Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
1 nisanda zorunlu kurtaj oldum, bebegim saglikliydi ama spiral vardi.
konumu sebebiyle riskler olusacti neyse iste doktor yorumlarindan sonra aldirmaya
karar verdik. Ama sonrasi buyuk bir aci , bosluk ve caresizlik.
Allah kimseye yasatmasin. ben sebebim var diye risk var diye aldirdim.
buna ragmen kendimi toparlamam uzun zaman aldi halada unutmadim omur boyuncada unutmicam
acisi hep kalicak yuregimde. Yandim karuldum resmen. sonraki ay tekrar olsun istedim ama olmadi
simdide esimden dolayi hapa basladim. zaten bronsit olmusum cok ilac kullaniyorum.
Allah saglikli evlatlar nasip etsin herkese. saglikli olupta bu sekilde kaybetmek cok daha aci.

18 şubatta kürtaj oldum 1 ay korundum.3.ayım adet oldum umarım son olur.3 ay sonra kalınabiliyomuys umarim kalabilirim

:84::84::84:

merhabalar ben yaklaşık 2 ay önce kürtaj oldum ve kürtajdan sonra hemen kanamam başladı yaklaşık 2 hafta sonra 3 gün kesildi ve erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ertesi gün kanamam devam etti ve daha düne kadar devam ediyordu şuan lekelenme ve kokulu akıntım var karnım şiş halsizlik ve baş dönmesi yaşıyorum kasıklarımdada sürekli ağrı var acaba hamile kalmış olabilirmiyim çok korkuyorum bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim zaten bir tane kızım var 1yaşındaeşimi hamileyken kaybettim 3gün oldu ailemin yanına döneli böyle bir durumda hayatım biter::KK43:

:84::84::84:

merhabalar ben yaklaşık 2 ay önce kürtaj oldum ve kürtajdan sonra hemen kanamam başladı yaklaşık 2 hafta sonra 3 gün kesildi ve erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ertesi gün kanamam devam etti ve daha düne kadar devam ediyordu şuan lekelenme ve kokulu akıntım var karnım şiş halsizlik ve baş dönmesi yaşıyorum kasıklarımdada sürekli ağrı var acaba hamile kalmış olabilirmiyim çok korkuyorum bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim zaten bir tane kızım var 1yaşındaeşimi hamileyken kaybettim 3gün oldu ailemin yanına döneli böyle bir durumda hayatım biter::KK43:

doktorlar genelde 3 hafta felan ilişkiyi yasaklarlar kürtajdan sonra rahimin kendine gelip iyileşmesi için.test yapsaydın..

Son düzenleme:
1 nisanda zorunlu kurtaj oldum, bebegim saglikliydi ama spiral vardi.
konumu sebebiyle riskler olusacti neyse iste doktor yorumlarindan sonra aldirmaya
karar verdik. Ama sonrasi buyuk bir aci , bosluk ve caresizlik.
Allah kimseye yasatmasin. ben sebebim var diye risk var diye aldirdim.
buna ragmen kendimi toparlamam uzun zaman aldi halada unutmadim omur boyuncada unutmicam
acisi hep kalicak yuregimde. Yandim karuldum resmen. sonraki ay tekrar olsun istedim ama olmadi
simdide esimden dolayi hapa basladim. zaten bronsit olmusum cok ilac kullaniyorum.
Allah saglikli evlatlar nasip etsin herkese. saglikli olupta bu sekilde kaybetmek cok daha aci.

canım benim allah sabırlar versin çok zor bir durum seni çok iyi anlıyoyorum çünkü aynı şey şuanda benim başımda bende spiralle hamile kaldım çok kötü şeyler okuyorum spiralle bebeğe yapışıyormuş sakat doğma ihtimali varmış bunları okudukça sinirlerim bozuluyor kürtaj olsam diyorum kıyamıyorum ne yapıcam bilemiyorum sen kürtaj oldugun zaman kaç haftalıktı bebeğin bana biraz durumunla ilgili bilgi verirmisin valla zor allah herkese yardımcı olsun.....

canım benim allah sabırlar versin çok zor bir durum seni çok iyi anlıyoyorum çünkü aynı şey şuanda benim başımda bende spiralle hamile kaldım çok kötü şeyler okuyorum spiralle bebeğe yapışıyormuş sakat doğma ihtimali varmış bunları okudukça sinirlerim bozuluyor kürtaj olsam diyorum kıyamıyorum ne yapıcam bilemiyorum sen kürtaj oldugun zaman kaç haftalıktı bebeğin bana biraz durumunla ilgili bilgi verirmisin valla zor allah herkese yardımcı olsun.....
kac haftalık hamılesın dr nedıyor ılerde testlerde falan cıakrmı acaba bır problem varmı dıye ultrasonda fln bence ozamana kadar bekle tabı cıkıyosa drla görüş ozamn cıkıyorsa hersey allah korusun bır sakatlık olursa aldırırsın

merhaba hanımlar bende iki gün önce genel anestezi ile kürtaj oldum.. 8. haftada kalp atışı duyulmamıştı miniğimin :KK43: burda bazı yazıları okudum ilaç felan yazmışsınız herkese veriliyormu bana doktor ilaç vermedi 15 gün sonrasına kontrole çağırdı adet sancısı gibi ağrılarım oluyo ve minoset kullanıyorum kanamam da yok denecek kadar az.. ilişki hakkında da doktorumuz bize bişey söylemedi ilk adetten sonra tekrar hamile kalanların yazılarını okudum bu konuda düşünceleriniz nelerdir merak ettim..

Arkadaşlar ben de 11 haftalık bebeğimi anensefali teşhisi konduğu için suni sancıyla düşük yaptırılarak kaybettim. İki sorum olacak:
Birincisi doktorum göğsünden süt geliyor mu diye takip et ve kontrolde bana söyle dedi. Böyle bir durumda ne yapılıyor?
İkincisi, kontrole gittiğinizde doktor üstten ultrasonla mı kontrol ediyor yoksa alttan mı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ben de 11 haftalık bebeğimi anensefali teşhisi konduğu için suni sancıyla düşük yaptırılarak kaybettim. İki sorum olacak:
Birincisi doktorum göğsünden süt geliyor mu diye takip et ve kontrolde bana söyle dedi. Böyle bir durumda ne yapılıyor?
İkincisi, kontrole gittiğinizde doktor üstten ultrasonla mı kontrol ediyor yoksa alttan mı?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
canım gcmıs olsun en yakın zamnda tekrar hamıle kalırsın ınsallah süt olayını ablamdan duymustum hemsıre kendısı süt gelıyorsa düşükten yada ölü dogumdan sonra annelere ıgne yapıyoruz demıstı sütlerı kesılsın dıye
ultrason olayını bılemıcem ıcerde parca kaldımı dıye fln genelde alttan bakarlar ultrasonla dogumdan sonrada rahımde problem varmı dıye genelde alttan uştrasonşa bakıyolar nadıren üsttende bakan olabılır ama cogunluk kontrollerde bıle alttan tercıh edıyolar

canım gcmıs olsun en yakın zamnda tekrar hamıle kalırsın ınsallah süt olayını ablamdan duymustum hemsıre kendısı süt gelıyorsa düşükten yada ölü dogumdan sonra annelere ıgne yapıyoruz demıstı sütlerı kesılsın dıye
ultrason olayını bılemıcem ıcerde parca kaldımı dıye fln genelde alttan bakarlar ultrasonla dogumdan sonrada rahımde problem varmı dıye genelde alttan uştrasonşa bakıyolar nadıren üsttende bakan olabılır ama cogunluk kontrollerde bıle alttan tercıh edıyolar

benim de en büyük korkum alttan bakmaları 19unda kontrolüm var ve aşağıdan bişey hissetmek istemiyorum inşallah içimdeki korkuyu yenerim o zamana kadar.. ve bir an önce tekrar anne olmak istiyorum o duyguyu hissettikten sonra şimdi kendimi boşlukta hissediyorum hergün karnını seven ben artık dokunmak istemiyorum allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ve tez zamanda yüzümüzü güldürsün inşallah
aminn...

Arkadaşlar Merhaba, 31 ağustosta Kürtaj oldum...Halen Regl olamadım.. her hangi bir ilişkide bulunmadım hamilelik riskimde yok..bir hafta sonra kontrole gitmiştim herşey yolunda demişti doktor.. böyle geciken var mı ? Normalmi acaba ? :KK43: doktoru aradım 3 ay içinde gelmezse gelirsin kontrol ederiz dedi..Panik yapma dedi.. Fakat 1 ay 10 gün geçti.. halen bekliyorum :KK43: ilk bebeğimdi... çok korkularım var...bilgisi olan başından geçenler varsa yardım ederse sevinirim...

Arkadaşlar Merhaba, 31 ağustosta Kürtaj oldum...Halen Regl olamadım.. her hangi bir ilişkide bulunmadım hamilelik riskimde yok..bir hafta sonra kontrole gitmiştim herşey yolunda demişti doktor.. böyle geciken var mı ? Normalmi acaba ? :KK43: doktoru aradım 3 ay içinde gelmezse gelirsin kontrol ederiz dedi..Panik yapma dedi.. Fakat 1 ay 10 gün geçti.. halen bekliyorum :KK43: ilk bebeğimdi... çok korkularım var...bilgisi olan başından geçenler varsa yardım ederse sevinirim...

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 5 haftalık gebeyim ve malesef hayatta en çok istediğim şeye veda etmek zorundayım. Çünkü ona sağlayabileceğim güzel bir hayat yok şimdilik :KK43: İlk gebeliğim olduğu için de güvenli bir yerde yapmak istiyorum bunu. İzmir'de bildiğiniz, doktor veya poliklinik falan var mı acaba? Heryeri araştırıyorum, parası belli dereceye kadar çok önemli değil. Çünkü şu anda nişanlım da ben de yeteri kadar üzülmüş durumdayız. Mide bulantılarım başladı ve kasıklarımda da deli gibi ağrı var. Ve ben ona iyice alışmadan bunu gerçekleştirmeyi planlıyorum. Dr. Mustafa Alihanoğlu'nu çok kişi methediyor ama tam olarak güvenemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden

arkadaslar bir kac yere derdimi yazdim ama tam olarak yardimci olmadilar ben tam bir hafta once gecen persem 10 haftalik bebegimi kurtajla aldilar kalbi atmadigi icin ogun hastaneden ciktik biraz kanamam oldu o gun fazla degil cuma cumartesi iki gun hic kanamam olmadi pazar gunu cok az bi kananmam oldu pazartesi sabah cok fazla kanamayla agriyla uyandim ve bugun dorduncu gun agrim fazla degil arada bi geliyor geri gidiyor surekli bi agri degil yani kanamamda hic azalmadi gunde dort yada bes tane ped degistiriyorum kan pihtilasmasida dusuruyorum arada bi sizce normalmi bu yasadiklarim yoksa telaslanmam gereken bisey varmi ne olur biraz yardim edin bana bayaa regl oluyorum gibi kan geliyor offf uzun oldu briaz ama lutfen yardim edin bana

merhaba,
ben izmir'de ikamet ediyorum ve kürtaj olacağım. izmir'de iyi bir yer tavsiye edebilecek olan, fiyatları hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? ege jinekoloji'ye gitmeyi düşünüyorum ancak kararsızım.

Ben de 7 haftalık hamileyim ilk gebelik ve yarın kürtaj olacam genel anestezi ile yapılacak kürtaj sonrası 1 saat içinde ayağa kalkarsın dediler öle mi gerçekten ayağa kalkıp rahatlıkla evime gidebilir miyim

slm arkadaşlar

bende nisan ayında bebeğimi kaybettim. mart ayında 1,5 aylık hamile olduğu öğrendim. doktor 10 gün sonra gel kalp atışarını dinleyelim herşey yolunda dedi.
10 gün sonra gittiğimde bebeğimin gelişinin durduğu söylendi. bebeğimi kürtajala aldılar. 2 ay korunduk. haziranda doktora gittim. hormonların normal ultrasyon sonuçalrı normal dedi kansızlık var dedi bide hamile kalırsın ama halsiz kalırsın dedi bizde 2 ay bekledik. ağustostan beri korunmuyoz ama hamile kalamadım. geçen ay doktora gittim gene ultrason normal. smear testi yaptık onda da sorun yok. adetin 21. günü progestron 13, 25 proaktin 32.75 çıktı. ama malesef bu ayda bebiş yok. adetin 3. günü FSH, LH ve e2 ölçüldü oda normal. doktor adetin 6.veya 7. günü HSG filmi çektirmemi söyledi. ama çektirmedim. çok zor ya özellikle regl günü yaklaşınca çekinmez oluyo. inşallah en yakın zamanda bebişlerimize kavuşuruz. Vardır bunda da bir hayır...

Müdahale olmak isteyen arkadaşlar izmir karşıyakada uz.dr.alper gümüşalan'ı tavsiye ederim genel veya lokal anestezi altında müdahale yapıyor fiyatlarıda çok yere göre çok uygun kesinlikle tavsiye ederim.

canım bende bilmiyorum senle aynı durumdayım..hatta belki daha kötü ,çünkü benim ilkiydi...çocuğum yok...belkşde hiç olmayacak...şu an için kanama kesildi..4 gün boyunca kanama oldu ve parçalar attım..doktorrum vücut kendisi atar,eritir dedii..sanırım attım ben..inşallah öledir..yoksa 2. si demek kısırlığa doğru gitmek demek..

bence sen adetini şu an beklemekle hata ediyosun,hormonların normale döneli daha çok yeni,hemen adet döngüsüne girmez bu unutma canım..boşuna endişeleniyorsun...sende hiiiiiiççç bişey çıkmayacak..

vicdan azabı konusuna ise şunu dicem,kendini yıpratmak yerine,tövbe et,ki etmişsindir..yetim çocuk sevindir,hayır yap ve tövbe namazı kıl..sonuçta allah çok bağışlayıcıdır...kendine katilsin gibi suçlamalar yöneltme,hepimiz hata yapıyoruz hayatta,önemli olan tövbe edip yapmamak...allah bizi bizden iyi bilir,içimizim yandığınıda bizden iyi biliyor,sen derdetme...yüce merhametine sarıl,sığın..en güzeli bu..yoksa şeytan vesvese ile bunalıma sokar...

hadi canım ikimizde hayırlı habelerle döneriz inşallah..a.e.o.

İnşallah Allah ım yaardıma ihtiyacı olan herkese banada yardımını acilen gönderir.Bende sezeryanla bebeğimi kaybettim ve kanamam durmadığından ilaç tedavisi verdiler ama ilk adet 1 haftadan fazla oursa kürtaj diyorlar bende çok korkuyorum çünkü daha yeni sezeryan oldum ve daha öncesinde laporoskopi ile sağ tüpüm alındı.Allahım yardımcım ve yardımcımız olsun inşallah amin.

X