Kültür farkı olan iki kişinin nişanı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında eften püften derken bir ipucu gibi geldi bana.

Sorun olmadı şimdiye kadar . Bunda kırılırım diyen yarın bir gün başka şey yapar mı ben ondayım.
Evlenmeden önce ne sorun olacak ki? Fragman bile değil. Asıl film evlendikten sonrası. Ve ilk dans müziği diye zorlama bir şey talep eden adam sonrasında eminim pek çok şeyi talep edecek sizden. Kardeşim de çok farklı kültürden biriyle evli. Gelinimiz Arap Alevi. Ama kardeşim dünya insanı gibidir. Asla kültürel dayatmaları yok, ailemizin de öyle. Karşı tarafın ailesi de aynı. Seküler kafada. Böyle ailelerde sorun olmuyor sizde sorun olacağından ben bile adım gibi eminim. Daha ilk günden Kürtçe dans müziği nedir

Geçmem malesef çok iyi biliyor.

Benim yeğenin eşi Siirtli başta baya bı zorlandılar ama birbirlerinin alanına yemeklerine tarzına saygı sevgi duyarak evliliği oturtular .İkiside dediğim dedik inat değil ama İkiside birbirine uyumlu hatta bizimki hanimköylü oldu ne yalan söyleyeyim bence ondan sorun yaşamıyorlar kişilerin karakteride çok önemli bence çok sivri dominant kişilerde imkansız gibi

Aynen. Şok oldum.

Şu an için ciddi bir sorun görünmüyor. Ama dans müziğinin Kürtçe olması saçma olur gibi. Çünkü herkesin anlayabileceği romantik bir şarkı olsa daha iyi.

Ha ama müzikten ziyade kültür farkından dolayı senin aklında çok fazla soru işareti var gibi geldi. Haydi nişanda Kürtçe şarkı çalmasın ama düğünde mutlaka çalınır. Düğününde Kürtçe şarkı çalınsın istemez misin?

Birbirimize sivrilik yapmadık ama şu olay habercisi gibi.

Aynen işte olay o.

Kürtçede bu ülkenin dili. Ama malesef ben nişanda tek kişi değilim. Aileme yapıma malesef normal değil. Başında söyledim. Düğün yapmayacağız.

Aynen sizin dediğiniz tam nokta atışı. Herşeyi bilip şu teklif birşeyi kanıtlamak gibi geldi.

Aynen başında biliyordu.

Bane şirvan-Tu guli ez diye birşey. Şarkının dansla alakası 0
-ke eki Kürtçede ne demek yav? Kelimelerin sonuna onu getirince Kürtçe oluyor. Şarkıda da çok var. Neyse, daha geçen gün Trabzon’da jin, jiyan, azadi dediler diye eylem günü millet birbirine girdi. Bence ailenizin sinir uçlarıyla oynamasınlar ahsjjss

Dans müziği olacağı için o duyguyu hissetmek istiyorum kürtçe anlamıyorum ve dansımız içime sinmeyecek vs diye anlatabilirsiniz. Kültür çatışması en baştan olacaksa ilerde daha büyük sıkıntılar olabilir.

Aynen saygı duyuyorum onlara ama bu bana saygı duymamaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…