrular için de Allah hakkınızda hayırlsını nasip etsinn... ben de çok öpüyorumm seni canımm.. sevgiler..

canım merhaba!!! bayadır iletişemedik.. işte yumurtalık rezervi ile ilgili bir hormonmuş şimdilik ilaçtan falan bahsetmedi doktor... çocuk düşünüyorsanız çalışmalara devam edebilirsiniz dedi gönderdi... çok sağol düşündüğün için hamdolsun benim adetlerim de düzeldi seninkinde de sorun olmadığına sevindim çok şükür yavruların var Allah acılarını göstermesin inşaallah.. yeni yavrular için de Allah hakkınızda hayırlsını nasip etsinn... ben de çok öpüyorumm seni canımm.. sevgiler..

Evet artık fazla giremiyorum siteye malum okullar açıldı gündüz koşturmaca akşam çocuklar günler su gibi akıp geçiyo. Ben de hala bişey yok herşey Allah'tan tabi hepimiz için hayırlısı olsun. Allah isteyen herkeze bebeğini kucağına almayı nasip etsin acilarını göstermesin inşallah. Kendine çok çok iyi bak...

Kürtaj nedir.

--------------------------------------------------------------------------------

:KK43: 2 çocuğumzu var bii 4,5 diğeri 2,5 yaşında. yine hamile kalmışım korunduğumuz halde. çalışıyorum. 3. bebeğe hazır değildik kürtaj olmama gerekiyordu. açıkçası ben doğurmak istedim ne olursa olsun ama eşim hiç istemedi. sonunda oldum kürtaj ama keşke eşimi hiç dinlemeseydim. ne olursa olsun çocuğumu doğursaydım. kendimi çok kötü hissediyorum. ne yapabilirim

Kürtaj nedir.

--------------------------------------------------------------------------------

:KK43: 2 çocuğumzu var bii 4,5 diğeri 2,5 yaşında. yine hamile kalmışım korunduğumuz halde. çalışıyorum. 3. bebeğe hazır değildik kürtaj olmama gerekiyordu. açıkçası ben doğurmak istedim ne olursa olsun ama eşim hiç istemedi. sonunda oldum kürtaj ama keşke eşimi hiç dinlemeseydim. ne olursa olsun çocuğumu doğursaydım. kendimi çok kötü hissediyorum. ne yapabilirim

Ahh bu erkekler biz kadınlar gibi duygusal olamıyo

merhabalar benımde 3 çocuğum var.en büyük 3 yasında en küçük 10 aylık.3.bebeğime spıralle hamıle kaldım kürtaj olmadım onuna doğurdum. okadar zorki bakmak tek başıma çok yıprandım.o kadar korunmamıza tekrar hamıleyım 6 haftalık mecbur kürtaj olcam moralım sıfır şimdilik bebek oluşmamış 1 hafta daha beklıcek dr bebek görmeden kürtaj yapmıyorlarmış.inş haftayada görünmez boş gebelıktır.bi cana kıymak istemiyorum.sıkıntılı günler yaşıyorum.

kızlar bişey sorcam ya ben 8. haftasında bebeğin kalp atışları durduğu için kürtaj oldum. 1 hafta sonra kontrole gittiğimde parça kalmış dedi doktor b hcg de düşmemişti tam 300 deydi metherjin die bi ilaç kullan 5 gün, 10 gün sonrada kontole gel dedi bunun üstünden 1 ay geçti ben kontrole gitmedim ne bhcg değerimden ne de parçanın durumundan haberim yok . dün ilk adetimi oldum kürtajdan 42 gün sonra yani. doktor bana 3 ay korunman lazım demişti ama şimdi okuyorum kimsenin doktoru bekle dememiş uzman tv de falan da beklemeye gerek yok diyo. sizce ne yapmalıyım ya aklım çok karıştı parça adetle birlikte düşmüş müdür? adet olmadan önce çok fena ağrım oldu ama adet olduğum gibi geçti hiç ağrım falan yok şimdi

Bende de parca vardi ve avcumdan buyukce bi sekilde lop diye dustu wc ye canim.aklim cikmisti.Sonra da devami geldi icerde parca kalmis 2 ay aynj sekil parcalar dusure dusure olumlerden dondum.eger kanaman kesildiyse parca suphen yoktur heralde .Ama agri eslik ediyosa bi sikinti var demektir.Her iki durumdada dr .a kontrol olman gerekir.Ihmal in faturasi malesef ağır oluyo.kucuk kurtaj olanlarda genelde korunmayi soluyolar.çunku buyuk kurtajdan daha zor oluyomuş.Rahim ve hormonlarin kendini toparlasin diye zaman söylüyolar.Kimse sana burda korun korunma demez gibime geliyor tatlim.Vebali cok cunku

zuzi

merhaba arkadaşlar ben 15 haziranda kürtaj oldum. kürtajdan sonra kanamam 20 gün sürdü 15 gün sonra adet oldum bi 15 gün sora tekrar adet oldum sonra hergün 1 damla kan geldi.dün doktora gittim kan birikmiş dedi tekrar bayıltıp temizleyecez dedi.kan birikmesi için tekrar kürtaj gibi aynı işlem yapılacak normal mi bu. böyle birşey yaşayan var mı.
Iletiyi yazalı çok olmuş ama aynı durumu bende yaşıyorum :KK43: 2.15 de gidicem Dr a tekrar. Daha öncede gittim normal demişti benim Dr um. 2 haftada bi adet görüyorum. Ara kanama da oluyor özellikle ilişki sonrası. Bende 8+1 DE kürtaj olmak zorunda kaldım Mayıs 22 de. Sözde daha sonra ne oldu paylaşırsanız çok sevinirim ilk defa kan birikmesi diye birşey gördüm şimdiden teşekkürler ?????

X