Küllerden Doğmak Vol.2

Portmanto yerine ayakkabılığı silip düzenledim, yatak odası ve salonun perdeleri de yıkanıyor, çıkarıp astıktan sonra tamamlanıyor görev.
Bugün kü ödeve de birazdan başlıcam:)

ya kizlar di$i kozlendi de içi yumu$amadiki :KK43: nasil macun olucak
biraz mikrinda çevirdim koydum
koydum yine parmagima ama olmadi sanki boyleb :KK43:

dagci dagci hakliymisin elim sariliydi açtim iltihap var hala:KK61::KK61::KK61::KK61:

benim kız okuldan gelince sürekli ilgi istiyor ve ben yemek ev işi falan dalınca hırçın ve sürekli ağlayan bir çocuk oluyor. hani ev işi dediğimde günlük acil işler. dün akşam yemeğe kv ye gidecektik yemek sıkıntısı yok diye kızımla daha bir vakit geçireyim dedim. markete gittik ordan parka götürdüm sonra eve geldik odasının perdelerini makineye attım bitene kadarda onunla oyun oynadık. gerçekten daha sakin ve mutlu oldu.

ay ben nasıl yapsam bilmiyorum kzım erken uyusa o uyurken yemek yapıp işten dönüşte vaktimi onunla geçiririrm ama erkende uyumuyorki . çalışan bayanlar siz özellikle yemek işini nasıl hallediyorsunuz ?
canım ben sabahları yapıyorum.
benim kızım da bir kaç gündür onunla etkinlik yapıyoruz,masal vs. anlatıyorum pek sakin.

evi her an toplamam lazım ama bu hafta çok bitkin hissettiğim için yapamadım düne kadar.
çocuklarla vakit geçirdik ve ben bile daha relaks hissettim kendimi.
yemek yaprken beraber mutfakta onun da dahil olacağı şeyler olabilir.
fasulye kırarken kızım yardım eder.
kek,börek mutlaka sandalye tepesinde eşlik eder.
çamaşırlarını da beraber atmaya başladık makineye.
bulaşık maknesini beraber boşaltmayı sever.

etkinlik kitabımız var bu hafta onunla geçirdik.
sarılarak,yan yana muhabbetli oldu.:)

saklambaç oynadık dün de.

sana doyunca duygusal olarak erken yatmakda sıkıntı yapmaz.

canım niye atılasın ki

5'te 4 yapmışsın

1 görev eksik olduğu durumlarda GÜNLÜK ÖDEVLER kontrol edilir, onları da düzenli yapıyorsun sen hiiiiiiiç sıkıntı yok :KK3:

5'TE 4 yapmış olursun canım ki o da sıkıntı değil, günlükleri yaptıysan tamamdır :KK68:

olur canım benim olur, kullandıklarını düzenle tamamdır :KK55: tabii senin bugün için yapman gereken başka şeyler de var onları unutma :KK23: jillian abla seni bekler :KK19:

aynen canım senin durum rahat, güvendesin :KK60: chentiq chentiq 'in hışmına uğramayacaksın :KK70:

anladım canım benim kolay gelsin sana o zaman :KK68:
Yuppiiii :-D @_ATALANTE nin verdiği kek tarifini de yaptım, fırında şimdi. Çıksın foto atacağım hemen.

Kekimde hazır :-) görev listesini ekleyemedim, kusura bakmayin. Sütte dolandırdım üzere. Eminim nefis olmuştur tadı.

Eklentiler

• DSC_8984.JPG
    DSC_8984.JPG
    167,5 KB · Görüntüleme: 53
15 EKİM ÖDEVI
sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR

1.__ATALANTE
2. Areser
3. elifcino (kek yerine akşamdan kurabiye yapan çıkıntı üye :)
4: bi kahve
5.catuke

Valla hem kek yaptım hem de mükellef bir sofra hazırladım bugün, eşim bayram etti. Haftaiçi neden bu kadar uğraştın dedi bende kül kedisi olup küllerimden doğmaya çalıştığım için dedim :KK48:

Kız o kekler yarışmasındaki bacı senmisin :KK53:görmüşdüm bu keki çok güzel:kk77:

Bugün yine başım ağrıyor topiğede geç girdim şimdi ödevi yeni gördüm kek için geç oldu ama yemek yapdım inş sofra kurarım yeriz :kk77:

15 EKİM ÖDEVI
sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR

1.__ATALANTE
2. Areser
3. elifcino (kek yerine akşamdan kurabiye yapan çıkıntı üye :)
4: bi kahve
5.catuke
6._VUSLAT_

Bu da benden, çikolata soslu fındıklı kek:)

IMG_20151015_192816.jpg

Kız o kekler yarışmasındaki bacı senmisin :KK53:görmüşdüm bu keki çok güzel:kk77:

Bugün yine başım ağrıyor topiğede geç girdim şimdi ödevi yeni gördüm kek için geç oldu ama yemek yapdım inş sofra kurarım yeriz :kk77:

canım ben de aynısını sordum, değilmiş, kek hoşuna gidince kaydetmiş bilgisayarına :KK50:

Ben bugünkü ödevi sanırım yapmayacağım kızlar yahu, hiç yapasım yok :KK76:

-VUSLAT- -VUSLAT- canım ben bugünkü ödevi yapmayacağım dedim ki sen fotoğraf paylaştın ben de gaza geldim :rolleyes:

@__ATALANTE 'nin kek tarifini yapmaya karar verdim ama verilen ölçülerin hep yarısını koydum küçük borcam da yapacağım, eşim yemiyor zaten ofiste de 5 kişiyiz ben dahil yeter sanırım, bi de damla çikolata buldum onu da kattım içine :KK75: olur demi atalante :confused: fırını birazcık ısıttım önceden sonra attım içine, yağlı kağıt vardı onu koydum borcama onun üzerine döktüm, olur demi yahuuuu

Son düzenleme:
catuke catuke canım o Fırında makarnamı :kk77: tarifini versene :KK51:tatlıda çok güzel ellerine sağlık

Evet fırında makarna bende ilk kez yaptım ama çok hoşuma gitti. Makarnayı haşlayıp süzüyorsun. Bir tavada bir kaşık tereyağı eritip içine 1.5 bardak süt ekleyip altını kapatıyorsun. İki tane yumurtayı çırpıp bu karışıma ekliyorsun. Sonra makarnayı borcama döküp üzerine bu sosu döküyoruz. Üstüne de kaşar ekleyip 180 derecede üstü kızarana kadar pişiriyoruz, bu kadar :)

-VUSLAT- -VUSLAT- canım ben bugünkü ödevi yapmayacağım dedim ki sen fotoğraf paylaştın ben de gaza geldim :rolleyes:

@__ATALANTE 'nin kek tarifini yapmaya karar verdim ama verilen ölçülerin hep yarısını koydum küçük borcam da yapacağım, eşim yemiyor zaten ofiste de 5 kişiyiz ben dahil yeter sanırım, bi de damla çikolata buldum onu da kattım içine :KK75: olur demi atalante :confused: fırını birazcık ısıttım önceden sonra attım içine, yağlı kağıt vardı onu koydum borcama onun üzerine döktüm, olur demi yahuuuu

:KK48::KK48:
Hadi o zaman bekliyoruz kekini canım:):KK19:

X