Küllerden Doğmak Vol.2

Günaydın kızlar.
Muhtemelen siz bu mesajı okuduğunuzda ben coook ama çok uzaklarda rüyanın bilmem kaçıncı dakikasında olacağım...

Duyanlar duymayanlara iletsin. Etiketlesin. Nisan a yi programimizi acikliyorum..

Bu haftaki Odak noktası banyo. 2 gün veriyorum sadece. Öyle eskisi gibi yok 1 hafta vermek.

------

Günlük beslinizi yazacaksiniz. Benimkisi:

1. Utu yapmak
2. Mutfak çekmecesi düzeltmek
3. Oğlanın dolabının bir gözünü yerleştirmek
4. Kizin dolabının bir gözünü yerleştirmek
5. Banyodaki gereksiz ıvır zıvır atmak

Nisan a yi boyunca her gün yapmak zorunda olduğumuz alışkanlıklar

1. Kalktıktan hemen sonra cami açmak, 15 dk sonra ise yatağı yerleştirmek.
2. Gece yatarken mutfak tezgahının pırıl pırıl olması.
3. Her gün şükredecek 4 madde yazmanız. 4 madde

Umarım link ekleyebilmisimdir. Yukarıda ki yeri tıkladığınızda video geliyor mu? Geçen listeyi paylaşmıştım ama hala kararlı misiniz bilmiyorum. En az 10 kişi istemiştim. Ben tekrar başlatıyorum..

1- chentiq
2- yorgun anneanne
3-
4-
...

Camasir sepeti deterjanlik diş fircalik macunluk vs de olaydi

Listeyi kopyalayıp yapistiracaktim ama sonra alıntılayım dedim. Hem dostlara da selam olur.. ne günler yaşamışız ya.. heyt be

Listeyi kopyalayıp yapistiracaktim ama sonra alıntılayım dedim. Hem dostlara da selam olur.. ne günler yaşamışız ya.. heyt be
Günaydın.. Evet ben de arıyorum o günleri.. Sizlerle muhabbeti de.. Şimdi yine evdeyim ama elim hiç bir şeye kalkmıyor.. Başlayana kadar çok zorlanıyorum, başladıktan sonra da bir kerede bitiremiyorum..

bende varım geçen banyosnun ampülleri patladı beyaz ışık taktı eşim allahım o duşa kabin nasıl kirli yerleri sürekli toparlıyorum ama kabin kirli .

günün 5 lisi
1-çamaşırı ser
2-katlanacak çamaşırları ayır ( bazılarını katlamayı düşünmüyorum yeni sereceklerimi katlarım )
3-mutfağı topla makineyi çalıştır
4-yemek yap ( imam bayıldı salata )
5-45 dk spor yapma zamanı ayır

birde ;
nevresim takımlarımı hurçlayıp kaldırsam ilk evlendiğim zaman hevesle hepsini kullanıma açma hatası yaptım . şimdi hepsini hurçlayım diyorum kışın kullanmak istediklerimi açığa çıkartırım. hem de pikelerime yer açılmış olcak saçma olur mu sizce

Hiç saçma olmaz. Benimkiler de kışlık yazlık diye ayrı. Ben de hepsini açtım. Bence hiç birini saklamamak lazım. Ama zaten genelde hep aynı bir kaçı üstüne dönüyoruz. Çünkü mecbur yıkanan utulenenler en üste diziliyor alttan bir sonrakine sıra gelene kadar istekleri kullanıyoruz.en alttaki durmaya devam ediyor. Yani hurclarsan gözünün önünde olmaz sadece

Günaydın.. Evet ben de arıyorum o günleri.. Sizlerle muhabbeti de.. Şimdi yine evdeyim ama elim hiç bir şeye kalkmıyor.. Başlayana kadar çok zorlanıyorum, başladıktan sonra da bir kerede bitiremiyorum..
Günaydın canım. Ben yeni uyandım zira 8.15 ti sabaha karşı. Ozlenene çare yok yanınızda bizimle olanlara bakmak lazım. Bir zamanlar yollarımız kesişmiş birlikte olmuşuz ne mutlu. Saat 1 de maraton yapacağım. Istersen beraber yapalım hevesin gelir..

saat 1 de sağlık ocağı, eczane market maratonu yaptım, eve kendimi zor attım. daha yeni girebildim siteye..
Dilerim yine, yeniden kesişir yollarımız.. Bana çok şey kattınız..

Hurclayim o zaman hurç alayım yarın

Günlük 5 limin hiç birini yapamadım.. hep ekstra isler çıktı..

Buzdolabını bosaltt8m temizledim yerleştirdim
Perdeleri indirdim yıkandı asıldı
Fon perdelere süpürge tutuldu. Kıvrımlarını yarın düzeltecem
Çocuklarla bol bol zaman geccirildi
Bir de ayaklabiligin tel rafi kalmıştı duzenlemedigim onu bosaltt8m gözüme çarptı diye

eline sağlık

günaydın kızlar ; bende 5limin hepsini yapamadım yaptıklarım

* imam bayıldı
* çamaşır serdim ve çamaşır attım makinaya tekrar serdim
* mutfak tezgahını biraz toparladım aldıklarım vardı onları yerleştirdim

hu bugün neler yaptım akşamdan beri 4 el çamaşır yıkandı serdim ekmek yaptım mutfak masasını ve sandalyelerini sildim rutin iş bu aralar çok yapamıyorum çünkü herkes kendi odasın topluyor çocuklar yani bir hariç
onuda ben topluyor

Günaydın. Bildirim geldi hemen geldim..

O kadar boşuna mi yazdık odak noktası banyo diye. Hani başlayacaktık.. Ben boşuna mı ter döktüm o kadar
imam bayıldı tarifini verir misin cnm
yağmur yemeden toplandı dimi. Şimdi asıl yapılacak o ütüler. Bende de var.. maraton yapalım beraber

Merhaba arkadaşlar.. Gelmişken uğramamak, uğramışken beşli yazmadan olmaz dedim ve..

1- Kahvaltı ve ortalık toplama rutini,
2- Elektrik süpürgesinin iç, dış, filtre vs.. temizliği,
3- Balkon yıkama,
4- Çamaşır toplama, yıkama,
5- Akşam yemeğine ön hazırlık (kurufasulye ıslatmıştım, onu haşladım biraz. Yemek safhası moladan sonra

Ben de yazayım. Muhtemelen kafamdaki besliden daha farklı bir beşli yapacağım

1. Ispanak islat pisir, deniz börülcesi haşla çocuklara ayiklatmaya calis
  2. Mutfak için zincir kirma hazirla. Beni düzenle yazıp fayansa yapıştırcam
  3. Kitap olucam
  4. Salonu gören kişinin çığlık atmayacagi bir hale getircem.
  5. Çocukların istediği bir şeyi yapcam

ben neler yaptım kahvaltı yapıldı
banyoya giriştim yapılması gereken yerleri yaptım benim banyo çok
kirli değildi bunda bir kaç gün önce duvarlar kapısı silindi petek ve penceresi silinmişti bu gün yaptığım
kulozet duşa kabin duvarlar lavabo ayna musluklar ve firca saç kurutma makinesi silindi havlusu değiştirildi dünde banyo havluları yıkamıştı çamaşır katladım şimdide oğlumun odasını silip süpüreceğim nevresimleri yıkanacak tabi hava yağmurlu ya

yok yemedi yağmur çamaşırlar yapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…