Küllerden Doğmak Vol.2

Aynende 2 yumurtalı verdim canım bak yukarda :)
kalp kalbe karsiymis. Bugun herkes bu kekten yapcak zannimca

Ya ben unlu şeyler yapıp yemiyorrum tatlılardan muaf olsam :oops:
tatlim ilk mesaji okumussun zaten. Haftalik odevleri iki gune yetistiririm diyorsan listedesin. Yoksa bir daha ki listeye yazarim. Gunluk odevleri yapma zorunlulugun yok. Sen de arkadasina guzel bir sofra kurarsin. O da sayilir

Buda resmi enfes oluyor

enfes-kremali-kek-piyano-keki-fotografi-3-500x333.jpg
b
yapip da ekle usengec sef. :)

Ödev çok güzel, Keke vaktim olur mu bilmiyorum amma zaten kallavi bir yemek yapcam bugün ama o sayılmaz herhalde, bakalım ekstra ne yapacağımmmmm
neden sayilmasin.

ben bu hafta yokum listede,perde kalmisti bi tek ama onu hayatda yikayaamam chentiq chentiq
ister atin beni ister satin siz bilirisniz :)

gunluk odevde yapamiyorum, turlu yemegi koydum ocaga acikan yesin valla onu zor yaptim parmagimdan:KK61::KK61::KK61:
Satsak kimse almaz seni bu halde.. saka bi yana tez iyiles ya. Bu hafta nazeretli sayilir. Merak etme.
Bugün kü ödev süper:) Abim gelecek bugün İst.dan, onun için hazırlık yapıcam, tam benlik bir ödev:KK48:

Herkese kolay gelsin, şimdiden ellerinize sağlık:)
o zaman sana ankaradan sbim gelmis evde bir bayram havasi sarkisini armagan ediyorum

Hemen keke gidiyorum. Benim odevler de su sekilde.

Kumbarami kendim yaptim. Kutuphanesi cok olanlar icin 1 tane yeterli. Kendim dr sadece bironi duzenledim. Dolabimi duzenledim. Perde bugun yikanacak. Taki konusu hep yesanin sucu.. ben kendim de taki yaptığım icin bir yigin cekmece tamir edilecek takilar, yeniden sekil verilecek takilar ve boncuk dolu. Onlari yapmadan sadece kullandigim takilari yapsam olur mu.m @yesa1 lutfeeennn. Eger oyleyse bir tanecik anahtarliga astigim takilarim var. 10 tane falan. Ondan da yirttim demektir.

Bir de suradaki havlular icin ne onerirsiniz? Dolaba sigmiyorlar hepsinin olcusu farkli farkli...

Eklentiler

• 20151011_005356.jpg
    20151011_005356.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 53
  • 20151010_213626.jpg
    20151010_213626.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 50
"elifcino, post: 43049644, member: 76764"]15 EKİM ÖDEVI
sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR

1.__ATALANTE
2. Areser
3. elifcino (kek yerine akşamdan kurabiye yapan çıkıntı üye :)
4: tatlı yenmediği için kallavi bir kahvaltı hazırlayıp çekirdek ailesi ile yiyecek olan üye :KK66:

geçtiğimiz cumartesi pazardan şık bir masa örtüsü almıştım.yıkadım pakladım, onla şık bir masa hazırlamayı düşünüyordum 2 gündür ama rahatsız olduğum için yapamadım. akşama çorba-tavuk-pilav-salata -tatlı yaparım ,güzelce de süslerim,masa örtümüzün siftahını yaparız inşallah.

bu arada ben pek kek yapmam geçen hafta a101 de cici kek kalıpları gördüm,bir heves ettim aldım. kağıt kek kalıbında yapılacak güzel tarifleriniz varsa dinlerim :KK51:

Ben bu hafta yeni katıldım aranıza. Günlük ödevlerimi tamamlıyorum ama sabah işe geldikten sonra bildirebiliyorum anca. Haftalık ödevlerden de dün 2 dolabımı toparladım. Yazlıklarımı ve atılacakları ayırdım. Kumbara ayarladım ve elimin altındaki tüm bozuklukları attım. Bugünde maaş günü ve eve gittiğimde kumbara yine para atacağım. Hesap kitap işlerimi de ayarlamaya başladım. Takılarımı ve kitaplarımı da bugün halledeceğim. Geriye sdc perdeler kalıyor. Çalıştığımdan ve küçük bebeğim olduğundan ağır işlerimi hafta sonu yapıyorum genelde. Ufak bir ricam olsa, perdelerimi cumartesi yıkasam, kabul olur mu acaba?
gunluk odevlerden 5 ini yapsan tek gorev yerine sayiliyor. Kac tane yaptin simdiye dek

tatlim ilk mesaji okumussun zaten. Haftalik odevleri iki gune yetistiririm diyorsan listedesin. Yoksa bir daha ki listeye yazarim. Gunluk odevleri yapma zorunlulugun yok. Sen de arkadasina guzel bir sofra kurarsin. O da sayilir

neden sayilmasin.

Satsak kimse almaz seni bu halde.. saka bi yana tez iyiles ya. Bu hafta nazeretli sayilir. Merak etme.
o zaman sana ankaradan sbim gelmis evde bir bayram havasi sarkisini armagan ediyorum

Kumbarami kendim yaptim. Kutuphanesi cok olanlar icin 1 tane yeterli. Kendim dr sadece bironi duzenledim. Dolabimi duzenledim. Perde bugun yikanacak. Taki konusu hep yesanin sucu.. ben kendim de taki yaptığım icin bir yigin cekmece tamir edilecek takilar, yeniden sekil verilecek takilar ve boncuk dolu. Onlari yapmadan sadece kullandigim takilari yapsam olur mu.m @yesa1 lutfeeennn. Eger oyleyse bir tanecik anahtarliga astigim takilarim var. 10 tane falan. Ondan da yirttim demektir.

Bir de suradaki havlular icin ne onerirsiniz? Dolaba sigmiyorlar hepsinin olcusu farkli farkli...
Benim de aklıma o şarkı gelmişti yazarken:))

neden sayilmasin.

Havlulari rulo yapabilirsin :KK69:

Haftalıklardan yetiştirebileceklerimi yapıcam artık ki bazıları yok bende

* Perdeleri temizliğe yardıma gelen bi abla var o yıkayıp takıveriyo geçen hafta yıkandı tüm perdeler :)
* Takı olarak bi tek alyansım ve saatim var. Ben makyajsız takısız çook sade bi vatandaşım :)
* banyo dolabımın ve portmantonun silinmeye ihtiyacı vardı bugün halledebilirim inşallah :)
* Kütüphanem yok maalesef okuduğum kitapları anneme veriyorum oda okuyo sonra arkadaşlarından isteyen olursa veriyo sonra noluyo bilmiyorum artık :) halihaZırda bitirlmeyi bekleyen zülfü livaneli nin konstantiniyye oteli kitabı var 70-80 sayfam kaldı onun dışında bi kitabım daha var okunmayı bekleyen :) bebişten fırsat bulursam okuyacağım inşallah :))
* para biriktirmededw biz 5 ve 10 kuruşları bazen 25 kuruşlarıda kullanmadığım küçğk bi çanta var onda biriktiriyoruz eşimle hatta geçen saydık 15tl civarında bi para olmuş :)bugün çıkıp kumbara alabilrsem kumbaraya koyarım :)
Zaten görevlerin çoğu yapılmış oluyo benim sanırım dimi???

e benim yumurtamda yokmuş:) bugün güzel yemekler yapacak havamda değilim hiç ama hiç keyfim yok, ödev yapamıycam o yüzden:KK43:

CANLARIM OKUYALIM, ÖĞRENELİM, :KK68::KK68:

Nego Nego
@cnntrm
E eniyikadinoyuncu
@dagci
@2KediAnnesi
@NAZ__24
@sosyoloji12
A anathema8
@ftemiz
@catuke
@areser
Koalina Koalina (pek görünmüyorsun canım sen yaaa, halledebildin mi okul işlerini:)
Feraceli Feraceli
@seyhan77
@yesilkubbe
tencerekapakmisali tencerekapakmisali
@mirjam
MaRaL_ MaRaL_
@eshma
@anka_misali
@__ATALANTE
@Nill41
@Bi kahve
@bendimahi
-VUSLAT- -VUSLAT-
@ruzgarinannesii
@elifcino
nnightsaill nnightsaill
@Efser
@ayseyma
@esrb
@La_vinya
@niglibe (sen de yoksun canım o_O
@Littlebutterfly
@patoloji
@zambak86
@kelebek25
@denizyagmur4

Kızlar bir kaç kişiyi eklemedim çooook uzun zaman oldu yazmayalı :KK51: yine de beni de ekleyin diyen olursa mesaj atabilirsiniz :KK68:
Canım ben geçen yazmıştım listeden çıkmak için, centiq etiketlemişti sanırım. Yoğun gidiyor şimdilik, pek ev işi yapamıyorum maalesef:KK43:

Canım ben geçen yazmıştım listeden çıkmak için, centiq etiketlemişti sanırım. Yoğun gidiyor şimdilik, pek ev işi yapamıyorum maalesef:KK43:

Koalinaa bence çıkma. Hepsini yapamasanda bir kaçını yapmak için bile güzel bir fırsat burası :) Sen yarım gün çalışıyorsun. Ve bir yarım günde evde çalışıyorsun yani tam gün çalışmış oluyorsun bizim gibi :) Bizde yapmaya çalışıyoruz bak :) DEstek oluruz birbirimizee. Ayrıca ben Okul öncesi Mezunuyum herne kadar devam etmesemde.. Etkinlik filan ararsan konuyu söyle yardımcı olmaya çalışırım seveseve.. :) Hatta sana tavsiye kendine bir topik aç ve 1 hafta boyunca işleyecegin konuları yaz bir çok kişi tarafından etkiinlik fikri gelecektir eminim :)

neden sayilmasin.

ben rulo yapıyorum havluları hem daha şık duruyor:)

yok gecmedı.hala cok acıyor
Dolama oldu vuslat cım:cry:
Canım dolama için bitkisel çözümlerden de yararlanabilirsin.
Bütün soğanı közleyip yanan kısmı ayırdıktan sonra az zeytinyağla ezip parmağına sar, veya 1-2 yaprak ısğanağı zeytinyağ eklediğin az suda haşlayıp parmağına sarabilirsin.
Tekrar geçmiş olsun:KK68:

X