Kurban bayramına bebişlerimizle beraber girelim diyenlerrrr,,buyrunn ;)

Selam hanimlar,

süper haberler var topikte, hamile oldugunu ögrenenler Allah hayirlisiyla kucaginizada almayi nasip etsin darisi basimiza insallah :KK16:

doğru sölüosun cnm ama eşimin sperm sayısı braz az bi de 2 saat sora hareket etmiolar o yzden taktm braz ama dediğin gibi olcağı varsa oluo

Hayirlisi canim, Allah en ummadigin anda verir insallah, kafaya takmamak gerekiyor her ne kadar zor olsada :26:

Canım bu dördüncü denememizdi..Ama kötü zamanlar geçirmedim değil..Evlenir evlenmez doktorla tanıştım rahmimde miyomlarım varmış..Gebe kalırsan düşük olur ki gebe de kalamayabilirsin,ameliyat olursan yapışıklık tüplerin tıkanması riski var yine gebe kalamayabilirsin dendi..Çok üzülmüştüm o ara çocuk fikri hiç aklımda olmamasına rağmen...Sonra Allah razı olsun çok iyi bir doktor buldum ve onun verdiği güven duygusuyla ameliyat oldum..Üç ay sonra doktor korunmayı bırakın artık çocuk yapmanız lazım dedi..Yine düşünmüyorduk ama korktuk sonradan olmazsa diye başladık çalışmalara ilk 3 seferde olmadı..En son geçen pazartesi doktorda kontrolüm vardı doktor gebelik sürecini hızlandıralım diye eşimden spermiyografi istedi yaptırdık ve sonuç şokkkk...%2 morfoloji bozukluğu var dedi..Yani 100 spermden sadece 2si sağlıklıymış.Doğal olmazsa 6 ay sonra aşılama deneriz dedi..Eşimde bende yıkıldık..Bu arada adetime 2 gün vardı doktor bir ilaç vermişti ama içmedim ne olur ne olmaz 2 gün daha bekliim öyle içerim dedim..İyikide içmemişim..Eşimin spermlerine üzülmemizin üzerinden daha bir hafta bile geçmeden hamile olduğumu öğrenmiş olduk..Sonuç olarak çok mutluyuzz..Allah sana da nasip etsin sormak istediğin bir şey varsa cevaplayabilirim canım..

Cok sevindim valla tanimasakta birbirimizi böyle güzel haberler mutlu ediyor insani, Allah insallah saglikli bi sekilde kucaginada almani nasip eder canim.

Bu incir kürünü bende denicem, ama ayni zamanda klomen kullaniyorum acaba bi zarari olur mu ki..

canımmmmm telefon trafiği derken anca fırsat buldum:))) sonuç 227 canım pazartesi doktora gidicem inşallah yükselir :))) Allah isteyen herkese, hepinizeee nasip etsin.Bütün dualarım sizinle kocaman öpüyorummmm :KK9: :KK16:

Çok güzel bir haber, hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Darısı benim ve tüm isteyenlerin başına:)

canlarım maalesef ben de adet oldum hem de beklenenden bi gün önce...bayrama bebişsiz girenlerden olacağım...kendi açtığım topik bana uymuyor artık:KK1:

benim eşimin kalıtsal bir rahatsızlığı var belki duymuşsunuzdur, akdeniz ateşi...sürekli kullandığı ilaçta sperm hareketliliği ve sayısında azalma yapabilir diyor, kmbilir belki buyüzden olmuyor Allahualem...

Gerçi bu ay da çook yoğun çalışmamıştık..onu bırakın da şimdi yumurtlama zamanım bayrama denk geliyor ve kayınvalidemler bizde misafirler bayramda da sanırım bizde olacaklar bi de eltiler de gelirse..... anlayacağınız benim işler yaşşş:KK31:

Allah'tan umut kesilmez. Pozitif olalım ki, güzel ve iyi şeyler de gelsin bizi bulsun. Hayırlısıyla ve sağlıkla olsun her şey. Dua edelim güzel sonuçlar bekleyelim :)

canlarım maalesef ben de adet oldum hem de beklenenden bi gün önce...bayrama bebişsiz girenlerden olacağım...kendi açtığım topik bana uymuyor artık:KK1:

benim eşimin kalıtsal bir rahatsızlığı var belki duymuşsunuzdur, akdeniz ateşi...sürekli kullandığı ilaçta sperm hareketliliği ve sayısında azalma yapabilir diyor, kmbilir belki buyüzden olmuyor Allahualem...

Gerçi bu ay da çook yoğun çalışmamıştık..onu bırakın da şimdi yumurtlama zamanım bayrama denk geliyor ve kayınvalidemler bizde misafirler bayramda da sanırım bizde olacaklar bi de eltiler de gelirse..... anlayacağınız benim işler yaşşş:KK31:

hayirlisi canim bende bebissiz girenlerden olcam sanirim aynen bizde pek degerlendiremedik bu ayi :KK31:

insallah etkisi olmaz esinin kullandigi ilaçlarin canim :26:

öyle deme deneyin yinede aksam odanizada gircek halleri yok ya :KK17:

Her ayın ilk çarşambası Meryem suresi ..
Her hicri ayın ilk çarşama gecesi ilişkiden önce meryem suresi okunur .Bu çoçuk oluncaya kadar her hicri ayın ilk çarşambası devam edilir.

:amin: Çoçuk sahibi olmak için dua
Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahın izniyle hayırlı evlat sahibi olur.

:amin: Furkan süresi 74. ayet
74. Vellezine yekulune rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a'yüniv vec'alna lil müttekiyne imama

Ve onlar: "Rabbimiz, bize eşlerimizden ve soyumuzdan, gözün aydınlığı olacak (çocuklar) armağan et ve bizi takva sahiplerine önder kıl," diyenlerdir.

:amin: Çoçuk sahibi olmak için kurandan ayetler topluca
Kuranı kerim de aşağıda belirtilen surelrin ilgili ayetleri çoçuk sahibi olmak niyetiyle okunur.

:amin: BAKARA 128 ayet
Ali Đmran 38-41 arası ayetleri
Enbiya 89-90 ayetleri
Meryem tamamı
ARAF 189 ayeti
HUD 69-76 arası ayetleri
FURKAN 74 ayeti
SAFFAT 83-113 arası ayetleri
Nuh 12 ayeti
Sura 49-50 ayetleri

:amin:Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa
Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahın izniyle hayırlı evlat sahibi olur

:amin:Çoçuk sahibi olmak için istiğfar
İstiğfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istiğfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istiğfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur�an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:
(Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli. Manası şöyledir: (Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah�a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]

:amin: 110 defa besmele
Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya*kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâ-hirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın*caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)
herkese nasip etsin inşallah

:amin: Yasini Şerif
Çoçuk sahibi oluncaya kadar her gece Yasini şerif okunur.

:amin:Çoçuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesi
Peygamber Efendimiz: Erkek çocuk isteyenler hanımlarından sonra boşalsın ve kız çocuğu isteyenlerde hanımlarından önce boşalsın buyurmuşlardır. Bu hadisin anlamı bu gün anlaşılmıştır, çünkü iki türlü sperm vardır xy-kromozomu taşıyan spermler ki bulara erkek kromozomlu sperm veya kısaca erkek sperm denir. xx-kromozomu taşıyan spermlere ise dişi sperm denir.

Erkek sperm daha hızlı hareket eder, fakat kısa ömürlüdür, çabuk ölür. Dişi spermler yavaş hareket eder, fakat uzun ömürlüdür. Şayet erkek hanımından önce boşalırsa, sperm hızlı hareket etse de yumurta henüz ortada olmadığından ölür ve mücadeleyi dişi sperm kazanır ve çocuk kız olur. Eğer erkek hanımından sonra boşalırsa yumurta rahim’e gelmiş olacağından hızlı hareket eden erkek sperm hedefe ulaşır ve çocuk erkek olur.

Eksi bir yöntemde şöyle şayet erkek aşırı yorgun ve kadın dinlenmiş halde cinsel münasebet kurarlarsa, doğacak çocuğun kız olacağı ve erkek dinç, kadın yorgun iken cinsel münasebet olursa doğacak çocuğun erkek çocuk olması tecrübe edilmiştir. Şayet cinsel münasebet adet kesildikten sonra 8-15 günler arasında olursa.

:amin: 71 kere Enbiya süresi
ENBİYA süresini, her kim yetmiş kere okursa , gizli korkulardan kurtulur, okumaya devam ederse Hak Teala kendisine Salih çocuk ihsan buyurur.

:amin: ÇOCUK OLMASI İÇİN
Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde
Allahümme Yâ Musavvir,Allahümme Ya Bari,Allahümme Ya Halık isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar açarsa Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.

benden almııııııııııııııış :)

nhrkbl canım tebrik ederim Rabbim hayırla kucağına almayı da nasib etsin. Sizin morfoloji 2 ien hamişsin ne mutlu sana. Rabbim ol deyince oluyor işte. Bizlere de dua et canım

Kizlar hepinize teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için. Bugün yine doktordaydım hcg 454 olmuş. 2 günde tam iki katına çıkmış. Ama kesemizi göremedik daha çok küçükmüş. Hepiniz için dua ediyorum kızlar sizde dua edin bana göreyim bebisimi :)

arkadaşlar birşey soracağım
yumurta çatladıktan 14 gün sonra kesin adet olunur mu? ben böyle oluyor diye biliyordum yanlışım yoktur umarım..
diyelim ki 16. gün yumurta çatladı30. gün kesin adet olmak mı gerekiyor?

arkadaşlar birşey soracağım
yumurta çatladıktan 14 gün sonra kesin adet olunur mu? ben böyle oluyor diye biliyordum yanlışım yoktur umarım..
diyelim ki 16. gün yumurta çatladı30. gün kesin adet olmak mı gerekiyor?

tatlım eğer reglin her ay düzenli bir şekilde 28 günde oluyorsa 29 30 da olabilir.düzenli oluyorsa eğer reglin başladığı tarihten 14 gün sonra yumurtan çatlar ve 14 gün sonra da tekrar regl oluyorsun.düzenliyse senin dedigin gibi oluyor everçç:KK37: sanıyorumki anlatabildim :KK51:

hayatım üzülme hiç RABBİM hayırlı vakti bekliyo.
eşin bi spermiyogram testi versin cnm emin olun düşme var mı yok mu diye.

canım sorması ayıp bu testi nasıl alıyorlar, eşim sevmez hiç böyle şeyleri ben de oyüzden bişey demiyorum..

bende gece rüyamda hep bebek gördüm yeni doğum yapmışım pembe battaniyesi var ama erkekmiş :emir_bebek:

hayırlı zaman değilmiş demek.Rabbim doğru zamanda hayırlısını nasip etsin.

bende bende çok istiyorum arkadaşlar :KK43: 6 ay önce düşük yaşadım bebeğimin kalbi durmuştu 9 haftalıkken . 3 ay korunduk 3 aydır bekliyorum ama olmadı .Hayırlısıyla olmasını çok istiyorum çoook. normalde yarın regl olmam gerekiyor bakalım olucam gibi hiissediyorum ama çok stresliyim umutlanmakda istemiyorum :KK43: Allahım sen bilirsin hepimize hayırlısıyla sağlıklı bebişler nasip et inşallaaah amiiiiiiiiin

X