Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bayanlar kürtaj olmam gerekiyor ama yaptıracagı m yerde genel anestezi yapılmıyormuş lokal oluyor muş çok acı duyuluyor mu kürtajdan korkuyorum

bayanlar kürtaj olmam gerekiyor ama yaptıracagı m yerde genel anestezi yapılmıyormuş lokal oluyor muş çok acı duyuluyor mu kürtajdan korkuyorum

Genel anestesi uygulanıyor canım
Zaten o an bir şey hissetmiyorsun
Sadece kürtajdan sonra karnında hafif ağrı oluyor o da Rahim açılıp kapanıp kendine geldiği için

bugün çıktım canım doktora lokal oluyor genel yapılmıyor denildi başka yerlerde canlı kürtaj yapmadıklarını söylüyorlar kendime sıkıntı yaptım okudugum yazılardan lokal kürtajda agrıyı acıyı hissediyrmuş sun diye okudum korktum

arkadaşlar kürtaj hastanın isteğine göre lokal veya genel yapılabiliyorlokal anestezide hasta sadece dokunmaları duyuyor ancak ağrı hissetmiyor müdahale esnasında sadece adetoluyormuş gibi bir his olduğunu tarif ediyorlar genel anestezideise hasta o anda hiçbirşey duymuyorancak kendine geldiğinde şiddetli karın ağrısı olduğunu ifade ediyor eğerki doktor lokal anesteziyi güzel yapıorsa kesinlikle lokal öneririm

canım ben bir süreliğine bilgisayardan kopuştum onun için mesajını bugün görebildim usura bakma sanırım artık kanamada görmüşsündür ağrında geçmiştir çok geçmiş olsun

canım sımdı sen kan kaybetıgın için pekmez yemeni öneririm.. sabah aksam 1er tatlı kasıgı iç bu senın cabuk adet olmanı saglayacaktır..
sonra bu pekmez kecıboynuzu pekmezi olsunki yumurtalıklarını kaliteleştirsin canım.. eşinde içsin spremlerine iyi gelecektir
hamıleliğinde nasıl beslenıyorsan düzenli olarak beslen..cunku sen lahusasın kendıne dıkkat etmen gerekıyor.. bolbol dınlen..sakın ama sakın usutmee ayaklarında hep patık olsun yaz geldi deme.. cereyanda kalma bir yelek daima sırtında olsun.. cok sıcak suylada yıkanma ılık olsun yıkandıgın su.. esınle ılıskın olmasın bi sure zaten bunu doktorun demıstır..
civanpercemide içebilirsin bir tutam bu ota kaynamıs suda demlendır ve sıcaga yakın ılık bı sekılde iç.. tatlandırmak için içine bal katabılırsın şeker atma.

doktor sana dusuk yapanlara ayrı bir folik asıt verıyor B vitamini destekli ondan almanı onerırım içinde 28tane filan vardı sanırım.. bundan kullan ne zaman hamıle kalmak istiyorsan yani

slm ankarada istege baglı kurtaj yapan devlet hastanesı varmı acaba yada özel hastaneler ne kadar ucret alıyorlar yardımcı olurmusunuz lutfen

ben ocak ayında genel anestezi ile kürtaj oldum.
kürtaj, artık 'küreme-kazıma' şeklinde yapılmıyor. rahim ağzını vajen ağzına kadar çekiyorlar ve içeriye sondaj yapıyorlar. vakumla içerdeki gebelik ürününü ve tüm rahim iç zarını çekiyor vakum.
dolayısıyla, kürtajdan sonra, ayılınca yani, rahimde (karnında) bi ağrı oluyor. koskoca rahim dışarı çekiliyor ve sonra yerine itiliyor. o sebeple bi hafif sızı oluyor. bir gün sonra hala hafif bi ağrı devam ediyor. sonra hiçbirşey olmamış gibi devam hayata...

ancak, ocaktan beri korunmuyor olmama rağmen, henüz bi gebelik oluşamadı. nedendir diye merak içindeyim açıkçası.

hani yumurta akı kıvamındaki akıntı meselesi var ya, onu göremiyorum bi türlü ben.. yumurtlamıyor muyum diye meraktayım.
bilemiyorum...
1-2 ay daha bekleyip, doktora gidicem nasipse... bakalım ne diyecek.

1 Ağustosta mecburi olarak 11 haftalık gebeliğim kürtajla sonlandırıldı. Drum ilk 2 adetin düzensiz olabileceğini özellikle ileri hafta gebeliklerde ilk adetin 2-3 ay sonra bile olabileceğini söylemişti. Ben geç olursam ve kürtajdan sonra bir problem olduysa diye çok endişelendim. Ancak 36. günde ilk adetimi görmeye başladım. İlk gün az az genelde tuvaletteyken geldi, fakat 2 gündür inanılmaz yoğun kanamam var. Pedden ziyade tuvalette şıpır şıpır kıpkırmızı kan, sanki daha önceki adetlerimde böyle olmuyordu( Drumla konuştuk ilk kanamanın yoğun olması normal ama yinede 2 gün içinde hiç azalmazsa ya da daha da artarsa mutlaka gel dedi. İlk adetin böyle yoğun kanamalı geçmesi normal midir? böyle bişey yaşayan var mı aranızda?

Merhaba.Gebeliğimin 8.haftasında kalp atışı durduğu için kürtaj işlemi yapıldı.Kürtajdan 10 gün sonra kontrole gittiğimde herşeyin yolunda olduğunu söyledi doktor.54 gün sonra ilk adetimi oldum.5 gün sürdü.aradan3-4 gün geçti tekrar kanamam var.Bu normalmi yoksa kontrole gitmek gerekirmi sizce?

adet düzensizliği kürtajdan sonra görülen birşey endişelenmeyin.malesef bende 2. kez kürtaj oldum ilkinde çok düzensizdi 2.si nasıl olacak bakalım :s

Merhaba kızlar ben bu ayın 16 sında 2. Kez kürtaj oldum her 2 side 9 haftalıken öldü
şîmdi karnımda bastırınca acı hissetiyorum
2. Kürtajda bebek karnımda 1 ay ölü kalmış bununla alakalı olabilirmi?
yardımcı olabilirmisiniz?

kürtaj olalı 2ay geçti ve 2.regl tarihimde düzenli oldu.dr um 3ay beklememi söylemişti.sizce 3.regl tarihini beklemelimiyim. bu ay hamile kalsam sorun olur mu

Öncelikle allah bagıslasın diyorum ancak doktorunuz size ve haklarınıza karsı saygısızlık etmiş. 10 haftalıga kadar ülkemizde kürtaj yasal ondan da ote kurtaj kadının kendi bedeni üzerinde bir haktır. devlet hastanelerinde yapılmasa dahi ozel hastanelerde yapılıyor. en azından dokturunuz size bu konuda bilgi verebilirmiş...

neyse cocugunuz saglık mutluluk getirsin, saglıkla buyutun efendim

bende kürtaj oldu 1 seneyi geçti şuan bu ay gebelik denedik 1 hafta sonra test yapıcam inşallah hamileyimdir.... doktor rahimde bir sorun olmadığını soledi bu sebepten kendimi rahatlatıyorum....inşallah isteyen herkezin ve benimde bir bebeğim olur...

ben düğünden 2 hafta sonra 2 haftalık hamileydim şoka girdim çünkü dikkat etmiştik, antalyada jinef... de aldırdım yarım saat sürmedi sonrasında kanama olur dedi pek olmadı 5 gün sonra regl gibi kanamam oldu, bu süre içinde ara ara kasık sancılarım oldu antibiyotik de vermişti kullandım.bugün kontrolüm var. kürtaj korkunç bişeydir diye düşünenler için yazıyorum heryerde aynı muamele yoktur belki ama doktorum bi bayandı muhteşem bi bayandı hemde elimi hiç bırakmadı ben kendimden geçene kadar müthiş moral verdi korkmadım bile.. 3-4 yıl gebelik düşünmüyorum oyüzden burada yazılanlara baktığımda 3-4 yıl sonra gebe kalabileceğimi anladım. :)

YARDIMM arkadaşlar bende 4 gün önce kürtaj oldum olmaktan cok korkuyordum neyseki oldum korktugum gibi değilmis çok rahat geçti sadece yapıldıgı gün adet ağrısı gibi ağrım oldu okadar diğer günler hic agrim olmamstı sanki hic yaptırmamısım gibi. kanamamda gene cok az sadece o gün oldu sonrasında kahverengi lekelenmeler oldu oda cok az.
FAkaT bugün sabah kasıklarımın ağrısıyla uyandım hafifte kanamam başladı ve sık sık idrarım geliyo acaba enfeksiyon yadaa parça mı kaldı yoksa idrar yollarımı mı üşüttüm bilemiyorum doktora gitsemmi doktor 1 hafta sonra gel demisti ama bişey olmasından cok korkuyorum lütFEn bilginiz varsa yardım edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…