Küllerden Doğmak Vol.2

04.01.16 odevi buzdolabinin icini soyle guzelce bir silmek

1.chentiq
2. Areser
3. flores
4.heyecandorukta
5.Anka_misali

Ben ekliyim de kabul etmezsen çıkar chentiq..

dün buzdolabını sildim ama yazmaya geç kaldım.
öğlen yatak odasını toplayayım,sabah yetişmedi.

Bende dün eve gidince dolabı sildim ama benim cadı kız video izleye izleye interneti bitirmiş. faturaya 20 gün varken internet bitti. :KK61::KK61:
bende yarın işte yazarım dedim zaten 8 de mesai başlıyor diye. ama bu sabah yolda araba arıza yaptı bir saatten fazla çekici bekledim. allahtan arabanın kaldığı sokak eşimin kardeşinin bir sokak altı. hemen onu aradıkta o geldi kızı okula götürdü sağolsun. ama hava soğuk falan dondum resmen. benim işe gelmemde 10 u buldu ve malum bildirim zamanı geçti. :KK43::KK43:

Benim ev her zamanki gibi darmadağın. Çayımı içip bi kalkayım bütün odaları halledeceğim inşallah.
Askolsun neresi zormus buzdolabinin icinin. Ya haftalik gorev vermiyorum diye resti cekenler neredeler. Hic gormuyorum listede adlarini.. @yesa1 bendimahi bendimahi huu huuu Nill41 Nill41

NAZ24 NAZ24 @maral Nego Nego A Anka nasil oldunuz coluk cocuk. eshma eshma bdv ye gerek yok burada paylas derdini. Ben de cok mutsuz oluyorum zaman zaman. Zaten kokenimdeko tembelligin ana sebebi de bu. Gecen gun soyledim yani sen bana yardim etmiyorsun aslinda ikimizin yapmasi gereken bir seyin sorumlulugunu ustleniyorsun gibi bir sey. Bunu da anka solemisti :KK48: ama ne dedi. Bu kadinin gorevidir. Bir kadin bunlari yaparken mutlu olmalidir. Neden bana hizmet olarak görüyorsun ki. Kadin evi düzenli yemegi hazor oldugu icin mutlu olur bunları yaparken keyif alir dedi. Erkegin girevi farkli dedi :KK57: acimasam birakacam isi cekecem resti. Gelsin prenseslik....

Askolsun neresi zormus buzdolabinin icinin. Ya haftalik gorev vermiyorum diye resti cekenler neredeler. Hic gormuyorum listede adlarini.. @yesa1 bendimahi bendimahi huu huuu Nill41 Nill41

NAZ24 NAZ24 @maral Nego Nego A Anka nasil oldunuz coluk cocuk. eshma eshma bdv ye gerek yok burada paylas derdini. Ben de cok mutsuz oluyorum zaman zaman. Zaten kokenimdeko tembelligin ana sebebi de bu. Gecen gun soyledim yani sen bana yardim etmiyorsun aslinda ikimizin yapmasi gereken bir seyin sorumlulugunu ustleniyorsun gibi bir sey. Bunu da anka solemisti :KK48: ama ne dedi. Bu kadinin gorevidir. Bir kadin bunlari yaparken mutlu olmalidir. Neden bana hizmet olarak görüyorsun ki. Kadin evi düzenli yemegi hazor oldugu icin mutlu olur bunları yaparken keyif alir dedi. Erkegin girevi farkli dedi :KK57: acimasam birakacam isi cekecem resti. Gelsin prenseslik....

Allah Allah lafa bak sen paşadaki. Hem 2 çocuk yap, hem ev işlerine yardım etme, hem eve yatıya misafir çağır. Nerde o dünya. Kızdırmasın beni gelirim oraya saçını çekerim. Yardım etmiyorsa beklentilerini düşürecek.
Mesela ben eskiden erken kalkar eşime kahvaltı hazırlardım. Artık gece kız uyutmuyor. Sabaha kadar oturuyorum bazen. Eşim kalkıp kendisi gidiyor. Haberim bile olmuyor artık. Bazen akşama kadar kız durmaz kucağımda akşam gelirken yemek yaptırır getirir. Yeri gelir evi süpürür. Yeri gelir banyoyu tuvaleti yıkar. Kendi eşyalarını kesinlikle dağıtmaz.
Çok şukur şimdi kızın eziyeti azaldı ben de daha çok pasta börek daha çok çeşit yemek yapmaya çalışıyorum. Evi o gelmeden toplamaya çalışıyorum. Ben ona hizmet etmekten zevk alacaksam yetişemediğim yerde onun da bana yardım etmesi lazım.

Bizim kocalar ağızbirliği etmiş sanki.amA fark var ben çalış mıyorum,
eşimden Çok bisey talep edemiyorum o yüzden
çünkü ben bütün gün evde yatıyorum onun için.çocuğu oyalasın yeter ben yaparım kendi işimi.

Beni etiketlemiş sin amA bildirim gelmedi bana

o zaman ben niye senin görevini paylaşıyorum deseydin.
evdemisinki mutlu olasın iş yapmakla.
bulunduğun her dakika koşturma.
o zaman erkekler işten gelip başka işte çalışsınlar.:KK62:

valla canım koca milleti bu ister çalış ister çalışma evle çocukla ilgili ne varsa üzerine zimmetliyorlar. ben 2 yıl evde durdum o zamana kadar aralıksız çalıştım evde kalınca birden ne yapıyorsunki oldu. çocuk büyütüyorum dah ne olsun. bu güne kadar geceli gündüzlü çalıştım yaranamadım 2 yılda evde istersem yan gelir yatarım , sen getiricen ben yiycem istediğimi alıp istediğimi de giyicem dedim. bir daha sustu. :KK11::KK11:

benim kırgınlığım eşimin davranışları ile ilgili , eskiden böyle değildi son 2-3 yıldır adam kendini kaf dağında zannediyor. eskiden çalıştığı iş yerinde amele gibi eşek gibi çalıştırırlardı kurumsal şirkete geçince birden adama ego geldi. burnundan kıl aldırmıyor. bilgisayarda tesadüfen iş yerinden bi bayan arkadaşıyla çay içerken selfisini gördüm bu fotoğraf ne alaka dedim. adam bana açıklama yapacağına , hemde çocuğun yanında parlamaya başladı. ben hiç kötü birşey düşünmemiştim oysaki ama çocuğun yanında özellikle defalarca uyarmama rağmen salakça öfke patlaması yaşaması ,yada aşağılayıcı konuşması birde üzerine beni suçlaması bardağı taşırdı. :KK34::KK34::KK34:

bundan sonra taviz yok :KK67: bir daha aynı davranışta ya o kapı dışarı yada ben çocuğu alıp gidicem.

bir söz varya bir babanın çocuğuna yapacağı en büyük iyilik annesine iyi davranmasıdır diye.

valla chentiq paylaş dedin diye paylaştım yoksa beni bdv paklardı :stop:

Bizim kocalar ağızbirliği etmiş sanki.amA fark var ben çalış mıyorum,
eşimden Çok bisey talep edemiyorum o yüzden
çünkü ben bütün gün evde yatıyorum onun için.çocuğu oyalasın yeter ben yaparım kendi işimi.

Burdayımmmm biraz yoğun bi hafta benim için,hele bide yüzme kursum başlıyor salı perşembe daha yoğun bir dönen beni bekliyor :) bakalım nasıl olcak.

Kızlar benim eşim ben çalışırken her işe yerdım ederdi,eve benden önce gelirdi yemek harici ne iş varsa yapardı :) şimdilerde ben ondan bişe istemiyorum çünkü evdeyim 5 yıldır ama zor bi iş olsa yardım isteyince kesinlikle yapar,camları siler,koltukkarı çeker vs çevremde gördüğüm bir çok çalışan kadınların eşleride bu tipdeler bir kaç numune var tabi chentiq chentiq eşi gibi:KK62:kadın hem çalışsın hem ev işi çocuk vs öyle bi sinema yok yani:KK67:yardımcı tut kız ver paraları görsün gününü:KK3:

Ah canım oynatmama az kal dı küçük bana yapışık geziyor, büyük göz nezlesi okdu küçüğede gecti dün hastaneye gittik ordan da şifayı kaptı bugün boğazım ağrıyor diyor eşim yine götürecek bugün, küçüğe geçmez umarım, benimde ağrıyor boğazım, öksürüğüm yeni geçti, yani mecalim yok:KK43:
Eşinin söylediği haksızlik ev işi senin görevin falan değil insiyatifine kalmış bir durum yapmıyorsun diye sana bir şey söylemeye hakkı yok, benim eşim ev işi yapıyorum diye benle tartışıyor, benim görevim annelik sadece, çocuklarıma iyi davranıyim bakıyim tamam, ben kadınmiyım insanmıyım önemi yok sadece çocuklar onun için! Ev işinde yardim etmez ama is beklemez yemek beklemez, hastalık derecesinde çocuklara bağlı beni de bu bunaltıyor:KK43: keşke çalışabilsemde çocuklarımı özlesem kendime zaman ayırabilsem diyorum, o kadar dolu ve bunalmış haldeyim ki, yerde mi göktemiyim belli
değil:KK43:

valla canım koca milleti bu ister çalış ister çalışma evle çocukla ilgili ne varsa üzerine zimmetliyorlar. ben 2 yıl evde durdum o zamana kadar aralıksız çalıştım evde kalınca birden ne yapıyorsunki oldu. çocuk büyütüyorum dah ne olsun. bu güne kadar geceli gündüzlü çalıştım yaranamadım 2 yılda evde istersem yan gelir yatarım , sen getiricen ben yiycem istediğimi alıp istediğimi de giyicem dedim. bir daha sustu. :KK11::KK11:

benim kırgınlığım eşimin davranışları ile ilgili , eskiden böyle değildi son 2-3 yıldır adam kendini kaf dağında zannediyor. eskiden çalıştığı iş yerinde amele gibi eşek gibi çalıştırırlardı kurumsal şirkete geçince birden adama ego geldi. burnundan kıl aldırmıyor. bilgisayarda tesadüfen iş yerinden bi bayan arkadaşıyla çay içerken selfisini gördüm bu fotoğraf ne alaka dedim. adam bana açıklama yapacağına , hemde çocuğun yanında parlamaya başladı. ben hiç kötü birşey düşünmemiştim oysaki ama çocuğun yanında özellikle defalarca uyarmama rağmen salakça öfke patlaması yaşaması ,yada aşağılayıcı konuşması birde üzerine beni suçlaması bardağı taşırdı. :KK34::KK34::KK34:

bundan sonra taviz yok :KK67: bir daha aynı davranışta ya o kapı dışarı yada ben çocuğu alıp gidicem.

bir söz varya bir babanın çocuğuna yapacağı en büyük iyilik annesine iyi davranmasıdır diye.

valla chentiq paylaş dedin diye paylaştım yoksa beni bdv paklardı :stop:
Valla sen yine selfiye takmamışsın ben ona yedirirdim o resmi yani eşime,her zaman eşime bir lafım vardır "beni kendi yerine koy" eve geçmi geliyorsun haber vermeden,düşünki aynı davranışı ben yapıyorum ne yapardın çok kızarım,bu en basit örnek di,selfi içinde bu geçerli bence.Verdiğin bu kararı eşine söyledinmi peki ne cevap verdi.Birdahakine koy kapıya gitsin dicemde azıcık ağır kaçıcak o_O

Ah canım oynatmama az kal dı küçük bana yapışık geziyor, büyük göz nezlesi okdu küçüğede gecti dün hastaneye gittik ordan da şifayı kaptı bugün boğazım ağrıyor diyor eşim yine götürecek bugün, küçüğe geçmez umarım, benimde ağrıyor boğazım, öksürüğüm yeni geçti, yani mecalim yok:KK43:
Eşinin söylediği haksızlik ev işi senin görevin falan değil insiyatifine kalmış bir durum yapmıyorsun diye sana bir şey söylemeye hakkı yok, benim eşim ev işi yapıyorum diye benle tartışıyor, benim görevim annelik sadece, çocuklarıma iyi davranıyim bakıyim tamam, ben kadınmiyım insanmıyım önemi yok sadece çocuklar onun için! Ev işinde yardim etmez ama is beklemez yemek beklemez, hastalık derecesinde çocuklara bağlı beni de bu bunaltıyor:KK43: keşke çalışabilsemde çocuklarımı özlesem kendime zaman ayırabilsem diyorum, o kadar dolu ve bunalmış haldeyim ki, yerde mi göktemiyim belli
Ah canım Allah yardımcın olsun,bi ara bende böyleydim çok zor bi durum,eşin aynı benim eşim hiç bişey beklemez çocuklarına bana çok düşkün Allah ondan razı olsun,cümlesinden.

Ah canım Allah yardımcın olsun,bi ara bende böyleydim çok zor bi durum,eşin aynı benim eşim hiç bişey beklemez çocuklarına bana çok düşkün Allah ondan razı olsun,cümlesinden.
Amin canım zor durumda olan herkesin yardımcısı olsun, benim eşim bana düşkün değil ama:KK43: çocuklardan önce çok düşkündü, çocuk oldu beni unuttu...

Okudum üzüldüm valla Allahım sizlere yardım etsin eşi anlayışsız olana sabır versin eşlere de anlayış amin. Benimki benim çalıştığım dönemde kendi kendine evi de toplardı süpürür hatta silerdi bile. Şimdi evdeyim sorumluluk hissediyorum o bir çöpü yerden alsa ağırıma gidiyor çalışıyor çünkü. Ama yine de ses etmiyorum alışmasın :KK70: sofrayı kaldırmaya falan üşenmez sağ olsun ama bazen onun da gıcık hareketleri oluyor ama olsun artık o kadar da dimi :KK47:

Amin canım zor durumda olan herkesin yardımcısı olsun, benim eşim bana düşkün değil ama:KK43: çocuklardan önce çok düşkündü, çocuk oldu beni unuttu...
Her erkeğin huyu farklı işde,çocuklar olalı eşim daha düşkün bana dün bile dediki varsa yoksa çocuklar,sanki kendi benden aşağı kalıyor,bende çok düşkünüm eşime rabbim ailesinde bütün arkadaşlarımı Mutlu etsin inş.

Çok geçmiş olsun canım çocukların hastalıkları insanı çok yıpratıyor allah acil şifalar versin.
kadına malesef toplum yüklüyor erkek çalışır eve bakar kadın evi çocukları çekip çevirir. etiket bu. bu etiketi kırmakta çok zor en basitinden benim kv bile eltimle bana sizin işiniz çok kolay apartmanda çocuk bakıyonuz , biz böylemiydik tarla vardı ahır vardı falan filan. kadın bile kadına bunu yapıyor. bu zihniyetle yetişen her istediği eline gelen bi adam ev işini üstlenir mi? :KK57:

geçen bi yazı okumuştum bu sorunu çözmek yine biz annelere düşüyor. kız çocukları ev işi yemek falan bir şekilde öğreniyor . erkek çocuklara bunları öğretmek onlarıda ev işlerinde devreye sokmak falan çok önemli. mesela masayı kadınlar hazırlarlar ama erkeklerde masa hazırlayabilir. bu sadece kadın işi değil. yada alışverişi erkekler yapar ama kadınlarda alışveriş yapabilir. :KK19:

Valla sen yine selfiye takmamışsın ben ona yedirirdim o resmi yani eşime,her zaman eşime bir lafım vardır "beni kendi yerine koy" eve geçmi geliyorsun haber vermeden,düşünki aynı davranışı ben yapıyorum ne yapardın çok kızarım,bu en basit örnek di,selfi içinde bu geçerli bence.Verdiğin bu kararı eşine söyledinmi peki ne cevap verdi.Birdahakine koy kapıya gitsin dicemde azıcık ağır kaçıcak o_O

eşimle daha bu kararımı konuşmadım çünkü çocuk dışında öyle çok iletişim kurmuyorum. trip atıyorum anlayacağınız.daha doğrusu çocuğu uyuturken bende uyuyakalıyorum , sabahta eşimin gittiğini görmüyorum bile. anlıyor mu onuda bilmiyorum. ama elbet bi uygun zaman gelecek söylemek için. :KK64:

Her erkeğin huyu farklı işde,çocuklar olalı eşim daha düşkün bana dün bile dediki varsa yoksa çocuklar,sanki kendi benden aşağı kalıyor,bende çok düşkünüm eşime rabbim ailesinde bütün arkadaşlarımı Mutlu etsin inş.

amin canım allah herkesin yuvasına huzur ve mutluluk versin inşallah.

merhaba kızlar ben de henüz 1,5 yıllık evliyim evlenmeden önce annem bi iş yaptırmazdı kendisi yapardı yada ben canım isterse yapardım. evlendikten sonra en ufak dağınıklığa tahammulum yok fakat hem iş hem evi herzman pırıl pırıl yapmaya halimde yok masa başı bi işim var yorucu deil ama hamileyim bu yüzdenmi bilmiyorum hep yorgunum. eşim bırak dağınık kalsın modunda olduğu için ben kadar öenmseyip yapmaz rica edersem anca yapar onun yaptığıda içime sinmez.. ben nasıl yoluna koymalıyım mesela gardolap düzenim sıfır. işten çıkınca eve gdince sanki çok yorulmuş gbi eşyalarımı kirliye atmam yatak oadasında bir hafta birikir. ev dağınıkkende ben depresyon haline düşerim çok temiz olsun istyorum evim her zman temiz olsun istyorum.. arkadaşm banyosuna fırça kabına domestos ve çiçekli yüzey temizleyici dökmüş bnim çok hoşuma gtti fırçayla slince tuvalet hep mis kokuyor bnun gbi dha pratik temizlik önerirmisiniz

05.01.16 odevi evin daginik bir yerini belirleyip eski haline getirmek.

Fotografli olanlar makbuldur. Dunki skalayi hic begenmedim. Sizdeki gorev aski boyle devam ederse biraz zor aciklarim format falan :p

İşte tam benlik bir ödev şuan Yoldayım sabah 8 de çıktım evden yataklar acık bir şekilde eve gidip hemen foto paylaşacağım....

X